Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Uros 7
Imali neka dobra literatura vezana za Skenderbega?
 
Miroljub Petrovic
Uros 7 - poruka glasi:

Imali neka dobra literatura vezana za Skenderbega?

www.skenderbeg.rs

Uskoro cemo prevesti najstariju biografiju o Skenderbegu, od Marina Barletija iz 16. veka
 
SreckoVVV
http://www.kurir....ak-2599781
SV
 
Miroljub Petrovic
nikola1990 - poruka glasi:

ne razumijem zasto takav odgovor

Nemoj da postavljas glupa pitanja, takva knjiga ne postoji.
 
nikola1990
Ko kaze da ne postoji? Knjiga je o ljekovitom bilju i receptima za lijecenje svih bolesti. Knjiga je stara oko 400 godina.....
 
Miroljub Petrovic
nikola1990 - poruka glasi:

Ko kaze da ne postoji? Knjiga je o ljekovitom bilju i receptima za lijecenje svih bolesti. Knjiga je stara oko 400 godina.....

Nemoj ovde da se bavimo tračevima i abrovima. Taj sto ti je rekao da ta knjiga postoji neka ti je nadje.
 
Ontolog
http://www.b92.ne...id=1212779
 
Milenko Kovacevic
Gospodine Petrovicu,
Primjetio sam da na ovom forumu uglavnom afirmativno pisete o Vojislavu Seselju...ili mozda grijesim!?
Za nas u Republici Srpskoj on predstavlja personifikaciju izdaje. Prvo je huskao nase rukovodstvo u Kninskoj Krajini da odustanu od plana Z4 i nagovarao ih je da cekaju povoljan trenutak da se odlucnom vojnom akcijom pripoje Srbiji sto je sumanuto s obzirom da se zna da je Hrvtska leglo Vatikana i da papa to nikada ne bi dopustio. Pogotovo nakon sto je Vatikan priznao Izrael. Iaoko bi Krajina bila prepolovljena na dva dijela i imala bi status zupanije, cak je i to bolje od trenutnog stanja. Ako nista drugo Srbi bi bili u boljoj politickoj poziciji za povratak oduzete imovine. Izdao je i Milosevica kada je kandidovao Tomislava Nikolica (koji iz kukavicluka kaze da smo mi Bosanci) i sve vrijeme izborne kampanje napadao SPS radeci u korist DOS-a. Dalje, on je glavni zastupnik smijesne Vatikanske teorije o porijeklu Srba i ne zeli da kaze da su Srbi potomci Nojevog sina Sema ta da nas narod nosi njegovo ime (indijski izgovor imena) i da smo dijelom porijeklom iz Sarmatije (preostalih 10 plemena) te da smo zbog toga ,,nebeski narod,,. U tv duelu iz 1997 sa Vukom Draskovicem Seselj je priznao da je primljen u red Malteskih vitezova u papinoj Spaniji. Jednom prilikom je rekao da su do istine o Bogu najblize dosli ,,veliki svijetski filozofi,, Kant, Hegel i drugi gdje je jasno pokazao da ga Sveto Pismo ne zanima i da nije intelektualac.
 
Miroljub Petrovic
Milenko Kovacevic - poruka glasi:

Gospodine Petrovicu,
Primjetio sam da na ovom forumu uglavnom afirmativno pisete o Vojislavu Seselju...ili mozda grijesim!?
Za nas u Republici Srpskoj on predstavlja personifikaciju izdaje. Prvo je huskao nase rukovodstvo u Kninskoj Krajini da odustanu od plana Z4 i nagovarao ih je da cekaju povoljan trenutak da se odlucnom vojnom akcijom pripoje Srbiji sto je sumanuto s obzirom da se zna da je Hrvtska leglo Vatikana i da papa to nikada ne bi dopustio. Pogotovo nakon sto je Vatikan priznao Izrael. Iaoko bi Krajina bila prepolovljena na dva dijela i imala bi status zupanije, cak je i to bolje od trenutnog stanja. Ako nista drugo Srbi bi bili u boljoj politickoj poziciji za povratak oduzete imovine. Izdao je i Milosevica kada je kandidovao Tomislava Nikolica (koji iz kukavicluka kaze da smo mi Bosanci) i sve vrijeme izborne kampanje napadao SPS radeci u korist DOS-a. Dalje, on je glavni zastupnik smijesne Vatikanske teorije o porijeklu Srba i ne zeli da kaze da su Srbi potomci Nojevog sina Sema ta da nas narod nosi njegovo ime (indijski izgovor imena) i da smo dijelom porijeklom iz Sarmatije (preostalih 10 plemena) te da smo zbog toga ,,nebeski narod,,. U tv duelu iz 1997 sa Vukom Draskovicem Seselj je priznao da je primljen u red Malteskih vitezova u papinoj Spaniji. Jednom prilikom je rekao da su do istine o Bogu najblize dosli ,,veliki svijetski filozofi,, Kant, Hegel i drugi gdje je jasno pokazao da ga Sveto Pismo ne zanima i da nije intelektualac.

