Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Mladen M
Profesore uzeo sam da pogledam ovaj 'Kuvar sudnjeg dana' i zbunio sam se jer za jedno pola namirnica prvi put cujem. Mozda je smijesno ali je tako. Obroci koji se tamo spominju mogu samo da sanjam jer u Podgorici mislim da nema prodavnice koja prodaje zdravu hranu pa da mogu da se informisem i da kupim. Ocu ozbiljno da krenem da mijenjam ishranu al jednostavno ne znam odakle da pocnem, mogu da nabavim neko povrce i voce al ostalo malo teze, pa bree ovamo psenicu tesko mozete da nadjete da kupite a ne sto drugo.

Imate li kakav kraci spisak nekih uobicajenih jela (dorucak posebno) sa poznatijim namirnicama koje se mogu lakse naci, dakle nesto oskudnije a da je zdravo i dovoljno za jedan dan?
 
Mladen M
Miroljub Petrovic je napisao:
film je napisao:
Miki
kako ti se svideo ovaj novi film DESET BOZJIH ZAPOVESTI sto je prikazan na tv b92

Ne gledam televiziju, a pogotovo ne B92. Verovatno su se ismejavali na racun Boga ili su iskrivljivali biblijski izvestaj.

Vidio sam sada 5min toga filma, potvrdjujem da se radi o iskrivljenim desavanjima iz Biblije, svako ko je citao Mojsijeve knjige vidjece da nije to tako.
 
Miroljub Petrovic
Rekoba je napisao:
Gledao sam dokumentarni film Digitalni Andjeo "Zig zvijeri" , i najvise su me zacudili krici kada su ruski naucnici vrsili istrazivanja 14 kilometara ispod zemlje,pa ako ste gledali zanima me sta mislite o tome?

Govorio sam o tome. To su nebuloze (mozda su se demoni stvarno drali, i imitirali "pakao").
 
Miroljub Petrovic
Cuvena Familija je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
Rekoba je napisao:
Zanima nas vase misljenje o buducnosti planete,jer su predvidjanja mnogih da ce biti propast svijeta od 2010 do 2012 godine?

Propast sveta je u toku, to se vidi. A kada ce ljuti ozbiljnije osetiti tu propast, to moze da bude za koju sedmicu, ili koji mesec, ili najkasnije za koju godinu.


Mnogo mi se svidja ova tvrdnja,da ce biti za koju godinu...jedva cekam,iskreno da kazem...pa nek sve ide u 3 ........

Jedva cekas? U Bibliji kaze Bog: "Sta ce vam dan Gospodnji? Tada je mrak i tama..."

Nego,neznam da li ste,a pretpostavljam da jeste,citali o ovom 12 planetu,ili crvenom dzinu ili Nibiru,kako ga zovu.Da li vjerujete da on postoji i sta mislite o njemu? Kako kazu ovi sto gledaju zvijezde i nebo,trebali bi ove 2009,negdje u martu da se vidi iz Australije.Kako pretpostavljaju,zbog njegove velicine i magnetnog polja,oko 2011 godine bice vidljiv golim okom kao drugo sunce i mogao bi da izazove ogromna pomjeranja tla i druge prirodne katastrofe.Sta vi mislite?

Savremena nauka je potpuno pod kontrolom okultista koji vladaju svetom i sve sto kazu treba uzimati sa velikom rezervom. Sigurno je da Sotona sprema neki scenario kako da Bozje mesanje u tok istorije prikaze kao "kretanje nebeskih tela", "pojavu novih planeta" i slicno.
 
Miroljub Petrovic
Obilic je napisao:
Zasto su dva Jakovljeva sina pobili ljude koji su zeleli da postanu deo bozjeg naroda? Obrezali su se, a onaj sto je osramotio Dinu pokajao se i hteo da je uzme za zenu. Da li je bilo ispravno to sto su uradili? Kako Bog gleda na taj njihov postupak?

Niko tu nije hteo da postane deo Bozjeg naroda. Greska je bila od samog pocetka sto je Jakovljeva porodica krenula da se intimizira sa neznaboscima, i desilo se to sto se desilo. Vladar tih neznabosaca je zeleo da ima za snaju Jakovljevu cerku, pa je naredio da se svi obrezu, kao "oni ce da prihvate Jakovljevog Boga". To su sve bili pogresni postupci, jedan za drugim. Ovi su obecali da nece da se svete, pa su se svetili, itd, itd. Kad se covek odvoji od Boga, onda se ne zna kakvo ce zlo da se desi.
 
