Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
specijalac - poruka glasi:

miroljube redi se o tome da jue mojoj mami upao krec u oko dok je krecila u selu u sredu i prepisano joj je nekih 5 vrsta kapi koje treba da koristi na svakih 15 minuta i pola sata kako to moze da se sredi na prirodan nacin

Imas objasnjeno u 6. videu iz serijala Dr Sulca, gde objasnjava kako se ispira oko:

https://www.youtu...hXWOzHwH4M

 
dunja

 
Mirjana-Misel
Bog je Tvorac svega vidljivog i nevidljivog, znači da je tvorac i samog zla,tj.indirektan tvorac zla.Dao je Luciferu kao i drugim anđelima slobodu izbora,da budu dobri ili loši,da mu služe iz ljubavi a ne iz strahopoštovanja.Sloboda je data iz ljubavi.Klicu zla je proradila u Luciferu.Samog Lucifera stvorio je Bog,što znači i klicu zla.
Možda me je opsednuo demon,ali ovo pitanje me dugo muči.


Izmenio/la Mirjana-Misel na 30.11.2014 16:30
 
Miroljub Petrovic
Mirjana-Misel - poruka glasi:

Bog je Tvorac svega vidljivog i nevidljivog, znači da je tvorac i samog zla,tj.indirektan tvorac zla.Dao je Luciferu kao i drugim anđelima slobodu izbora,da budu dobri ili loši,da mu služe iz ljubavi a ne iz strahopoštovanja.Sloboda je data iz ljubavi.Klicu zla je proradila u Luciferu.Samog Lucifera stvorio je Bog,što znači i klicu zla.
Možda me je opsednuo demon,ali ovo pitanje me dugo muči.

Pitanje je na mestu, govorio sam o tome na forumu. Tvorac je izabrao da bude otac mnogih stvorenja po Njegovom liku - slicnih Njemu. To je onaj fenomenalan osecaj koji samo roditelji poznaju. Ali, cena roditeljstva je veliko stradanje roditelja zbog davanja slobodne volje. Bog je spreman da plati tu cenu i pokaze velicinu svoje ljubavi onima koji imaju culo da to vide. To stradanje pogadja svakog ko stane na Bozju stranu, ali u meri u kojoj to moze da podnese.

Dakle, Bog jasno preuzima na sebe odgovornost za pojavu zla, ali jasno objasnjava da je zrtva (pokazivanje neverovatne ljubavi) cena koja Njega najvise pogadja, tako da niko nema prava da se zali na stradanje. Ko hoce sa bude Bozje dete mora da preuzme na sebe mali deo tog tereta.

 
yam123
Doktore, nije mi samo jasno kako to da demoni mogu da se prikazuju ljudima i da rade jos neke stvari koje andjeli ne mogu?

 
Miroljub Petrovic
yam123 - poruka glasi:

Doktore, nije mi samo jasno kako to da demoni mogu da se prikazuju ljudima i da rade jos neke stvari koje andjeli ne mogu?

Ko kaze da andjeli ne mogu? Nisi dobro informisan. Andjeli mogu da rade mnogo vece stvari od demona, ali andjeli nisu manipulatori moralno posrnulog naroda kao demoni. Nema potrebe da se andjeli prikazuju ljudima, jer postoje brojne druge stvari kako Bog ljudima moze da pomogne. Kad je potrebno, andjeli se prikazuju ljudima, kao u slucaju Lota prilikom njegovog izvlacenja iz Sodoma.

 
electronpn

 
Miroljub Petrovic
Evo jednog obavestenja, koje bi nekim clanovima foruma i posetiocima moglo da bude od koristi. Kao sto sam ovde vise puta napomenuo, i potrudio se da argumentovano pokazem, drzava Izrael je neka vrsta Nojeve barke za poslednja vremena koja su pred nama. Ne samo da Biblija o tome govori, vec i brojna svedocanstva onoga sto se tamo desava (zadnje sto smo videli je predavanje Nehemije Gordona o Jom Kipurskom ratu, a za koji dan ce biti postavljen preveden video "Cuda u Gazi") iz cega moze jasno da se vidi da Bog brani Izrael i one koji tamo zive na poseban nacin, i da ce braniti i u buducnosti, kao sto je obecao u Bibliji.

