Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Strahote debilane

http://www.b92.ne...id=1320726
 
dexbelgrade
Zdravo Miroljube. Dosta dugo sam te pratio i odlucio sam da te pitam licno, nadam se da ti je ok. Imam nekoliko pitanja pa se nadam da ces na neka od njih da odgovoris:

1. Sta mislis o dejstvu surutke? Moja majka je imala neke fleke na jetri (slikano) i lekar joj prepisao neke gluposti poznatih farmaceuta, medjutim ona je pila iskljucivo surutku i na sledecoj kontroli (nekoliko meseci kasnije) je ta fleka nestala. Mislis da to ima neke veze sa tim?

2. Imam prilicnih problema sa energijom, tj nocu i rano jutro (tipa do 10,11) sam pun energije, dok sam popodne (pogotovo posle rucka) umoran i spava mi se. Sreca da radim za sebe pa mogu kad hocu, ali svejedno nisam siguran koliko je zdravo to sve. Sta je tvoje misljenje o snu?

3. Sta mislis o vodi bez minerala? Imam neki filter koji filtrira sve metale iz vode, jer sam cuo da zapravo svi ti metali koji se danas nalaze u vodi (sa cesme ili flasirane) kasnije stvore kamence u bubrezima.

4. Imam jako nizak puls (45-50) i nizak pritisak (imam 24 god, musko sam). Istovremeno van posla (sedeci polozaj za racunarom) dosta trcim u sumi i gajim neku basticu oko kuce pa ne znam da li je to vise odraz kretanja ili je to vec bolest. Ako jeste, sta preporucujes?

5. Nema veze sa zdravljem ali da pitam: Koga preporucujes u Srbiji (Beogradu) da istrazi poreklo prezimena? Imao sam skoro susret sa jednim starijim gospodinom iz Zemuna koji se time bavi 30 godina deluje mi dosta ozbiljno i mnogi su mi ga preporucili. Da li ti je taj covek poznat i sta mislis o njemu, ko mu je alternativa?
Izmenio/la dexbelgrade na 02.11.2017 02:46
 
Miroljub Petrovic
dexbelgrade - poruka glasi:

1. Sta mislis o dejstvu surutke? Moja majka je imala neke fleke na jetri (slikano) i lekar joj prepisao neke gluposti poznatih farmaceuta, medjutim ona je pila iskljucivo surutku i na sledecoj kontroli (nekoliko meseci kasnije) je ta fleka nestala. Mislis da to ima neke veze sa tim?

To su gluposti. Sta je sir? Sir je pokvareno mleko, a surutka je sok od pokvarenog mleka. I to ce da ocisti jetru. I sir i surutka sadrze hlesterol, a jetra se zapusava, izmedju ostalog holesterolom.

2. Imam prilicnih problema sa energijom, tj nocu i rano jutro (tipa do 10,11) sam pun energije, dok sam popodne (pogotovo posle rucka) umoran i spava mi se. Sreca da radim za sebe pa mogu kad hocu, ali svejedno nisam siguran koliko je zdravo to sve. Sta je tvoje misljenje o snu?

Izbaci veceru ili jedi neku salatu za veceru, i idi da spavas najkasnije do 22.30, pa ces ujutru ustati gladan i onda jedi i budi aktivan od ujutru, i imaces energiju preko dana.

3. Sta mislis o vodi bez minerala? Imam neki filter koji filtrira sve metale iz vode, jer sam cuo da zapravo svi ti metali koji se danas nalaze u vodi (sa cesme ili flasirane) kasnije stvore kamence u bubrezima.

To su gluposti. Mineraali iz vode ne stvaraju maken u bubregu vec namirnice zivotinjskog porekla koje zakiseljavaju organizam. Taj filter je dobar ako imas peglu koja izbacuje paru, pa da u nju sipas tu demineralizovanu vodu da ne stvara kamenac u pegli.

4. Imam jako nizak puls (45-50) i nizak pritisak (imam 24 god, musko sam). Istovremeno van posla (sedeci polozaj za racunarom) dosta trcim u sumi i gajim neku basticu oko kuce pa ne znam da li je to vise odraz kretanja ili je to vec bolest. Ako jeste, sta preporucujes?

Pritisak 90 sa 60 je bolji nego 120 sa 80, a puls ce biti brzi ako si fizicki aktivan. O pritisku imas u poglavlju o pritisku u knjizi sa donjeg linka:
http://www.cps.or...ravlja.pdf

5. Nema veze sa zdravljem ali da pitam: Koga preporucujes u Srbiji (Beogradu) da istrazi poreklo prezimena? Imao sam skoro susret sa jednim starijim gospodinom iz Zemuna koji se time bavi 30 godina deluje mi dosta ozbiljno i mnogi su mi ga preporucili. Da li ti je taj covek poznat i sta mislis o njemu, ko mu je alternativa?

