Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Kotor je napisao:
Dr.Dabic alijas Radovan Karadzic se bavio i bioenergijom i lecio tako neplodnost sta mislis o tome?

Ne znamo tacno cime se bavio, jer ovi evropski novinari lazu cim zinu.
 
Miroljub Petrovic
zrix je napisao:
Kakav je tvoj stav o Izraelskim akcijama u Gazi?

Govorio sam o tome na ovom forumu. Izrael se brani od terorista koje finansira Evropa i Vatikan. U pitanju je isti sukob i ista mrznja kao i ona pred Drugi svetski rat, samo sto je sad na strani neprijatelja Izraela (Jevreja) stao ceo svet (osim Amerike). Naravno da Izrael ne moze vojnom intervencijom da se obracuna sa svetskim terorizmom i mrznjom prema Bogu. Zato ce Izrael da bude izolovan i pod velikim pritiskom, jer je to jedini nacin da se okrene svom Bogu. A onda... citajte Bibliju.
 
Miroljub Petrovic
markoni je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
Synex je napisao:
Da li je onda prevod Vuk Karadzic pouzdan. Ja sam citao taj prevod i nisam nasao neke greske ali ne znam gdje bi ih i trazio.
Mislim da sada ne treba traziti greske kako je jedna rijec prevedena jest da ona nijenja mnogo toga ako je lose prevedena ali sustinu Biblije nije moguce izmjeniti.


Prevod Vuka Karadzica je generalno pouzdan, ali postoje problemi na nekim mestima koji se ticu "pakla" i "mucenja va vijek vijeka", sto nije dobro prevedeno, a u pitanju su vazne stvari.


U engleskoj verziji pise ovako

10 And the devil that deceived them was cast into the lake of fire and brimstone, where the beast and the false prophet are, and shall be tormented day and night for ever and ever.

Znaci isto kao i kod Vuka. Da li to i englezi koriste pogresan prevod?

Skori svi hriscani veruju u vecni pakao i besmrtnost duse, i zato imaju takve prevode. Ako pogledas prevod Biblije Jehovinih svedoka videces da su skroz pogresno prevodili tekstove koji ukazuju na Isusovo bozanstvo. Dakle, svi ti prevodi se usaglasavaju sa verovanjima prevodioca. Ako uzmes sve tekstove u Bibliji koji govore po tom pitanju, imaces jasnu sliku.
 
Miroljub Petrovic
Uros88 je napisao:
Bas sam nesto razmisljao. Odavno znam za dela Milutina Milankovica, slusao sam kako je on bio odlican matematicar i nema razloga da ne verujem u to. Ali, koliko znam, on je matematicki izracunao kakva je bila klima na zemlji pre 10, 20 i vise hiljada godina. Kako sad on kao dobar matematicar moze da izracuna nesto sto ne postoji? El on bio prevarant, ili mason ili sta?

I Dr Mengele je bio dobar poznavalac medicine, ali je bio pod uticajem naopake nacisticke filozofije. Tako je i odlicni matematicar Milankovic bio zatrovan evolucionizmom i izneo skroz pogresna objasnjenja. Da je citao Bibliju i da je znao da Zemlja ne moze biti starija od 6 hiljada godina ne bi mu padalo na pamet da daje takve teorije. Ali, svet ga je proglasio "velikim naucnikom" i to sad svi "moramo da prihvatimo". Da su Ziku Obretkovica proglasili velikim astronomom, danas bi se aerodrom u Beogradu zvao "Aerodrom Zika Obretkovic".
 
Miroljub Petrovic
milos_va je napisao:
nikola je napisao:
fchaos je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
Evo da vidite kako izgleda najveci oblik ponizenja i obozavanja Sotone:
http://www.youtub...Tz16o8nGCQ

ne radi link


http://www.youtub...zibHGhqt0k



Šta im je ovo dao Papa kada mu poljube ruku?

Mozda Milka cokoladu ili ostatke hleba koje su jeli apostoli (pape su tokom istorije sacuvale odredjene zalihe).
 
xxx
Miroljub Petrovic je napisao:
zrix je napisao:
Kakav je tvoj stav o Izraelskim akcijama u Gazi?

