Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Orion je napisao:
Gospodine Miroljube meni nije bas najjasniji odnos Boga Oca,Sina i Svetoga duha...Ako je Bog jedan i ako je to Isus kako on moze sam sebe da naziva Sinom Bozijim i kako moze da se moli sam sebi kao sto je to cinio kada se molio Bogu Ocu.Molim vas da mi pojasnite ako ste u mogucnosti...Hvala unaprijed


U pitanju je teolosko pitanje, i detaljniji odgovor na to sto ste pitali mozete da procitate u tekstu na donjem linku:
http://www.cps.or...ojstvo.zip
 
Miroljub Petrovic
Ivan Vukosav je napisao:
Bez vetrova atmosfera je bila prilicno sterilna i prilicno cista, nije bilo toliko prasine u atmosferi. Vodeni omotac je stvarao mnogo veci vazdusni pritisak, tako da je cak i Noje neposredno posle potopa, iako se voda povukla, morao jos uvek da ostane u barci. Morali su jos dugo, dugo da se aklimatizuju na nove uslove, jer posle Potopa je bio drugaciji vazdusni pritisak. (tekst o Potopu)


Odakle vam iz Biblije podatak da su se dugo aklimatizirali na novo stanje atmosfere? Ja sam dobio dojam da je Noa samo cekao kada ce se zemlja osusiti...


Potop je trajao 40 dana, a posle toga je 150 dana voda prekrivala svu zemlju, da bi onda polako pocelo da se izdize kopno, a da se izdubljuju okeanski baseni. U Bibliji imas tacan datum kada je poceo Potop, i tacan datum kada su izasli iz Barke. Ako od tog vremena odbijes 40 dana, dobices vreme koje je Noje proveo u novim uslovima pre nego sto je izasao uz Barke, dakle, oko jedne godine.
 
Miroljub Petrovic
Ivan Vukosav je napisao:
U postanku 4, 23 pise u nekim prijevodima "Ubicu coveka za ranu svoju..." Kada se pogleda orginal onda tamo stoji perfekt a ne futur. Pa bi trebalo biti "Coveka sam ubio jer me ranio..." (hadag) Ne beratam jos tvorbom vremena u hebrejskom ali da li je to tako ili ne?


Samo uci, to sada nije vazno, vazno je tu imamo opis siledzije koji je postojao pre Potopa, koji predstavlja sliku tadasnjih bezboznih ljudi koji su dominirali na zemlji.
 
Kevin
jel mozete odgovoriti na pitanje kako Zemlja izgleda po Bibliji,ako prihvatimo u Bibliji doslovno kako piše onda je Zemlja prema njoj neka vrsta ploče,jelda?
 
Natfes
Profesore, moze li komentar na ,,Ep o Gilgamesu"? Konkretno o potopu koji je u mnogim crtama veoma slican Potopu ali ipak postoje nepomirljive razlike.

Ako uzmemo za autoritet izvestaj o Potopu iz Biblije (sto je normalno) kako razumeti da u Epu o Gilgamesu postoje takve razlike, tj. zasto bi pisac epa pravio te razlike i izmisljao kojesta ako se Potop zaista desio?

Ako uzmemo za pretpostavku da se Potop desio onako kako je Mojsije zapisao, zasto bi pisac epa pravi neku sintezu stvarnog i izmisljenog? Nije mi jasno sta je hteo sa tim narocito kada se uzme za pretpostavki da je Bog pustio potop?

(u sustini ovo je jedno pitanje; sto se tice ovih ,,pretpostavki" - ja to samo pokusavam da pristup bude poput naucnog)
 
Miroljub Petrovic
anton je napisao:
Miroljube,neki dan sam slušao izlaganje jednog popa koji je govorio nešto o obitelji,abortusu i slično sa čime se manje-više slažem,a onda je rekao da je parovima bez djece boljew da ostanu bez djece no da dijete dobiju umjetnom oplodnjom i da je umjetna oplodnja grijeh-sa čime se ne slažem.Zar je grijeh stvoriti jedan novi život i usrećiti roditelje najvrijednijim darom?


