Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Peki5061

 
Miroljub Petrovic
Jedan2 - poruka glasi:

Miroljube kako je onda mrtav covek koji je bacen u Jelisejev grob i dotakao se Jelisijevih kostiju OZIVEO ? To znaci da ipak mosti poboznih ljudi mogu da pomognu, iscele itd. To je zapisano u Bibliji:

Кад су једном неки људи сахрањивали једног човека, угледали су разбојнике па су бацили мртваца у Јелисијев гроб и отишли. Кад се мртвац дотакао Јелисијевих костију, одмах је оживео и стао на своје ноге. (2. car 13:21)

Pomenuti slucaj nema veze sa navodnim iscelenjima koja se desavaju kod posmrtnih ostataka znamenitih ljudi. U slucaju Jelisija, doslo je do VASKRSENJA mrtvog coveka, a vaskrsenje moze da ucini samo Bog.

Kada je Isus lecio ljude, fariseji su negirali njegova cuda izlecenja jer su znali da demoni mogu da uticu na ljude da im bude bolje, pa su Isusa optuzivali da uz pomoc demona leci ljude, i stalno su od njega trazili ZNAK da je On poslat od Boga. Onda je Isus vaskrsao Lazara, koji je 4 dana bio u grobu, i to je bio neoboriv dokaz, pa su tada fariseji odlucili da ga ubiju.

Slicno je bilo i sa Jelisijem. Njemu su se rugali da nije Bozji prorok, pa ga je banda ulicnih razbojnika napala, a Bog je poslao medvedice da rastrgnu tu bandu razbojnika. Ni to nije bilo dovoljno da neki prihvate Jelisija kao Bozjeg proroka, pa je Bog ucinio najvece cudo i vaskrsao coveka koji je pao na Jelisijeve posmrtne ostatke.

E sad, treba biti jako teoloski povrsan i neodgovoran pa iz ovog primera izvlaciti zakljucak da je obozavanje posmrtnih ostataka znamenitih ljudi ugodno pred Bogom i da posmrtni ostaci znamenitih ljudi mogu biti "cudotvorne". Jasno je da su pagani imali kult obozavanja mrtvih ljudi (faraoni, piramide itd), i da je i taj kult usao u hriscanstvo.

U Bibliji se jasno kaze sta je kriterijum za procenjivanje bilo kog dela: "Zakon (Tora) i svedocanstvo (potvrdu) trazite, ako ko tako ne govori, njemu nema zore." (Isaija 8,20)

Prema zakonu datom u Bibliji, najstroze je zabranjeno upucivanje molitve mrtvima, obozavanje mrtvih predmeta (ukljucujuci i posmrtne ostatke znamenitih ljudi), obozavanje slika (ikona) itd, itd, a mnogo toga sto je zabranjeno radi se na mestima koje mnogi hriscani nazivaju "svetim" i gde se navodno desavaju Bozja cuda, sto je biblijski neprihvatljivo i sto jasno ukazuje na demonska cuda.

 
Miroljub Petrovic
Evo jednog dobrog filma, u meri u kojoj americki protestanti mogu da naprave dobar film. Postoje odredjene netacnosti u filmu, tipa prihvatanja Velikog praska i Darvinove teorije u kontekstu Biblije, kao i druge zablude (hriscanski rok, hriscanski predbracni odnosi i dr), ali mislim da je film pozitivan i moze da ohrabri u ovoj duhovnoj pustinji.

Bilo bi dobro da neko preuzme film, zalepi titl na video, mozda titl malo ocisti od gresaka, i okaci na Vimeo, jer je sad malo komplikovano da se gleda. Evo linka:

http://www.kinote...fID=119666

Mora da se registruje da bi se gledao.

Nakon sto se uloguje, refresuje se web-stranica, spusti malo dole i videce se linkovi za pustanje filma. Treci odozgo ima dobru sliku i prevod. Klikne se na link, zatim pre nego sto moze da se pusti film pitace da se uneses text sa slike, nakon toga moze da se pusti film normalno i da se ukljuci jedan od dva prevoda sa dugmetom CC u gornjem desnom uglu playera.

 
Uros88
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Evo jednog dobrog filma, u meri u kojoj americki protestanti mogu da naprave dobar film. Postoje odredjene netacnosti u filmu, tipa prihvatanja Velikog praska i Darvinove teorije u kontekstu Biblije, kao i druge zablude (hriscanski rok, hriscanski predbracni odnosi i dr), ali mislim da je film pozitivan i moze da ohrabri u ovoj duhovnoj pustinji.

