Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
peric711 - poruka glasi:

Pozdrav doktore, zanima me je li imate kontakt mail dr.Sang Leea iz Južne Koreje? Volio bih otici na njegov seminar, ako bude nastupano negdje po Europi. Hvala

Evo njegovog sajta:

http://www.leesan...e=home.php
 
seventh seal
Bivsi Mason prica o povezanosti Masona i RimoKatolicku crkvu(Jezuita).
https://www.youtu...87zRHQCFX8
 
skim
revnitelj - poruka glasi:

Moze li neko od specijalista za pravljenje tinktura da mi objasni da li se jedinica mjere 'deo' odnosi na tezinu ili zapreminu?


Uglavnom se odnosi na zapreminu osim ako autori nisu drugačije naglasili.
 
Miroljub Petrovic
skim - poruka glasi:

revnitelj - poruka glasi:

Moze li neko od specijalista za pravljenje tinktura da mi objasni da li se jedinica mjere 'deo' odnosi na tezinu ili zapreminu?


Uglavnom se odnosi na zapreminu osim ako autori nisu drugačije naglasili.

Odnosi se na tezinu, ne postoji uredjaj za merenje zapremine suvog ili svezeg bilja, niti bi to bilo svrsishodno.

Postoje herbalisti koji koriste "delove" u smislu "solje" i sl, ali u vecini recepata se kolicina biljaka koristi u gramima, i to je najpouzdanije.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 05.01.2016 22:21
 
Miroljub Petrovic
Upravo sam dobio informaciju da ce predavanje dr Stevana Tomovica biti postavljeno na internet sredinom januara od strane organizatora predavanja.
 
Miroljub Petrovic
Ovakve stvari su je pricalo nekoliko ljudi koji su bili zrtve, neki su zbog toga postali gejevi pa su trazili da ih lecim.

http://srbin.info...-silovali/

To sto se radi u debilanama je strava i uzas.
 
Miroljub Petrovic
Dobio sam pismo od dr Branislava Peranovica, nepravedno optuzenog i utamnicenog junaka koji je spasio hiljade ljudskih zivota od narkomanske posasti, i bio pionir u kucnom skolovanju (nijedno od njegovo petoro dece nije islo u debilanu) i organskoj poljoprivredi na nasim prostorima. Pozdravio je sve clanove foruma i prijatelje koji se mole za njega i njegovu porodicu, kao i one koji pomazu finansijski.

Ovom prilikom pozivam sve koji ovo citaju, a koji to mogu, da u skladu sa svojim mogucnostima pomognu njegovu porodicu i finansijski, jer kod kuce ima sestoro dusa, od kojih je samo jedan punoletan muskarac. Donacije porodici Peranovic se mogu izvrsiti preko donjeg linka:

http://branislavp...nator.html
 
dark
Pozdrav Ucitelju!
Imam pitanje za Sabat, jesam li dobro razumio, od petka navece do subote navece po ovom paganskom kalendaru(jeli tako stalno ili ima izmjena).
Cetrnest dana kada prodje od ciklusa zena ne moze da zatrudni, je li to 100%sigurno(ima li izuzetaka).
Kakav odnos treba da imamo prema crkvi, sigurno je da sada negase od sotone vatru koju su unjeli. Ja iskreno od kako sam prevaren neidem u crkvu. Ako moze neki savjet.
HVALA unaprijed!
 
Miroljub Petrovic
dark - poruka glasi:

Pozdrav Ucitelju!

Nisam ja Ucitelj, Isus je Ucitelj.

Imam pitanje za Sabat, jesam li dobro razumio, od petka navece do subote navece po ovom paganskom kalendaru(jeli tako stalno ili ima izmjena).

Tako je stalno.

Cetrnest dana kada prodje od ciklusa zena ne moze da zatrudni, je li to 100%sigurno(ima li izuzetaka).

Bog se pita kada ce zena da zatrudni, ali kod zdravih zena je to tako uvek.

Kakav odnos treba da imamo prema crkvi, sigurno je da sada negase od sotone vatru koju su unjeli. Ja iskreno od kako sam prevaren neidem u crkvu. Ako moze neki savjet.
HVALA unaprijed!

Kad god crkva ili neka druga organizacija organizuje nesto pametno, to treba podrzati i u tome ucestvovati koliko se moze. Ne treba na crkvu, ili na bilo sta drugo, gledati "crno-belo", u stilu "ovde nista ne valja" ili "idem samo tamo gde je sve savrseno". Retka su mesta gde danas covem moze da ode da se ohrabri, tako da ako negde postoje duhovne mrvice, treba ih pokupiti.
 
