Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
MlikeM
Pa izgleda da pored ovog "Zmajevog prirodnog govora" koji već imaš, postoji jedan znatno bolji koji se zove Loquendo i ima 4 aplikacije od koji tebe mogu da zanimaju Loquendo ASR (speech to text) i Loquendo TTS (text to speech). Takođe podržava više jezika, vidim da ga dosta koriste sa njemačkog i španskog govornog područja. Može biti da ćeš morati zaboraviti na pirateriju i platiti ovaj softver, ali za svaki slučaj pogledaj privatni mejl. Smile
Izmenio/la MlikeM na 22.01.2009 21:08
 
Miroljub Petrovic
MlikeM je napisao:
Pa izgleda da pored ovog "Zmajevog prirodnog govora" koji već imaš, postoji jedan znatno bolji koji se zove Loquendo i ima 4 aplikacije od koji tebe mogu da zanimaju Loquendo ASR (speech to text) i Loquendo TTS (text to speech). Takođe podržava više jezika, vidim da ga dosta koriste sa njemačkog i španskog govornog područja. Može biti da ćeš morati zaboraviti na pirateriju i platiti ovaj softver, ali za svaki slučaj pogledaj privatni mejl. Smile

Ma nije problem da se kupi softver, samo da radi.
 
MlikeM
Nijesam ni sumnjao da išta manje od toga priliči direktnom muškom potomku vojvode Radonje Petrovića (ako sam dobro ime zapamtio). Uzgred, jesi li podrobnije istraživao te porodične titule? Nije bilo upada u tuđe torove i plijenjenja bijelih ovaca i sl? Smile
 
Miroljub Petrovic
MlikeM je napisao:
Nijesam ni sumnjao da išta manje od toga priliči direktnom muškom potomku vojvode Radonje Petrovića (ako sam dobro ime zapamtio). Uzgred, jesi li podrobnije istraživao te porodične titule? Nije bilo upada u tuđe torove i plijenjenja bijelih ovaca i sl? Smile

Mi se nikada nismo kitili tudjim perjem (malo da se hvalim), ali su zato drugi nasa dela sebi pripisivali. Tako je porodica Erakovic iz okoline Zenice, koja je postala vladarska na Cetinju, uzela nase prezime (Petrovic) da bi bili blizi ruskom dvoru. Bilo je poznato da je vojvoda Radonja Petrovic bio veliki prijatelj sa ruskim dvorom. Ruska carica mu je poslala polovinu pecata sa kojim je on pecatio svaki dokument, a ona je sa drugom polovinom pecata mogla da proveri da li je dokument zaista njegov. Cak mu je nudila visoko mesto u ruskoj vojsci, ali on je to odbio recima da bi onda bio oslabljen front borbe u Brdima i Crnoj Gori.

Kasnije je kralj Nikola proganjao nas Kuce Petrovice govoreci da "ne mogu dve familije u Crnoj Gori da se prezivaju Petrovic". Onda su mu Petrovici rekli da oni uzmu svoje pravo prezime Erakovic, i tako je bilo sukoba sa njim. Njegov ludi otac je slao vojsku na Kuce, a i Marka Miljanova je proganjao pa je ovaj morao da ode u okolinu Nisa i tamo umre.

I tako, moglo bi tu jos mnogo da se prica. Mislio sam da napravim neki sajt "plemekuci", i da tamo postavim mnoge interesantne stvari ne samo za Kuce, nego za sve moralne ljude, ali ne mogu fizicki sve da postignem.
 
