Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
ne bojsa 111
Zeleo bih da objavite neki dokument ili literaturu u vezi sa vasim povezivanjem Srba sa Sarmatima.Ruski slavisti tvrde da je to povezivanje pretenciozno i to ne bilo koji vec najcenjeniji branitelji slovenstva Oleg Trubacov,Sedov.Izneli ste argumente da su srbe zvali tribalim,Srbe su zvali i venetima tacnije germani koji su se prvo sa njima granicili pa kad su sloveni dosli nanjihovo mesto i slovene su isto zvali venetima to ne znaci da mi to i jesmo.Tacno je da su sloveni stari narod i po svojoj recenici znaj svoj rod dok su ostali imali moras postovati bogove.Mnogi grese da su sloveni dosli na balkan oni su zapravo prastanovnici balkana u srednje podunavlju oa su kasnije juzno sloveni spustili juznije dok su prvo zapadni sloveni krenuli prema severu pa posle njih istocni na sever i istok.Najbolje slovene opisuje ruski akademik sloveni nisu itali germani iliri veneti vec sloveni.Kao veoma cudno izgleda to da albanski jezik ima veoma vecu slicnost sa istocno slovenskim nego sa juznoslovenskim jezikom,sto samo potvrdjuje da su sloveni davno ziveli da prostoru srednjeg podunavlja.
ugjgvjg
 
terpa
http://filmoljupc...8-1-0-5965
 
Miroljub Petrovic
zvonko - poruka glasi:

Poz. Miroljube pitao bih vezano za predavanje dr Stevana Tomovica koje je nedavno odrzano dali je neko snimio predavanje i dali postoji link za to predavanje?

Cekam da mi organizatori jave u vezi snimka pa javljam.
 
Miroljub Petrovic
ne bojsa 111 - poruka glasi:

Zeleo bih da objavite neki dokument ili literaturu u vezi sa vasim povezivanjem Srba sa Sarmatima.Ruski slavisti tvrde da je to povezivanje pretenciozno i to ne bilo koji vec najcenjeniji branitelji slovenstva Oleg Trubacov,Sedov.Izneli ste argumente da su srbe zvali tribalim,Srbe su zvali i venetima tacnije germani koji su se prvo sa njima granicili pa kad su sloveni dosli nanjihovo mesto i slovene su isto zvali venetima to ne znaci da mi to i jesmo.Tacno je da su sloveni stari narod i po svojoj recenici znaj svoj rod dok su ostali imali moras postovati bogove.Mnogi grese da su sloveni dosli na balkan oni su zapravo prastanovnici balkana u srednje podunavlju oa su kasnije juzno sloveni spustili juznije dok su prvo zapadni sloveni krenuli prema severu pa posle njih istocni na sever i istok.Najbolje slovene opisuje ruski akademik sloveni nisu itali germani iliri veneti vec sloveni.Kao veoma cudno izgleda to da albanski jezik ima veoma vecu slicnost sa istocno slovenskim nego sa juznoslovenskim jezikom,sto samo potvrdjuje da su sloveni davno ziveli da prostoru srednjeg podunavlja.

Najbolji izvor informacija je knjiga dr Stevana Tomovica, najboljeg srpskog istoricara:

http://www.cps.or..._final.pdf

Ove "autoritete" koje si spomenuo su neozboljni. Ko je imalo informisan odlicno zna da je termin "Sloveni" naknadno uveden u 6. veku (kako i od koga, to je posebna tema). Cak i promoteri falsifikovane becko-berlinske skole, kao Konstantin Jiricek, govore o tumacenju da su se svi danasnji Sloveni nekada zvali Srbima, ali bez ikakvog argumenta ne prihvata tu opciju. Termin "Srbi" je mnogo stariji od termina "Sloveni", i baviti se istorijom izmisljenog naroda (Slovena) nema smisla.
 