Pa dobro, svestenik je izneo svoje misljenje, verovatno misleci da je tako nesto neprirodno. U Bibliji jasno pise kako treba postupiti ako zena ne moze da ima decu.

Što su to "Keplerovi zakoni"?


Ajde ne brukaj se, pogledaj malo na internetu, ako vec nisi isao u debilanu.

Sve najbolje u 2009.!


Koja 2009.? Pogledaj Bibliju pa vidi u kojoj smo godini.
 
Miroljub Petrovic
Nektarije je napisao:
Gospodine Miroljube vi sva pitanja odgovarate i tumacite u duhu Svetog Pisma i ono je naravno apsolutni autoritet,sto je tacno tj. mislim uglavnom tacno.Pitanje je moje sledece: u Katihizisu Istocne Pravoslavne Crkve se kaze da je Sveto predanje u savrsenoj harmoniji sa Svetim pismom i da je Sveto predanje starije od Svetog pisma, takodje se kaze da su Sveto predanje i Sveto Pismo neodvojivi i da u svetlosti Svetog predanja mi pravilno razumemo Sveto pismo i u svetlosti Svetog pisma cenimo i volimo Sveto predanje.Cak stavise kaze se da je Sveto predanje obimnije od Svetog pisma zbog reci Svetog Jovana Jevandjeliste:"A ima i mnogo drugo sto ucini Isus, koje kada bi se redom popisalo, mislim, ni u sami svet ne bi mogle stati napisane knjige "(Jn. 21,25)
Kakvo je vase misljenje u vezi ovog?!


U poslednjim stihovima Biblije jasno pise odgovor na tvoje pitanje: "Ako neko doda nesto recima knjige ove, Bog ce nametnuti na njega sva zla napisana u kjnizi ovoj." Takvo upozorenje je Bog dao jos u vreme Mojsija, cim je pocelo sa pisanjem Biblije, i na kraju Biblije ga jkos jedanput ponavlja. Predanje dosta lici na jevrejski Talmud, jer sadrzi mnoge pametne stvari, ali ima i nekih stvari koje nisu tacne.
 
Natfes
Kakvo objasnjenje danas imaju evolucionisti za ,,nedostatke" u geoloskom stubu? Da li jos uvek objasnjavaju nedostatak od 100 miliona godina sa raznim erozijama ili imaju nesto drugo?

I koliko je po Vama to objasnjenje ozbiljno (da se erodovalo da cak 100 miliona godina naslaga; znam da postoje razni slucajevi koje oni navode ali sam zaboravio njihove termine)?
 
Miroljub Petrovic
Smajo je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
markoni je napisao:
Da li osudjujete satanisticko ubijanje palestinaca od strane izraelaca?
Do sada su ubili na stotine ljudi.


E moj naivni prijatelju. Ko koga ubija u Izraelu? Palestinske bande huskane od strane Evrope doslovno svaki dan ispaljuju rakete iz Gaze na izraelske gradova, a satanisticki svetski mediji objavljuju kad Izrael uzvrati vatrom jednom u godinu dana. Ali, posto izraelska vlada hoce da bude u dobrim odnosima sa Evropom, onda mora da cuti i da trpi, i da ponekad uzvrati na napade. Naravno, to nije resenje. Resenje je da se Izrael okrene Bogu pa ce neznabosci o jadu da se zabave.

Ma daaj Miroljube što braniš Izraelce pa vidiš šta rade,znam reći ćeš i meni da sam naivan...Jevreji su zaista puno stradali ali zašto to rade palestincima kad su nekad i sami bili u takvoj poziciji? Palestinci ispale jedni granadu a ovi milijun:(, Zapad,Amerika samo brbaljaju ništa ne poduzimaju,tako je bilo i u Bosni-genocid!