Ekipa CPS-a, koju ja predvodim, planira da realizuje projekat kojim bi se olaksao dolazak u Izrael ljudima sa nasih prostora. Ja sam govorio o tome kako danas moze da se zivi u Izraelu sa legalnim papirima, i te opcije nisu prihvatljive mnogima jer je u svakom od tih slucajeva potrebno dosta novca ili dosta vremena (dosta novca za nase prilike).

Jedna od opcija koja je sada aktuelna jeste da se registruje firma u Izraelu preko koje bi mogli da se zaposle ljudi sa nasih prostora, i da se na taj nacin srede papiri. Posto je CPS postao dosta poznat u svetu, pogotovo zahvaljujuci nasem radu u okviru medicine, dobili smo ponudu za otvaranjem predstavnistva naseg centra u Izraelu. Plan je da se izvrsi registracija naseg centra u Izraelu, i da se u okviru njega rade svi projekti koji se sada rade (medicina, kreacionizam, organska proizvodnja...), sto bi ukljucivalo izdavanje knjiga na hebrejskom jeziku, otvaranje lecilista (Lifestyle centra), internet televizije, i dr, a kada se posao razvije (sto moze da bude vrlo brzo), da se u posao ukljuce ljudi sa nasih prostora koji su nama teoloski bliski, i da im se omoguci da dodju, zive i rade u Izraelu, sto znaci da im se sredi radna dozvola i sve ostalo sto je potrebno.

Ono sto je vazno jeste da se krene sa projektom, pa kada ljudi u Izraelu budu videli rezultate naseg rada, smatram da nece biti nikakvih problema da se srede papiri za sve ljude za koje mi budemo garantovali.

Ja sam planirao da zajedno sa mojim najblizim saradnicima samostalno krenem u realizaciju tog projekta, ali stvari se ne odvijaju brzinom kojom bi mi hteli jer je u pitanju malo veci projekat za koji je potrebno malo vise finansijskih sredstava, reda velicine nekoliko desetina hiljada evra. Projekti koje smo do sada radili su bili mnogo jeftiniji, od par stotina, do par hiljada evra, a ovo je nesto ozbiljnije i vece. Dakle, u pitanju nisu ogromna sredstva. Svako ko ima stan u Beogradu mogao bi prodajom stana da finansira ceo projekat.

Mi imamo odredjena sredstva, ali smo dosli na ideju da na ovom forumu iznesemo predlog projekta i da pozovemo zainteresovane da se ukljuce u realizaciju projekta.

Sta to prakticno znaci? Kako da se neko ukljuci?

Ukoliko neko proceni da je u pitanju dobar projekat i zeli finansijski da ga podrzi, takve osobe bi imale prednost u pozivu da rade za nas centar u Izraelu i sredjivanju papira za takav rad.

Na podsetim, svi saradnici CPS-a su potpuno nezavisne osobe koje imaju svoj privatan biznis. Neko od njih pravi tinkture, neko leci ljude, neko prodaje knjige, neko proizvodi mladi jecam, neko organsku hrani ili lekovito bilje, neko radi kao prevodilac itd.

Dakle, nasi najblizi saradnici su oni koji su nezavisni od sistema. Postoje i oni koji su jos uvek zavisni od sistema, i koji mozda nemaju snage da budu potpuno nezavisni, ali mi i na njih racunamo, jer uvek ce trebati posteni i vredni ljudi koji ce hteti da rade za platu.

Nas cilj je da u nekoj bliskoj buducnosti napravimo neku komunu, ili selo u Izraelu, gde bi okupili ljude sa nasih prostora koji bi prevashodno ziveli i radili u prirodi da obezbede ono sto je najosnovnije za zivot, a pored toga mogu da se bave cime zele. Nesto slicno Amisima, ali na savremeniji i bolji nacin.

Da bi projekat mogao da se pokrene, potrebno je da nekoliko njih malo vise povuce u pocetku, da povuce i intelektualno i finansijski, a posle ce biti pripremljen teren da i oni slabiji mogu da se pridruze.