Miroljub Petrovic
Preminuo je dr Zarko Gavrilovic, veliki borac protiv ekumenizma, satanizma i nemorala u drustvu.

http://stanjestva...avrilovic/
 
ne bojsa 111
Zasto u ucimo da su srbi u srebrnici pocinili zlocine i genocid kada su nad srbim pocinjeni zlocin i genocid a uz to imamo dokumentaciju gde je na kom mesto ko ubijen i na koji nacin i ime i prezime,dok groblje u srebrnici u vecini grobova stoji po neki deo od naknadno iskopanih grobova koji nisu imali veze sa ratom.Retko gde sespominju kravice jastrebarsko i u sisku deciji logori jedini.Ovo samo pokazuje da je istorija skup lazi oko kojih se vecina slozila.
ugjgvjg
 
Miroljub Petrovic
ne bojsa 111 - poruka glasi:

Zasto u ucimo da su srbi u srebrnici pocinili zlocine i genocid kada su nad srbim pocinjeni zlocin i genocid a uz to imamo dokumentaciju gde je na kom mesto ko ubijen i na koji nacin i ime i prezime,dok groblje u srebrnici u vecini grobova stoji po neki deo od naknadno iskopanih grobova koji nisu imali veze sa ratom.Retko gde sespominju kravice jastrebarsko i u sisku deciji logori jedini.Ovo samo pokazuje da je istorija skup lazi oko kojih se vecina slozila.

Jel si ti sad sleteo s Marsa pa ne znas sta se ovde radi? Zivimo na planeti gde se promovise laz i namece silom, da svi do jednog postanu satanisti i destruktivci. Laz o Srebrenici je samo jedna od bezbroj lazi koje se promovisu na sve strane.
 
Miroljub Petrovic
Ovakve stvari su normalne u savremenom demonizovanom svetu:

http://vestiizizr...jevrejima/
 
Vojvoda Dobrnjac
Da li možete da mi navedete glavne stihove ili delove Svetog pisma gde se potvrđuje da je Sveti Duh Bog?

Hvala na odgovoru
Junak čojku konja vodi
 
http://ne
Djans88
http://www.b92.ne...id=1081245
 
Miroljub Petrovic
Vojvoda Dobrnjac - poruka glasi:

Da li možete da mi navedete glavne stihove ili delove Svetog pisma gde se potvrđuje da je Sveti Duh Bog?

Hvala na odgovoru

Govorio sam o tome vise puta. Imas u tekstu na donjem linku:

www.cps.org.rs/tr...
 
sused
Да ли сте чули за тибетанске вежбе тзв. пет тибетанаца. Је ли то некакав прикривени сатанизам или не? Хвала унапред на одговору.

...
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 02.01.2016 22:55
 
Miroljub Petrovic
sused - poruka glasi:

Да ли сте чули за тибетанске вежбе тзв. пет тибетанаца. Је ли то некакав прикривени сатанизам или не? Хвала унапред на одговору.

...

Nemam vremena da gledam sve vezbe koje se priazuju. Vidim da je prva vezba takva da se coveku zavrti u glavi, sto je neozbiljno.

Ovakve i slicne vezbe su za one koji zive po gradovima, i ne rade nikakav koristan fizicki posao. Secam se kad je jedan moj prijatelj kupovao klupu za dizanje tegova i tegove, i kad mu je vozac doterao opremu, rekao mu je: "Ovo je zamena za motiku."
 
Vojvoda Dobrnjac
Pročitao sam ceo vaš tekst o trojstvu. Mene zanima da li vi verujete da postoje tri odvojene ličnosti: Bog Otac, Sin (Mesija) i Sveti Duh?

Ili su oni jedna ličnost koja se manifestuje u tri forme?

Nidge u Bibliji se ne spominje da je Sveti Duh Bog, kako On onda može biti Bog?

I sami ste naveli u tekstu da se nigde u Bibliji ne spominje termin Trojstvo, pa odakle onda upošte to verovanje kada ga nigde nema u Bibliji. Meni ono zvuči kao neko filozofiranje, ili nešto što mi ne možemo da razumemo?

Valjda treba Biblija da nam bude merilo da li je našto tačno, a ne neki Paskal, Tesla, Isak Njutn, itd.

Važno je zapaziti da sve religije imaju verovanje u trojednog Boga. Da li to nije malo čudno?
Junak čojku konja vodi
 
http://ne
Miroljub Petrovic
Vojvoda Dobrnjac - poruka glasi:

Pročitao sam ceo vaš tekst o trojstvu. Mene zanima da li vi verujete da postoje tri odvojene ličnosti: Bog Otac, Sin (Mesija) i Sveti Duh?

