Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Carpediem je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
...
Crkva treba da bude skupstina, mesto gde se okupljaju ljudi domacini koji se dogovaraju i odlucuju kako da rese postojece probleme. A za decu treba napraviti adekvatan crkveni program da deca zavole Boga i da im bude radost da dolaze u crkvu. Mogao bih jos mnogo da pricam, ali mislim da je i ovo dovoljno za sada.


Miroljube svaka cast za ovo sto si napisao!!! Ja ne volim nikoga da hvalim, ali ovaj tvoj post otkriva pravog tebe vise nego svi prethodni zajedno. Sad Djakovac moze da se pojede od muke.

Ovo sto si rekao je sustina problema i to treba da bude uvodna rec na tvojoj prezentaciji. I svi koji te postuju kao coveka makar, mogu slobodno da prestampavaju ovaj citat. Meni je samo zao sto si ti svesniji i trezveniji od velike vecine danasnjih pastira koji su poslati u narod. Oni bi trebali da govore da su Crkve skupstine i trebali bi da resavaju zivotne probleme umesto da SKRECU SA TEME.

Da si pravoslavni svestenik imao bi prilike da napravis pravu promenu u Srbji, a ovako iz pozicije NVO mozes samo da doprineses da se takav jedan pojavi. Sta jedan?! 100!

Prvo, moj centar nije NVO (nevladina organizacija), vec je registrovan kao udruzenje gradjana. A sto se tice doprinosa, ja sam najpre hteo da studiram teologiju, i da budem svestenik, ali sam procenio da cu ovako bolje da doprinesem Bozjem delu. Da sam postao svestenik, odavno bi me Djakovac i njegov klan izbacili iz crkve, kao sto su me izbacili sa radija Svetigore.

Evo i pitanja. Kako mislis da pomognes svestenicima da shvate da su crkve skupstine gde se mole i saboruju vernici? Ocigledno su oni to zaboravili iako je tako bilo u istoriji Pravoslavne Crkve. Kako da Crkva postane narodna skupstina? Ta promena mora da krene od nekuda i nekoga. Da li od vladika ili od naroda ili od svestenika... Kako? Ne smeju se praviti paralelne crkve, skupstine, parasinagoge.

Ako se budes zadrzao do kraja zivota samo na ovoj temi, bice dovoljno sto si otvorio usta i podigao glas.

Jedini koji moze da pomogne jeste Bog. Ja mogu ljude samo da podsetim ono sto je Bog rekao. Znam da postoje mnogi dobri svestenici u nasoj crkvi, i mnoge licno poznajem, i oni su jegro odakle se u crkvi siri dobra nauka. Kada Bog bude uskoro pustio malo vecu nevolju na nas narod i drzavu, ovo ekumensko smece ce da se razbezi, a njihova hijerarhija ce da se raspadne kao kula od karata. Onda je moguce da Bog otvori prostor da se napravi neka korenita reforma u ckrvi i drzavi. U medjuvremenu ce Bog da siri informacije medju svestenicima i trezvenim narodom, tako da ljudi budu spremni za pravi korak kada dodje vreme.
 
Miroljub Petrovic
Carpediem je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
Takodje, pre izvesnog vremena sam dobio od monahinje Atanasije iz manastria Rukumija jedan sjajan prirucnik za zivot u prirodi. Zove se "Preziveti u prirodi". Ona je autor te knjige i u njoj objasnjava kako se mogu jesti razlicite biljke u prirodi, kao i kako se mogu praviti razliciti privremeni objekti za stanovanje u prirodi za veoma kratko vreme. Ko zeli, moze od manastora Rukumija da naruci tu knjigu.

Dakle, moze se preziveti u prirodi i u vanrednim uslovima, naravno ako je covek informisan. Planiramo da uskoro postavimo na nasem sajtu informacije i tog tipa.


Bili bismo ti zahvalni kada bi i takve materijale postavio. Monahinja Atanasija iz Rukumije je zaista pokazala i dokazala da se moze preziveti u prirodi (ako si je video onda znas o cemu govorim :))
Divlja priroda je bas bila izdasna. Obozavam njene sirove kolace!
Hitno nam trebaju takvi materijali jer ne znamo tacno sta nas moze iznenaditi.

Mozes odmah od manastira Rukumija da narucis knjigu "Preziveti u prirodi".