Bilo bi dobro da neko preuzme film, zalepi titl na video, mozda titl malo ocisti od gresaka, i okaci na Vimeo, jer je sad malo komplikovano da se gleda. Evo linka:

http://www.kinote...fID=119666

Mora da se registruje da bi se gledao.

Nakon sto se uloguje, refresuje se web-stranica, spusti malo dole i videce se linkovi za pustanje filma. Treci odozgo ima dobru sliku i prevod. Klikne se na link, zatim pre nego sto moze da se pusti film pitace da se uneses text sa slike, nakon toga moze da se pusti film normalno i da se ukljuci jedan od dva prevoda sa dugmetom CC u gornjem desnom uglu playera.


Film u HD rezoluciji moze da se skine sa torrenta:
https://kickass.s....html#main

Nasao sam hrvatski prevod:
http://www.opensu...ub/5784336

Ako neko ne ume da skine nesto, moze da me kontaktira ili ako treba da napisem detaljno uputstvo...

 
Jedan2
Kao sto su se mnogi rugali Jelisiju pa je Bog ucinio cudo preko njegovih kostiju, isto tako su se mnogi rugali vernicima, poboznim ljudima u proslosti (svecima) i samom Bogu.
Danas, pored svih tih teorija evolucije, vanzemaljaca itd., bi bilo jos logicnije da Bog ucini neko cudo, kao preko Jelisijevih mostiju zar ne? I da pokaze ljudima da su te teorije lazne, i da ti sveci nisu bili neki zaostali fanatici itd., nego Bozji ljudi.
Posto verovatno sveci nisu postigli nivo Jelisijeve poboznosti, Bog onda radi manja cuda preko njihovih ostataka.

Da su ta isceljenja dela demona, ljudi bi to do sad primetili zar ne? Stotinama godina se izlazu mosti itd. i nikad niko nije cuo za slucaj da je nekome na kratko bilo bolje a onda mnogo gore.

 
vozac

 
Miroljub Petrovic
Jedan2 - poruka glasi:

Kao sto su se mnogi rugali Jelisiju pa je Bog ucinio cudo preko njegovih kostiju, isto tako su se mnogi rugali vernicima, poboznim ljudima u proslosti (svecima) i samom Bogu.
Danas, pored svih tih teorija evolucije, vanzemaljaca itd., bi bilo jos logicnije da Bog ucini neko cudo, kao preko Jelisijevih mostiju zar ne? I da pokaze ljudima da su te teorije lazne, i da ti sveci nisu bili neki zaostali fanatici itd., nego Bozji ljudi.
Posto verovatno sveci nisu postigli nivo Jelisijeve poboznosti, Bog onda radi manja cuda preko njihovih ostataka.

Bog radi cuda na sve strane, veca nego u vreme Jelisija, ali su ljudi slepi da to vide jer su hipnotisani ateistickim medijima i sistemom obrazovanja, i ne vide Bozja cuda na sve strane. Ljudi su naviknuti na demonska cuda i demonske prevare, i jednostavno ne mogu i nece da prihvate jasne poruke koje Bog daje.

Da su ta isceljenja dela demona, ljudi bi to do sad primetili zar ne?

Odavno nisam cuo gluplju izjavu. Mogao si da pitas: "Da su vakcine i hemoterapija stetni, ljudi bi do sad to primetili, zar ne?" Pogledaj sta je Njegos rekao za ljude (narod), da ga ja sada ovde ne citiram.

Stotinama godina se izlazu mosti itd. i nikad niko nije cuo za slucaj da je nekome na kratko bilo bolje a onda mnogo gore.

"Stotinama meseci (nekoliko decenija) ljudi se izlazu vakcinama i hemoterapiji i niko nikada nije cuo slucaj da je nekome bilo lose od toga", rece slepac i ostade ziv.

Prijatelju, nije ovo forum za tebe. Idi na neko drugo mesto pa tamo iznosi svoje miki maus zakljucke i teologiju. Zelim ti sve najbolje.

 
nelinjo
http://www.nezavi...74688.html

Covke odbio hemoterapiju i pobedio rak na jedan drugi nacin.Nadzivio je ljekare koji su mu rekli da ce umreti.

 
batica
Miroljube mislim da pogresno iznosis zakljucak da je tu rec o obozavanju mostiju. Mislim da je to pitanje vere, kao sto se recimo zena u bibliji dotakla skuta Isusovih i bila izlecena.
Mozes li sta vise reci o banji koja se pominje u bibliji u kojoj su se desavala razna iscelenja. Da li postoji neki uvid u nastanak te banje i razlog zasto bi svako ko udje u odredjeno vreme kad se voda zatalasa bio izlecen. I kako su fariseji gledali na to mesto?

