Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
MilanCa - poruka glasi:

Prof Petrovicu, imam jos jedno pitanje za vas:

Da li vi svetkujete sedmi dan subotu- Å¡abat, kao sto je Bog zapovedio Mojsiju, i na koji nacin je treba svetkovati?
Posto ste sigurno vodili dosta razgovora sa svestenicima pravoslavne crkve, kako oni gledaju na to, sta znaju o tome, posto je stav zvanicne crkve da je sedmi dan nedelja (sunday- dan sunca, dalju pricu kako je to nastalo i kako je pocela da se svetkuje nedelja i vi sami znate). Ja sam krsten kao pravoslavac, ali vidim da se pravoslavna crkva ne razlikuje mnogo od katolicke, ne samo sto krse cetvrtu Boziju zapovest o suboti, vec i o idolopoklonstvu (pravoslavna crkva ima ikone svetaca, ljudi, kojima se moli dok katolicka slavi Mariju, koja nije bila nikakav bog, vec samo zena preko koje je Bog delovao). Kakvo je vase misljenje o svemu tome?

Govorio sam o tome na forumu vise puta. Procitaj forum od pocetka ili nadji odgovor preko opcije "Trazi".
 
Miroljub Petrovic
ilija136 - poruka glasi:

Da li mogu da kupim bilo koji crni hleb iz prodavnice, ili je neki od određenog proizvodjac nešto bolji i zdraviji? Hvala

Ne znam ni za jedan kupovni hleb koji bih preporucio, svi su puni hemije.
 
Cetnik
Postovanje Miroljube,

Mozete li mi odgovoriti sta mislite o knjizi proroka Enoha, koliko je autenticna?
Citao sam na internetu o tome.
Evo nekih detalja tamo pise kako je ta knjiga izbacena od strane crkve u 4 vijeku i kako ta kniga postoji i dan danas kod Etiopske pravoslavne crkve

(Unaprijed Vam se izvinjavam ako se ponavljam s pitanjem u vezi ove teme, pokusao sam na ovom forumu da nadjem nesto tako sto sam ukucao u opciju 'trazi' knjiga enoh, ali mi nista nije izbacilo)
 
SreckoVVV
http://www.rasen....VpnTRWGPIU
SV
 
Shula
http://www.kurir....o-nije-sve
 
Miroljub Petrovic
Cetnik - poruka glasi:

Postovanje Miroljube,

Mozete li mi odgovoriti sta mislite o knjizi proroka Enoha, koliko je autenticna?
Citao sam na internetu o tome.
Evo nekih detalja tamo pise kako je ta knjiga izbacena od strane crkve u 4 vijeku i kako ta kniga postoji i dan danas kod Etiopske pravoslavne crkve

(Unaprijed Vam se izvinjavam ako se ponavljam s pitanjem u vezi ove teme, pokusao sam na ovom forumu da nadjem nesto tako sto sam ukucao u opciju 'trazi' knjiga enoh, ali mi nista nije izbacilo)

Govorio sam o tome, knjiga Enohova nije autenticna. Biblija je potpuno sacuvana, s tim da Novi zavet imamo sacuvano samo u prevodu na grcki.
 
Elazar
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

ilija136 - poruka glasi:

Da li mogu da kupim bilo koji crni hleb iz prodavnice, ili je neki od određenog proizvodjac nešto bolji i zdraviji? Hvala

Ne znam ni za jedan kupovni hleb koji bih preporucio, svi su puni hemije.


Evo da se nadovezem ako moze.
Poceo sam ovih dana da pravim integralni hljeb prema recepturi iz kolumne 52, evo link:

https://youtu.be/...

Kupio sam tepsiju za mafine i za 20 min napravim hljeb kojim sam odusevio mnoge prijatelje kad su probali, pa su mi i trazili recept. Znaci ne treba biti lenj, svako ko hoce, moze sebi da napravi a da mu ne oduzme mnogo vremena.
 
LeMarco
Miroljube gde mogu naci to brasno neprosejano integralno organsko da prvim i ja hleb, ovde svi sto prodaju samo lazu samo mute, ne mozes nikom verovati, mislim kad kazem "ovde" ne mislim na ovom sajtu.. nego sirom interneta... ne znam gde bih mogao nabaviti
Izmenio/la LeMarco na 04.07.2017 01:24
 
Miroljub Petrovic
LeMarco - poruka glasi:

Miroljube gde mogu naci to brasno neprosejano integralno organsko da prvim i ja hleb, ovde svi sto prodaju samo lazu samo mute, ne mozes nikom verovati, mislim kad kazem "ovde" ne mislim na ovom sajtu.. nego sirom interneta... ne znam gde bih mogao nabaviti

Mozes da kupis u svakoj prodavnici zdrave hrane "integralno psenicno brasno". Ono je neprosejano i mleveno na kamenu. A to brasno ima i u svakoj vecoj prodavnici, prodaje se kao "tip 950" ili "tip 1100", ili "graham brasno" ili pod drugim imenom.
 
split
http://www.index....;id=980646
Zanimljivo
 
Miroljub Petrovic

Ako su svi pripadnici istog naroda, pitanje je: "Kako se zove taj narod?"
 