I jos jedno zapazanje i pitanje sta ti mislis o tome...
Svi ovde ocekujemo da ti nesto prevedes i izdas a mi da to nabavimo... Mislim da je red da i drugi pocnu nesto konkretno da rade. Toliko ima sposobnih ljudi a niko da se pokrene da uradi nesto korisno. Nema bas puno vremena.

Ja ne mogu na nikog da vrsim pritisak da se vise i bolje aktivira. Najvise sto mogu jeste da svojim zivotom dam neki primer, a na sajtu sam postavio projekte koje planiramo da uradimo, pa ko hoce moze i na taj nacin da pomogne. Usput da kazem da ima nekoliko clanova foruma koji mi pomazu u postavljanju linkova, video materijala prevodjenja i u drugim stvarima. Necu da pominjem njihova imena, jer to nije biblijski (da ih hvalim). Bog ce im dati platu za to sto pomazu.
 
Miroljub Petrovic
mike je napisao:
Miroljube ja sam homoseksualac. Sta generalno mislis o nama?

Ja vas volim, ali ne volim to sto radite, jer radite protiv sebe i protiv drugih.
 
mike
Hvala ti! Smile ja se trudim da ne radim prvo protiv drugih a zatim protiv sebe. Sve ovo ostalo,a sto prati moju licnost je tu i ko zna iz kog razloga prisutno.
 
Miroljub Petrovic
David je napisao:
Miroljube dali imas namjeru u skoroj buducnosti odrzavati predavanja u Hrvatskoj?
Znam da si nedavno gostovao u Puli. Iako sam nekada relativno cesto tamo obitavao zbok terenskog posla, prilikom tvog gostovanja nisam bio u mogucnosti prisustvovati sto bih volio ispravit po mogucnosti iducom prilikom.
I reci mi molim te dali odrzavas predavanja cisto duhovnog karaktera, evangelizacije? I dali se moze kako doci do videomaterijala?
Ovdje kod mene smo na zalost cesto osudeni na video snimke kada se zelimo duhovno nahranit, kriza je uhvatila previse maha, ali ona prava, duhovna kriza.
Drago mi je da Bog i danas ima svoje ljude.
Malo vas je al vas ima:)

Tesko da cu uskoro dolaziti u Hrvatsku. Nije mi bezbedno ni ovde u Srbiji, a kamoli da dodjem u Hrvatsku. Ta predavanja u Puli sam drzao jer su snimana sa dobrom opremom, a za ubuduce videcemo.

Moja predavanja imas na ovom sajtu, a mozes i na diskovima da ih nabavis (javi se na: ). Takodje, postoje moja predavanja u audio formatu na radiju Sverigori, pa mozes da ih skines sa linka:
http://www.svetig..._stvaranja
 
Miroljub Petrovic
mike je napisao:
Hvala ti! :) ja se trudim da ne radim prvo protiv drugih a zatim protiv sebe. Sve ovo ostalo,a sto prati moju licnost je tu i ko zna iz kog razloga prisutno.

Ti mozes sam sebe uveravas da ne radis protiv sebe i protiv drugih, kao i da uveravas sebe da ne znas zasto ides tim putem, ali to govori da nisi iskren prema sebi. U tom slucaju ces neminovno da stradas, jer neces biti u stanju da imas prijatelje, posto ce ti se zivot zasnivati na sebicnim telesnim zadovoljstvima. Jedini smisao zivota je stvaranje dobrih ljudi, a najbolji nacin za to je kroz porodicu. Oni koji nisu Bozji saradnici u stvaranju dobrih ljudi nemaju nijednog prijatelja i promasili su cilj u zivotu. Njihov zivot je horor.

Ti mozda imas neke lose sklonosti, ali mozes itekako da se boris protiv njih, ako razumno pridjes problemu. Ako zivis beskorisnim i sebicnim zivotom, time radis protiv drugih jer svojim zivotom reklamiras destrukciju. Predlazem ti da razmislis o svrsi i cilju svog zivota. Ako si razuman, shvatices koji su duhovni zakoni u ovom svetu, i sta Bog zeli od coveka (jer je to za covekovo dobro).
 
Carpediem
Miroljub Petrovic je napisao:
Mozes odmah od manastira Rukumija da narucis knjigu "Preziveti u prirodi".