Dakle, svi oni koji su zainteresovani da pre svega finansijski pomognu ovaj projekat, i da kao donatori steknu odredjen privilegovan status u sredjivanju papira od strane CPS-a u Izraelu, mogu da mi se jave na privatnu poruku ili e-mail:

Ono sto svim donatorima nudimo jeste da ce im sredstva koja budu ulozili u projekat biti vracena kada se projekat pokrene, a ja ocekujem da bi to moglo da bude veoma brzo. Dakle, u pitanju nije donacija bez povratka, vec donacija kao vrsta beskamatne pozajmice.

Ja i moji saradnici se do sada nismo stedeli da ulozimo sve sto smo mogli za napredak svih clanova i posetioca foruma, ali to u ovom slucaju nije dovoljno. I mozda je to dobro, jer ce to biti prilika da se i drugi ukljuce. Mozda su stvari sazrele do tog nivoa, jer ovaj forum okuplja veliki broj ljudi, a ja tvrdim da je ovaj forum mesto okupljanja intelektualne elite Balkana, i mnogo sire.

Treba jos dodati da ukoliko se jednoj osobi srede papiri da je zaposlen, onda na osnovu njega njegovi clanovi porodice mogu da dobiju papire.

 
Dusan d
Ovo za izrael sto ste napisali jako mi se sviđa,zaista bih voleo da se ovaj vas plan u potpunosti ostvari.

Usput nije mi bas nesto naj jasnije,kako to da Bog stiti Izrael cudima u sadasnjem dobu a u Jerusalimu svake godine odrzavaju se gej parade??

 
crnitrn


‎Српско-израелско пријатељство הידידות סרבי ישראלי‎
 
http://www.facebook.com/pages/Srpsko-Izraelsko-Pri
Miroljub Petrovic
Dusan d - poruka glasi:

Ovo za izrael sto ste napisali jako mi se sviđa,zaista bih voleo da se ovaj vas plan u potpunosti ostvari.

Usput nije mi bas nesto naj jasnije,kako to da Bog stiti Izrael cudima u sadasnjem dobu a u Jerusalimu svake godine odrzavaju se gej parade??

Bog ne gleda crno-belo kao ti. Imas i druge gadne stvari koje se rade u Izraelu. Bog stiti Izrael koliko treba da bi postojao ambijent gde Njegov narod moze da dodje, a polako vrsi pritisak da se Izrael menja na bolje.

 
Miroljub Petrovic
Neki clanovi foruma su me pitali preko privatne poruke da li mogu da pomognu projekat u Izraelu sa manjim donacijama. Naravno da mogu. Vodicemo evidenciju o svim sredstvima koja dobijemo, bez obzira koliko budu bila mala ili velika, i svi koji budu pomagali i na najmanji nacin bice smatrani kao prijatelji projekta i imace privilegovan status kad se projekat realizuje. Naravno, ako da Bog da se realizuje, a mi verujemo da Bog zeli da se to uradi.

 
Miroljub Petrovic
Veceras (ponedeljak) u 18 sati u Ustanovi kulture Palilula, pored hale Pionir u Beogradu, bice odrzana promocija knjiga poznatog guslara Slavka Jeknica i adekvatan kulturno-umetnicki program. Ulaz je slobodan.

 
Miroljub Petrovic
Veceras u 18 bice emitovan eksperimentalni program televizije TV Glas gusala. Bice uzivo prenos promocije knjige guslara Slavka Jeknica. Program se moze pratiti preko sajta Skole gusala na kanalu YouTube:

http://skolagusal...elevizija/


Izmenio/la Miroljub Petrovic na 01.12.2014 16:49
 
kotor
Evo Vucko probio led za Izrael


Netanijahu:Istorijska poseta Vučića
IZVOR: TANJUG
Beograd -- Izraelski premijer Benjamin Netanijahu označio je posetu premijera Srbije Aleksandra Vučića Izraelu istorijskom.

[img]http://www.b92.net/news/pics/2014/12/01/1151190722547c7a4f9e175364728051_640x480.jpg[/img] is not a valid Image.
http://www.b92.ne..._id=930895

 
Miroljub Petrovic
Nikac od Rovina - poruka glasi:

Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Evo jednog obavestenja, koje bi nekim clanovima foruma i posetiocima moglo da bude od koristi...


Pozdrav

Zar stvarno postoje osobe na ovome forumu koji mogu provijerovati u pricu ovakvog kalibra, a da predhodno dobro ne provijere o cemu se radi.

