Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
El - poruka glasi:

Miroljube,gde mogu da se pronadjju tvoje knjige u stampanom izdanju?

Moze preko e-maila:

 
Mikiz



Australija....

http://worldnewsd...australia/
 
Miroljub Petrovic

Ovo je prvo objavljeno otkrice koje evolucionisti nisu sakrili.
 
zoranjakovo
Postovani Miroljube postavio bih Vam par pitanja

Nigde nisam cuo ili procitao da pisete ili diskutujete o recimo stetnosti fluora,njegovom ubacivanju u paste za zube,vodu...Nekako mi se cini logicnim da u sklopu zdravog nacina zivota ide i odbacivanje industrijskih sredstava za odrzavanje higijene i prihvatanje prirodnih.Vase misljenje o tome i odakle bi se vi informisali o ovoj temi,iz kojih knjiga,sajtova,od kojih ljudi...?

Vase misljenje o industrijskoj konoplji i njenoj upotrebi u industriji,kao gradjevinski materijal,za odecu,bio gorivo,bolji izvor celuloze od drveta....
Zbog cega je ona toliko potisnuta,ili je to samo moj pogresan utisak,sto se industrije tice?

Ljudi danas prticaju o nedostatku slobode,vode,cistog vazduha...Ljudi su stravicno uskraceni u pogledu INFORMACIJA,pravih informacija.Pitanje za Vas,kako vi razlucujete koje informacije iz bilo koje sfere su prave,kako doci do dubljih,podrobnijih informacija?Nije Vase polje delovanja,ali da li mozda imate u planu neku emisiju,predavanje...o,tako da kazem,pribavljanju pravih informacija?
Imajte na umu da vecina ljudi nije na Vasem nivou po znanju,te se ovo pitanje pre svega odnosi na prosecnog coveka po obrazovanju i njegove mogucnosti za pribavljanje istinitih informacija iz svih oblasti...teologija,arheologija,istorija,politika,kultura....bilo koje oblasti?

Hvala unapred na odgovorima i pozdrav!
 
Miroljub Petrovic
zoranjakovo - poruka glasi:

Postovani Miroljube postavio bih Vam par pitanja

Nigde nisam cuo ili procitao da pisete ili diskutujete o recimo stetnosti fluora,njegovom ubacivanju u paste za zube,vodu...Nekako mi se cini logicnim da u sklopu zdravog nacina zivota ide i odbacivanje industrijskih sredstava za odrzavanje higijene i prihvatanje prirodnih.Vase misljenje o tome i odakle bi se vi informisali o ovoj temi,iz kojih knjiga,sajtova,od kojih ljudi...?

U flasirane vode se ne ubacuje fluor, a nema ga ni u izvorskim vodama, a da li se ubacuje u vodovod, to ne znam i ne zanima me, jer ja vodu iz vodovoda ne koristim za pice. Sto se tice pasti za zube, ja perem zube sa glinom, tako da ne pratim sta se stavlja u paste za zube i ne zanima me.

Vase misljenje o industrijskoj konoplji i njenoj upotrebi u industriji,kao gradjevinski materijal,za odecu,bio gorivo,bolji izvor celuloze od drveta....
Zbog cega je ona toliko potisnuta,ili je to samo moj pogresan utisak,sto se industrije tice?

Skroz nebitno.

Ljudi danas prticaju o nedostatku slobode,vode,cistog vazduha...Ljudi su stravicno uskraceni u pogledu INFORMACIJA,pravih informacija.Pitanje za Vas,kako vi razlucujete koje informacije iz bilo koje sfere su prave,kako doci do dubljih,podrobnijih informacija?Nije Vase polje delovanja,ali da li mozda imate u planu neku emisiju,predavanje...o,tako da kazem,pribavljanju pravih informacija?
Imajte na umu da vecina ljudi nije na Vasem nivou po znanju,te se ovo pitanje pre svega odnosi na prosecnog coveka po obrazovanju i njegove mogucnosti za pribavljanje istinitih informacija iz svih oblasti...teologija,arheologija,istorija,politika,kultura....bilo koje oblasti?

Kada covek poznaje Sveto Pismo i osnove morala, a to svako moze da zna, onda lako moze da dodje do odgovora na sva zivotna pitanja - samo ih filtrira kroz Sveto Pismo i sve mu je jasno. Ljudi bez skole, koji su odrasli n selu, mnogo su sposobniji za zivot i prepoznavanje lazi od istine, nego oni koji su isli u ateisticke skole.
 
Nikola06
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Velizar - poruka glasi:

Već je bilo dosta priče o vakcinama ali sada kada su se uveli novi zakoni o obaveznoj vakcinaciji dece da li postoji odgovarajući način kako to može da se spreči?