Imam tu knjigu i preporucujem je svima. I ja sam preziveo Smile stvarno je korisna, mada bih vise voleo da CPS isto odradi tako nesto, ali malo detaljnije.
Bog nije u sili, nego u pravdi!
 
mike
dobro, Hrist je oprostio mariji magdaleni a bila je kurva. Ja cu kad dodje vreme traziti oprost za moje grehove i dobicu ga. Inace sam okruzen prijateljima i uopste nisam utonuo u "telesna zadovoljstva" kako navodis.A i zasto bih bio? Ako Bog zna sta zeli od coveka, zasto me je takvog stvorio? Biblija kaze: po svom Oblicju
Izmenio/la mike na 20.01.2009 20:39
 
kaotic
pozdrav Miroljube

Mogu li ostaviti ovaj link u potpisu pa da ljudi slikovito vide kruženje tvari u prirodi?

http://www.youtub...LBE5QAYXp8
 
filosof26
Imam jedno pitanje u vezi sa zivotom u Izraelu. Ne poznajem bas najbolje politicke i drustvene prilike na tom podruciju, pa bih Vas molio da napisete nesto o tome, uopste... Koliko je sigurno zivjeti u Izraelu danas? Kakvi su ljudi tamo prema strancima? Koji politicki sistem je trenutno na snazi tamo?
Sto god tkas, vezuj konce za nebo...
 
zanzak
Miroljub Petrovic je napisao:
David je napisao:
Miroljube dali imas namjeru u skoroj buducnosti odrzavati predavanja u Hrvatskoj?
Znam da si nedavno gostovao u Puli. Iako sam nekada relativno cesto tamo obitavao zbok terenskog posla, prilikom tvog gostovanja nisam bio u mogucnosti prisustvovati sto bih volio ispravit po mogucnosti iducom prilikom.
I reci mi molim te dali odrzavas predavanja cisto duhovnog karaktera, evangelizacije? I dali se moze kako doci do videomaterijala?
Ovdje kod mene smo na zalost cesto osudeni na video snimke kada se zelimo duhovno nahranit, kriza je uhvatila previse maha, ali ona prava, duhovna kriza.
Drago mi je da Bog i danas ima svoje ljude.
Malo vas je al vas imaSmile

Tesko da cu uskoro dolaziti u Hrvatsku. Nije mi bezbedno ni ovde u Srbiji, a kamoli da dodjem u Hrvatsku. Ta predavanja u Puli sam drzao jer su snimana sa dobrom opremom, a za ubuduce videcemo.

Moja predavanja imas na ovom sajtu, a mozes i na diskovima da ih nabavis (javi se na: ). Takodje, postoje moja predavanja u audio formatu na radiju Sverigori, pa mozes da ih skines sa linka:
http://www.svetig..._stvaranja


Miroljube,nije valjda da imate problema sa licnom bezbjednoscu?
 
Miroljub Petrovic
mike je napisao:
dobro, Hrist je oprostio mariji magdaleni a bila je kurva. Ja cu kad dodje vreme traziti oprost za moje grehove i dobicu ga.

"Kad dodje vreme" trazices oprost? To vreme je sada. Jesi li siguran da ces se sutra ziv probuditi? To sto pricas je kao da ti je neko poslao na racun u banci milion dolara, i ti umesto da podignes odmah taj novac i upotrebis ga za nesto dobro, ti kazes: "Podicicu novac kad dodje vreme." U prevodu, to znaci: "Podicicu novac kad banke propadnu."

Kad dodje to vreme, neces moci da izvuces svoj novac (da se pokajes), vec ces se osecati kao hiljade i hiljade ljudi u Americi koji su nedavno saznali da su pokradeni za preko 50 milijardi dolara. U pitanju je mnogo, mnogo veca pljacka nego ove sto se kod nas rade danas, ili sto su se radile u vreme Jezde i Dafine. Evo ti link o tome:
http://www.timeso...331997.ece

Kad dodje to "vreme" o kome pricas, ti neces biti u stanju da se pokajes, bices slomljen i razocaran, duhovno oronuo i prepun krivice da si prokockao sve sto si imao, i sve sanse. Dakle, bices nesposoban da se pokajes. Svoju snagu koju imas treba sada da upotrebis da se cupas.