 
Jedan2
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Da su ta isceljenja dela demona, ljudi bi to do sad primetili zar ne?

Odavno nisam cuo gluplju izjavu. Mogao si da pitas: "Da su vakcine i hemoterapija stetni, ljudi bi do sad to primetili, zar ne?" Pogledaj sta je Njegos rekao za ljude (narod), da ga ja sada ovde ne citiram.


Pa bas zato sto su vakcine i hemoterapija stetni ljudi JESU to primetili, kao sto vidis sve vise ljudi trazi alternativu hemoterapiji i odbija da vakcinise decu. I te dve navedene stvari imaju potpunu podrsku svih medija itd., a traju par decenija i ljudi su uspeli da primete stetna dejstva. Mislis da za par vekova ljudi ne bi primetili stetna dejstva mostiju?

Stotinama godina se izlazu mosti itd. i nikad niko nije cuo za slucaj da je nekome na kratko bilo bolje a onda mnogo gore.


"Stotinama meseci (nekoliko decenija) ljudi se izlazu vakcinama i hemoterapiji i niko nikada nije cuo slucaj da je nekome bilo lose od toga", rece slepac i ostade ziv.

Kao sto sam gore naveo, MNOGO ljudi je primetilo stetna dejstva vakcina i hemoterapije. Mnogo je primera njihovog stetnog dejstva za ovih par decenija koliko postoje, ali za mosti nemamo ni jedan takav slucaj iako postoje par vekova.

Prijatelju, nije ovo forum za tebe. Idi na neko drugo mesto pa tamo iznosi svoje miki maus zakljucke i teologiju. Zelim ti sve najbolje.

Ne znam sto me teras sa foruma ako imam drugacije misljenje, i nisam dosao da provociram ali dobro kako hoces.

 
Miroljub Petrovic
batica - poruka glasi:

Miroljube mislim da pogresno iznosis zakljucak da je tu rec o obozavanju mostiju. Mislim da je to pitanje vere, kao sto se recimo zena u bibliji dotakla skuta Isusovih i bila izlecena.

Tako je, to je pitanje vere - da li neko veruje biblijskom Bogu, jevrejskom Bogu - Jahvi, koji je dao svoje zakone preko Mojsija, ili neko veruje raznim ljudskim religijskim interpretacijama koje su suprotne biblijskim, i za koje Biblija kaze da su nadahnute demonskim duhom.

Vera je mehanizam za prizivanje Bozjeg Svetog Duha u covekov zivot, ali SAMO ako je ta vera uskladjena sa Bozjom voljom koja se pokazuje kroz Njegov zakon. Ako roditelj odvede svoje dete na vakcinaciju, iz najboljih namera, i veruje da ce uraditi nesto sto je ugodno pred Bogom, ta vera mu nece mnogo pomoci jer grubo krsi Bozji zakon - zakon zdravlja. Covek moze da veruje koliko hoce da ce mu dodirivanje posmrtnih ostataka znamenitog coveka, i molitva mrtvom znamenitom coveku, pomoci u zivotu, ali to je suprotno Bozjem zakonu, hula na Boga i prizivanje demona. Covek moze da veruje koliko hoce da je to sto radi ispravno, ali ta vera mu nece pomoci.

Vera nije verovanje u razne budalastine za koje covek misli da su ispravne, vera je poverenje u Boga da ce voditi covekov zivot AKO covek bude ziveo po Bozjem zakonu koji je Bog dao preko Mojsija. Zena koja je dotakla Isusa je zivela po Bozjem zakonu i prepoznala je Mesiju na osnovu biblijskih spisa i Njegovih reci i dela, i pokazala je veru koja je u skladu sa Bozjim zakonom, a ne bilo kakvu veru zasnovanu na ovom ili onom.

Tvoj pristup teologiji je povrsan jer ne poznajes Bibliju, vec verujes nekom duhovnom ucitelju koji ti tumaci izdvojene biblijske stihove izvan konteksta. Crkve vekovima prilagodjavaju svoja ucenja da bi se dodvorile narodima koji zive u grehu, i polako snizavaju moralne kriterijume, a za to im trebaju "biblijska objasnjenja" i tokom vekova su razradjena "objasnjenja" koja opravdavaju sve oblike greha, zavisi o kojoj je crkvi rec.

Mozes li sta vise reci o banji koja se pominje u bibliji u kojoj su se desavala razna iscelenja. Da li postoji neki uvid u nastanak te banje i razlog zasto bi svako ko udje u odredjeno vreme kad se voda zatalasa bio izlecen. I kako su fariseji gledali na to mesto?