Za sitrazivanje porekla najbolje je da se prvo uradi DNK analiza preko donjeg linka:
http://institutni...

a onda da se ode kod prof. Bozidara Kljajevica u Zemun koji je najbolji strucnjak za poreklo porodica. Njegov telefon je: 064-7177-788
 
MilosRadovic
Miroljube video sam da si pomenuo monaha Simeona iz Rukumije. Bio sam tamo nekoliko puta i tamo ga svi postuju i hvale, neki su mi rekli kao da je navodno "prozorljiv" .
Koje je tvoje iskreno misljenje o njemu i da li si ga upoznao?
Pozdrav
 
Miroljub Petrovic
MilosRadovic - poruka glasi:

Miroljube video sam da si pomenuo monaha Simeona iz Rukumije. Bio sam tamo nekoliko puta i tamo ga svi postuju i hvale, neki su mi rekli kao da je navodno "prozorljiv" .
Koje je tvoje iskreno misljenje o njemu i da li si ga upoznao?
Pozdrav

Nisam ga upoznao, ali sam upoznao njegovu desnu ruku mati Atanasiju koja je objavila vise sjajnih knjiga, medju kojima i "Preziveti u prirodi".
 
Milos19920401
Miroljube imas li neki savet za hladna stopala?
Naime dosta se znojim kako leti,tako zimi.
Kako je sada zahladnelo poceli su mi problemi uvek me po malo boli stomak,jel npr. kada udjem u toplu prostoriju od napolje brzo se pocinjem da se znojim.
Kako mi se najvise znoje dlanovi i stopala kada tako iz tople prostorije krenem kuci do puta do kuce pocinje da me boli stomak jel su mi hladna stopala i znojava.
 
drazen1985
http://www.srpska...rougarske/
 
Miroljub Petrovic
Milos19920401 - poruka glasi:

Miroljube imas li neki savet za hladna stopala?
Naime dosta se znojim kako leti,tako zimi.
Kako je sada zahladnelo poceli su mi problemi uvek me po malo boli stomak,jel npr. kada udjem u toplu prostoriju od napolje brzo se pocinjem da se znojim.
Kako mi se najvise znoje dlanovi i stopala kada tako iz tople prostorije krenem kuci do puta do kuce pocinje da me boli stomak jel su mi hladna stopala i znojava.

Takve probleme (sa znojenjem) najcesce imaju ljudi koji su nervozni, pod stresom i psihicki neuravnoezeni. Dakle, potrebna je moralna reforma i korigovanje zivotnih navika. Procitaj dve kratke knjige sa donjih linkova:

http://cps.org.rs...etnike.pdf

http://cps.org.rs...ecenja.pdf
 
Milos19920401
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Milos19920401 - poruka glasi:

Miroljube imas li neki savet za hladna stopala?
Naime dosta se znojim kako leti,tako zimi.
Kako je sada zahladnelo poceli su mi problemi uvek me po malo boli stomak,jel npr. kada udjem u toplu prostoriju od napolje brzo se pocinjem da se znojim.
Kako mi se najvise znoje dlanovi i stopala kada tako iz tople prostorije krenem kuci do puta do kuce pocinje da me boli stomak jel su mi hladna stopala i znojava.

Takve probleme (sa znojenjem) najcesce imaju ljudi koji su nervozni, pod stresom i psihicki neuravnoezeni. Dakle, potrebna je moralna reforma i korigovanje zivotnih navika. Procitaj dve kratke knjige sa donjih linkova:

http://cps.org.rs...etnike.pdf

http://cps.org.rs...ecenja.pdf


Hvala na odgovoru.
Da li takodje moze da utice i ishrana?
Zbog posla nemam vremena mnogo ujutru da spremim dorucak i putujem dugo do posla.Imate li neke lake i jednostvane recepte za dorucak?Koje bih mogao ujutru da spremim na brziinu.
Veceram uvek lagano.
 
Miroljub Petrovic
Milos19920401 - poruka glasi:

Hvala na odgovoru.
Da li takodje moze da utice i ishrana?
Zbog posla nemam vremena mnogo ujutru da spremim dorucak i putujem dugo do posla.Imate li neke lake i jednostvane recepte za dorucak?Koje bih mogao ujutru da spremim na brziinu.
Veceram uvek lagano.

Izvoli:

http://www.mediaf...ecepti.pdf
 
Misa_
Mire, da li preporucujes vakcinisanje zivotinja (pas,macka)?
 
Miroljub Petrovic
Misa_ - poruka glasi:

Mire, da li preporucujes vakcinisanje zivotinja (pas,macka)?

Ne
 
NM
Pozdrav ,doktore imam jedno pitanje u vezi ishrane.Dr Schultz koristi susam kao mjesavinu hrane super plus.Ono sto mene interesuje je da li je taj susam integralni crni ili klasicni bijeli ovaj kod nas koji nije skup dosta je povoljan.Da li se moze koristiti ovaj bijeli susam kao namirnica za pravljenje biljnog mlijeka.hvala.
 