Retko koga ganjaju ko ne vakcinise dete. Problem je sto roditeje deca nedovolljno interesuju. Kaze mi jedan roditelj; "Znam da su vakcine stetne, ali sta ako mi napisu kaznu, zato moram da vakcinsiem dete." Dakle, vaznije su mu pare (koje mu niko nije uzeo), nego zdravlje deteta.

Kome stigne poziv od socijanog radnika na razgovor zbog odbijanja vakcine neka odbije da primi poziv, i neka mi se javi na PM ili e-mail: da ga uputim kako da izbegne sudski proces. Ali ponavljam, retki su koje kaznjavaju zbog nevakcinacije.


Evo u R Srpskoj ovih dana, bar što se tiče medija, žestoka kampanja da se dijeca obavezno vakcinišu. Dosta ljudi nije vakcinisalo dijecu i ovi su poludili. Spominju kazne od 1000 do 5000 KM ! Kako vi kažete rijetki su koji budu kažnjeni ali bi neko od nas ipak mogao obrati bostan...
 
Miroljub Petrovic
Nikola06 - poruka glasi:

Evo u R Srpskoj ovih dana, bar što se tiče medija, žestoka kampanja da se dijeca obavezno vakcinišu. Dosta ljudi nije vakcinisalo dijecu i ovi su poludili. Spominju kazne od 1000 do 5000 KM ! Kako vi kažete rijetki su koji budu kažnjeni ali bi neko od nas ipak mogao obrati bostan...

Sta bi mogao obrati bostan? I ako bi bio kaznjen sa maksimalnom kaznom, sto se nikad nije desilo, mogao bi da placas kaznu u vise rata i da spasis dete. Dakle, nemoj da pronalazimo mecku gde je nema.
 
princ7
https://m.faceboo...4328085698

Smiješi nam se zakon o neobaveznoj vakcinacijj!?
 
Miroljub Petrovic
princ7 - poruka glasi:

https://m.faceboo...4328085698

Smiješi nam se zakon o neobaveznoj vakcinacijj!?

Ovu dr Stojkovic su najavili kao da je cistacica, a ovo dvoje ispranih mozgova kao da su popili svu pamet ovog sveta. Ali sve im je bilo dzabe, istina je jaca od lazi, razvalila ih je dr Stojkovic ko bugarsku skupstinu.
 
Ilic95
POSLE RUCKA: Gosti Jasna Jovic, Nedzad Behljulji,…: http://youtu.be/9...

Fenomenalna prica, za primer!
 
Nikola888
https://youtu.be/...
 
I bi svjetlo
Postovanje Miroljube,

Dr. Stojković zaista priča smisleno i argumentovano. Odgledao sam razgovor sa njom u emisiji Geopolitika na Novosadskoj TV i pominjane su strašne stvari.

U vezi sa tim, da li znate - postoje li zaista vakcine protiv "religijskog fundametalizma"... ili bilo kakve druge vakcine sa moralnim implikacijama? Kada su i gdje koriscene i ima li već soft-kampanje?

Takodje, u Crnoj Gori u toku je nevidjena i nevidjeno neuspjesna kampanja za vakcinaciju MMR-om. To su intervjui, to su strucnjaci, to su javne licnosti, to su prepadanja epidemojom... Medjutim, odziv je i dalje, u poredjenju sa prethodnim godinama - mali. Sta Vi mislite, da li mozemo, usled porasta nevakcinisanosti, ubrzo očekivati nesto strašno (tipa vjestacki indukovane epidemije, za šta bi bio optužen "antivakcioni lobi"?
Jer si me razveselio, Gospode, delima svojim, s dela ruku Tvojih radujem se.
 
Miroljub Petrovic
I bi svjetlo - poruka glasi:

Postovanje Miroljube,

Dr. Stojković zaista priča smisleno i argumentovano. Odgledao sam razgovor sa njom u emisiji Geopolitika na Novosadskoj TV i pominjane su strašne stvari.

U vezi sa tim, da li znate - postoje li zaista vakcine protiv "religijskog fundametalizma"... ili bilo kakve druge vakcine sa moralnim implikacijama? Kada su i gdje koriscene i ima li već soft-kampanje?

Takodje, u Crnoj Gori u toku je nevidjena i nevidjeno neuspjesna kampanja za vakcinaciju MMR-om. To su intervjui, to su strucnjaci, to su javne licnosti, to su prepadanja epidemojom... Medjutim, odziv je i dalje, u poredjenju sa prethodnim godinama - mali. Sta Vi mislite, da li mozemo, usled porasta nevakcinisanosti, ubrzo očekivati nesto strašno (tipa vjestacki indukovane epidemije, za šta bi bio optužen "antivakcioni lobi"?

Nove bolesti se sire upravo zbog vakcina i nehigijene, i nece me zacuditi da proglase roditelje koji nece da vakcinisu decu kao krivce za sirenje zaraza.
 