Tako isto i ateisti kazu: "Zar postoje osobe osobe na ovom forumu koje mogu poverovati u Miroljubove price o krecionizmu, a da prethodno dobro ne provere o cemu se radi?" Pa ja upravo ovde iznosim cinjenice da mi ljudi ne bi verovali, nego da bi se sami uverili da je nesto istinito.

Slazete li se domacine da svaka osoba prvo dobro provijeri da li je moguce dobiti papire na osnovu ove vase price pa da onda uplacuje novac o te svrhe ako se uvijeri da stvari zaista tako stoje?

Svaka osoba lako moze da proveri da li je u nekoj zemlji moguce da se otvori firma i da se preko nje dobiju papiri. Ukoliko firma zeli da zaposli nekog stranog drzavljanina, drzava uvek postavlja pitanje: "Da li takav profil radne snage postoji u nasoj drzavi?" Ako postoji, oni onda nisu raspolozeni da daju radne vize stranim drzavljanima. Posto je CPS organizacija koja se bavi stvarima kojima se retko ko bavi u svetu, a to je pre svega prirodna medicina, onda profil ljudi koji nama treba je vrlo uzak. Vec sam govorio na forumu, ali ti se pravis lud kao da to ne znas, nas Fakultet za prirodnu medicinu je jedini takav fakultet izvan Amerike. Tako nesto ne postoji ni u Evropi, ni u Izraelu. Lecilista prirodne medicine takodje ne postoje u Izraelu, a izvan Amerike postoje samo u Madjarskoj (americki Gerson institut) i Hergilija u Rumuniji (rade po americkom programu).

Dakle, poteba za profilima ljudi koje nudi CPS je ogromna u Izraelu, kao sto je potreba velika i u Srbiji, i svuda u svetu. Da si malo informisan, kao sto nisi, video bi kako su nasi studenti zatrpani poslom, i ne samo oni, nego i svi drugi koji sa nama rade, i potreba za onim sto oni rade je svuda velika. Zato CPS otvara svoja predstavnistva u Kanadi, Australiji, Austriji i drugim zemljama.

Moj licni stav je da samo onaj ko ne poznaje uredjenje i zakon drzava Izrael moze ovako nesto da prica i da se nada. Izrael ne mijesa zabe i babe.

Za razliku od tebe, koji si ceo zivot proveo lencareci i cekajuci da ti "padne sa neba", postoje ljudi koji su obisli svet da bi saznali kako sistem funkcionise. Kao sto je za registraciju naseg centra u Americi bio angazovan advokat, tako se isto radi i u Izraelu, i sve je legalno i regularno. Svako moze da registruje firmu, kao i u Srbiji ili bilo gde drugo, ukljucujuci i strane drzavljane, a praksa ce pokazati da li oni imaju sta da ponude trzistu i da li mogu nesto da zarade. Ono sto CPS nudi je najvaznija covekova potreba, a to je da bude duhovno i fizicki zdrav. Resenje zdravstvenih problema koje CPS nudi, ne nudi niko na svetu na tako visokom nivou. Pogledaj ko pise preporuke za nas rad i za knjige koje mi objavljujemo:
https://drive.goo...edit?pli=1

Bicu realan, a ne neskroman: CPS je najjaca medicinska institucija na svetu, i to smo mnogo puta pokazali. Uskoro cemo pokazati i da smo i u domenu kreacionizma i teologije najbolji. Ali, ovo prvo je dovoljno svakome ko je ozbiljan za vrlo uspesan biznis. Mozda da dodam, da smo imali ponude da otvorimo lecilista u nekoliko materijalno bogatih evropskim zemalja, ali to nas ne zanima. Moze samo u Izraelu, i nigde drugo. Ko hoce izvan Izraela da otvara, mi cemo mu pomoci, ali mi otvaramo nase leciliste i nas posao samo u Izraelu. Ovo u Americi je samo privremeno.

Velika je razlika izmedju strane firme koja godisnje profitira veliki novac u izraelu i jednog CPS-a iz Beograda. Ne podcijejujem cps nego kazem da izrael nece dati papire nikome od koga ne vidi veliki drzavni interes , u smislu godisnjeg poreza. Po modelu koliko ti dajes meni, toliko cu ja tebi. Firma koja zeli da profitira u izraelu mora da placa veliki porez drzavi, sto je sasvim OK, i to i jeste ozbiljna drzava u kojoj ne moze da dodje jedan Sejik kao u Srbiju i da mu se poklanja zemljiste buzasto. Takvim drzavljanima izrael daje radne dozvole sve dok profitiraju i ne prave probleme.