Miroljub Petrovic
NM - poruka glasi:

Pozdrav ,doktore imam jedno pitanje u vezi ishrane.Dr Schultz koristi susam kao mjesavinu hrane super plus.Ono sto mene interesuje je da li je taj susam integralni crni ili klasicni bijeli ovaj kod nas koji nije skup dosta je povoljan.Da li se moze koristiti ovaj bijeli susam kao namirnica za pravljenje biljnog mlijeka.hvala.

Moze
 
Milos19920401
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Misa_ - poruka glasi:

Mire, da li preporucujes vakcinisanje zivotinja (pas,macka)?

Ne


Sta preporucujete ukoliko ih uhvati stenecak.
Moj pas je preziveo stenjecak ali znam dosta koji nisu.
Sta raditi da ne dobiju stenjecak?
 
Kreacionista
Sta mislite o sahu, koliko je on dobar posto zahteva razmisljanje? Koje su pozitivne a koje negativne stvari vezane za sah?
 
Luka Srbin
Gospodine Miroljube, rekli ste da je jedan od najvecih grehova spavati sa tudjom zenom. Sta je "tudja zena"? Udata zena?
I kada ste gostovali na BalkanInfo-u rekli ste da ce zene koje nisu usle u brak nevine biti kaznjene. Da li sa takvim devojkama mozete imati cist (bezgresan) brak.
 
Miroljub Petrovic
Milos19920401 - poruka glasi:

Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Misa_ - poruka glasi:

Mire, da li preporucujes vakcinisanje zivotinja (pas,macka)?

Ne


Sta preporucujete ukoliko ih uhvati stenecak.
Moj pas je preziveo stenjecak ali znam dosta koji nisu.
Sta raditi da ne dobiju stenjecak?

Pomenuta bolest se dobija kada se pas drzi u nehigijenskim uslovima (stan u zgradi) i kada se hrani djubretom (granulama, parizerom i sl). To nema veze sa vakcinom.
 
Miroljub Petrovic
Kreacionista - poruka glasi:

Sta mislite o sahu, koliko je on dobar posto zahteva razmisljanje? Koje su pozitivne a koje negativne stvari vezane za sah?

Sah je jako los takmicarski sport koji veoma stetno deluje na covekovu psihu (ko ce da pobedi). Nema tu nikakvog konstruktivnog razmisljanja. Konstruktivno razmisljanje je kako da pokrenes neki privatan posao i stvoris uslove da se zenis, a ne kako ces nekome da pojedes topa, kraljicu ili kralja.
 
Miroljub Petrovic
Luka Srbin - poruka glasi:

Gospodine Miroljube, rekli ste da je jedan od najvecih grehova spavati sa tudjom zenom. Sta je "tudja zena"? Udata zena?

Po Bibliji, slobodan ozenjen muskarac je vlasnik zene i dece (ali ne u vulgarnom smislu, nego u smislu da brine o zeni i deci, a zena i deca moraju za svaki svoj postupak da traze dozvolu od muza, odnosno oca). Dakle, postoji "tudja zena", "tudja cerka", "tudji sin", i "svoja zena", "svoja cerka", "svoj sin". Za bilo koji kontakt sa tudjom zenom, tudjom cerkom ili tudjim sinom moras da trazis dozvolu od njihovog muza, odnosno oca. Bilo koji kontakt (i verbalni, a ne samo fizicki) bez dozvole njihovog muza, odnosno oca, je greh i sankcionise se prema Bozjem zakonu datom preko Mojsija. Naravno da je Bog vrhovni vlasnik zene i dece, i slobodan muskarac odgovara Bogu kako se ophodi prema zeni i deci. U stara vremena, a i danas u Indoneziji, Tajlandu i jos nekim zemljama, imas da muz iznajmljuje svoju zenu i cerke za prostituciju i za to ce odgovarati pred Bogom.

I kada ste gostovali na BalkanInfo-u rekli ste da ce zene koje nisu usle u brak nevine biti kaznjene.

Za takve "devojke" je u teokratkoj drzavi propisana smrtna kazna, jer su imale veliku svetlost da to ne rade. U savremenim drzavama, gde se promovise nemoral, takve "devojke" mogu da se pokaju, da postanu moralne i dozive "novorodjenje", pa da budu uzorne majke kao sto je bila Rava kurva iz Jerihona, koja je kasnije postala prababa cara Davida i Isusa Hrista.

Da li sa takvim devojkama mozete imati cist (bezgresan) brak.

Svestenicima je zabranjeno da se zene sa takvim "devojkama" (zenska neudata osoba koja nije nevina nema status devojke), a ostali, koji nisu svestenici, mogu da se zene sa takvim "devojkama", ako zele.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.61 sekundi!