Govorio sam o tome na ovom forumu. Izrael se brani od terorista koje finansira Evropa i Vatikan. U pitanju je isti sukob i ista mrznja kao i ona pred Drugi svetski rat, samo sto je sad na strani neprijatelja Izraela (Jevreja) stao ceo svet (osim Amerike). Naravno da Izrael ne moze vojnom intervencijom da se obracuna sa svetskim terorizmom i mrznjom prema Bogu. Zato ce Izrael da bude izolovan i pod velikim pritiskom, jer je to jedini nacin da se okrene svom Bogu. A onda... citajte Bibliju.


zašto Amerika stoji na strani Hebreja ako znamo da amerikom vladaju tajna društva koja su se priklonili papi? izgleda da papa stoji na dvije strane?
 
Uros88
I patrijarhu Pavlu su ljudi ljubili ruku. Da li to treba shvatiti na isti nacin?
 
Miroljub Petrovic
xxx je napisao:
zašto Amerika stoji na strani Hebreja ako znamo da amerikom vladaju tajna društva koja su se priklonili papi? izgleda da papa stoji na dvije strane?

Ocigledno da je u Americi veoma uticajan lobi koji stiti ovozemaljske interese Izraela.
 
Miroljub Petrovic
Uros88 je napisao:
I patrijarhu Pavlu su ljudi ljubili ruku. Da li to treba shvatiti na isti nacin?

Nekada je bilo normalno da se ocu ljubi ruka, kao i starijim ljudima od ugleda. Ovde se ljubi ruka nekome ko najvece zlocince 20. veka proglasava blaženim (Stepinca i papu Pija XII), i ko je direktni organizator i nalogodavac krvavog rata u Bivšoj Jugoslaviji.
 
Miroljub Petrovic
bosko6 je napisao:
Sta znace reci odpevane na naslovnoj strani sajta?

"Ko zna ko je Jedan Jedini?
Ja znam ko je Jedan Jedini,
Jedan Jedini je nas Bog,
koji je na Nebesima i na Zemlji."

(Ehad, mi jodea?
Ehad, ani jodea,
Ehad Eloenu...
she ba shamajim u va arec).
 
anton
Miroljube,negdje sam pročitao da je izraelska vojska najorganiziranija suvremena armija na svijetu. Vojna obaveza kači svakoga,pa čak i žene,a vojsku služe i osobe sa daunovim sindromom.Mene zanima kakvo je državno uređenje u Izraelu,tj.dali su sekularna država po pitanju religije ili se njihovo uređenje temelji na Tanahu? Može li se u izraelskim restoranima naći svinjetine ili drugih zabranjenih jela(lignje i sl.)?
 
markoni
Miroljub Petrovic je napisao:
Ne znam na koja bica mislis. Termin "sin Bozji" se koristi u Bibliji i za Adama, i za Isusa, i za sve one koji su na Bozjoj strani.


Ne, pitao sam ko su divovi, i kako je div mogao da nastane od Adama i Eve, i zbog cega je Mojsije naveo da su postojali divovi, ako nije hteo da kaze da su oni sasvim drugaciji od Adama i njegovih potomaka.
Da li postoji neko drugo objasnjenje jer nije logicno da od Adama nastane div, a pogotovo sto je sasvim ocigledno namera bila da se da informacija o postojanju i drugih bica.
 
Dragoljub
Pozdrav Miroljube,

Evo pratim ovaj forum vec dosta dugo i bilo je raznih tema, diskusija pitanja i odgovora,

e sad nikako mi nije jasno kako oni nesrecni Arapi mogu da budu krivi za rat, da budu teroristi, kad ljudi tamo vjekovima zive, a Jevreji koji su tamo dosli poslije drugog svjetskog rata i oteli im zemlju ogradjuju se od njih betonskim zidovima, pustaju im fekalije u vodu za pice, i cim malo dignu glavu Izraelci odma dignu avione i udri po njima.
Pobiju toliku djecu, i zene a vi to nazivate da su oni Bozji narod i da to tako mora da bude. Zar nisu isti ti Jevreji dosli na arapsku zemlju i isterali ih? kakvo je tu opravdanje, ti ljudi tamo su zivjeli u miru i tolerisali druge vjere, sigurno vise nego sto su hriscani u Zapadnoj Evropi Islam ili Judaizam
Cist primjer vam je Turska okupacija tokom pet vjekova, ( daleko bilo da velicam okupatora) zamislite da je kojim slucajem ovdje vladala Austrija ili Italija, tesko da bi se pravoslavlje uopste odrzalo ovdje.

