Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Donatino - poruka glasi:

Od kada sam saznao za vas nakon pretposlednjeg N1 intervjua gledam vasa sjajna predavanja, trenutno sam kod serije predavanja sa kraja 90ih godina i govorili ste o razlici izmedju hriscanstva i ostalih religija pa mene zanima da li postoji neki direktan ili indirektan odgovor u Bibliji ili ste vi mozda u zivotu naisli na odgovor o tome sta se desava sa ljudima koji su pripadnici ostalih religija, da li i oni imaju pravo na spasenje ukoliko zive po moralnim zakonima? Takodje sam citao stari zavet do 3. Mojsijeve knjige i novi zavet do jevandjelja po Jovanu ali mi se cini da jos uvek nisam naisao na odgovor na to pitanje.

Govorio sam o tome na forumu, treba da procitas ceo forum. Svi koji zive po svojoj savesti bice spaseni. "Kome je vise dato od njega ce se vise traziti", kaze Isus.
 
Aleksandar1204
Postovanje Miroljube, zamolio bih za tvoje misljenje o apokrifnim evandjeljima i mogu li se negde pronaci u pdf formatu? Veliko hvala!
 
Miroljub Petrovic
Aleksandar1204 - poruka glasi:

Postovanje Miroljube, zamolio bih za tvoje misljenje o apokrifnim evandjeljima i mogu li se negde pronaci u pdf formatu? Veliko hvala!

Apokrifna jevandjelja su smece, to ti ne treba.
 
Miroljub Petrovic
https://youtu.be/...
 
Andrija Ristic
Неколико месеци пре косовског боја султан Мурат шаље писмо великом кнезу Лазару да се преда, положи оружје и буде покоран Мурату. Кнез Лазар није одговорио писмом већ је послао Милана Топлицу да да одговор Мурату. Топлица код Кратова сусреће турску војску и даје кратак одговор Мурату од Лазара речима:„Само рат“!Мурат је провео Топлицу кроз многобројну турску војску желивши да уплаши Топлицу Милана који му одговара да је српска војска мање бројна али боља и вратио се Лазару.Кнез Лазар се први улогорио на Косову Пољу а дан касније и Мурат. Постоји неколико верзија о броју ратника. Највероватнији број је био 180.000 Турака и 60.000 Срба. Једно је сигурно, број је био 1:3 у корист Турака. Турску војску је у првом реду чинла пешадија и лака коњица а у другом реду јањичари, резерву је чинила черкешка коњица. Испред Мурата су биле камиле. Српску војску је чинила тешка оклопљена коњица и тешка пешадија. Обе војске су имале резерву.Пре боја српска војска се причестила у цркви Самодрежи.У центру српске војске је био Кнез Лазар, лево крило је водио Влатко Вуковић а десно Вук Бранковић. Турску војску је у центру предводио Мурат, лево крило је водио Јакуб, а десно Бајазит.

Битка је почела око 8 сати ујутро,на Видовдан,15. јуна.1389. године Срби изводе брз и жесток напад да би избегли стреле одапете од стране турских стрелаца. Српска тешка коњица коју је на десној страни водио Вук Бранковић разбија турско лево крило, меље га и наставља даље према Мурату.Бајазит видевши пропаст турског левог крила врши противудар на српско лево крило које је водио Влатко Вуковић. Противудар не успева.Милош Обилић видевши пролаз ка султану са 12 својих ратника формира клин и пробија се до султана те га убија копљем.Да ли је копље бацио или држао у руци не зна се.Милош је довршио убиство Мурата мачем.Ратници око Мурата убијају Милоша Обилића. Везири око Мурата покушавају да сакрију да је Мурат убијен, те по гласнику јављају Бајазиту да иде по резеврну војску из разлога да га извуку из битке и остане жив, јер је смрт Јакубова била неминовна, те је требало сачувати наследника престола да не дође до грађанског рата око власти. Српска војска долази до турске коморе и долази до расула у турској војсци која почиње махнито да бежи. Видевши то Бајазит се склања у шуму са одабраним ратницима да би након битке покупио тела оца и брата. Путници трговци који су ишли ка Дубровнику су посматрали битку и касније се прикључили Влатку Вуковићу који се враћао након боја у Босну.Ти трговци су били гласници о великој хришћанској победи којој су у част звонила звона на цркви Нотр Дам у Паризу.Битка се завршила око поднева, након битке Лазар са малим бројем велможа одмара и одлази у цркву Самодрежу на литургију у част србске победе Бајазит долази на место битке око 6 сати по подне и видевши људе у Самодрежи прилази цркви, опколи је и убија кнеза Лазара. Након тога
Бајазит се повлачи у Турску да учврсти своју власт.


