Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
ljilja
Upravo gledam video Dr. Kenta u kojem on kaže kako vrijeme,prostor i materija moraju nastati istovremeno i kaže da najprije nastaje vrijeme, nebo-prostor,zemlja-materija. Moje pitanje jest koje vrijeme i na koji način je to vrijeme računato ako su nebeska tijela( Sunce- prema kome mi danas računamo vrijeme) nastala 4 dana? Prema čemu je izračunat taj 4 dan ako nema Sunca i što je to davalo(što je izvor, ako nema sunca) svijetlost ako je ona(svijetlost) stvorena prije Sunca?
Kako to da vrijeme koje mi danas poznajemo nije savršeno, znamo da znanstvenici stalno imaju problema da vrijeme "uguraju" u neke okvire, ili imaju viška ili manjka, pa eto onda jedan mjesec traje ovoliko drugi onoliko, pa eto ovaj je kraći onaj duži, ova godina je prestupna, ona druga nije ali eto počet će malo ranije i sl. stvari. Ponekad su mi jako smiješni. Ako je Bog sve stvorio savršeno kako to da je današnje vrijeme tako, a malo je reći ,nesavršeno?
Zapravo prema čemu se uopće mjerilo vrijeme do stvaranja Sunca?
 
slijepcevicsrdjan
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

slijepcevicsrdjan - poruka glasi:

Slazem se ja sa vama,ali samo sto se tice nekih stvari npr.ovo zadnje sto ste rekli da zene bez dobrih muzeva ne mogu da funkocijonisu.Naravno da je najbolja varijanta uz dobru zenu imati i dobrog muza,ali takodje i danas ima i dosta primjera samohranih majki koje se bore kao lavovi za svoju djecu,bilo da se radi o zenama ciji su muzevi poginuli ili ih napustili,tako da ispadaju veci i majke i ocevi od svojih,uslovno receno kilavih muzeva.Na kraju krajeva ako je zena pametna i moralna kao i njen muz,ne treba on da joj naredjuje sta da radi,jer je i ona inteligentno i razumno bice,dobronamjerno za svoju djecu i porodicu.Razlika je u tome samo sto je drugog pola.(jer i u bibliji se kaze covjek i covjecica.Takodje i postoji simbolika zasto je zena stvorena bas od covjekovog rebra.Nije od nekog djela glave,da bi bila nad njim tj. da bi vladala njime,nije od kosti noge da mu ne bi bila pod nogama,nego od rebra tj.od sredine tijela da bi mu bila jednaka) Kazem to zato sto danas dosta ljudi daje sebi za pravo da se ponasaju prema zenama kao da su njihovo vlasnistvo,odnosto da su inferiorna bica u odnosu na muskarce

Prava govedja filozofija. Mogao bi da budes pop u nekoj protestanskoj ili katolickoj crkvi, ili promoter neke gej organizacije.
U redu,znam da vasa mora biti zadnja,i kad nemate nesto posebno da kazete ali i to je u redu,jer se ja u sustini slazem sa vama oko ovoga.Samo kazem da ne mora biti uvijek slucaj i ne mora biti iskljucivo i da je drugacije.Jer ja znam zenu koja zivi sama sa dvoje djece,pa ih vaspitava za orden i zavodi im gotovo vojni rezim.Na kraju krajeva moj otac nije imao svog oca,ali se on zato dere danas na mene kad svoj tanjir ne operem ili kad mreve ostanu iza mene,sto ce reci da je imao dobru i sposobnu majku koja ga je vaspitala na cvrst i adekvatan nacin kako fizicki tako i psihicki.Ja zelim samo to da naglasim pored svega,a vi meni pricate o nekom gej lobiranju,nesto i o katolickim popovima.
Srdjan S.
 
Miroljub Petrovic
slijepcevicsrdjan - poruka glasi:

redu,znam da vasa mora biti zadnja,i kad nemate nesto posebno da kazete ali i to je u redu,jer se ja u sustini slazem sa vama oko ovoga.Samo kazem da ne mora biti uvijek slucaj i ne mora biti iskljucivo i da je drugacije.Jer ja znam zenu koja zivi sama sa dvoje djece,pa ih vaspitava za orden i zavodi im gotovo vojni rezim.Na kraju krajeva moj otac nije imao svog oca,ali se on zato dere danas na mene kad svoj tanjir ne operem ili kad mreve ostanu iza mene,sto ce reci da je imao dobru i sposobnu majku koja ga je vaspitala na cvrst i adekvatan nacin kako fizicki tako i psihicki.Ja zelim samo to da naglasim pored svega,a vi meni pricate o nekom gej lobiranju,nesto i o katolickim popovima.