Ja mislim da tu zemlju vode jevrejski masoni koji nemaju nikakve veze sa Bogom, jer da nije tako nebi ubijali taj narod tamo i pravili konc logore.
 
Miroljub Petrovic
anton je napisao:
Miroljube,negdje sam pročitao da je izraelska vojska najorganiziranija suvremena armija na svijetu.

Tako je.

Vojna obaveza kači svakoga,pa čak i žene,

Tako je, mladici sluze vojsku 3 godine, a devojke 2 godine.

a vojsku služe i osobe sa daunovim sindromom.

Netacno.

Mene zanima kakvo je državno uređenje u Izraelu,tj.dali su sekularna država po pitanju religije ili se njihovo uređenje temelji na Tanahu?

Danas je Izrael sekularna drzava, ali ce uskoro biti teokratska.

Može li se u izraelskim restoranima naći svinjetine ili drugih zabranjenih jela(lignje i sl.)?

Nigde u Izraelu nema svinjetine i slicne "hrane", koliko ja znam. Cuo sam da postoje neki posebni restorani, kao i neki McDonald's restorani koji imaju svinjetinu, ali to nisam video.
 
Miroljub Petrovic
markoni je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
Ne znam na koja bica mislis. Termin "sin Bozji" se koristi u Bibliji i za Adama, i za Isusa, i za sve one koji su na Bozjoj strani.


Ne, pitao sam ko su divovi, i kako je div mogao da nastane od Adama i Eve, i zbog cega je Mojsije naveo da su postojali divovi, ako nije hteo da kaze da su oni sasvim drugaciji od Adama i njegovih potomaka.
Da li postoji neko drugo objasnjenje jer nije logicno da od Adama nastane div, a pogotovo sto je sasvim ocigledno namera bila da se da informacija o postojanju i drugih bica.

Adam i Eva su bili divovi, kao i njihovi potomci, to se jasno vidi iz biblijskog teksta. Pogledajte samo koliko su dugo ziveli.
 
Miroljub Petrovic
markoni je napisao:
Pa recite mi onda u kom ste vi prevodu nasli da pise drugacije.

Ja sam gledao original, ako je ovo sto imamo od Novog zaveta uopste original, jer danas sigurno znamo da su Jevandjelja po Mateju, Marku, Luci, Dela apostolska i Otkrivenje u originalu pisana na hebrejskom jeziku, a postoji sumnja i za ostale knjige Novog zaveta. Za ozbiljne ljude odgovori na sva teoloska pitanja takvog tipa se nalaze u Tanahu (Starom zavetu). Ali, i grcki tekst Novog zaveta nigde ne spominje "vecne muke" i slicno. Samo covek ispranog mozga moze da veruje da ce Bog da muci ljude kroz celu vecnost. Za verovanje u suprotno ne treba nam cak ni Biblija, iako u Bibliji jasno pise da nema "vecnih muka", vec postoji "unistenje za vecnost".
 
panj
oce li uskoro jevreji da zidaju treci hram?
 
Miroljub Petrovic
Dragoljub je napisao:
Pozdrav Miroljube,

Evo pratim ovaj forum vec dosta dugo i bilo je raznih tema, diskusija pitanja i odgovora,

e sad nikako mi nije jasno kako oni nesrecni Arapi mogu da budu krivi za rat, da budu teroristi, kad ljudi tamo vjekovima zive, a Jevreji koji su tamo dosli poslije drugog svjetskog rata i oteli im zemlju ogradjuju se od njih betonskim zidovima, pustaju im fekalije u vodu za pice, i cim malo dignu glavu Izraelci odma dignu avione i udri po njima.
Pobiju toliku djecu, i zene a vi to nazivate da su oni Bozji narod i da to tako mora da bude. Zar nisu isti ti Jevreji dosli na arapsku zemlju i isterali ih? kakvo je tu opravdanje, ti ljudi tamo su zivjeli u miru i tolerisali druge vjere, sigurno vise nego sto su hriscani u Zapadnoj Evropi Islam ili Judaizam
Cist primjer vam je Turska okupacija tokom pet vjekova, ( daleko bilo da velicam okupatora) zamislite da je kojim slucajem ovdje vladala Austrija ili Italija, tesko da bi se pravoslavlje uopste odrzalo ovdje.