Ili su oni jedna ličnost koja se manifestuje u tri forme?

U pitanju su tri odvojene licnosti, od koja je svaka Bog, i za svaku se koristi ime "Jahve", a te tri licnosti cine jednog Boga, za koga se koristi ime "Elohim" koje oznacava mnozinu, a u isto vreme jednog Boga. Naime, nastavak "im" je oznaka za musku ili musko-zensku mnozinu, a iza ovog imena ide glagol u jednini, sto jasno ukazuje da je u pitanju jedan Bog.

Nidge u Bibliji se ne spominje da je Sveti Duh Bog, kako On onda može biti Bog?

U tekstu koji sam preporucio je lepo objasnjeno da se za Svetog Duha u Bibliji kaze da je Bog, a postoje i brojni drugi tekstovi iz Biblije, ali ti trazis "specijalne dokaze", kao kad mi je jedna feministkinja rekla: "Gde se u Bibliji spominju 'tesne pantalone', i da je zabranjeno da ih nosim?" posto sam ja spomenuo u nekoj prici pred ljudima da bi bilo pozeljno da zene nose zensku gardeorobu (suknje i haljine), a muskarci musku garderobu (pantalone).

I sami ste naveli u tekstu da se nigde u Bibliji ne spominje termin Trojstvo, pa odakle onda upošte to verovanje kada ga nigde nema u Bibliji. Meni ono zvuči kao neko filozofiranje, ili nešto što mi ne možemo da razumemo?

Biblija je pisana na hebrejskom jeziku i tamo ne postoje srpske reci kao sto je "Trojstvo", ali postoji rec (ime) "Elohim" koje, zajedno sa drugim stihovima iz Biblije, znaci "Trojstvo".

Važno je zapaziti da sve religije imaju verovanje u trojednog Boga. Da li to nije malo čudno?

To je isto kao sto sve religije imaju verovanje o Potopu. To nije nista cudno jer su sve vazne stvari poznate svim narodima sveta, samo sto ih oni zanemaruju i okrecu se pogresnim i netacnim stvarima.
 
Vojvoda Dobrnjac
U pitanju su tri odvojene licnosti, od koja je svaka Bog, i za svaku se koristi ime "Jahve", a te tri licnosti cine jednog Boga, za koga se koristi ime "Elohim" koje oznacava mnozinu, a u isto vreme jednog Boga. Naime, nastavak "im" je oznaka za musku ili musko-zensku mnozinu, a iza ovog imena ide glagol u jednini, sto jasno ukazuje da je u pitanju jedan Bog.

Jahve znači Gospodin ili skraćeno Gospod što je jedno od imena za Boga.
Nigde u Bibliji se ne spominje Gospod Sveti Duh? Ako se koristi navedite mi molim vas gde?
Prvo Božije ime koje se pominje u Bibliji je Elohim, što u prevodu znači: Moćan, Jak, Tvorac.
Pošto je Elohim u množini to znači da postoji neko koje isto kao Bog Otac, ali nije ista ličnost, to je Isus Spasitelj kroz koga je Bog Otac sve stvorio i kroz koga smo upoznali Božiju karakter i ljubav, itd...

U tekstu koji sam preporucio je lepo objasnjeno da se za Svetog Duha u Bibliji kaze da je Bog, a postoje i brojni drugi tekstovi iz Biblije, ali ti trazis "specijalne dokaze", kao kad mi je jedna feministkinja rekla: "Gde se u Bibliji spominju 'tesne pantalone', i da je zabranjeno da ih nosim?" posto sam ja spomenuo u nekoj prici pred ljudima da bi bilo pozeljno da zene nose zensku gardeorobu (suknje i haljine), a muskarci musku garderobu (pantalone).


Meni ne trebaju ti posebni dokazi meni trebaju dokazi koji su iz Biblije, a ne neko mudrovanje. Naravno da se nigde u Bibliji ne spominju tesne pantalone, ali se spominje da žene treba da nose žensku garderobu i da se oblače pristojno. Sad ja ne vidim šta je tu zajedničko sa trojstvom, Kakve ima veze oblačenje sa trojstvom, ja vas lepo pitam za jedno vi mi pričate o tesnim pantalonama.