To se bavis izuzecima i slucajevima improvizacije, a ja ti pricam o konceptu kako da ne dodje do problema Hajde jos malo objasnjavaj o slucajevima na Himalajima i u selima na Sar planini.
 
Miroljub Petrovic
ljilja - poruka glasi:

Upravo gledam video Dr. Kenta u kojem on kaže kako vrijeme,prostor i materija moraju nastati istovremeno i kaže da najprije nastaje vrijeme, nebo-prostor,zemlja-materija. Moje pitanje jest koje vrijeme i na koji način je to vrijeme računato ako su nebeska tijela( Sunce- prema kome mi danas računamo vrijeme) nastala 4 dana? Prema čemu je izračunat taj 4 dan ako nema Sunca i što je to davalo(što je izvor, ako nema sunca) svijetlost ako je ona(svijetlost) stvorena prije Sunca?

U Bibliji lepo pise da je Bog prvog dana stvorio svetlost, dakle postojala je svetlost i bez sunca, dako da je dan mogao da se raspoznaje od noci. Iz konteksta se jasno vidi da su prva 4 dana trajala isto kao i ostali dani.

Kako to da vrijeme koje mi danas poznajemo nije savršeno, znamo da znanstvenici stalno imaju problema da vrijeme "uguraju" u neke okvire, ili imaju viška ili manjka, pa eto onda jedan mjesec traje ovoliko drugi onoliko, pa eto ovaj je kraći onaj duži, ova godina je prestupna, ona druga nije ali eto počet će malo ranije i sl. stvari. Ponekad su mi jako smiješni. Ako je Bog sve stvorio savršeno kako to da je današnje vrijeme tako, a malo je reći ,nesavršeno?
Zapravo prema čemu se uopće mjerilo vrijeme do stvaranja Sunca?

Naucnici imaju problema jer su prihvatili teoriju evolucije. Nema nikakvih problema sa vremenom. Bog je uspostavio kalendar, i nacin racunanja vremena, ali ljudi to nece da prihvate i nastaje problem. O biblijskom racunanju vremena imate u knjizi "Tajne Biblije" odeljak "Bozji praznici" i u prvom delu knjige "Jevrejski kalendar".
 
ljilja
Imam još jedno pitanje Smile : Prije nekoliko godina 3-4 slušala sam jedno vaše predavanje na rad. Međugorje i zamolila svećenika da mi da CD jer nisam imala internet pa sam ga preslušavala, međutim tada nisam znala ono što danas znam pa nisam baš sve razumjela jer ste iznosili dosta znanstvenih činjenica, uglavnom u tom predavanju ste govorili o nastajanju granita, raspadu urana i spominjali ste eksperiment sa šumećom tabletom, otprilike tako nekako Vi zasigurno bolje znate o čemu je riječ. U Jedno od predavanja koje sada slušam s You Tuba spominjete, kako bi dokazali da su nekada vladali drugačiji atmosferski uvjeti, kako je pronađena neka stvar, mislim da je riječ o čekiću, koji je napravljen od materijala kojega je danas nemoguće napraviti upravo zbog atmosferskih uvjeta koji sada vladaju, a tada nisu bili takvi.
Dakle mene zanima da li ste prilikom dokazivanja nastanka granita u obzir uzeli iste te atmosferske prilike koje kasnije navodite kao bitan čimbenik?
Da li postoji mogućnost da uslijed tih drugačijih atmosferskih uvjeta taj granit nije nastao u tako kratkom vremenskom roku, ali je u kratkom vremenu došao u stanje u kom je sada upravo zbog nagle promjene istih tih uvjeta?
Bdw. Dr Kent je jedan od onih napuhanih znanstvenika koji nema ni minimalnu dozu poniznosti, koji se uzda isključivo u svoje znanje i stručnost i misli kako je uhvatio boga za mu** (oprostite na izrazu) i misli kako mu nitko ništa ne može. Hvala Bogu ne mogu se uzdati ni u znanje ni u stručnost jer nemam ni jedno ni drugo, uzdam se isključivo u Providnost i znam da će me dovesti do odgovora na meni je samo da tražim i ne odustanem. Sretna sam što mogu s nekim razgovarati na ovu temu jer ne samo da ne poznajem ljude koji imaju neko znanje o ovoj tematici nego ni ljude koje zanima ova tematika, svi(doslovno) se zanimaju samo za zemaljske stvari. Za vas govore kako lijepo govorite ali ih baš ne zanima o čemu vi to govorite, bitno im je samo da lijepo govorite a drugi opet kažu da ste fanatik,uostalom takav stav imaju za sve ljude koji imaju iole znanja ukoliko nisu neki koji izazivaju opću histeriju i euforiju, stoga mi je zadovoljstvo znati da imate toliko poniznosti da dopuštate da vas ljudi laici, poput mene, "pilaju" do besvijesti.
 