Ja mislim da tu zemlju vode jevrejski masoni koji nemaju nikakve veze sa Bogom, jer da nije tako nebi ubijali taj narod tamo i pravili konc logore.

Vidi se da ste pod uticajem svetskih satanskih medija, i da ste zaboravili na neke vazne dogadjaje iz istorije. Mi mozemo da raspravljamo o bilo kojem delu teritorije na Zemlji i da polemisemo cija je to zemlja, ali kada je u pitanju mali komad zemlje na kojem se nalazi danasnja drzava Izrael, onda tu nema polemisanja jer je Bog rekao cija je to zemlja. Bog jasno kaze da je on tu zemlju dao jevrejskom narodu i svima koji tamo zele da zive po Njegovim zapovestima. Takodje je rekao da ce na odredjeno vreme proterati Jevreje sa te zemlje, ali da ce ih posle ponovo vratiti i da ce ih kroz proces nevolje dovesti u red da se Njemu obrate. E sad, ako vi ili neko drugi znate bolje od Boga cija je to zemlja, onda samo napred, pokusajte da tu zemlju date Arapima ili nekom drugom pa cete videti kako cete da prodjete (u Bibliji pise kako cete da prodjete).

To sto su muslimanski okupatori mnogo covecniji od papskih okupatora, to nema veze sa sadasnjim stanjem u Izraelu. Palestinski narod momentalno strada jer je dopustio najgorim kriminalcima u svojim redovima da uz podrsku Evrope preuzme kontrolu nad narodom, i da sada zrtvuje taj narod da bi dosao do vlasti. Tako su Alija Izmetbegovic i njegovi kompanjoni namerno ubijali svoj narod (Markale i dr), namerno provocirali Srbe sa najgnusnijim zlocinima da bi izazvali reakciju i osvetu, jer su imali dil sa Evropom da ce tako iscenirati stranu vojnu intervenciju, "osloboditi" svoj narod (predati ga u ruke evropskim satanistima), a oni doci na vlast.

Dakle, scenario je potpuno isti. I kao sto su svi svetski narodi, pod uticajem stravicnih medijskih lazi smatrali (i jos smatraju) Srbe najvecim zlocincima, tako i Jevreje ceo svet smatra najgorim narodom i najgorim kriminalcima i ubicama. Ali, svako ko ima "oko da vidi i uho da cuje" kako kaze Isus, moci ce da vidi da su Jevreji najslozniji narod, narod koji najvise ulaze u porodicu, i da su po svemu pozitivnom daleko ispred svih drugih naroda. Naravno da su oni jos daleko od onoga kakvi bi trebali da budu, i zato Bog dopusta nevolje na njih da ih prizove pameti.

Pitanje za vas: Da li postoji samo jedan aspekt ljudskog zivota po kome savremeni svet nije u teskoj zabludi? Brak, porodica, vaspitanje dece, zdravlje, ishrana, navike... Savremeni covek je zloupotrebio sve sto mu je dato od Boga i o svemu ima potpuno iskrivljenu sliku (jer se okrenuo protov Boga). Zar mislite da ovaj zaglupljeni svet ima ispravan stav o sukobu na Bliskom Istoku? Savremeni covek ne zna da misli, jer za njega misli televizija i mediji koje kontrolisu satanisti.
 
Miroljub Petrovic
panj je napisao:
oce li uskoro jevreji da zidaju treci hram?

Moraju prvo da jos postradaju i da se dovedu u red, pa ce onda da zidaju.
 
Dragoljub
Dobro, to znaci da ti Arapi tamo, a i Jevreji ne zive po Bozjim zapovjestima i zato i jedni i drugi stradaju, sve radi toga da bi se kroz stradanje opametili i vratili Bogu? Sto se ovog drugog tice i zabluda savremenog covjeka tu moram da vas podrzim, jer je zaista tako.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 16.01.2009 16:09
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.39 sekundi!