Tekst o toj banji ne postoji u najstarijim prevodima Novog zaveta. Taj tekst je naknadno dodat, kao i neki drugi tekstovi, ali iskljucivo u Novom zavetu, jer hriscani nisu sacuvali original Novog zaveta na hebrejskom jeziku, vec postoje samo kopije grckog prevoda, i kad se uporede najstarije kopije grckog prevoda sa onim mladjim kopijama, vidi se da je taj tekst naknadno ubacen.

Verujem da ce se u poslednja vremena otkriti kompletan tekst Novog zaveta na originalnom hebrejskom jeziku, kao sto su otkriveni Kumranski spisi - kopije originalnog teksta Starog zaveta.

 
Miroljub Petrovic
Jedan2 - poruka glasi:

Miroljub Petrovic - poruka glasi:

[quote]Da su ta isceljenja dela demona, ljudi bi to do sad primetili zar ne?

Odavno nisam cuo gluplju izjavu. Mogao si da pitas: "Da su vakcine i hemoterapija stetni, ljudi bi do sad to primetili, zar ne?" Pogledaj sta je Njegos rekao za ljude (narod), da ga ja sada ovde ne citiram.


Pa bas zato sto su vakcine i hemoterapija stetni ljudi JESU to primetili, kao sto vidis sve vise ljudi trazi alternativu hemoterapiji i odbija da vakcinise decu. I te dve navedene stvari imaju potpunu podrsku svih medija itd., a traju par decenija i ljudi su uspeli da primete stetna dejstva. Mislis da za par vekova ljudi ne bi primetili stetna dejstva mostiju?

Stotinama godina se izlazu mosti itd. i nikad niko nije cuo za slucaj da je nekome na kratko bilo bolje a onda mnogo gore.


"Stotinama meseci (nekoliko decenija) ljudi se izlazu vakcinama i hemoterapiji i niko nikada nije cuo slucaj da je nekome bilo lose od toga", rece slepac i ostade ziv.

Kao sto sam gore naveo, MNOGO ljudi je primetilo stetna dejstva vakcina i hemoterapije. Mnogo je primera njihovog stetnog dejstva za ovih par decenija koliko postoje, ali za mosti nemamo ni jedan takav slucaj iako postoje par vekova.

Ko trazi alternativu hemoterapiji i vakcinama? Traze retki pojedinci koji misle svojom glavom, kao sto retki pojedinci razumeju da je molitva mrtvima i obozavanje mostiju znamenitih ljudi prizivanje demona. Koji svi mediji govore protiv hemoterapije? To sto se pojavi po neki kratak tekst u nekoj zutoj stampi za tebe je "svi mediji"? To "mnogo" ljudi koji su primetili stetnost vakcinacije je minorna manjina u odnosu na ogromno mnostvo onih koji idu na hemoterapiju i vakcije.

Naravno da su "mnogi" (minorna manjina u odnosu na ostalu masu) primetili da je obozavanje mostiju hula na Boga i prizivanje demona. Pa zasto je nastao protestanski pokret? Izmedju ostalog je nastao zbog bogohulnih tumacenja Biblije, obozavanja posmrtnih ostataka znamenitih ljudi, i dr. Taj pokret je nastao kao pobuna protiv onoga sto je radila rimska crkva. Danas je i taj pokret devalvirao mnoge dobre stvari koje je imao, tako da danas medju protestantima, od zvanicnih zajednica, samo Jehovini svedoci i adventisti (subotari) ne veruju u besmrtnost duse, a svi ostali veruju, sto znaci da svim tim ostalim zajednicama teologija dozvoljava da upucuju molitve mrtvima i da sutra poveruju da se prikazala "Devica Marija", "Sveti Petar" i drugi, kada demoni budu simulirali mrtve znamenite ljude. Velike crkve, kao katolicka i pravoslavna, odavno veruju u besmrtnost duse, iako medju pravoslavnim teolozima se nailazi na neke koji u to ne veruju, i oni predstavljaju veliku svetlost u svojim sredinama.

Na internetu postoje brojna svedocanstva ljudi koji su govorili o svojim strasnim iskustvima sa demona dok su se molili mrtvima, a najpoznatiji medju njima su Alberto Rivera i Roze Morno.

Da ne ispadne da reklamiram Jehovine svedoke i adventiste. Oni imaju teoloske zablude druge vrste, ali po pitanju stanja mrtvih imaju ispravan stav.


Prijatelju, nije ovo forum za tebe. Idi na neko drugo mesto pa tamo iznosi svoje miki maus zakljucke i teologiju. Zelim ti sve najbolje.