Miroljub Petrovic
https://clioistor...7-1914.png
 
crnitrn
https://www.youtu...jplClRmU9M

а сто година касније ...
‎Српско-израелско пријатељство הידידות סרבי ישראלי‎
 
http://www.facebook.com/pages/Srpsko-Izraelsko-Pri
Miroljub Petrovic
crnitrn - poruka glasi:

https://www.youtu...jplClRmU9M

а сто година касније ...

Ово је најпознатија и најчувенија гусларска песма свих времена, коју би свако требао пажљиво да преслуша. Ево комплетног текста песме. Гуслар пева скраћену верзију.
 
Nikola_RS
Може ли ми неко подијелити искуства са одбијањем вакцинације дјетета у Републици Српској? Која врста притисака са једне стране и која најбоља аргументација против од стране родитеља?
 
Alen P
Pitanje vjere

Kršćanski igrani film...
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 07.01.2016 19:36
 
http://www.udrugapostanak.ucoz.com
Miroljub Petrovic
Nikola_RS - poruka glasi:

Може ли ми неко подијелити искуства са одбијањем вакцинације дјетета у Републици Српској? Која врста притисака са једне стране и која најбоља аргументација против од стране родитеља?

Govorio sam o tome na forumu. Ne treba da vodis dete kod drzavnih lekara na preglede, neka se zena poradja kod kuce i niko te nece dirati. Ako te neko bude zvao, reci da dete vodis na pregled kod privatnog pedijatra. Uvek mozes da potpises da neces vakcinu, ali najbolje je da nemas posla sa njima.
 
Miroljub Petrovic
Alen P - poruka glasi:

Pitanje vjere

Kršćanski igrani film...

Svi americki hriscanski filmovi imaju neke nedostatke, ali ovaj film ne moze da se gleda koliko je odvratan sa slanjem cerke na koledz, sa svim gadostima koje se tamo rade, da bi se gledao njen sukob sa profesorom koji je ateista. Ko hoce da gleda film neka ga potrazi preko pretrazivaca, ali ovde ne mozemo da ga reklamiramo.
 
Mzs
Pozdrav Miroljube.
Zanima me zasto ako je zivot na selu toliko dobar, kada god televizija pravi intervju sa seljacima, oni uglavnom kukaju kako im je tezak zivot? Retko kad je neki seljak zadovoljan onim sto ima, i to je upravo i vest zato sto su takvi jako retki. Uglavnom se seljaci zale i kukaju.
Drugo, cak i ako covek napravi odlican posao na imanju i sve uradi kako treba, moze da se desi neka prirodna nepogoda i da mu sve unisti sto je radio. Cak i ako je covek pobozan, nisam cuo za neki slucaj da npr. grad pada na celom jednom podrucju, a samo jedno imanje ne pogodi.

I jos jedna stvar. Vezano za poslednja vremena. Sta ako neko zivi u gradu a odbije zig zveri, i ne moze nista od hrane da kupi da prezivi. Sigurno ce biti takvih. Zanima me da li bi Bog mogao da oprosti u takvim slucajevima neki greh, npr. kradju, ako je to covek pocinio da bi on i njegovi bliznji mogli da prezive a da se ne poklone satani?
 
Miroljub Petrovic
Mzs - poruka glasi:

Pozdrav Miroljube.
Zanima me zasto ako je zivot na selu toliko dobar, kada god televizija pravi intervju sa seljacima, oni uglavnom kukaju kako im je tezak zivot? Retko kad je neki seljak zadovoljan onim sto ima, i to je upravo i vest zato sto su takvi jako retki. Uglavnom se seljaci zale i kukaju.

Televizija uvek pravi intervjue sa neuspesnim seljacima, a takvih je puno. U pitanju su ljudi koji su prevareni kao i radnici koji nisu mesecima i godinama primili platu. Dakle, naivnim seljacima (kao i radnicima) obecaju da ce da im otkupe rod po povoljnim cenama, preuzmu im robu, a onda im ne isplacuju ili im obaraju cene. Onda im jedne godine nesto sitno plate, i tako ih drze u neizvesnosti, pa vecina salje decu u debilane jer je "zivot u gradu laksi".