nikola
jel se to Njegos prezivao Erakovic auy sta cu sve da cujemGrin, a sta je Vuk Brankovic uradio u Kosovskom boju. Kakvo misljenje imate o istoricaru Pedji Vukicu, mislim da je spominjao negde u ovim emisijama vojvodu Radonju Petrovica

http://www.svetig...101?page=6

Jer ima neko jos u novijoj istoriji sa ovih prostora da je iz Kuca, cisto me interesuje. Cuo sam da Milosevic, Karadzic, Tadic vode poreklo iz Crne Gore
Izmenio/la nikola na 23.01.2009 01:05
 
milos_va
Miroljub Petrovic je napisao:
lovepower je napisao:
Hteo sam da pitam za vid. Spominjali ste ranje i postavljali knjigu kako popraviti vid ,pomocu jednostavnih vezbi i onih naocara rupicastih.. Imam tu knjigu. Moze li neko ko ima -2 dioptriju,i nosi od malena naocare ,a sad ima 23.god da popravi vid i otarasi se naocara. A naocare samo pogorsavaju vid jos vise,ne ispravljaju,jeli tako.
Znam da ste i vi u nekim predavajima nosili naocare ,pa onda niste, jeste li imalli iskustva sa tim sto je u knjizi? Imam prijatelja kome je potrebno odbaciti naocare,a hoce na operaciju...

Naravno da moze da se ispravi. Treba da procitas knjigu od Lorin Dej "Unaoredite vid" i da vidis kako je ona odbacila naocare sa mnogo vecom dioptrijom. Postavili smo na sajtu link sa detaljnijim objasnjenjima u vezi toga, kao i sa informacijama gde mogu da se kupe rupicaste naocari. Evo linka:
http://www.cps.or...aocare.htm


Ona je objasnila u knjizi kako je odbacila naočare za čitanje - dakle dioptrija u plusu (npr. +2). Ja imam -1 i đozluci ne ginu
Izmenio/la milos_va na 23.01.2009 00:26
 
Miroljub Petrovic
bobipukovac je napisao:
čitajući forum saznao sam da smo čak i rodjaci!Puno pozdrava od jednog od potomaka plemena Kuci iz okoline Nisha!Ja sam iz jedne familije koju zovu obdurci a koji su direktni potomci plemena Kuci.Naš profesor istorije potrudio se oko rodoslovnog stabla i napisao čak i knjigu o poreklu meštana sela Pukovca gde je naveo da velika familija obdurci vodi poreklo iz tog plemena.
Karakteristika Kuča po mišljenju jednog mog prijatelja iz crne gore je da su skloni hvalisanju i da postoji čak i molitva u kojoj se to navodi:sačuvaj me bože.....i od hvale Kučke!

Cinjenica je da se jedan serdar na saljiv nacin molio Bogu na slavi kod knjaza Nikole recima: "Da te Gospod sacuva hvale kucke" (usput se salio i na racun drugih plemena i bratstava - "da te sacuva zornje bjelopavlicke" itd). Ali to ne umanjuje junastva Kuca koji su se zaista ponekad hvalili, ali prema onoj biblijskoj: "Ko se hvali, neka se hvali time da mene poznaje, veli Gospod." Kuci su tvrdili da su velika junastva postizali zato sto je Bog bio sa njima, a Bog je bio sa njima jer su oni bili verni Njemu.

Ali, da ja ne razglabam mnogo o tome, da ne ispadne da se stvarno hvalim. Mozes na privatnu poruku da mi javis da li potices od Kuca Drekalovica ili Mrnjavcevica (staro-kuca). Ja sam od Drekalovica. (Pesma kaze: "Drekalovic koga posijece, za njim majka neka ne lelece", sto znaci - koga Drekalovic posece, taj je stvarno to zasluzio.) Uf, ne umem da prestanem...
 
Miroljub Petrovic
bobipukovac je napisao:
G.Petroviću slušao sam veći deo vaših predavanja i odmah da vam kažem da sam oduševljen i apsolutni istomišljenik s vama,to što radite je super!
medjutim ,ne slažem se s vama u jednoj stvari jer je moje tumačenje tvorčeve reči malo drugačije,i to konkretno po pitanju postojanja duše....smatram da je čovek sazdan iz :
-tela(praha zemaljskog,vidimo na osnovu hem.elemenata)
-duha(udahnutog od strane tvorca kojim su metabolički i svi drugi procesi pokrenuti unutar organizma)
-duše(koja je ustvari krv i kojim se ti procesi u organizmu nastavljaju i održavaju)
Evo i izvoda na osnovu kojih imam ovakvo mišljenje.Voleo bih da mi pojasnite ako nešto nisam dobro razumeo ili da razmislite o ovome.Veliki pozdrav od zahvalnog slušaoca!