Inace sam okruzen prijateljima i uopste nisam utonuo u "telesna zadovoljstva" kako navodis.A i zasto bih bio? Ako Bog zna sta zeli od coveka, zasto me je takvog stvorio? Biblija kaze: po svom Oblicju

Bog je mogao da ucini da se ne rodis, a mogao je da dopusti da se rodis sa odredjenim losim sklonostima ili sa odredjenim losim vaspitanjem. (Pitanje je zasto su tvoje sklonosti danas takve - zbog sklonosti ili loseg vaspitanja, ali to u ovoj prici nije vazno.) Dakle, Bog bira da se ti rodis, iako zna sa cime ces sve da se suocis. I pored svih losih sklonosti i eventualno loseg vaspitanja, Bog zna da ima sanse za tebe i da ti imas dovoljno snage da se iscupas i budes covek sa kojim ce On da se ponosi. I zato te On stvara i pruza ti ruku da te izvlaci iz bede, kao i svakog od nas.

E sad, ako si slabic i kukavica, ti ces da prihvatis neko glupo objasnjenje koje ti Sotona nudi da ostanes tu gde jesi, sa tim losim drustvom i da ti dani propadaju u blejanju. A mozes i da ulozis napor volje i preokrenes situaciju u svoju korist, i da dozivis zadovoljstvo zivota kakvo ne mozes ni da naslutis.
 
Miroljub Petrovic
fchaos je napisao:
pozdrav Miroljube

Mogu li ostaviti ovaj link u potpisu pa da ljudi slikovito vide kruženje tvari u prirodi?

http://www.youtub...LBE5QAYXp8

Rekao sam da se ovde ne postavljaju nikakve reklame. To si mogao da me pitas preko privatne poruke. Dakle, neka ostane ovaj tvoj post, ovog puta, ali skini taj potpis.
 
ALEX
Miroljub Petrovic je napisao:
ALEX je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
To znaci da sa ljudima ovoga sveta mozemo da trgujemo, mozemo da ih lecimo ili da im pomognemo i ostvarujemo sa njima kontakt na neki drugi nacin, a ne da se sa njima zenimo, druzimo po kafanama i diskotekama i slicno...

Da li bi bilo u redu da ja recimo prodajem rakiju? Ozbiljno pitam! To je jako trazena a skupa roba! Jest da je otrov, ja to necu ni da njusim, al ljudi to kupuju... Sad sa jedne strane nije ok prodavati rakiju - pomazem ljudima da se truju, a sa druge strane ok je prodavati rakiju - svakako ce negdje da ju kupe!

Pa ako ides tom filozofijom, onda mozes i heroin da prodajes, i ljude da ubijas. Pitanje za tebe: Da li moze da ti bude mirna savest dok prodajes rakiju? Ako moze da ti bude mirna savest, onda samo napred, pa kad ti savest vremenom otupi, onda ces da otvoris striptiz bar (javnu kucu) i da saljes decu da za tebe prodaju marihuanu i heroin ispred skole.

Pa nebi mi bas bila mirna savjest! Upravo zbog toga sam prije jedno godinu dana prestao da rasturam pirateriju... Dodje mi covjek i hoce neki horor film il neku satanisticku igru... Jos uvijek imam milion diskova, al stoje u cosku, ne prodajem vise, ni ne nabavljam... Ugasen biznis! Primjetio sam da danas ljudi bas hoce sve sto je nenormalno, da je najtrazenija roba ona koja je najdestruktivnija!

A sta vi mislite kakvim sve biznisom covjek moze da se bavi? Na koje sve nacine moze da zaradjuje? Proizvodnja i prodaja hrane nekako izgleda najperspektivnije, ja sam ljetos prodao oko 2 tone paprike! Mada je meni cesto znalo (za vrijeme raspusta kad nisam u debilani) da naleti nekih poslica (trganje metlica, cijepanje drva, pomaganje zidaru, mjesalica, istovar i utovar neceg, ma bezbroj nekih sitnih poslova na kojim je moglo fino da se zaradi)! Ali zanima me da li imate neki predlog, neki stalni biznis kojim bi covjek mogao da se bavi?
 
Miroljub Petrovic
filosof26 je napisao:
Imam jedno pitanje u vezi sa zivotom u Izraelu. Ne poznajem bas najbolje politicke i drustvene prilike na tom podruciju, pa bih Vas molio da napisete nesto o tome, uopste... Koliko je sigurno zivjeti u Izraelu danas?