Sve sto si napisao je tacno. Ovde ne promovisemo Seselja, vec biblijski koncept, a po biblijskom konceptu Bog koristi ljude koje ima na terenu. Bog je koristio Seselja za neke dobre stvari, i kada Seselj radi nesto pozitivno onda ga spominjemo, a kada ne radi, onda ga ne spominjemo.
 
Miroljub Petrovic
Ђе је образ више од живота

Желим радо, јер ме срце вуче,
од милине да пођем у Куче,
да заноћим испод старог крова
на Медуну Марка Миљанова.

Да подраним и дочекам зору,
испод старог храста на Косору,
ђе су древни знаци покрај пута
да витешко племе не залута.

Ђе испијам пехар ведрих нота,
ђе је образ више од живота,
ђе је ријеч предиво од злата,
ђе комшију гледају ка брата.

Да узорем напуштену њиву
и да чујем братску ријеч живу,
све што оком видим да поздравим,
вином братској слози да наздравим.

Мјери добро оно што ћеш рећи,
мудрост древна у мало је слова,
кад год ти је тешко присјети се
свијетлог лика Марка Миљанова.

Медун вјечно врело историје
многе тајне и знамења скрива,
с Маркове се вјечне куће види
врх Ловћена ђе Његош почива.

Написао познати Барски пјесник Рајко Јеличић из Крњице, Црмница код Вирпазара, на Скадарском Језеру, Црна Гора.
 
snesko
Miroljube, zasto ste zanemarili I2 haplogrupu koja je kod nas skoro duplo prisutnija od E i rekli da je E tipicna za Srbe i srodna semitskim narodima, a I grupa od jafeta? Naravno da cete hvaliti svoju grupu Smile ali zar nije zapravo I grupa nastala od IJ, od koje su se razdvojili I i J -koja je tipicna za semitske narode, stoga mi imamo potomstvo Sima sa te strane, a ne od E, koja je tipicna za sever Afrike i mediteran.
Oprostite ako sam nesto pogresio, ali ja sam tako procitao i razumeo date podatke. Voleo bih cuti vase objasnjenje. Pozdrav.
 
Miroljub Petrovic
snesko - poruka glasi:

Miroljube, zasto ste zanemarili I2 haplogrupu koja je kod nas skoro duplo prisutnija od E i rekli da je E tipicna za Srbe i srodna semitskim narodima, a I grupa od jafeta? Naravno da cete hvaliti svoju grupu :) ali zar nije zapravo I grupa nastala od IJ, od koje su se razdvojili I i J -koja je tipicna za semitske narode, stoga mi imamo potomstvo Sima sa te strane, a ne od E, koja je tipicna za sever Afrike i mediteran.
Oprostite ako sam nesto pogresio, ali ja sam tako procitao i razumeo date podatke. Voleo bih cuti vase objasnjenje. Pozdrav.

To sto je I haplogrupa duplo prosutnija ne znaci da je bolja. Imaj u vidu da je u pitanju podatak vezano samo za poreklo preko oca. Mnogi koji nemaju semitske (jevrejske) gene po ocu, imaju jake gene preko majke, ali ono sto je najvaznije jeste karakter i ideologija, a ne geni. Naravno da oni sa jacim genima imaju vece potencijale.

Nazivi haplogrupa su posebno pitanje. Nisam proucavao koliko je tacno to imenovanje haplogrupa, koje implicira da je J haplogripa nastala od I haplogrupe. Ako se ukaze prilika, CPS ce i to istraziti. Verovatno su i tu evolucionisti umesali svoje prste.