Ако су Турци победили зашто су звонила звона цркве Нотр Дам у част хришћанске победе?
Зашто је „победник“ Бајазит побегао у Турску, од када то победник бежи?
Зашто је на споменику косовским јунацима Кнез Стефан Лазаревић написао да подиже споменик погинулом оцу и србској господи који су погинули (цитат): „негде око 6 или 7 сати, не знам тачно које време“
Што се тиче вазалства Србије ка Бајазиту, Милица је то урадила из разлога да спречи краља Твртка да загосподари Србијом. Хтела је сину Стефану да стави круну Немањића.
Прича о издаји Вука Бранковића је настала због каснијег скривања истине.
Од 12 пратилаца Милоша Обилића њих неколико је преживело, касније се помињу као дародавци манастира Хиландар.
Зашто турски хроничари Леши, Заједедин и Шукурлах до детаља описују начин погибије Мурата и у записима признају пораз Турака?








Gledao sam nešto po intenetu i po komentarima naiđem na ovaj mali tekst.Mene sada zanima da li je ovo istina,tj da li je ovo ovako bilo ili je i ovo falsifikovano.
Cao Ja Sam Andrija
 
Miroljub Petrovic
Andrija Ristic - poruka glasi:

Неколико месеци пре косовског боја султан Мурат шаље писмо великом кнезу Лазару да се преда, положи оружје и буде покоран Мурату. Кнез Лазар није одговорио писмом већ је послао Милана Топлицу да да одговор Мурату. ...

Tekst je tacan, a uzrok falsifikovanja ovog dela istorije imas u donjem tekstu koji je objavljen u casopisu "Glas gusala":

http://cps.org.rs...ki_boj.pdf
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 31.03.2017 21:27
 
Nikac od Rovina
Znamo da ima mnogo onih koji žele promenu, ali ih sprečava bar jedan od razloga koji smatraju nepremostivim za napuštanje grada. Zato je važno da vide primere, da čuju ljude koji su uspeli, koji imaju ideje, koji su se organizovali, usaglasili unutar porodice, koji su pre svega pratili svoje ubeđenje da je život van grada čovekovo najprirodnije stanište i da će oni i pre svega njihova deca tamo biti najsrećniji.

https://www.youtu...7LbHecI7KI
 
Miroljub Petrovic
Nikac od Rovina - poruka glasi:

Znamo da ima mnogo onih koji žele promenu, ali ih sprečava bar jedan od razloga koji smatraju nepremostivim za napuštanje grada. Zato je važno da vide primere, da čuju ljude koji su uspeli, koji imaju ideje, koji su se organizovali, usaglasili unutar porodice, koji su pre svega pratili svoje ubeđenje da je život van grada čovekovo najprirodnije stanište i da će oni i pre svega njihova deca tamo biti najsrećniji.

https://www.youtu...7LbHecI7KI

Nije dovoljno samo otici u prirodu. Treba otici negde gde imas u komsiluku dobrih ljudi, a ne da zivis kao vuk samotnjak.
 
Andrija Ristic
Imam 2 pitanja. Zasto se falsifikuje istorija i imate li neke spise u kojima pise prava istorija Srba?
Cao Ja Sam Andrija
 
Miroljub Petrovic
Andrija Ristic - poruka glasi:

Imam 2 pitanja. Zasto se falsifikuje istorija i imate li neke spise u kojima pise prava istorija Srba?

Istorija se falsifikuje da bi se od ljudi pravila stoka i da bi se tako sa njima lakse manipulisalo.

Najbolja istorija Srba je u knjizi sa donjeg linka:

http://cps.org.rs...a_srba.pdf
 
nikolaj
OBAVEŠTENJE- U sredu 5 aprila na TV PRVU u 22h biće emisija o štetnosti vakcinacije.
Не плачи дете моје, ускоро ће Господ доћи и уредиће све.
 
