Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
cofi
Pozdrav , gledam neke vase emisije na YT , i u jednoj koja se zove "Istorija netolerancije" vi pricate o tome kako je Papa odredio da "sunday" to jest nedelja se slavi kao poslednji dan u nedelji i dan odredjen za odmor , a da je po bibliji to ustvari subota , ako sam shvatio , ispravite me ako gresim , pa sam hteo vas da pitam koji je poslednji dan u nedelji koji treba da slavimo.
I da, 4. sam godina srednje , pa sam na veronauci pitao veroucitelja o tome , on mi je reko da je to NEDELJA , i da se taj dan slavi kao poslednji od Hrista pa ovamo .
 
Miroljub Petrovic
cofi - poruka glasi:

Pozdrav , gledam neke vase emisije na YT , i u jednoj koja se zove "Istorija netolerancije" vi pricate o tome kako je Papa odredio da "sunday" to jest nedelja se slavi kao poslednji dan u nedelji i dan odredjen za odmor , a da je po bibliji to ustvari subota , ako sam shvatio , ispravite me ako gresim , pa sam hteo vas da pitam koji je poslednji dan u nedelji koji treba da slavimo.
I da, 4. sam godina srednje , pa sam na veronauci pitao veroucitelja o tome , on mi je reko da je to NEDELJA , i da se taj dan slavi kao poslednji od Hrista pa ovamo .

Imas u knjizi sa donjeg linka, u odeljku "Bozji praznici", sve objasnjeno.

http://www.cps.or...iblije.zip

Ne treba da slusas sta ja pricam ili veroucitelj ili neko drugi, uzmes Bibliju pa procitas.
 
Miroljub Petrovic
Sad su mi javili organizatori da zbog velikog interesovanja za predavanje u petak, pomereno je mesto predavanja iz opstine Vracar (sala prima oko 120 ljudi) u salu opstine Vozdovac, Ustanicka 53. Evo novog plakata:

http://cps.org.rs...
 
glas istine
Miroljube,

da li ste citali Knjigu Enuhovu (The Book of Enoch), kakva je njena verodstojnost?
 
Miroljub Petrovic
glas istine - poruka glasi:

Miroljube,

da li ste citali Knjigu Enuhovu (The Book of Enoch), kakva je njena verodstojnost?

Govorio sam o tome, treba da procitas forum od pocetka ili da potrazis preko opcije "Trazi". Knjiga je potpuno neverodostojna, zato i nije usla u kanon Biblije.
 
luka
https://www.youtu...exhYXJ0vVs
 
Miroljub Petrovic

Ovo su teske nebuloze, da autizam izazivaju pantrljicare i dr. Autizam izazivaju vakcine.
 
Dejan Zec
Dobar dan prof. Miroljube.

Hteo bih da proizvodim hranu za svoje potrebe. Moje pitanje je, da li mogu da kupim seme bilo gde ili da ih uzmem iz sorti starih semena?

To pitam jer sam pogledao prilog o Codex Alimentariusu.
Izmenio/la Dejan Zec na 02.05.2017 16:40
 
darko95
Dobar Gospodine Petrovicu

Kako da ima toliko puno zivotinjskih fosila na planeti, kao mamuti, dinosaurusi itd. a da ima tako malo nadjenih ljudskih fosila ili se to mozda i krije narodu danas. Dali je bilo manje ljudi od zivotinja koja su bila prije. Koliko ljudi je bilo od prilike? Ovde blizu mene u lucernu u svajcarskoj su nasli neki ogromni ljudski skelet, medjutim kazu da je to od mamuta...
Pozdrav
 
Graephen
Pozdrav profesore,
Imam 2 pitanja koja se tiču evolucije

1. Zašto je Bog stvorio Adama sa bradavicama ako je žena nastala kasnije

2. Zašto imamo umnjake što evolucionisti objašnjavaju kao dokaz umanjenja vilice

Hvala unapred
 
Miroljub Petrovic
Dejan Zec - poruka glasi:

Dobar dan prof. Miroljube.

Hteo bih da proizvodim hranu za svoje potrebe. Moje pitanje je, da li mogu da kupim seme bilo gde ili da ih uzmem iz sorti starih semena?

To pitam jer sam pogledao prilog o Codex Alimentariusu.

Najbolje je da koristis stare sorte semena. Imas ih na donjem sajtu:

www.staresortesem...

Ja cu imati na jesen za prodaju stare sorte krompira, kukuruza i psenice.
 