Miroljub Petrovic
NR je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
Ne bi me cudilo da su jezuiti ubili ruskog patrijarha, ili ga otrovali, ili slicno, jer je covek iznenada, odjednom umro, a prethodno su u Moskvi ubijena dva visoka jezuitska funkcionera (o tome sam stvaljao link ovde). A sada ruskog patrijarha zamenjuje ultra-ekumenista Kiril, koji ce najverovatnije da bude izabran za patrijarha. Moguce je da iza tog eventualnog ubista stoji i Putinova mafija, jer se Putin dodorava papi. Zato se treba sklanjati od njih gde god je to moguce.

Ovo sto ste pomenuli me je podstaklo na sledece pitanje: Ako postoji mogucnost da su Putinovi ljudi odradili eventualno ubistvo Ruskog Patrijarha(a ne kazem da nije moguce,daleko od toga),onda ko je ubio onu dvojicu jezuita?
Ako nisu Putinovi ljudi umesani u ubistvo jezuita,ko bi drugi mogao biti?

Moguce da je ruski patrijarh imao oko sebe ljude koji su ga obavestili sta rade neki jezuiti, mozda su spremali atentat na njega, ili su pokusavali da ga otruju, pa je ruski patrijarh poslao svoje ljude da ih pociste. Ko zna sta je tu sve bilo.
 
Miroljub Petrovic
miki je napisao:
Miroljube, citajuci drugi tekst sa sajta zakonizdravlja.com pametan covek nikad vise nebi trebao da konzumira meso u ishrani. Citajuci forum, procitao sam par puta da Vi u posebnim situacijama uzmete malo mesa. Ako moze neki komentar, posto pomenuti tekst jasno govori o strasnim bolestima koje se prenose mesnom ishranom posle koje nema nazad(sundjer mozak...).

Kod nas to jos nije uzelo tolike razmere, pa ponekad kad odem na neku proslavu, zadesi se da uzmemo komad mesa, ali to je veoma, veoma retko. Mislim da su mnogo opasnije od naseg mesa ovi uvozni mlecni proizvodi tima Milka cokolade i druge mlecne cokoladice koje se prodaju po kioscima.

Zitarice, krompir, luk... odredjene vrste voca se lako skladisti zimi. Da li je moguce skladistiti paradajiz, krastavce, kupus, papriku... u svojoj prirodnoj formi? Da li me mozete uputiti na informacije vezane za skladistenje hrane?

Imas na internetu o tome koliko hoces.

Da li je dobro koristiti povrce zimi koje raste ispod staklenika(naravno da nije prskano nekom "jakom hemijom" )?

Dobro je.

Zanima me Vase misljenje kako je najbolje danas sacuvati velike sume novca(preko 100 000 eura), posto vidimo sta banke rade.

Slamarica je najsigurnija. Dakle, drzis kes na nekom skrovitom mestu i to je to. Najbolje je da kes bude u evrima, jer to je papska valuta koja ce poslednja da propadne. Ali, najbolje je uloziti novac u neku bazu u prirodi, i u licno osposobljavanje, a ostatak drzati u slamarici.
 
Miroljub Petrovic
Mladen M je napisao:
Profesore uzeo sam da pogledam ovaj 'Kuvar sudnjeg dana' i zbunio sam se jer za jedno pola namirnica prvi put cujem. Mozda je smijesno ali je tako. Obroci koji se tamo spominju mogu samo da sanjam jer u Podgorici mislim da nema prodavnice koja prodaje zdravu hranu pa da mogu da se informisem i da kupim. Ocu ozbiljno da krenem da mijenjam ishranu al jednostavno ne znam odakle da pocnem, mogu da nabavim neko povrce i voce al ostalo malo teze, pa bree ovamo psenicu tesko mozete da nadjete da kupite a ne sto drugo.

Ti recepti su samo model, da bi ljudi videli kako treba da se sprema. Kako nisi cuo za pola namirnica? Ti ko da si Kinez, pa ne znas jezik.

Imate li kakav kraci spisak nekih uobicajenih jela (dorucak posebno) sa poznatijim namirnicama koje se mogu lakse naci, dakle nesto oskudnije a da je zdravo i dovoljno za jedan dan?

Vec sam govorio o tome, ali evo da ponovim. Najvazniaj namirnica je integralni hleb. To mozes sam da umesis, i to bi bilo najbolje, a mozes i da ga kupujes (iako se tesko nalazi dobar integralni hleb. On se jednostavno pravi.

Uz njega za dorucak mozes da jedes neko voce i orasaste plodove. Na primer, hleb, jabuka (jedna ili dve) i 50 grama oraha. Dakle, jedan obrok je hleb, voce i orasasti plodovi, a voce menjas (jabuke, kruske, banane....) i orasaste plodove menjas (badem, orah, lesnik, kikiriki...).