Ivana
Albanci traže da se spomenici Skenderbega zamene spomenicima sultanu Muratu.
http://facebookre...%BD%D1%86/
 
Olga
Milila bih Vas da mi pojasnite sledeće iz Biblije:

Propovednik 3
14 Схватио сам да ће све што Бог чини трајати заувек.
Томе се ништа не може додати нити се ишта може одузети;
а Бог то чини да би га се људи бојали.
15 Оно што се сада дешава, већ је било, и што ће бити већ
је и раније било; и Бог враћа оно што је било.

Unapred hvala,
 
Miroljub Petrovic
ljilja - poruka glasi:

Imam još jedno pitanje :) : Prije nekoliko godina 3-4 slušala sam jedno vaše predavanje na rad. Međugorje i zamolila svećenika da mi da CD jer nisam imala internet pa sam ga preslušavala, međutim tada nisam znala ono što danas znam pa nisam baš sve razumjela jer ste iznosili dosta znanstvenih činjenica, uglavnom u tom predavanju ste govorili o nastajanju granita, raspadu urana i spominjali ste eksperiment sa šumećom tabletom, otprilike tako nekako Vi zasigurno bolje znate o čemu je riječ. U Jedno od predavanja koje sada slušam s You Tuba spominjete, kako bi dokazali da su nekada vladali drugačiji atmosferski uvjeti, kako je pronađena neka stvar, mislim da je riječ o čekiću, koji je napravljen od materijala kojega je danas nemoguće napraviti upravo zbog atmosferskih uvjeta koji sada vladaju, a tada nisu bili takvi.
Dakle mene zanima da li ste prilikom dokazivanja nastanka granita u obzir uzeli iste te atmosferske prilike koje kasnije navodite kao bitan čimbenik?
Da li postoji mogućnost da uslijed tih drugačijih atmosferskih uvjeta taj granit nije nastao u tako kratkom vremenskom roku, ali je u kratkom vremenu došao u stanje u kom je sada upravo zbog nagle promjene istih tih uvjeta?

Atmosferski uslovi nemaju veze sa nastankom granita, jer je Bog prvo stvarao granit, prvog dana sedmice stvaranja, pa je posle toga stvarao atmosferu i atmosferske uslove.

Bdw. Dr Kent je jedan od onih napuhanih znanstvenika koji nema ni minimalnu dozu poniznosti, koji se uzda isključivo u svoje znanje i stručnost i misli kako mu nitko ništa ne može. Hvala Bogu ne mogu se uzdati ni u znanje ni u stručnost jer nemam ni jedno ni drugo, uzdam se isključivo u Providnost i znam da će me dovesti do odgovora na meni je samo da tražim i ne odustanem. Sretna sam što mogu s nekim razgovarati na ovu temu jer ne samo da ne poznajem ljude koji imaju neko znanje o ovoj tematici nego ni ljude koje zanima ova tematika, svi(doslovno) se zanimaju samo za zemaljske stvari. Za vas govore kako lijepo govorite ali ih baš ne zanima o čemu vi to govorite, bitno im je samo da lijepo govorite a drugi opet kažu da ste fanatik,uostalom takav stav imaju za sve ljude koji imaju iole znanja ukoliko nisu neki koji izazivaju opću histeriju i euforiju, stoga mi je zadovoljstvo znati da imate toliko poniznosti da dopuštate da vas ljudi laici, poput mene, "pilaju" do besvijesti.

Isus kaze: "Hvala ti Oce sto si ovo sakrio od premudrih, a pokazao si prostima." (Matej 11,25) Veliki "strucnjaci" koij su zavrsili visoe ateisticke skole su uglavnom prosli zestoku tortutu ispiranja mozga i retki od njih mogu da razumeju Bozju nauku. Ona je rezervisana za nas obicne ljude koji se uzdamo u jednostavne stvari, a Bozja nauka je jednostavna i lako razumljiva.
 
Miroljub Petrovic
Ivana - poruka glasi:

Albanci traže da se spomenici Skenderbega zamene spomenicima sultanu Muratu.
http://facebookre...%BD%D1%86/

Upravo se zavrsava detaljna istorijska studija o majci Skenderbegovoj, a ubrzo ce biti pri kraju i detaljna studija o oci Skenderbega i njegovim danasnjim potomcima.
 