Pricas o stvarima koje ne poznajes. CPS je registrovan u Americi, a u Srbiji nije registrovan. Bili smo registrovani pre 15 godina u SR Jugoslaviji, ali u Srbiji mi nismo registrovani. Naravno da drzava vidi korist od svake firme koja se kod njih registruje.

S obzirom da znamo pricu CPS-a koji ne placa poreze nikome, sigurno se ide i sa tom pricom u Izrael.

Ti znas sa kojom pricom CPS ide u Izrael? E bedo. Ti znas da CPS nikome ne placa porez? Ti znas kako smo registrovani u Americi i da li placamo porez ili ne? Imas srecu sto se potpisujes pseudonimom, i to velikog junaka, a pricas gluposti najviseg ranga, pa sramota ne moze da padne na tvoju glavu pred ljudima, ali Bog vidi sta pricas pa ima nacina da te dovede u red.

I sta ce se deseti, svi dobronamijerni ljudi koji pocnu posao a nemaju papire i novac a nisu platili dobar porez bice izbaceni jako brzo iz Izraela.

Niko ne moze da dobije posao ako nema papire. Ako mi uputimo zahtev za dobijanje papira nekom nasem saradniku i drzava Izrael to odobri, zasto bi taj neko bio izbacen iz drzave? Nikome se ovde ne nude papiri za novac. Kao i brojne druge organizacije u svetu koje dobijaju donacije za svoje projekte, i CPS pravi projekat promocije zdravlja u Americi, Izraelu, Austriji, Kanadi i dr. Ko hoce, moze da da donaciju, ko nece ne mora. Ja samo kazem iz iskustva da postoji ogromna potreba za prirodnom medicinom, i drugim stvarima koje radi CPS, i to svuda u svetu. Mi nemamo dovoljno lekara prirodne medicine na terenu koliko nas ljudi zovu. I ne samo lekara, nego i proizvodjaca tinktura, knjiga itd. Sta ce tek biti kad dodjemo u Izrael koji je centar sveta u svemu?

Da li je cps neka funcija u Izraelu, za koju je neko cuo?

Za CPS su culi mnogi u Izraelu i od strane tih ljudi smo dobili poziv da tamo radimo. Ti ljudi su angazovali pravnike i druge ljudi koji ce nam omoguciti da se tamo registrujemo i pocnemo da radimo.

Svako ko je imalo istrazivao i pokusavao doci u Izrael na razne nacine zna koliko je to trnovit put bez velikog novca.

Ljudima koji nemaju znanje sve je trnovito u zivotu, i za svaku sitnicu im treba veliki novac.

Ja sam prvi rad da pomognem i da dam veliku finasiku pomoc ali da se CPS obaveze UGOVOROM da ce mi kroz odredjen period o kojem se dogovorimo dati papire.

Nemoj da se salis. Kakvim ugovorom covek moze da bude zasticen danas u svetu? Da li je zena zasticena bracnim ugovorom kada je muz ne izdrzava? Da li su radnici zasticeni ugovorom o radu kada im poslodavac ne isplacuje plate? Kada nekoga opljackaju ili ostete, da li on moze da naplati stetu? Pravosudje u ovom svetu ne funkcionise i samo se budale uzdaju u ugovore. Samo kriminalci mogu da preko pravosudja dodju do svojih "prava" jer oni kontrolisu pravosudje, a ostale tretiraju kao stoku. CPS ne nudi nikakve ugovore. CPS sve sto ima nudi besplatno, a to je znanje. Mi pokrecemo novi projekat kojim cemo mnogima moci da ponudimo nova znanja i nove mogucnosti, bez obzira da li ce dati donaciju za taj projekat ili ne. Ako budemo imali donacije, brze cemo raditi i lakse se povezati sa ljudima koji imaju isti cilj kao mi.