Slazem se skoro sa svim sto si rekao, osim ovog zadnjeg objasnjenja za dusu. Dusa nije krv, vec je krv vrsta simbola za dusu. Dusa je oznaka za zivo bice.
 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
jel se to Njegos prezivao Erakovic auy sta cu sve da cujemGrin,

Tako je, Njegosevi preci su se prezivali Erakovic, ali to nije nista lose.

Kakvo misljenje imate o istoricaru Pedji Vukicu, mislim da je spominjao negde u ovim emisijama vojvodu Radonju Petrovica
http://www.svetig...101?page=6

Nisam pratio njegov rad, ali cim je istoricar onda sigurno zna za vojvodu Radonju Petrovica (ko ne zna za moga cukundjeda, ha, ha, da se malo hvalimGrin).

Jer ima neko jos u novijoj istoriji sa ovih prostora da je iz Kuca, cisto me interesuje. Cuo sam da Milosevic, Karadzic, Tadic vode poreklo iz Crne Gore

Ajde da se ovaj forum ne pretvori u hvalisanje. Videcu da stvarno napravim sajt "Pleme Kuci" pa da tamo otvorim forum i odgovaram na pitanja iz "junacke istorije". Iz Kuca su bili, samo da navedem neke najpoznatije, jer je inace duk spisak velikih junaka, dakle iz Kuca je Karadjordje (njegovi preci su iz sela Doljana (u Kucima) otisli u selo Vranj, pa odatle u Vasojevice, pa na Kosovo), zatim iz Kuca je cuveni junak Vaso Carapic, pa onda vojvoda Marko Miljanov (koji je napisao cuveno delo Primjeri cojstva i junastva), pa onda Novak Milosev Vujadinovic, koji je dobio od ruskog cara orden za najvece junastvo na Balkanu jer se istakao u boju na Fundini i posekao 74 turske glave (i jos je za to dobio sablju sa 74 draga kamena), itd, itd. Milosevic i Karadzic su iz Lijeve Rijeke od Vasojevica, a Tadic je takodje, ali ne znam tacno odakle, ima na internetu, nisam ga proucavao posto je evropljanin.
 
Miroljub Petrovic
milos_va je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
lovepower je napisao:
Hteo sam da pitam za vid. Spominjali ste ranje i postavljali knjigu kako popraviti vid ,pomocu jednostavnih vezbi i onih naocara rupicastih.. Imam tu knjigu. Moze li neko ko ima -2 dioptriju,i nosi od malena naocare ,a sad ima 23.god da popravi vid i otarasi se naocara. A naocare samo pogorsavaju vid jos vise,ne ispravljaju,jeli tako.
Znam da ste i vi u nekim predavajima nosili naocare ,pa onda niste, jeste li imalli iskustva sa tim sto je u knjizi? Imam prijatelja kome je potrebno odbaciti naocare,a hoce na operaciju...

Naravno da moze da se ispravi. Treba da procitas knjigu od Lorin Dej "Unaoredite vid" i da vidis kako je ona odbacila naocare sa mnogo vecom dioptrijom. Postavili smo na sajtu link sa detaljnijim objasnjenjima u vezi toga, kao i sa informacijama gde mogu da se kupe rupicaste naocari. Evo linka:
http://www.cps.or...aocare.htm


Ona je objasnila u knjizi kako je odbacila naočare za čitanje - dakle dioptrija u plusu (npr. +2). Ja imam -1 i đozluci ne ginu

Nisi razumeo. I plus i minus je uzrokovan zamorom ocnog misica. Leci se na isti nacin. Moj prijatelj je imao dioptriju -3, i od kad je poceo da nosi rupicaste naocare i da odmara oci (dlanovanje) pocela je dioptrija da mu se smanjuje. Imas jos jednu sjajnu knjigu o tome "Da li su vam naocare zaista potrebne" (videcu da je nabavim u elektrnoskoj formi).
 
nikola
Obavezno da napravite sajt pleme Kuci Grin
 
Mladen M
Miroljub Petrovic je napisao:
2. Treba mi program koji moze kopira DVD-e iz video klubova. Sad ce neko da me optuzi za pirateriju, ali trebaju mi neki video klipovi za moja predavanja iz nekih filmova, a vidim da su ovi novi filmovi zasticeni pa ne mogu da im skidam zastitu sa programom "DVD Shrink" sa kojim sam do sada skidao zastitu. Dakle, ne mogu da iskopiram disk.