Miroljub Petrovic
Olga - poruka glasi:

Milila bih Vas da mi pojasnite sledeće iz Biblije:

Propovednik 3
14 Схватио сам да ће све што Бог чини трајати заувек.
Томе се ништа не може додати нити се ишта може одузети;
а Бог то чини да би га се људи бојали.
15 Оно што се сада дешава, већ је било, и што ће бити већ
је и раније било; и Бог враћа оно што је било.

Unapred hvala,

Radjaju se novi ljudi, problem greha se stalno ponavlja, Bog koristi iste metode da ljude prizove pameti, s tim da mi danas imamo veliko iskustvo prethodnih generacija pa bismo trebali da budemo pametniji, iako nikada satanizam nije tako harao Zemljom kao danas.
 
Miroljub Petrovic
Vise ljudi me je kontaktiralo i izrazilo nezadovoljstvo sto se na korici knjige "Jevrejsko poreklo Srba" prikazuju paganski simboli. Prigovor je uvazen i napravljene su drugacije korice:

http://www.cps.or...

Podseticu da se upravo crvena, plava i bela boja spominju kao dominantne boje prilikom gradnje Satora od sastanka. O tome je je govorio autor knjige "Izgubljena plemena Izraela":

http://www.mediaf...fl3h8xeodh
 
Laki
Mađarski fašista: Popišite Jevreje u vlasti

http://www.mondo....lasti.html
 
Johnny Morgan
http://www.youtub...ature=plcp
 
CarskaSrbija
http://www.youtub...ture=g-all A sto volim sto postoje,ne sto je to rekao njoj,koja je beznacajna u igri,vec taj otpor u narodu onoga sto ona predstavlja Smile
CarskaSrbija
 
_Ivan_
http://www.youtub...re=related
Љуби Господа Бога свога свим срцем својим и свом душом својом и свим умом својим и свом снагом својом.
Љуби ближњега свога као самога себе.
 
Ranko21
Problem zla

http://www.youtub...ature=plcp
 
Miroljub Petrovic
http://www.youtub...re=related
 
spoznanje
Ovo mi nije jasno kad Pavle kaže u Korinćanina:"Zato,da se ne bih uzoholio,dat mi je trn u telu,Sotonin anđeo,da me udara,kako se be bih uzoholio".
 
ljilja
Atmosferski uslovi nemaju veze sa nastankom granita, jer je Bog prvo stvarao granit, prvog dana sedmice stvaranja, pa je posle toga stvarao atmosferu i atmosferske uslove.

Ok, dakle granit je stvoren u onaj prvi dan kad Bog stvori nebo i zemlju i zemlja bijaše pusta i prazna.
Slažem se s vama da je tada vladala drugačija klima samo što smatram da se ona promijenila poslije pada u grijeh a ne poslije potopa, stvari su se i poslije potopa promijenili ali ne toliko koliko padom u grijeh. Nakon potopa ljudi su još uvijek dugo živjeli više od 100 god. divovi su još uvijek bili živi što se vidi iz dijela gdje se opisuje ulazak u zemlju Kanaan. Ne kaže li Bog da će zemlja ubuduće rađati korovom i trnjem čega prije nije bilo, znači da se nešto bitno promijenilo.
Što se tiče simbolike što je sa zmijom od mjedi, je li ona simbol nečega ili je zaista ona kao takva ozdravljala Jevreje?
Krštenje: voda je simbol života, jer i Isus sam kaže kako je On izvor vode žive. Koliko mi je poznato ritualni ,ili ti simbolično, uranjanje u vodu bilo je kod Jevreja i prije Krista ili se varam? Uglavnom da li je to simbolično čišćenje od grijeha ili smatrate da voda zaista pere grijehe. Može se čovjek kupati toliko dok ne postane riba ali ako se u srcu ne pokaje grijeh ostaje. Nadalje klanje žrtvenog jagnjeta nije li ono simbol božjeg Jaganjca koji treba doći ili grijesi zaista prelaze na jagnje (u doslovnom smislu s obzirom da zagovarate doslovnost)?
 
marko777
Ja sam iz Crne Gore. Čitam vaš forum. Imam dva pitanja.
S obzirom na obilje materjala o zdravlju koji se nalaze na sajtu, nijesam vidio ništa od dr Ričarda Šulca. Da li znate za njega, da li možda imate nekakav materjal od njega.
Da li poznajete nekoga kod koga bi se moglo poručiti kvalitetno sjeme ječma i pšenice?
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.56 sekundi!