Biblija je pisana na hebrejskom jeziku i tamo ne postoje srpske reci kao sto je "Trojstvo", ali postoji rec (ime) "Elohim" koje, zajedno sa drugim stihovima iz Biblije, znaci "Trojstvo".

Stari zavet je pisan na hebrejskom ali Novi Zavet je na grčkom. Ako Stari Zavet pisan za Jevreje to je i logično da je pisan na hebrejskom, a pošto je Novi Zavet pisan za sve ljude ovoga sveta nije logično da je pisano na hebrejskom, jer bi to značilo da današnji ljudi ne bi mogli da dođu do istine nego bi morali da slušaju TUMAČE BIBLIJE kao u doba pre reformacije kada se Biblija čitala na latinskom.

To je isto kao sto sve religije imaju verovanje o Potopu. To nije nista cudno jer su sve vazne stvari poznate svim narodima sveta, samo sto ih oni zanemaruju i okrecu se pogresnim i netacnim stvarima.

Nije vam dobro poređenje, jer potop možemo i naukom da dokažemo. Trojstvo se naukom ne može dokazati. Jedino je dokazivo ako se spominje i postoji u Bibliji.

Zamolio bih vas ako možete da se ne ljutite i da nastavimo sa veoma važnom temom, jer ona direktno utiče na naše razumevanje Boga i celog plana spasenja sprovedenog preko Isusa Hrista.

„A ovo je život večni da poznaju Tebe jedinog istinitog Boga, i Koga si poslao
Isusa Hrista." (Jovan 17,3)
Junak čojku konja vodi
 
http://ne
jabuka
Postovanje Miroljube, imam dva pitanja.

Kako po vama treba provoditi vreme u nedelju (sedmi dan-odmor, cetvrta Bozija zapovest) ?

Da li je greh imati odnose sa zenom sa kojom ste "u braku", ako posle tog odnosa ne planirate da dobijete dete? Naravno da je najvaznije dobiti decu, ali da li pored toga odnosi predstavljaju i privilegiju za muskarca i zenu koji su u braku?

Izvinjavam se, ako ste vec odgovorili na ova pitanja. Svako dobro.
 
Miroljub Petrovic
Vojvoda Dobrnjac - poruka glasi:

Jahve znači Gospodin ili skraćeno Gospod što je jedno od imena za Boga.

Sa kakvom samouverenoscu pises netacne stvari. Sta znaci "Gospodin" ili "Gospod"? Ne znaci nista. Ime "Jahve" se sastoji iz tri izjave: "Onaj koji je bio" (hebr. haja), "Onaj koji jeste" (hebr. hove) i "Onaj koji ce doci" (hebr. jihje). Kada se te tri izjave spoje, dobije se ime "Vecni" ili "Jahve" (Jehova).

Nigde u Bibliji se ne spominje Gospod Sveti Duh? Ako se koristi navedite mi molim vas gde?

Pa jel treba da se spominje? Nema potrebe da se spominje onako kako bi ti zeleo, ili Jehovini svedoci. Kada se u Bibliji spominje ime "Jahve" iz konteksta se vidi da li je u pitanju Jahve Otac, Jahve Sin ili Jahve Sveti Duh. Posto Jahve Oca niko nikad nije video od ljudi i andjela, jasno je da Jahve koji proca sa Avramom u Mamriji je Jahve Sin - Isus Hristos. Na drugim mestima se kaze da Jahve razgovara sa ljudima, a na drugim mestima se taj isti dogadjaj komentarise da Sveti Duh razgovara sa ljudima. Isus kaze za Svetog Duha da je "Utesitelj", dalje se kaze da se Sveti Duh "moli uzdisanjem neiskazanim", i konacno i nedvosmisleno da je "Sveti Duh - Bog" kada se desio incident sa Ananijom i Safirom.