Drugi obrok (rucak) moze da bude neka corba od povrca na vodi, malo gusca (na primer pasulj sa sargarepom i lukom, ili grasak sa krompirom i sargarepom, itd), i sa tim dosta svezeg narendanog povrca za salatu, i integralni hleb. Mozes da se zasladis sa malo oraha i meda.

Veceru mozes da preskaces, a mozes i da uzmes jednu ili dve vocke.

Ajde, budi malo inventivan, pozabavi se malo kombinacijama i ukusima, jednostavno je.
 
film
I MIKI JESI GLEDO 2. DEO FILMA DESET ZAPOVESTI KOJI JE SINOC ISAO NA B92 I KAKO TI SE SVIDJA
 
lovepower
Za boravak u Izreal nisam se ja previse preracunao,toliko koliko sam rekao sigurno treba.Kad bi radio druga je stvar bi bila...;
A inace da sam pesimista jesam pomalo na zalost,pored svog crnina sto se dogadja a i ovde iznosi(za mnoge opasne stvari sam ovde saznao..)
Al naravno ne treba to da nam bude razlog da ocajavamo i da budemo pesimisti,zar ne. Voleo bih malo vise da budem optimista.Smile
Videcemo,mora da se menjamo.

Hteo sam da pitam za vid. Spominjali ste ranje i postavljali knjigu kako popraviti vid ,pomocu jednostavnih vezbi i onih naocara rupicastih.. Imam tu knjigu. Moze li neko ko ima -2 dioptriju,i nosi od malena naocare ,a sad ima 23.god da popravi vid i otarasi se naocara. A naocare samo pogorsavaju vid jos vise,ne ispravljaju,jeli tako.
Znam da ste i vi u nekim predavajima nosili naocare ,pa onda niste, jeste li imalli iskustva sa tim sto je u knjizi? Imam prijatelja kome je potrebno odbaciti naocare,a hoce na operaciju...


kako da spoznam i prepoznam.
Kako da umolim?,,.....kako da volim?
..
 
milosm
Miroljub Petrovic je napisao:
milosm je napisao:
Dali je tacno da je Isak Asiel rabin Srbije i Makedonije, ako je tacno sta o njemu znate (da li ga licno poznajete)?

Ne znam da li je on sada rabin i Makedinije, jer je u medjuvremenu jedan momak dosao sa skolovanja iz Izraela i sada radi kao rabin u Makedoniji. Poznajem rabina Isaka Asijela. On je najbolji poznavalac Biblije koga sam do sada upoznao.
Ukoliko rabin Isak Asiel tvrdi za srpskog vladiku da je antisemita, da li mu mozemo verovati (obzirom da je on religijski autoritet i odlican poznavalac Biblije).
milos
 
Miroljub Petrovic
film je napisao:
I MIKI JESI GLEDO 2. DEO FILMA DESET ZAPOVESTI KOJI JE SINOC ISAO NA B92 I KAKO TI SE SVIDJA

Nisam gledao i necu da gledam B92 (osim ako opet bude gostovao Bosko Obradovic kod Olje Beckovic, pa da gledam kako edukuje evropljane). Javili su mi ljudi da je film iskrivljavanje biblijskog izvestaja. Nemoj vise nista da me pitas za B92 i taj film.
 
Miroljub Petrovic
lovepower je napisao:
Hteo sam da pitam za vid. Spominjali ste ranje i postavljali knjigu kako popraviti vid ,pomocu jednostavnih vezbi i onih naocara rupicastih.. Imam tu knjigu. Moze li neko ko ima -2 dioptriju,i nosi od malena naocare ,a sad ima 23.god da popravi vid i otarasi se naocara. A naocare samo pogorsavaju vid jos vise,ne ispravljaju,jeli tako.
Znam da ste i vi u nekim predavajima nosili naocare ,pa onda niste, jeste li imalli iskustva sa tim sto je u knjizi? Imam prijatelja kome je potrebno odbaciti naocare,a hoce na operaciju...

Naravno da moze da se ispravi. Treba da procitas knjigu od Lorin Dej "Unaoredite vid" i da vidis kako je ona odbacila naocare sa mnogo vecom dioptrijom. Postavili smo na sajtu link sa detaljnijim objasnjenjima u vezi toga, kao i sa informacijama gde mogu da se kupe rupicaste naocari. Evo linka:
http://www.cps.or...aocare.htm
 
Miroljub Petrovic
milosm je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
milosm je napisao:
Dali je tacno da je Isak Asiel rabin Srbije i Makedonije, ako je tacno sta o njemu znate (da li ga licno poznajete)?