Na severu Afrike i Mediteranu su ziveli Jevreji koji su se bavili biznisom, zato je tamo dominantna E1b1 haplogrupa.
 
nosikiriki
Mladi heroj u Crnoj Gori:

http://oslobodjen...obio-keca/
 
Miroljub Petrovic

Nije on nikakav mladi heroj, on je kao mladi bombas samoubica. Umesto da Srbi u Crnoj Gori osnoju svoje skole, oni salju decu u evropske dukljanske skole i onda kukaju kad im decu tamo maltretiraju.
 
Miroljub Petrovic
„Oduzmite narodu istoriju, i u prvoj generaciji postaće kao rulja, a u drugoj generaciji ćete sa njima moći da upravljate kao sa stokom.“ Jozef Gebels
 
Milenko Kovacevic
Da li nacionalizam i odrzavanje tradicije jednog drustva ima smisla ako su u oni u velikom djelu suprstavljene Svetom Pismu? Kakva je tradicija skandinavskih, juznoamerickih ili africkih zemalja ako se zasnivaju na hedonizmu i pobuni protiv Boga u svakom pogledu? Misljenja sam da cak ni srpski narod nikada nije istinski prihvatio Boziju Rijec, te da je to u mnogome doprinijelo velikom stradanju mog naroda. Radim i blejim u jednom gradskom preduzecu u kome bas niko ne zna, niti zeli da sazna bilo sta o Bogu. Konstanto se prica o Star Wars i nekim porukama iz tih filmova. Nema vise nikoga sa kime bi covjek pricao o drustvu kroz svijetlo Biblije. Ako se rijec o Bibliji progovori momentalo vas smatraju covjekom iz sredjeg vjeka. Nema se ovdje sta spasavati.
 
Miroljub Petrovic
Milenko Kovacevic - poruka glasi:

Da li nacionalizam i odrzavanje tradicije jednog drustva ima smisla ako su u oni u velikom djelu suprstavljene Svetom Pismu? Kakva je tradicija skandinavskih, juznoamerickih ili africkih zemalja ako se zasnivaju na hedonizmu i pobuni protiv Boga u svakom pogledu? Misljenja sam da cak ni srpski narod nikada nije istinski prihvatio Boziju Rijec, te da je to u mnogome doprinijelo velikom stradanju mog naroda. Radim i blejim u jednom gradskom preduzecu u kome bas niko ne zna, niti zeli da sazna bilo sta o Bogu. Konstanto se prica o Star Wars i nekim porukama iz tih filmova. Nema vise nikoga sa kime bi covjek pricao o drustvu kroz svijetlo Biblije. Ako se rijec o Bibliji progovori momentalo vas smatraju covjekom iz sredjeg vjeka. Nema se ovdje sta spasavati.

Zivis u velikoj zabludi. Ocekujes da ljudi budu moralni i razumni. Pa kad je to u istoriji bilo? Skoro nikad. Gledaj svoja posla, ako tu nema normalnih ljudi preseli se tamo gde ih ima i uzivaj u zivotu, a ne kao ova "patriotska" opozicija da samo kukas i druge okrivljujes za svoje lose stanje. Treba da uzivas u zivotu, Bog je dao velike mogucnosti za to. Treba da se vezbas da pozitivno razmisljas i da ucinis da ti bude lepo u zivotu. To je vestina koja treba da se uci. Imas Sveto Pismo i po kojeg pametnog coveka, i uzivaj. Sve ti je dato da budes srecan.
 
Miroljub Petrovic
https://www.youtu...J7Xoef87gQ
 
nosikiriki
Kad sam bio na Krfu, u srpskoj kuci, uslikao sam ovo izmedju ostalog:

"Ko se vrnuo iz turskog rata, nije iz bugarskog, ko preziveo Kumanovo nije Cer. Koga nije dokrajcio metak ili srapnel toga je dokusurio tifus, arbanaski kursum ili sumaren na onoj velikoj slanoj vodi sto je nazivaju morem. Neki umrli od rana sto se podljutile, neki od gladi i zime. Jedni ostali kraj nekog lipsalog konja, drugi baceni u more. Lezimo u blatu. Ubise nas ledene kise. Jedu nas vaske. Muci nas dizenterija i tifus. Saveznici nas hrane i oblace na zajam, daju nam municiju, obnavljaju oruzje, snabdevaju onim sto je neophodno za rat i jurise, a mi ginemo umesto njih. Lep i vecan raspored poslova, nema sta."