Filip5024
Imam pitanje vezano za kobalamin (ili vitamin B12). Ljudi koji su protiv vegan ishrane cesto govore kako takvom ishranom ne mozemo uneti taj, za nas izuzetno vazan vitamin, jer njega ima samo u namirnicama zivotinjskog porekla. Pominju i to da vegani taj vitamin unose preko pilula da ne bi dobili razbne bolesti, poput problema sa eritrocitima itd. Ovde se promivise iskljucivo biljna ishrana, pa me zanima, postoji li neko drugo resenje za ovaj problem a da nije koriscenje pilula ili ishrana namitnicama zivotinjskog porekla? Znamo da je covek po anatomiji i fiziologiji pre svega biljojed, kao i to da je Bog rekao Adamu i Evi da jedu iskljucivo biljke. Medjutim, nakon potopa je dozvoljeno jesti i zivotinje. Da li to znaci da covek treba da se hrani prevashodno biljkama a da ponekad, s vremena na vreme, pojede nesto sto je zivotinjskog porekla, ili ipak treba da se pridrzavamo iskljucivo biljne ishrane (osim u nekim specificnim situacijama tipa odlazak na slavu itd), a problem sa vitaminom B12 resimo neki drugi nacin? Koji je to nacin i da li uopste postoji?
 
LeMarco
Miroljube sta mislite o plaštu iz torina , dokaz o hristovom vaskrsenju...ostavicu tacnu minutazu odakle da pocnete da slusate, da ne morate ceo klip da slusate...pa da cujete sta kaze ovaj covek,pa me zanima vase misljenje ako nije problem izvolite link

....
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 05.07.2017 07:21
 
Miroljub Petrovic
Filip5024 - poruka glasi:

Imam pitanje vezano za kobalamin (ili vitamin B12). Ljudi koji su protiv vegan ishrane cesto govore kako takvom ishranom ne mozemo uneti taj, za nas izuzetno vazan vitamin, jer njega ima samo u namirnicama zivotinjskog porekla. Pominju i to da vegani taj vitamin unose preko pilula da ne bi dobili razbne bolesti, poput problema sa eritrocitima itd. Ovde se promivise iskljucivo biljna ishrana, pa me zanima, postoji li neko drugo resenje za ovaj problem a da nije koriscenje pilula ili ishrana namitnicama zivotinjskog porekla? Znamo da je covek po anatomiji i fiziologiji pre svega biljojed, kao i to da je Bog rekao Adamu i Evi da jedu iskljucivo biljke. Medjutim, nakon potopa je dozvoljeno jesti i zivotinje. Da li to znaci da covek treba da se hrani prevashodno biljkama a da ponekad, s vremena na vreme, pojede nesto sto je zivotinjskog porekla, ili ipak treba da se pridrzavamo iskljucivo biljne ishrane (osim u nekim specificnim situacijama tipa odlazak na slavu itd), a problem sa vitaminom B12 resimo neki drugi nacin? Koji je to nacin i da li uopste postoji?

Govorio sam o tome vise puta ali nisi citao forum od pocetka pa rizikujes da te banujem. Vitamin B12 proizvode bakterije u ljudskim crevima i nema potrebe da se unosi preko hrane. Afrikanci koji se hrane iskljucivo plodovima biljaka nikada nemaju problem sa nedostatkom tog vitamina. Dakle, to su gluposti sto svakakvi "strucnjaci" pisu po internetu.

Bog je posle Potopa dao ljudima i da jedu meso, ali se i kontekst vidi da je to ucinio zbog nedostatka biljaka. Dakle, meso se konzumira kad nema nista drugo da se jede.
 
Miroljub Petrovic
LeMarco - poruka glasi:

Miroljube sta mislite o plaštu iz torina , dokaz o hristovom vaskrsenju...ostavicu tacnu minutazu odakle da pocnete da slusate, da ne morate ceo klip da slusate...pa da cujete sta kaze ovaj covek,pa me zanima vase misljenje ako nije problem izvolite link

....

To je jedna od brojnih papskih podvala.
 
Zoran888
Gospodine Miroljube, dali postoji mogucnost da je Tesla imao kontakt sa demonima i da je naucne informacije i nadahnuca od njih dobijao? Znamo da je izjavljivao da je u kontaktu sa vanzemaljskim svetovima i da razgovara sa mrtvima.
 
Miroljub Petrovic
Zoran888 - poruka glasi:

Gospodine Miroljube, dali postoji mogucnost da je Tesla imao kontakt sa demonima i da je naucne informacije i nadahnuca od njih dobijao? Znamo da je izjavljivao da je u kontaktu sa vanzemaljskim svetovima i da razgovara sa mrtvima.

Vrlo moguce da jeste.
 
crnitrn
Да ли је разматрано да се направи сабор гуслара? нешто попут Гуче пре комерцијализације... Можда не би било лоше да се оквиру гуче додају гусле на посебној бини???

Да ли знате ког су порекла курди ?
‎Српско-израелско пријатељство הידידות סרבי ישראלי‎
 
http://www.facebook.com/pages/Srpsko-Izraelsko-Pri
crnitrn
Miroljub Petrovic - poruka glasi:


Ako su svi pripadnici istog naroda, pitanje je: "Kako se zove taj narod?"

Зар не би руси и остали словенски народи требали исто да имају И хапло групу
‎Српско-израелско пријатељство הידידות סרבי ישראלי‎
 
http://www.facebook.com/pages/Srpsko-Izraelsko-Pri
Miroljub Petrovic
crnitrn - poruka glasi:

Miroljub Petrovic - poruka glasi:


Ako su svi pripadnici istog naroda, pitanje je: "Kako se zove taj narod?"

Зар не би руси и остали словенски народи требали исто да имају И хапло групу

Sloveni su drugo ime za Srbe ili Semite, a I haplogrupa je vezana za potomke Jafeta. Semitske haplogrupe su J, E1b1, R1b i R1a.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.61 sekundi!