Ne znam da li je on sada rabin i Makedinije, jer je u medjuvremenu jedan momak dosao sa skolovanja iz Izraela i sada radi kao rabin u Makedoniji. Poznajem rabina Isaka Asijela. On je najbolji poznavalac Biblije koga sam do sada upoznao.
Ukoliko rabin Isak Asiel tvrdi za srpskog vladiku da je antisemita, da li mu mozemo verovati (obzirom da je on religijski autoritet i odlican poznavalac Biblije).

Mi treba da verujemo Bogu, a ne autoritetima.
 
Miljevic
Da li je Amerika cionisticki sluga, da li Izrael kontrolise Ameriku? Voleo bih da cujem vase milsjenje o tome.
 
Miroljub Petrovic
Miljevic je napisao:
Da li je Amerika cionisticki sluga, da li Izrael kontrolise Ameriku? Voleo bih da cujem vase milsjenje o tome.

Govorio sam o tome bezbroj puta ovde, ali ocigledno nisi citao postove od pocetka. Sta ti to znaci "cionisticki sluga"? Cionisti su ljudi koji se zalazu za postojanje jevrejske drzave, dakle drzave u kojoj ce Jevreji moci slobodno da zive. Cionizam je Bozji projekat, a ko u to ne veruje neka cita Bibliju. Bog je vodja cionistickog pokreta. E sad, to sto Bog nema savrsene ljude u tom pokretu, to je druga stvar, pa sad dodje neko da "pronalazi mane" tome sto Bog osniva drzavu Izrael.

Cinjenica je da postoji cionisticki lobi u Americi i da je on uticajan. Ali taj lobi ce uskoro da propadne, jer je uglavnom zasnovana na materijalizmu, a drzava Izrael ne moze da se brani samo materijalizmom. Osnovna poluga odbrane Izraela (i svake druge drzave) jeste dobar odnos sa Bogom, postovanje Njegovih zapovesti i dr.

Papa uveliko preuzima Ameriku preko svoje banke, jezuita, Malteskih vitezova (svog tajnog drustva), kao i kompletnog svetskog uticaja, i pitanje je dana kada ce Amerika postati najveci neprijatelj Izraela.
 
Slobodan
Zdravo Miroljube!
Kako da se covek obraca Bogu, odnosno da komunicira sa njim?
 
Miroljub Petrovic
Slobodan je napisao:
Zdravo Miroljube!
Kako da se covek obraca Bogu, odnosno da komunicira sa njim?

Jesi li cuo za molitvu? Imas o tome vise u poglavlju "Molitva" u knjizi sa donjeg linka:
http://www.cps.or...tahoma.zip
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 22.01.2009 19:56
 
Miroljub Petrovic
Imam pitanje za clanove foruma koji malo bolje barataju kompjuterskim programima. Naime, trebaju mi dva programa:

1. Treba mi program koji engleski audio zapis prebacuje u tekst. Prakticno, treba mi program koji ce audio zapis video materijala da prebaci u tekstualni fajl. Ja mogu da skinem audio zapis sa videa u neki audio fajl, ako ce to da olaksa posao. Nabavio sam neki program "Dragon Naturaly Speaking" koji navodno to radi, ali nije bio uspesan. Takav program mi treba da bih olaksao posao prevodiocima koji prevode video materijale koje radimo.

2. Treba mi program koji moze kopira DVD-e iz video klubova. Sad ce neko da me optuzi za pirateriju, ali trebaju mi neki video klipovi za moja predavanja iz nekih filmova, a vidim da su ovi novi filmovi zasticeni pa ne mogu da im skidam zastitu sa programom "DVD Shrink" sa kojim sam do sada skidao zastitu. Dakle, ne mogu da iskopiram disk.

Ako neko zna za neki program koji bi mogao da radi neku od gornje dve operacije, neka mi posalje link na kome bih mogao da ga skinem.
 
Alen P
Hm.... Za program koji čita audio i piše u txt nisam čuo i teško da bi software bio uspješan. A da se zatraže titlovi materijala na engl.?

Postoji još DVD decrypter od kojeg nema nove verzije jer je kao zabranjen ali za filmove do prije 2 godine mislim da nebi trebalo da bude problema. Ima takodje i "AnyDVD" , odličan software koji uklanja zaštitu.
http://www.slysof...nload.html
http://www.mrbass...
 
http://www.udrugapostanak.ucoz.com
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.42 sekundi!