U stvari, u pitanju je klasicna boljka mnogih ljudi koji nisu spremni da stvar uzmu u svoje ruke. Znam mnogo seljaka koji analiziraju trziste, gledaju sta se trazi, cega nema, i odlicno posluju. Neki proizvode meso, neki pecurke, ajvar, dzem... pronalaze kupce i odlicno funkcionisu. Vecina bi samo da proizvodi ono sto im se kaze, i da im taj neko obezbedi otkup i kes. Pa to ne moze kad zivimo u lopovskom svetu. Ali, ljudi su intelektualno lenji i naivni, i zato stradaju.

Televizije su pod kontrolom nemoralnih ljudi i neozbiljno je ocekivati da oni puste nesto pametno, da promovisu zivot na selu, ekonomiju u prirodi.

Ja kazem da je selo zakon (to i Biblija kaze), i ko je pametan moze bezbroj poslova da radi. Evo, na primer, u celoj Srbiji nema da se nabavi stara sorta krompira. Ja sam nasao par stotina grama preko interneta i placao po ceni 50 evra za kilogram. Planirao sam da kupim krompir iz Amerike, to bi kostalo sa prevozom oko 400 evra, ali samo koliko da imam da posadim i posle da mogu svake godine da umnozavam. I pre nekoliko dana, Bog me pogleda, upoznam nekog taksistu sa Vlasinskog jezera (a Vlasinsko jezero je nekada bilo poznato po starim sortama krompira). I ja pitam ovo taksistu: "Cuo sam da vi imate stare sorte krompira." A on kaze: "To je nekad bilo. Toga vise nema. Ima jedan moj pobratim nesto malo, sto mu je ostalo, ali to nikog ne zanima." I ja mu kazem da mi donese od njega sve sto ima. I ovaj mi donese 4 kg, dve razlicite sorte. Ja ga pitam: "Koliko sam duzan?" A on ce: "Znas kako, kilogram kosta 50 din (0,4 evra), ali posto su zadnje kolicine, onda je cena 80 din (0,65 evra)."

A takvih stvari ima koliko hoces. Jedan moj prijatelj prodaje stare sorte krompira, koje nabavlja iz Rusije, za 50 evra kilogram, i nikad nema na stanju, sve mu pokupuju.

Moze lepo da se zaradi i da se lepo zivi na selu za onoga ko je pametan. A budali ce svuda da bude lose.

Drugo, cak i ako covek napravi odlican posao na imanju i sve uradi kako treba, moze da se desi neka prirodna nepogoda i da mu sve unisti sto je radio. Cak i ako je covek pobozan, nisam cuo za neki slucaj da npr. grad pada na celom jednom podrucju, a samo jedno imanje ne pogodi.

Moze, ali u srtanim filmovima. Prvo, gde ti imas danas pobozne ljude? Nema ih, jako su retki. Pa ja sam ove godine jedva izorao njivu sredinom juna (ore se na jesen a ne usred leta), i jedva sam je isfrezirao (usitnio) jer je zemlja bila tvrda, i pored svega, zemlja je rodila bolje nego bilo kome u selu. Poklanjao sam komsijama paprike i druge plodove jer nisam znao sta cu sa tolikim rodom, a sadio sam samo na 10 ari prosle godine.

I jos jedna stvar. Vezano za poslednja vremena. Sta ako neko zivi u gradu a odbije zig zveri, i ne moze nista od hrane da kupi da prezivi. Sigurno ce biti takvih. Zanima me da li bi Bog mogao da oprosti u takvim slucajevima neki greh, npr. kradju, ako je to covek pocinio da bi on i njegovi bliznji mogli da prezive a da se ne poklone satani?

To je kao da pitas: Da li ce Bog da oprosti coveku koji redovno posecuje javne kuce, ako iz toaleta javne kuce ukrade rolnu toalet papira, jer nema para da kupi, posto nece da se cipuje, da "ne bi dobio zig zveri"?

Jel se ti to zezas? Ko je izabrao da zivi u gradu, taj je izabrao destrukciju i Sodom. Razumem da neki jos ne mogu da se presele na selo, ali Bog vidi ljudska srca i zna ko se zaista trudi da se promeni i spasi sebe i svoju porodicu. Dakle, tvoje pitanje nema smisla.
 
Miroljub Petrovic
Iz nekog razloga sajt fonda Branislava Peranovica nije dostupan, pa dok kolega to ne resi, evo instrukcija za pomoc:

http://cps.org.rs...anovic.pdf
 
krnyo
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Nikola_RS - poruka glasi:

Може ли ми неко подијелити искуства са одбијањем вакцинације дјетета у Републици Српској? Која врста притисака са једне стране и која најбоља аргументација против од стране родитеља?