Ti hoces novcem da kupis papire drzave Izrael. To mozda mozes na nekom drugom mestu. Mi to ne nudimo. Mi ljudim nudimo pomoc, a velicina pomoci koju mozemo da ponudimo zavisi od toga koliko je CPS jak. Mi radimo projekat da budemo jos jaci, pa samim tim da budemo jos sposobniji da pomognemo drugima.

 
Milanko88
Nikac od Rovina - poruka glasi:

[quote]Da li je cps neka funcija u Izraelu, za koju je neko cuo?


Najpre bih hteo da pozdravim sve posetioce foruma, a poseban pozdrav i za domacina Dr Petrovica.

Do sada nisam pisao na forumu, ali evo domacine ako dozvolite, samo u par reci da napisem moj licni slucaj, a u vezi je i sa gore citiranim pitanjem.


Prvo moram napisati da vec godinama pratim i dobro poznajem rad CPSa. Kako je moj zivot izgledao pre i posle upoznanja sa radom CPSa, mogao bih da napisem zaista mnogo. Sustina je da danas posle mnogih situacija u zivotu nemam ni najmanju trunku sumnje da iza CPSa stoji Bozja volja.
Posle neverovatnih situacija u zivotu, i zahvaljujuci instrukcijama CPSa, ja danas vec neko vreme zivim u Izraelu.

Ali da odgovorim na skroz ok pitanje: Da li je neko u Izraelu cuo za CPS? Odgovor je potvrdan - da! Time prvenstveno mislim na rezultate u domenu prirodne medicine. Sticajem neverovatnih okolnosti upoznao sam ovde u Izraelu osobu koja je kontaktirala CPS u vezi odredjenih zdravstenih problema... U njihovoj familiji cak 2 osobe se lece prema programu prirodnog lecenja CPSa.


Za domacina Dr Petrovica nemam pitanje Smile , ali imam pozdrav od Dr Korena.

Sve najbolje.

 
Peki5061

 
danilo888
Поздрав за домаћина Мирољуба

Имам неколико питања за вас.Можда питања нису од цетралног значаја за теологију али волео бих да чујем ваше мишљење.

Већ неко време истражујем по интернету и литератури коју имам на располагању период владавине Давида и Соломона.
Оно што мене занима је:Како је могуће да нема материјалних доказа о владавини ова дава велика цара?
Како је могуће да не постоји ни један једини материјални доказ о постојању соломоновог храма?

Исто тако, занима ме зашто нема нема доказа о постојању ковчега завета? Можете ли ми рећи шта библија говори о ковчегу завета,зашто је скривен и када ће бити поново пронађен?

И још једно питање. Вјероватно сте чули за особу Ron Wyatt,археолог и истраживач... итд. О њему постоје бројне контраверзе па ме занима ваше мишљеље

Хвала вам на вашем времену

 
Miroljub Petrovic
danilo888 - poruka glasi:

Поздрав за домаћина Мирољуба

Имам неколико питања за вас.Можда питања нису од цетралног значаја за теологију али волео бих да чујем ваше мишљење.

Већ неко време истражујем по интернету и литератури коју имам на располагању период владавине Давида и Соломона.
Оно што мене занима је:Како је могуће да нема материјалних доказа о владавини ова дава велика цара?

Postoje brojni istorijski dokazi i o Davidu i o Solomonu, ali si ti jako lose informisan.

Како је могуће да не постоји ни један једини материјални доказ о постојању соломоновог храма?

Sto se tice Hrama, postoji u Jerusalimu obilazak temelja Solomonovog Hrama, gde se moze videti neverovatna arhitektura kada se zidao prvi hram, pa kada se obnavljao sruseni Hram itd.

Исто тако, занима ме зашто нема нема доказа о постојању ковчега завета? Можете ли ми рећи шта библија говори о ковчегу завета,зашто је скривен и када ће бити поново пронађен?

Ima dokaza o njegovom postojanju, ali si ti lose informisan, kao da imas 3 godine, pa jos ne znas na kojoj planeti zivis. Kreni da citas forum od pocetka.

И још једно питање. Вјероватно сте чули за особу Ron Wyatt,археолог и истраживач... итд. О њему постоје бројне контраверзе па ме занима ваше мишљеље

On je slican istoricaru Dereticu. Otkrio je mnoge dobre stvari, ali je zbog nekih problematicnih naucnih izjava i slobodnih interpretacija bacio senku na svoj rad.

 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 2.09 sekundi!