Kada bi brojao ispaljene granate prema izvestajima svetskih medija, onda bi zaista bilo tacno to sto kazes, ali u realnosti nije tako. Evropa huska Palestince da provociraju Izrael, jer je to jedini nacin da se u ovom trenutku vrsi pritisak na Izrael, i Hamas svakodnevno ispaljuje granate na Izrael. Ti Hamasovci su grupa ulicara i kriminalaca koji, da im nema Evrope koja ih hrani i naoruzava, pocrkali bi od gladi. Ali, sta da ti radim sto verujes televiziji. Tako i na sukob u Bosni gledas. Za tebe sukob u Bosni nije agresija Evrope na Bosnu, nego agresija Srbije na Bosnu. I sada, kada imas okupatorskog vladara u Bosni, ti i dalje verujes da je Bosna slobodna i da rat nije izazvala Evropa, nego jos hoces u Evropu. Samo napred, veruj i dalje televiziji, pa posle kukaj kad nagrabusis, i okrivljuj Srbe sto se prodaje droga po Bosni, a ne Evropu koja to uvodi i radi. To je kao nedavno ubistvo novinara Ive Pukanica u Zagrebu. Covek pisao sta radi ujedinjena evropska mafija, oni ga likvidirali, a evropski mediji u Hrvatskoj optuzili Srbe za ubistvo Pukanica, i naivni narod veruje.

Danas su objavili vest u Americi da je u zadnja 3 dana bilo preko 250 manjih zemljotresa u nacionalnom parku Yellowstone-u (koji lezi na aktivnoj lavi). Ocigledno da se tamo sprema neka velika vulkanska erupcija. Ne bi me cudilo da sutra, kad dodje do razornog zemljotresa i vulkanske erupcije, svetski mediji optuze Srbe da su izazvali vulkansku erupciju (a mozda optuze i Jevreje).
 
Miroljub Petrovic
Smajo je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
Dobar primer. Za razliku od tebe, ja sam 1992. godine sam otisao u Hercegovinu i prijavio se kao dobrovoljac, kad sam cuo da je kilavi Sloba povukao vojsku i ostavio narod Hercegovine na milost i nemilost koljacima. Za to vreme su Djakovac i ovi drugi Govnovici i Smrdovici slusali Radio Slobodnu Evropu i Radio Dojce Vele nadajuci se da ce okupacija sto pre doci i da ce "napokon srecno ziveti".


A jel šta ćete Sloba i ti Miroljube u Hercegovini,branili srpsku zemlju,ha?


Nismo bili Sloba i ja u Hercegovini. Bio sam samo ja. Isao sam da branim narod od papskog noza.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 30.12.2008 21:34
 
Miroljub Petrovic
Kevin je napisao:
jel mozete odgovoriti na pitanje kako Zemlja izgleda po Bibliji,ako prihvatimo u Bibliji doslovno kako piše onda je Zemlja prema njoj neka vrsta ploče,jelda?


Mozda tako pise u sotonskoj bibliji ili marsovskoj bibliji, ali u Bibliji jasno pise da je zemlja okrugla.
 
Miroljub Petrovic
Natfes je napisao:
Profesore, moze li komentar na ,,Ep o Gilgamesu"? Konkretno o potopu koji je u mnogim crtama veoma slican Potopu ali ipak postoje nepomirljive razlike.

Ako uzmemo za autoritet izvestaj o Potopu iz Biblije (sto je normalno) kako razumeti da u Epu o Gilgamesu postoje takve razlike, tj. zasto bi pisac epa pravio te razlike i izmisljao kojesta ako se Potop zaista desio?

Ako uzmemo za pretpostavku da se Potop desio onako kako je Mojsije zapisao, zasto bi pisac epa pravi neku sintezu stvarnog i izmisljenog? Nije mi jasno sta je hteo sa tim narocito kada se uzme za pretpostavki da je Bog pustio potop?

(u sustini ovo je jedno pitanje; sto se tice ovih ,,pretpostavki" - ja to samo pokusavam da pristup bude poput naucnog)


Sto su se pojedine grupe ljudi vise odvajalae od Boga, to su imali vise iskrivljenu sliku o onome sto se zaista desavalo.
 
Miroljub Petrovic
Natfes je napisao:
Kakvo objasnjenje danas imaju evolucionisti za ,,nedostatke" u geoloskom stubu? Da li jos uvek objasnjavaju nedostatak od 100 miliona godina sa raznim erozijama ili imaju nesto drugo?

I koliko je po Vama to objasnjenje ozbiljno (da se erodovalo da cak 100 miliona godina naslaga; znam da postoje razni slucajevi koje oni navode ali sam zaboravio njihove termine)?