Ne znam sto me teras sa foruma ako imam drugacije misljenje, i nisam dosao da provociram ali dobro kako hoces.

Uopste te ne teram, nego sam ti samo dao sugestiju, jer si uporan sa neozbiljnim "cinjenicama" i objasnjenjima. Ovo sto si gore napisao je neozbiljno, ali imas pravo da verujes i mislis sta hoces.

 
Mikiz
Da li je Kristifor Kolumbo bio jevrej ? Istorijski , put za indiju se poklapa sa proterivanjem jevreja sefarda iz Spanije ! Razmisljanje Simona Vizentala i neke cinjenice u njegovoj knjizi "Jedro nade" ....

http://elmundosef...bo-bio-jev

 
Miroljub Petrovic
Mikiz - poruka glasi:

Da li je Kristifor Kolumbo bio jevrej ? Istorijski , put za indiju se poklapa sa proterivanjem jevreja sefarda iz Spanije ! Razmisljanje Simona Vizentala i neke cinjenice u njegovoj knjizi "Jedro nade" ....

http://elmundosef...bo-bio-jev

Kako neko moze da bude Jevrejin, a promovise katiolicizam? Teske gluposti. Cak i da neko ima nekog dalekog rodjaka ko je bio Jevrejin, to ne znaci da je on Jevrejin. Jevrejin ima i svoju fizicku i duhovnu (moralnu) dimenziju, iako je ova druga mnogo vaznija.

 
Miroljub Petrovic
Odlična emisija "Čuda u Gazi" koja pokazuje kako Bog štiti Izrael od raketa Hamasa, što čak i Hamas priznaje u svojim izjavama.

https://www.youtu...i9BxncVMZI

Mogao bi neki dobrovoljac ovo da prevede i titluje, pa da postavi na You Tube.

 
bokiva
Na Rimokatolickom Fakultetu se predaje o Gej Vezama i Brakovima,ko ne zeli da slusa bude sankcionisan

http://www.samopi...zavas.html

evo nesto vise o fakultetu koji kontrolisu Jezuiti

About Marquette
Marquette is a Catholic and Jesuit university located in Milwaukee, Wis., that offers more than 80 majors in its nationally and internationally recognized colleges and schools.

http://www.marque...


"Ja sam pastir dobri. Pastir dobri život svoj polaže za ovce".
 
nesa013
Ako Bog da, u Pancevu u decembru bi trebalo da se odrze dva predavanja na teme koje obradjujemo na ovom forumu.

Ako neko zeli da pomogne oko organizacije, pre svega ako zivi na teritoriji opstine Pancevo, neka mi se javi preko opcije privatne poruke na ovom forumu. Pomoc se najvise odnosi na promociji tribina.

 
bokiva
Pomirio se tim da umire od raka, ali doživeo je duboku starost... Pogledajte kako

http://www.kurir....ak-1621565


"Ja sam pastir dobri. Pastir dobri život svoj polaže za ovce".
 
Petar Vlahovic
Bio sam danas u jevrejskom muzeju na Dorćolu ( mislim da je ulica kralja Petra ).

Zgradu čuva jedan policajac koji ima ograđen deo čim se udje u zgradu. Zatim prolazite kroz hodnik i tamo ostavljate ličnu kartu i stvari kod jednog čoveka ( verovatno da je čuvar ) pa idete u muzej koji se nalazi na spratu. Dakle, imaju neki sistem sigurnosti, s razlogom verovatno. Ulaz je besplatan.


U muzeju ima dosta stvari. Od nošnje, rabinske odeće, pa do dve Tore (jedna iz 19. a jedna iz 18 veka ). Mnogo lepo izgledaju. Otvorene su i može kroz staklo da se procita taj deo koji se vidi ( dve-tri strane ).


Mene su najviše pogodile one stvari iz drugog svetskog rata. Ima jedan proglas iz NDH gde se Srbima i Jevrejima zabranjuju mnoge stvari, da ne nabrajam sad.
Ima još dosta. Na primer ima jedna odeća koju je nosio neki logoraš ( sve su ovo originali iz tog vremena ), pa čak i sapun koji se pravio od ostataka leševa... Postoji i deo gde je opisano jevrejsko učešće u prvom svetskom ratu. A bilo je i nekoliko desetina Jevreja u poznatom odredu 1300 kaplara.


Uglavnom, treba otići lično i videti, jer je mnogo drugačije nego kad se gleda na kompjuteru i TV.


Izmenio/la Petar Vlahovic na 26.11.2014 16:51
 
electronpn
http://srbin.info...Y.facebook

El imas neke blize informacije sta je pozadina ovih dogadjaja ?

 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.70 sekundi!