Sigurnije je ziveti u Izraelu nego u Beogradu ili Zagrebu. Odgovorno tvrdim da nema bezbednije zemlje na svetu od Izraela. U Izraelu kriminala skoro da nema, ulicnih bandi takodje. Vise ljudi pogine u Srbiji ili Hrvatskoj od ulicnih ubistava, ubistava kriminalaca, porodicnih ubistava i slicno, nego sto u Izraelu pogine ljudi od terorista. Retki su oni koji ginu od terorista jer je bezbednost u Izraelu na veoma viskom nivou, cak i preteruju u tome. Na ulazu u svaki kafic, restoran, prodavnicu, trzni centar, fakultet, skolu ili slicno, stoji covek (ili vise njih) iz obezbedjenja koji pregledaju one koji ulaze. U Izraelu se najvise gine u saobracajnim nesrecama (iako se i tu manje gine nego u Evropi jer imaju odlicne puteve i disciplinovaniji su vozaci).

Secam se kada sam ucio hebrejski jezik na Hebrew University u Jerusalimu, i kada sam ulazio na fakultet morao sam da pokazem prvom obezbedjenju studensku propusnicu sa slikom i bar kodom, a onda sam nailazio na drugu vrstu obezbedjenja gde su nam pregledali torbe sa knjigama i prolazili smo kroz onaj detektor metala koji svira za svaku sitnicu.

Velika bezbednost u Izraelu ne potice samo od veoma jakog obezbedjenja na svakom cosku (to obezbedjenje je zaista nemilosrdno prema svakom vidu terorizma, i znam da su i najokoreliji teroristi veoma uplaseni i da pomisle da nesto lose urade u Izraelu), bezbednost Izraela narocito potice od njihove veoma jake porodice i sklonosti ka porodicnim i moralnim vrednostima.

Kakvi su ljudi tamo prema strancima?

Ljudi su veoma ljubazni prema strancima. Dzamije i hriscanske crkve su na sve strane i nikada Jevreji nisu pravili ni najmanje incidente prema Muslimanima i hriscanima. Bilo je slucajeva da dodju "hriscani" u Izrael, naprave povorku ljudi od 100 metara, i na celu povorke i duz nje nose velike krsteve od tri metra (kao oni su pobozni). I onda bude incidenata, kada ih neki Jevreji napadnu.

Cak mislim da su Jevreji preterano tolerantni. Tamo hodze zaurlavaju na dzamijama i prave nesnosnu buku, a hriscanske crkve isteruju iz pameti ljude sa svojom zvonjavom, i to se tolerise. Da se ja nesto pitam, to ne bi bilo tako.

Koji politicki sistem je trenutno na snazi tamo?

Na snazi je sekularni sistem, demokratija, gde se zaista preteruje sa svim oblicima "sloboda", tako da i religiozni fanatici i homoseksualci i svakakvi padavicari "imaju prava". Zbog toga sto se izjednacava ono sto je normalno sa onim sto nije normalno, jedan deo omladine i ljudi zastranjuje u sekularizam i materijalizam, ali uticaj religije i biblijske tradicije je dosta veliki, tako da je tesko narusiti duhovnu kicmu Izraela.
 
nikola
Kakvo je vase misljenje o organizaciji Crna Ruka i atentatu na Franca Ferdinanda
Izmenio/la nikola na 20.01.2009 22:46
 
Miroljub Petrovic
zanzak je napisao:
Miroljube,nije valjda da imate problema sa licnom bezbjednoscu?

Necu da pricam o tome da ne ispadne da se zalim. Kada mi neko preti ja obavestim mog prijatelja koji je kapetan policije i kazem mu: "Pretili su mi ovi, ako mi se nesto desi samo da znas sa koje je strane doslo." Ne ocekujem od njega da nesto preduzme, niti mu to javljam zbog toga, jer znam da su njemu vezane ruke. Tu moze samo Bog nesto da preduzme, a moj prijatelj moze da bude informisan i da mozda tu informaciju nekada za nesto pozitivno iskoristi.

Pod pretnjom ne podrazumevam ove pilicare ekumeniste, koji o meni ruzno pricaju, vec njihove gazde i njihove koalicione partnere kad mi prete. Ali o tome necemo ovde da pricamo.
 
Miroljub Petrovic
ALEX je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
ALEX je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
To znaci da sa ljudima ovoga sveta mozemo da trgujemo, mozemo da ih lecimo ili da im pomognemo i ostvarujemo sa njima kontakt na neki drugi nacin, a ne da se sa njima zenimo, druzimo po kafanama i diskotekama i slicno...