Nikola92
Miroljub Petrovic, Ljubisa Trgovcevic, Igor Marojevic - Dobro jutro Srbijo - (TV Happy 30.10.2017)

https://www.youtu...iYZvDEe4pE
 
70mk18
Da li se baš sve povrće može jesti sirovo? Pitam zbog one priče da je recimo u grahu neki toksični protein lektin kojeg se kuhanjem uništava, pa kao zato treba grah kuhati.
 
Miroljub Petrovic
70mk18 - poruka glasi:

Da li se baš sve povrće može jesti sirovo? Pitam zbog one priče da je recimo u grahu neki toksični protein lektin kojeg se kuhanjem uništava, pa kao zato treba grah kuhati.

Sve moze da se nabubri i da se jede sirovo. Tako su pricali i za krompir da se od njega dobija temperatura, a koji moze da se sirov narenda i da se jede sa drugim narendanim povrcem.
 
markonius
Poštvani gospodine Miroljube! Vidim da ljudi postavljaju razna pitanja a ne samo o stvaranju, kako upućuje naslov, pa ću biti slobodan da i ja pitam nešto, nadam se da mi ne zamerate!? Zapravo bih da napišem i neki red malo o sebi... Moji roditelji su bili adventisti i moje obe sestre su krštene takođe u advantističkoj crkvi. Samo ja nisam. Kasno sam rođen. Tj. moj otac je imao već 50godina kada me je majka rodila sa svojih 43. Kao klinaca me je otac malo vodio u crkvu, ali ne zadugo jer se on u to vreme, reći ću "odmetnuo" od crkve! Zapravo nisam uopšte kršten. Počeo sam da vas pratim kada mi je sestra nedavno poslala link sa jutjuba! Od tad pa do sad pogledao sam svaki vaš video i svaku kolumnu! Jako mi se sviđa vaša priča jer me je dosta stvari podsetilo na priču mog pokojnog oca! Nakon smrti mog oca, što je evo već nekih 18 godina, prešao sam u grad da se školujem i da živim... Sećam se... prva tri dana nisam mogao da spavam jer sam konstantno čuo šuštanje gradske vreve u ušima iako smo živeli u mirnom kraju grada. Pitao sam druge da li to čuju i oni su mi se smejali! Tada sam shvatio da ljudi iz grada, ne znaju šta je prava tišina! Bio sam energičan momak i željan izazova i nekako sam se brzo našao u društvu mangupa... Ne moram da vam crtam da bi ste shvatili šta to znači! Tada sam imao osamnaest godina! Dakle ulica me je dočekala širom raširenih ruku! Probao sam sve, prošao sam i robiju. Nikada nisam bio lenj i posao i rad su mi kasnije pomogli da se koliko toliko sklonim od lošeg društva. Vremenom sam se na svojoj koži uverio koliko ljudi mogu da budu loši i koliko je teško danas naići na pravog, poštenog čoveka sa kvalitetnim karakterom i moralnim vrednostima! Moj otac je bio prek čovek, tvrdoglav! Kada je dobio prvi moždani udar, nije hteo kod lekara govereći: Bog je moj lekar! Bog dao, Bog uzeo, neka je blagosloveno ime njegovo! I posle trećeg moždanog udara je i umro! Ja sam bio slomljen, jer mi je to bio jedini roditelj (majka mi je umrla kada sam imao 3g)! Bio sam slomljen i prazan i ljut na tog istog Boga! Dok sam bio mali, molili smo se tri puta dnevno. Moj otac je imao žuljeve na kolenima od molitve! Nakon majčine smrti, nije se ženio i nije imao kontakta sa drugim ženama 15 godina. Nije pio, ali je voleo da jede i nije mogao da prekine da jede svinjetinu, kao što je vera nalagala! Ok. zaleteo sam se puno sa izlaganjem... Pa da skratim. Svašta nešto sam iskulirao, evo jedino rat još vodim sa cigaretama, ali i to ću da prebrodim! Pre par meseci sam ostavio cigarete šest dana i za tih šest dana sam jeo takođe samo biljnu hranu i odlično sam se osećao! Lažem, jeo sam jaja... to mi ujutru daje snagu! Nisam debeo i imam ubrzan metabolizam... dakle sve sajla do sajle! Grin Onda su me polupanci i rodbina napali kako moram da jedem meso, jer ne unsim proteine pa će mi kroz neko vreme biti loše... i onda sam opet pao! Na poslu svi puše i nije lako... Skinuo sam knjige od Šulca sa neta u pdf formatu i mnoge su mi stvari postale jasnije! Ja bih da se krstim i da mi to bude kao zavet da se ne vraćam lošim navikama! U Boga verujem i verujem Bogu! Ali me popovi mnogo nerviraju, jer smatram da su danas od religije i vere napravili veoma unosan biznis. Ne bitno koja vera je u pitanju! Možda će mnoge da isprovocira ova moja tvrdnja, ali tako je! Ne sećam se da je Jovan krstitelj, kada je krstio Isusa na reci jordanu, tražio isusu neku kintu!?! Smile Smatram da je to uzvišen duhovni čin koji simbolizuje umiranje, zapravo "umiranje greha" i preobraćenje kao nov čist, očišćen od greha! Način na koji adventisti krštavaju, potapanjem u vodu unazad mi je nekako najrelevantniji u odnosu na ono prskanje vodicom, pravoslavnih popova! Glup nisam, a nisam ni nepismen, U bibliji sve piše... ko čita da razume! Moje pitanje je: Moram li uopšte biti kršten da bih zaslužio spasenje!?
Morača Marko
 