Ne pratim sta govore evolucionisti, jer to je kao da slusas papagaje koji ponavljaju ono sto su ih njihove gazde naucile, a ne znaju da misle svojojm glavom.
 
Kevin
Može samo jedan primjer da piše da je Zemlja okrugla..?
 
Natfes
Miroljub Petrovic je napisao:
Natfes je napisao:
Kakvo objasnjenje danas imaju evolucionisti za ,,nedostatke" u geoloskom stubu? Da li jos uvek objasnjavaju nedostatak od 100 miliona godina sa raznim erozijama ili imaju nesto drugo?

I koliko je po Vama to objasnjenje ozbiljno (da se erodovalo da cak 100 miliona godina naslaga; znam da postoje razni slucajevi koje oni navode ali sam zaboravio njihove termine)?


Ne pratim sta govore evolucionisti, jer to je kao da slusas papagaje koji ponavljaju ono sto su ih njihove gazde naucile, a ne znaju da misle svojojm glavom.


A koliko je to objasnjenje validno? Vase misljenje kao geologa. Da li je ono utemeljeno ili bezvezna prica? Pitam jer se meni cini veoma smesnim da 100 miliona godina moze da eroduje a takvih primera ima toliko i to po citavoj planeti.

Arijel Rot - ,,Postanje" (knjiga je sa sajta - inace odlicna knjiga)
13. glava: Geoloski dokazi za globalni Potop
Prekidi u sedimentnim slojevima
,,... postoji nekoliko tipova diskordancija ..."

Da remiziram: da li je to (prekidi u geoloskom stubu) dobar i jak dokaz u korist tvrdnje da se globalni Potop zaista desio?
Izmenio/la Natfes na 30.12.2008 21:58
 
Obilic
Kako treba postupiti ako zena ne moze da ima dece? A kako ako muskarac ne moze da ima dece? A kako ako oboje ne mogu da imaju dece?
 
Srb
Miroljube vidim da ste u obavezama, pa da vas podsetim na moje pitanje o "razmeni genetickog materijala" izmedju bakterija, da ne zaboravite...
Svako dobro.
 
Miroljub Petrovic
Kevin je napisao:
Može samo jedan primjer da piše da je Zemlja okrugla..?


Isaija 40,22
 
Miroljub Petrovic
Natfes je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
Natfes je napisao:
Kakvo objasnjenje danas imaju evolucionisti za ,,nedostatke" u geoloskom stubu? Da li jos uvek objasnjavaju nedostatak od 100 miliona godina sa raznim erozijama ili imaju nesto drugo?

I koliko je po Vama to objasnjenje ozbiljno (da se erodovalo da cak 100 miliona godina naslaga; znam da postoje razni slucajevi koje oni navode ali sam zaboravio njihove termine)?


Ne pratim sta govore evolucionisti, jer to je kao da slusas papagaje koji ponavljaju ono sto su ih njihove gazde naucile, a ne znaju da misle svojojm glavom.


A koliko je to objasnjenje validno? Vase misljenje kao geologa. Da li je ono utemeljeno ili bezvezna prica? Pitam jer se meni cini veoma smesnim da 100 miliona godina moze da eroduje a takvih primera ima toliko i to po citavoj planeti.


Bezvezna prica.

Arijel Rot - ,,Postanje" (knjiga je sa sajta - inace odlicna knjiga)
13. glava: Geoloski dokazi za globalni Potop
Prekidi u sedimentnim slojevima
,,... postoji nekoliko tipova diskordancija ..."

Da remiziram: da li je to (prekidi u geoloskom stubu) dobar i jak dokaz u korist tvrdnje da se globalni Potop zaista desio?


To za mene nisu dokazi. Rot je tu obarao evoluciju njihovim "argumentima".
 
nikola
u 2. Mojsijevoj 23:13 gde se kaže: “... Ne pominjite imena bogova tuđih

Jer se odnosi da ne pominjemo djavolja imena i kad hocemo da ih razoblicimo ili se odnosi da nam ona ne budu bog
Izmenio/la nikola na 30.12.2008 22:51
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.38 sekundi!