Miroljub Petrovic
darko95 - poruka glasi:

Dobar Gospodine Petrovicu

Kako da ima toliko puno zivotinjskih fosila na planeti, kao mamuti, dinosaurusi itd. a da ima tako malo nadjenih ljudskih fosila ili se to mozda i krije narodu danas. Dali je bilo manje ljudi od zivotinja koja su bila prije. Koliko ljudi je bilo od prilike? Ovde blizu mene u lucernu u svajcarskoj su nasli neki ogromni ljudski skelet, medjutim kazu da je to od mamuta...
Pozdrav

Govorio sam o tome, ali nisi citao forum. 95% svh fosila su fosili morskih beskicmenjaka (skoljke, brahiopodi, amoniti...), od ostalih 5% - 95% su fosili riba, a od preostalih fosila imamo fosile kicmenjaka, ukljucujuci i ljude. Sanse da se covek ili neki drugi kicnjeka fosilizuje je bila najmanja, jer su oni imali mogucnost da beze na vrhove brda i planina. Skoro svi sedimenti koje danas imamo nastali su kao posledica turbiditnih tokova - u pitanju su sedimenti koji nastaju usled podzemnih zemljotresa koji pokrecu ogromne kolicine morskih sedimenata i brisu sve pred sobom. Imas o tome u donjem videu:

https://www.youtu...AgzSDfqdMs

Takodje, fosili kicmenjaka se uglavno slucajno nalaze kada dodje do nekih busenja i velikih gradjevinskih radova, a onda se fosili bacaju ili dodju evolucionisti i to sklone.
 
Miroljub Petrovic
Graephen - poruka glasi:

Pozdrav profesore,
Imam 2 pitanja koja se tiču evolucije

1. Zašto je Bog stvorio Adama sa bradavicama ako je žena nastala kasnije

2. Zašto imamo umnjake što evolucionisti objašnjavaju kao dokaz umanjenja vilice

Hvala unapred

Govorio sam o tome, ali nisi citao forum od pocetka. U pocetku je stvoren samo covek - Adam, koji je ocigledno u sebi imao oba pola, verovatno kao andjeli. Mozemo da postavimo pitanje da li se andjeli razmnozavaju. Nema razloga da se ne razmnozavaju. U Bibliji se nigde ne kaze da postoje muski i zenski andjeli. Ocigledno da "andjeo radja andjela", kao sto postoje u prirodi partenogenezni organizmi, kao na primer rakovi, gde rak radja raka.

Na Adamovu zelju, Bog mu je stvorio "druga", ali je ostalo da su covek i zena "jedno telo". U Bibliji se kaze da ce ljudi jednog dana "biti kao andjeli". Sta to znaci, mozemo da pretpostavljamo. Mozda ce svi ljudi biti kao Adam u pocetku, sto je meni najlogicnije.

Zbog tog "razdvajanja" u vreme Adama, verovatno su ostale bradavice kod muskaraca.

Sto se umnjaka tice, vidimo da su ljudi nekada bili veci i krupniji, i samim tim su imali vece vilice. Ocigledno da je nekada bilo potrebno da vilica ima vise zuba, ali je degeneracijom coveka i njegovim fizickim smanjenjem, doslo do toga da covek ima umnjake koji imaju malu korist.
 
tomislav91
Par pitanja Miroljube.

1. sta mislis o jevandjelju po Tomi, koliko je to verodostojno
2. Da Vincijev kod, utisci i koliko je tu istine...
 
Miroljub Petrovic
tomislav91 - poruka glasi:

Par pitanja Miroljube.

1. sta mislis o jevandjelju po Tomi, koliko je to verodostojno
2. Da Vincijev kod, utisci i koliko je tu istine...

Smece i jedno i drugo.
 
DavidR
Dragi Miroljube pomagajte nekako ... patim od teske anksioznosti, strahovi, ovo ono, ludnica... pijem lekove vec nekoliko godina i nista ne pomaze... imate li neki plan?
 
Drobnjacanin-Novljanin
https://youtu.be/...
Ко се хвали, нек се хвали тиме што мене познаје
 
Miroljub Petrovic
DavidR - poruka glasi:

Dragi Miroljube pomagajte nekako ... patim od teske anksioznosti, strahovi, ovo ono, ludnica... pijem lekove vec nekoliko godina i nista ne pomaze... imate li neki plan?

Problem koji imase zove se "opsednutost demonima". Da bi razumeo problem, uzroke njegovo nastanka i kako ga resiti, potrebno je da pogledas moje predavanje sa donjeg linka:

https://www.youtu...4u6VbfS5ZM

kao i da se upoznas sa osnovim zakonima koji postoje u duhovom svetu preko knjige sa donjeg linka:

http://www.cps.or...etnike.pdf

i da korigujes zivotne navike prema kratkoj knjizi sa donjeg linka:

http://cps.org.rs...ecenja.pdf

Najvaznije je, sto vise fizicke aktivnosti i samo pozitivno razmisljanje, kao i koristan rad.
 
Hercegovac
Doktore kada je izasla knjiga " Religija za početnike "i imali je na trzistu
 
Miroljub Petrovic
Hercegovac - poruka glasi:

Doktore kada je izasla knjiga " Religija za početnike "i imali je na trzistu

To je neznatno modifokovana verzija knjige "Pravoslavlje za pocetnike"
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.60 sekundi!