Drobnjacanin-Novljanin
Шта мислите о седам васељенских сабора ?
 
Miroljub Petrovic
Drobnjacanin-Novljanin - poruka glasi:

Шта мислите о седам васељенских сабора ?

Sabori su osnivani da se crkva prilagodjava narodu, sto podrazumeva udaljavanje od Biblije, a prilagodjavanje paganskim nacelima kojima narod robuje.
 
Zoran888
Od cega se po vama sastoji pokajanje? Mislim da Hrist u jevandjelima nigde ne spominje ispovijest kod svestenika. Bog nek oprosti.
Postovanje
 
Miroljub Petrovic
Zoran888 - poruka glasi:

Od cega se po vama sastoji pokajanje? Mislim da Hrist u jevandjelima nigde ne spominje ispovijest kod svestenika. Bog nek oprosti.
Postovanje

U Bibliji lepo pise: "Ko (Bogu) priznaje prestupe svoje i ostavlja ih, dobice milost."
 
ilija136
Pozdrav profesore, naišao sam na neke klipove na jutubu, tiču se Islama. Poznato je da mnogi ljudi prelaze u tu veru. Kakvi su vaši odgovori na ova pitanja? Inače klipovi ne traju dugo po par minuta, nadam se da će te pogledati i odgovoriti. Klip pod brojem 3 ima odgovor na kraju, da li je tačan? Inače upoznat sam sa pričom dr Alberta Rivere o stvaranju Islama, ali ova pitanja me zbunjuju..

....
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 03.04.2017 17:58
 
Miroljub Petrovic
ilija136 - poruka glasi:

Pozdrav profesore, naišao sam na neke klipove na jutubu, tiču se Islama. Poznato je da mnogi ljudi prelaze u tu veru. Kakvi su vaši odgovori na ova pitanja? Inače klipovi ne traju dugo po par minuta, nadam se da će te pogledati i odgovoriti. Klip pod brojem 3 ima odgovor na kraju, da li je tačan? Inače upoznat sam sa pričom dr Alberta Rivere o stvaranju Islama, ali ova pitanja me zbunjuju..

....

Treba da se upoznas sa cinjenicama, a ne da verujes autoritetima. O verodostojnosti Isusovog zivota i raspeca imas u knjizi sa donjeg linka:

http://www.cps.or...zlocin.pdf
 
Miroljub Petrovic
BLfocus - poruka glasi:

Postovani Miroljube, pozdrav iz Banjaluke. Vasa predavanja sam ranije pratio putem Vikom televizije i na taj nacin saznao za vas. Da li planirate u skorije vrijeme odrzati neka predavanja kod nas? Siguran sam da ima veliki broj zainteresovanih.

Sve sam ispricao na internetu, nemam sta specijalno oovo da kazem. Treba ljudi nesto korisno da krenu da rade, a ne da me zovu da ih zabavljam sa istim predavanjima.
 
crnitrn
Andrija Ristic - poruka glasi:

Неколико месеци пре косовског боја султан Мурат шаље писмо великом кнезу Лазару да се преда, положи оружје и буде покоран Мурату. Кнез Лазар није одговорио писмом већ је послао Милана Топлицу да да одговор Мурату. Топлица код Кратова сусреће турску војску и даје кратак одговор Мурату од Лазара речима:„Само рат“!
.

Lakonski (spartanski) odgovor.
‎Српско-израелско пријатељство הידידות סרבי ישראלי‎
 
http://www.facebook.com/pages/Srpsko-Izraelsko-Pri
Miroljub Petrovic
crnitrn - poruka glasi:

Andrija Ristic - poruka glasi:

Неколико месеци пре косовског боја султан Мурат шаље писмо великом кнезу Лазару да се преда, положи оружје и буде покоран Мурату. Кнез Лазар није одговорио писмом већ је послао Милана Топлицу да да одговор Мурату. Топлица код Кратова сусреће турску војску и даје кратак одговор Мурату од Лазара речима:„Само рат“!
.

Lakonski (spartanski) odgovor.

Ne verujem da je tako bilo. To je verovatno naknadno dodato.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.60 sekundi!