Miroljub Petrovic
markonius - poruka glasi:

Moje pitanje je: Moram li uopšte biti kršten da bih zaslužio spasenje!?

U Bibliji se nigde ne spominje "krstenje" vec se spoimnje "obredno kupanje". Obredno kupanje je licni cin i kad odes u Izrael mozes da vidis na drevnim lokalitetima, kao sto su Kumran, Masada i dr, mnoga obredna kupatila, dakle male bazene u kamenu velicine vece kade gde su se ljudi obredno kupali. Dakle, osoba udje u vodu, cela se potopi, i izadje iz vode. I to je to. To je simbolizovalo ciscenje od greha. Ljude niko nije obredno kupao, u vecini slucajeva.

Bilo je slucajeva kada neznabosci hoce da prihvate jevrejskog Boga, cuju to od nekog Jevrejina, pa ih onda taj Jevrejin obredno okupa, cime ovaj bivsi neznabozac zeli da da autoritet onome koji ga pbredno kupa i time kaze da prihvata Boga kojeg ovaj propoveda. Tako je bio slucaj sa Jovanom Krstiteljem (njegovo pravo ime je bilo Johanan Kupac, jer je bio poznat po toe sto su ljudi prihvatali njegovu pricu o Bogu i isli kod njega da ih on obredno okupa; takodje su ga zvali i Johanan Obrezivac, jer je obrezanje takodje jedan od aspekata ulaska u savez sa Bogom).

Da rezimiram. Onaj ko ne zna temeljno teologiju, moze da zivi moralno, da ne zna za obredno kupanje, i bice spasen, jer zivi po svetlosti koju ima, dakle po znanju koje poseduje. Oni koji imaju vece znanje o teologiji, imaju vece mogucnosti da se priblize Bogu i kvalietnije zive, i budu veci u Bozjim ocima i danas i jednog dana u Nebeskom carstvu, i oni mogu da se obredno okupaju. Oni koji imaju jos veca znanja o teologiji (mislim na muskarce), mogu da se obrezu, jer se i za obrezanje kaze u Bibliji da je cin "saveza" izmedju coveka i Boga.

Ali, sva ta forma - obredno kupanje i obrezanje, nema mnogo smisla ako covek ne poznaje Sveto Pismo i ne zivi po Bozjem zakonu. Dakle, kljuc je kako neko zivi, a ne da li je obredno okupan i obrezan.

Obredno kupanje, gde se cela osoba uroni u vodu, postoji i u pravoslavnoj crkvi, a ne samo kod protestanata, na primer, Simeon - iguman manastira Rukumija, obavlja "krstenje" (obredno kupanje) uranjanjem cele osobe u vodu (takozvano "pogruzavanje").

Dakle, ko hoce da se obredno okupa, moze to da uradi u svojoj kadi, ili da ode na jezero, reku, more, bazen... i to obavi sam.

Naravno da ce svestenici svake crkve reci da samo njihovo krstenje (obredno kupanje) vredi pred Bogom, ali to je miki maus prica. "Bog ne gleda ono sto covek gleda, covek gleda ono sto je spolja, a Bog gleda na srce", lepo pise u Bibliji.
 
Misa_
Poceli i po debilanama da obelezavaju noc vestica, ja danas ulazim u skolu, kad ono svi maskirani i nasminkani u neke monstrume,duhove,demone....
Naravno profesori to podrzavaju i za njih je to sala !
 
Miroljub Petrovic
Misa_ - poruka glasi:

Poceli i po debilanama da obelezavaju noc vestica, ja danas ulazim u skolu, kad ono svi maskirani i nasminkani u neke monstrume,duhove,demone....
Naravno profesori to podrzavaju i za njih je to sala !

Nastavnici i roditelji ista goveda, nastavnici rade za pare i ne zanima ih sta se predaje, a gde su roditelji da kazu: "Sta se to radi u skoli?" Ali u demokratiji svaka budala moze da bude roditelj. U teokratiji to ne moze.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.62 sekundi!