Pismo srpskog vojnika sa Krfa.

https://drive.goo...sp=sharing
 
Miroljub Petrovic
nosikiriki - poruka glasi:

Kad sam bio na Krfu, u srpskoj kuci, uslikao sam ovo izmedju ostalog:

"Ko se vrnuo iz turskog rata, nije iz bugarskog, ko preziveo Kumanovo nije Cer. Koga nije dokrajcio metak ili srapnel toga je dokusurio tifus, arbanaski kursum ili sumaren na onoj velikoj slanoj vodi sto je nazivaju morem. Neki umrli od rana sto se podljutile, neki od gladi i zime. Jedni ostali kraj nekog lipsalog konja, drugi baceni u more. Lezimo u blatu. Ubise nas ledene kise. Jedu nas vaske. Muci nas dizenterija i tifus. Saveznici nas hrane i oblace na zajam, daju nam municiju, obnavljaju oruzje, snabdevaju onim sto je neophodno za rat i jurise, a mi ginemo umesto njih. Lep i vecan raspored poslova, nema sta."

Pismo srpskog vojnika sa Krfa.

https://drive.goo...sp=sharing

Isto je bilo i u Drugom svetskom ratu, i u zadnjem ratu na prostoru Bivse Jugoslavije. Godine 1941. knez Pavle je potpisao Trojni pakt da bi izbegao uvlacenje drzave i naroda u rat, i cak dobio garancije da nemacka i italijanska vojska nece prelaziti preko teritorije Jugoslavije. A onda su britanski masoni, preko svojih ljudi i medija u Jugoslaviji, izveli naivan narod na ulice 27. marta, i izvrsili drzavni udar preko generala Simovica, i uvukli Srbe u rat. Nakon razaranja Srbije i nacistickog bombardovanja, jedini koji se suprostavio Hitleru bio je Draza Mihajlovic i njegovi borci, i upravo je Draza odlucio sudbinu Drugog svetskog rata jer je sprecio dotok oruzja nacistima u Solun, i saveznici (Britanci i ostali) su odneli pobedu. A onda su isti ti britanski masoni, koji su uvukli Srbe u rat na njihovoj strani, napravili dogovor sa Vatikanom o "podeli plena", pa su okrenuli ledja Drazi i poceli da podrzavaju komuniste, i doveli ih na vlast, bombardovali srpske gradove, a u isto vreme rehabilitovali ustase (koji su masovno prelazili u partizane bez ikakvih problema, dok su sve Drazine ljude, koji su hteli da predju u partizane, odmah ubijali).

U ratu na prostorima Bivse Jugoslavije, americki i britanski masoni su podrzavali Milosevica i (izmanipulisane) Srbe, a onda, usred rata, kada su ustase i balisti bili na kolenima, napravili su dogovor sa Vatikanom, stali su na stranu dojucerasnjih neprijatelja, izbombardovali polozaje krajiskih i bosanskih Srba i povukli ih na linije i granice koje su dogovorili sa Vatikanom. Kao sto su najveceg junaka - Drazu predali u ruke komunistickih zlikovaca, tako su i najvece junake - Karadzica i Mladica (i mnoge druge) isporucili inkvizitorskom sudu u Hagu na klanje.

I sada, kada se masoni i jezuiti spremaju za novi rat, pustili su Seselja iz Haga da se nove generacije (koje ne znaju istoriju i kako se manipulisalo u proslosti) huskaju za novi rat, naoruzavaju Srbiju preko masona iz Rusije, huskaju preko medija... sve isto kao vec dva puta u zadnjih 100 godina. Sa druge strane rimska crkva preko EU huska Hrvate i Muslimane protiv Srba... isti scenario.

I sad, ko je pametan treba da izvuce pouku iz prethodnih desavanja i da gleda svoja posla, da se sklanja od huskaca i da pokusa da spase sebe i svoju porodicu.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.67 sekundi!