Govorio sam o tome na forumu. Ne treba da vodis dete kod drzavnih lekara na preglede, neka se zena poradja kod kuce i niko te nece dirati. Ako te neko bude zvao, reci da dete vodis na pregled kod privatnog pedijatra. Uvek mozes da potpises da neces vakcinu, ali najbolje je da nemas posla sa njima.


Ako domaćin dozvoli podijelio bih svoje iskustvo u vezi vakcinacije.
Iz Hrvatske sam. Moja kćerka je primila vakcinu tri puta. U rodilištu, sa navršena dva i četiri mjeseca. Muka mi je bila svaki puta kad sam ju vodio na tu pogibelj, ali nisam bio 100% siguran je li ispravno necijepiti dijete i zato sam popuštao demonima. Kćer mi sada ima 13 mjeseci, trebala se cijepiti sa navršenih 6 mjeseci i sa godinu dana, ali tada ju nisam cijepio.
Moram ti napomenuti da su zakoni u RH nenormalni po tom pitanju i kazna za svaku vakcinu koju odbiješ ti je 2000kn (265€) i još te nadgleda socijalna služa zbog "zanemarivanja djeteta". Kolega čija zaručnica radi u pedijatrijskoj ambulanti kao medicinska sestra kaže da svi koji odbiju vakcinu plate kaznu u tom iznosu i da ne zna da netko još nije platio.
Ja sam odugovlačio sa tom vakcinom sa navršenih 6. mjeseci, a upravo je to bila polovina 6. mjeseca 2015. i tako sam se vukao do 8. mjeseca i zove ti mene pedijatrica da dođemo na cijepljenje i ja joj kažem da ju ne želim cijepiti. Ona konstatira da je to i slutila i pozvala suprugu, mene i dijete u ambulantu. Tamo me je ubjeđivala i plašila s ovim i onim, a ja se umeđuvremenu dobro pripremio i naoružao terminima iz stručne literature i znanjima koja sam stekao sa youtubea protiv vakcina, a znam i za neke kobne slučajeve vakcinacije iz svoje okoline. Tako da sam ju rasturio i bio samouvjeren u svojoj priči i ona je počela mucat i odustala. Kaže nam nakon svega da nas je dužna prijavit nadležnom epidemiologu u županiji, a onda bi nam on trebao ispirat mozak još jednom da popustimo, a ako ne popustimo dolazi socijalna služba i plaćamo globu pa ako oni utvrde da zanemarujemo dijete trebali bi nam ga oduzet (ipak to još nikom nisu napravili).
Pošto sam isto iz medicinske struke i znam tu doktoricu sa Hitne gdje radim, a gdje je ona prije radila (odnosi su nam uvijek bili službeni), a i ovog epidemiologa znam dobro kao i on mene jer radimo zgrada do zgrade. Znam da je ta moja pedijatrica opsjednuta promoviranjem vakcina, a i ovaj epidemiolog još više, ali do danas me nitko nije ništa zvao niti sam platio ikakvu kaznu što mi je nevjerojatno i čudom se čudim. Ja vjerujem da je to Božja intervencija jer ne vidim drugi put da me ne satru. Možda me još i pozovu na raport i platim globu. Bez obzira na sve od svojih stavova ne odstupam pa makar mi ispraznili sve džepove i na lomači me pržili. To i tebi savjetujem jer vidjet ćeš koji su demoni u tim likovima kad te krenu napadat da ipak cijepiš svoje dijete. Bitno je da ustraješ i da se ne bojiš njih i njihovih priča.
Moja kćer milosti Božjom do sada nije bila bolesna, nikada nije povraćala, imala temperaturu ili proljev, upalu grla itd. Hranimo ju što zdravije možemo i uz sve to još uvijek doji. Prije 8 dana smo došli kod te pedijatrice na vaganje i mjerenje i opći pregled. Tada bi se dijete trebalo cijepiti MMR vakcinom, ali pedijatrica nas nije pitala jesmo se možda predomislili. Vakcine nije spominjala nego samo kako je mala. Ja joj kaže da do sada uopće nije bila bolesna, a ona će na to "to je stvarno raritet". Od tog termina umalo nisam dobio dijareju. Raritet kaže ona. Hvala Bogu da je tako kažem ja njoj. I tako samo zdravi napustili ambulantu.
Nadam se da neću imat problema sa sustavom radi ovoga, a ako i budem Bog će me vodit i potpuno mu vjerujem. Važnije mi je psihofizičko zdravlje mog djeteta nego sve pare ovog svijeta ili išta drugo osim Boga.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.62 sekundi!