Da li bi bilo u redu da ja recimo prodajem rakiju? Ozbiljno pitam! To je jako trazena a skupa roba! Jest da je otrov, ja to necu ni da njusim, al ljudi to kupuju... Sad sa jedne strane nije ok prodavati rakiju - pomazem ljudima da se truju, a sa druge strane ok je prodavati rakiju - svakako ce negdje da ju kupe!

Pa ako ides tom filozofijom, onda mozes i heroin da prodajes, i ljude da ubijas. Pitanje za tebe: Da li moze da ti bude mirna savest dok prodajes rakiju? Ako moze da ti bude mirna savest, onda samo napred, pa kad ti savest vremenom otupi, onda ces da otvoris striptiz bar (javnu kucu) i da saljes decu da za tebe prodaju marihuanu i heroin ispred skole.

Pa nebi mi bas bila mirna savjest! Upravo zbog toga sam prije jedno godinu dana prestao da rasturam pirateriju... Dodje mi covjek i hoce neki horor film il neku satanisticku igru... Jos uvijek imam milion diskova, al stoje u cosku, ne prodajem vise, ni ne nabavljam... Ugasen biznis! Primjetio sam da danas ljudi bas hoce sve sto je nenormalno, da je najtrazenija roba ona koja je najdestruktivnija!

A sta vi mislite kakvim sve biznisom covjek moze da se bavi? Na koje sve nacine moze da zaradjuje? Proizvodnja i prodaja hrane nekako izgleda najperspektivnije, ja sam ljetos prodao oko 2 tone paprike! Mada je meni cesto znalo (za vrijeme raspusta kad nisam u debilani) da naleti nekih poslica (trganje metlica, cijepanje drva, pomaganje zidaru, mjesalica, istovar i utovar neceg, ma bezbroj nekih sitnih poslova na kojim je moglo fino da se zaradi)! Ali zanima me da li imate neki predlog, neki stalni biznis kojim bi covjek mogao da se bavi?

Po meni, dva najbolja i najsigurnija biznisa su proizvodnja hrane i lecenje ljudi. Iznajmis lepu sobu ili apartman bolesnim ljudima u prirodi, hranis ih prvostepenom hranom, izvodis ih u setnju po prirodi, platis nekog da se druzi sa njima jer ljudi nemaju nikog (ni prijatelje ni decu), i da vidis kako ce svaka bolest da se povuce. U Americi se takva vrsta lecenja naplacuje 39.000 dolara mesecno (trideset devet hiljada dolara). Kod nas bi mogao da naplacujes mnogo manje, pa kad bi se proculi rezultati bio bi zatrpan i mogao bi da podizes cenu za ove materijaliste koji su ceo zivot samo ulagali u materijalizam.

Jos kad bi se malo obucio za hidroterapiju, i neke prirodne lekove, mogao bi stvarno cuda da radis.

Evo da iskoristim priliku da se malo hvalim. Juce me zove preko telefona jedna starija zena koja ima veliki cir (ustvari absces) na nozi (veliki je 5 x 5 cm), ima strasne bolove i taj absces vuce vec deset godina, pa su joj to sekli i operisali, ali to se povratilo, i zenu sad hoce da vode opet na "klanje". I zove ona mene, a joj kazem da uzme prirodni antibiotik - beli luk i da ga stavi na taj veliki absces uz pomoc gaze. I za par sati nosenja gaze sa belim lukom njoj pukne absces, iscuri gnoj, prestanu bolovi, a absces se povlaci rapidnom brzinom. I ona me zove da mi se zahvaljuje, da me blagosilja, a ja joj rekao samo jednu jednostavnu stvar koju su nekad i deca na selu znala.

Dakle, ako imas samo malo znanja o zivotnim stvarima mozes i ljudima da pomognes i da pravis dobar biznis (sirotinji pomazes, a materijaliste sisas).
 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Kakvo je vase misljenje o organizaciji Crna Ruka i atentatu na Franca Ferdinanda

Bilo je tu raznih ljudi, i Bog ih je upotrebio. Moglo je sve da prodje bez rata i velikih zrtava da su nasi preci bili okrenuti Bogu. Ali bolje i sa ratom i zrtvama, pa sa slobodom, nego sa mirom, kao ovo danas, a sa teskom okupacijom i duhovnim genocidom.
 
film
Miki
kako ti se svideo ovaj novi film DESET BOZJIH ZAPOVESTI sto je prikazan na tv b92
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.42 sekundi!