Prvo Božije ime koje se pominje u Bibliji je Elohim, što u prevodu znači: Moćan, Jak, Tvorac.
Pošto je Elohim u množini to znači da postoji neko koje isto kao Bog Otac, ali nije ista ličnost, to je Isus Spasitelj kroz koga je Bog Otac sve stvorio i kroz koga smo upoznali Božiju karakter i ljubav, itd...

Strucnjak si za hebrejski jezik, nema sta.

Meni ne trebaju ti posebni dokazi meni trebaju dokazi koji su iz Biblije, a ne neko mudrovanje. Naravno da se nigde u Bibliji ne spominju tesne pantalone, ali se spominje da žene treba da nose žensku garderobu i da se oblače pristojno. Sad ja ne vidim šta je tu zajedničko sa trojstvom, Kakve ima veze oblačenje sa trojstvom, ja vas lepo pitam za jedno vi mi pričate o tesnim pantalonama.

Dokazi koje ti trazis su slicni dokazima koje traze feministkinje za tesne pantalone.

Stari zavet je pisan na hebrejskom ali Novi Zavet je na grčkom. Ako Stari Zavet pisan za Jevreje to je i logično da je pisan na hebrejskom, a pošto je Novi Zavet pisan za sve ljude ovoga sveta nije logično da je pisano na hebrejskom, jer bi to značilo da današnji ljudi ne bi mogli da dođu do istine nego bi morali da slušaju TUMAČE BIBLIJE kao u doba pre reformacije kada se Biblija čitala na latinskom.

Mnogo ti je tanka i neozbiljna teologija, da ne upotrebim tezu rec. I Stari i Novi zavet su pisani na hebrejskom i namenjeni su svim narodima. I Stari i Novi zavet su prevedeni na grcki jezik, s tim da je original Starog zaveta sacuvan na hebrejskom jer su ga cuvali Jevreji, a original Novog zaveta nije sacuvan (moguce da postoje neki originali koji jos nisu otkriveni). Danas imamo sacuvano Jevandjelje po Mateju na hebrejskom koje je sacuvao Jevrejin iz 14. veka. Imas o tome u knjizi "Jevrejski Jesua ili grcki Isus" gde mozes da vidis dokaze da je Novi zavet pisan na hebrejskom.

Nije vam dobro poređenje, jer potop možemo i naukom da dokažemo. Trojstvo se naukom ne može dokazati. Jedino je dokazivo ako se spominje i postoji u Bibliji.

Naravno da Trojstvo moze da se naukom dokaze, i o tome se govori u tekstu koji sam postavio, a na forumu sam postavljao link za tekst Branka Petrovica "Tipologija Trojstva".

Zamolio bih vas ako možete da se ne ljutite i da nastavimo sa veoma važnom temom, jer ona direktno utiče na naše razumevanje Boga i celog plana spasenja sprovedenog preko Isusa Hrista.

Ne ljutim se, ali nastupas samouvereno kao da posedujes sva znanja o teologiji.
 
Miroljub Petrovic
jabuka - poruka glasi:

Postovanje Miroljube, imam dva pitanja.

Kako po vama treba provoditi vreme u nedelju (sedmi dan-odmor, cetvrta Bozija zapovest) ?

Sedmi dan nije nedelja nego Shabat, period od petka uvece do subote uvece, prema neznabozackom racunanju vremena. U to vreme se ne rade poslovi od kojih se zaradjuje novac, ne kuva se rucak, provodi se vreme sa porodicom i prijateljima, i razmislja o duhovnim stvarima.

Da li je greh imati odnose sa zenom sa kojom ste "u braku", ako posle tog odnosa ne planirate da dobijete dete? Naravno da je najvaznije dobiti decu, ali da li pored toga odnosi predstavljaju i privilegiju za muskarca i zenu koji su u braku?

Postoji prirodna kontracepcija, jer zena moze da ostane u drugom stanju samo izmedju 10. i 14. dana nakon ciklusa kada su plodni dani. Dakle, nije greh imati odnose u neplodnim danima.
 
peric711
Pozdrav doktore, zanima me je li imate kontakt mail dr.Sang Leea iz Južne Koreje? Volio bih otici na njegov seminar, ako bude nastupano negdje po Europi. Hvala
Cool
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.65 sekundi!