Ako neko zna za neki program koji bi mogao da radi neku od gornje dve operacije, neka mi posalje link na kome bih mogao da ga skinem.


Ja koristim DVDFab za kopiranje zasticenih dvd-ova, uvjek je odlicno radio.
http://www.dvdfab...atinum.htm
ako treba full working verzija poslacu link na privatnu poruku

Sto se tice programa za pretvaranje glasa u tekst, potrazicu pa ako nadjem nesto dobro javljam.
Izmenio/la Mladen M na 23.01.2009 09:25
 
Mladen M
Evo nasao sam neki za koji kazu da je vrlo popularan za pretvaranje glasa u tekst.
http://www.nuance...efault.asp
Nasao sam i mjesto gdje se moze skinuti da se proba.
Izmenio/la Mladen M na 23.01.2009 09:51
 
Srb
U vasoj knjizi "Nauka i problem smrti" pominjete teoriju po kojoj se galaksije krecu oko nekog centra Univerzuma. O cemu se zapravo radi? Nisam ranije cuo za ovu teoriju
 
milos_va
Evo našao sam kod nas rupičaste naočare http://www.taurun...
Takođe surfujući net-om kao dodatak ovim naočarama pominje se i Dr. Bejts-ova metoda vežbanja i dlanovanje.
jedan link: http://www.treceo...php?Id=104
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 23.01.2009 13:24
 
VladaUsa
Skini RipIt4me dvd decrypter i vec imas Shrink

Prvi program automatski pokrece ostala dva i dekodira i najzasticenije DVD -ove

http://www.softpe...t4Me.shtml ( RipIt4Me )

http://www.mrbass... ( DVD Decrypter )
Izmenio/la VladaUsa na 23.01.2009 12:23
 
Miroljub Petrovic
Srb je napisao:
U vasoj knjizi "Nauka i problem smrti" pominjete teoriju po kojoj se galaksije krecu oko nekog centra Univerzuma. O cemu se zapravo radi? Nisam ranije cuo za ovu teoriju

Za tu teoriju je razradio Dr Robert Dzentri. Uskoro cemo da izbacimo jedan njegov video na tu temu. Za vise informacija o tome imate na njegovom sajtu www.halos.com
 
Miroljub Petrovic
panta je napisao:
Ako su Kvazari najbrzi objekti u svemiru i velike mase i svetlosti sta im daje toliku energiju i brzinu ako nisu crne rupe u njihovom sredistu?

Uzmi pa proucavaj.
 
Dragoljub
pozdrav Miroljube,

Nesto sam razmisljao o bolestima od kojih ljudi oboljevaju, i zaista je tacno da dosta njih nastaje zbog nehigijene, nezdravog nacina zivljenja, pa me interesuje kako su ljudi u siromasnim krajevima oboljevali i umirali od tuberkuloze u toku i nakon drugog svetskog rata, posebno u Bosni, kako mi neki od starijih ljudi kroz pricu kazu , od nedostatka masne hrane.

Molim vas da mi kazete sta mislite o ovome, i ako moze da pojasnite kako nastaje tuberkuloza i kako se prenosi.
 
panta
Miroljub Petrovic je napisao:
panta je napisao:
Ako su Kvazari najbrzi objekti u svemiru i velike mase i svetlosti sta im daje toliku energiju i brzinu ako nisu crne rupe u njihovom sredistu?

Uzmi pa proucavaj.


Pa ti tvrdis da crne rupe ne postoje a opet kako objasniti toliku gravitaciju?
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.41 sekundi!