Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
zvonko - poruka glasi:

Poz.imam pitanje vezano za sajt vesti iz Izraela dali je sajt poceo da radi jer kad pokusam da ga otvorim pojavljuju se samo neke reklame.

Sajt privremeno ne radi, ocekujem da bi uskoro mogao da proradi.
 
Miroljub Petrovic
Marko VS - poruka glasi:

Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Indzonlije - poruka glasi:

Miroljube, Å¡to mislite o soji, kao i o proizodima od iste?

Pozdrav i hvala

Odlicni.


Kako da znamo da li je soja koju konzumiramo genetski modifikovana?
Da li je bezbedna za ishranu?

GMO seme je znatno vece od stare sorte, i nije ukusno kao stara sorta. Jedini nacin da budes siguran da nije GMO jeste da imas svoju bastu u kojoj sadis staru sortu. Ako nemas svoju bastu, onda jedi sta nadjes na pijaci.
 
Miroljub Petrovic
Sad sam video da u Srbiji ima da se kupi sokovnik Champion Juicer koji moze da pravi sladoled. Cena je malo jaca, ali ko hoce da jede pravi sladoled, i da deci spremi zdravi specijalitet, evo prave masine:

https://www.eujui...-2000-bela

Najjednostavniji recept je da se zamrznu oljustene banane, a onda se propustaju kroz ovaj sokovnik sa dodatkom jedne plocice za sladoled koja se dobija uz masinu.
 
yoshua
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Sad sam video da u Srbiji ima da se kupi sokovnik Champion Juicer koji moze da pravi sladoled. Cena je malo jaca, ali ko hoce da jede pravi sladoled, i da deci spremi zdravi specijalitet, evo prave masine:

https://www.eujui...-2000-bela

Najjednostavniji recept je da se zamrznu oljustene banane, a onda se propustaju kroz ovaj sokovnik sa dodatkom jedne plocice za sladoled koja se dobija uz masinu.


Ako dozvoli domaći jedan savjet. Ista stvar, ista kvaliteta, OSCAR DA-1000 ja ga imam preko 3 godine i neuništiv je, a dosta jeftiniji.

http://anja-vital...
 
Miroljub Petrovic
yoshua - poruka glasi:

Ako dozvoli domaći jedan savjet. Ista stvar, ista kvaliteta, OSCAR DA-1000 ja ga imam preko 3 godine i neuništiv je, a dosta jeftiniji.

http://anja-vital...

Meni je Champion Juicer zanimljiv zbog mogucnosti pravljenja sladoleda. Jel moze ovaj Oscar da pravi sladoled, jel ima tu opciju? Da li to isprobao?
 
bokiva
Semena stara 850 godina proklijala!

Pre sedam godina arheološki tim otkrio je glinenu posudu zakopanu na posedu rezervata naroda Menominija blizu Grin Beja u Viskonsinu. U posudi su se nalazila 850 godina stara semena. Kada su ih posadili bez problema su proklijala.Putem ugljeničnog datiranja određeno je da su semena stara 850 godina i da su od vrste bundeve za koju se smatralo da je nestala. Arheolozi su semena podelili nekolicini povrtlara, koji su ih prošle godine i posadili.www.rts.rs/upload/storyBoxImageData/2015/11/30/19740160/Seme.jpg
Ono Å¡to je usledilo ih je sve iznenadilo.

„Prošle godine posadio sam četiri semena. Do jula su stabljike bile sedam metara dugačke. Kada smo ih ubrali imali smo dva tuceta bundevi. Najveća je bila oko metar dugačka i težila više od osam kilograma“, kaže Su Mencel.

Semena od novih generacija već su uskladištena u Američkom indijanskom centru, a neka su podeljena da budu zasađena.

http://www.rts.rs...la%21.html
"Ja sam pastir dobri. Pastir dobri život svoj polaže za ovce".
 
Miroljub Petrovic
bokiva - poruka glasi:

Semena stara 850 godina proklijala!

Pre sedam godina arheološki tim otkrio je glinenu posudu zakopanu na posedu rezervata naroda Menominija blizu Grin Beja u Viskonsinu. U posudi su se nalazila 850 godina stara semena. Kada su ih posadili bez problema su proklijala.Putem ugljeničnog datiranja određeno je da su semena stara 850 godina i da su od vrste bundeve za koju se smatralo da je nestala. Arheolozi su semena podelili nekolicini povrtlara, koji su ih prošle godine i posadili.www.rts.rs/upload/storyBoxImageData/2015/11/30/19740160/Seme.jpg
Ono Å¡to je usledilo ih je sve iznenadilo.

„Prošle godine posadio sam četiri semena. Do jula su stabljike bile sedam metara dugačke. Kada smo ih ubrali imali smo dva tuceta bundevi. Najveća je bila oko metar dugačka i težila više od osam kilograma“, kaže Su Mencel.

Semena od novih generacija već su uskladištena u Američkom indijanskom centru, a neka su podeljena da budu zasađena.

http://www.rts.rs...la%21.html

Pitanje je koliko su semena stara. Moguce da su mnogo starija. Metoda ugljenika C14 je potpuno nepouzdana i nevalidna tako da podatak oko starosti sigurno nije tacan.
 
Miroljub Petrovic
Ala je polupana ova dr Jasmina Vujic koja je u vrhu Dveri. Kakvu destrukciju promovise, lecenje raka zracenjem i studije na najglupljim ateistickim fakultetima u Americi.

http://dverisrpsk...vujic.html

Zalosno je kad patriotske organizacije imaju ovakve ljude u vrhu svojih struktura. Ali, to je slika danasnjih patriotskih organizacija. Zato sve ide u propast. Dobro je da postoji Bog koji o svemu brine, pa sve sto vidimo nije tako crno kao sto izgleda, jer Bog ima izlaz iz svake situacije.
 
yoshua
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

yoshua - poruka glasi:

Ako dozvoli domaći jedan savjet. Ista stvar, ista kvaliteta, OSCAR DA-1000 ja ga imam preko 3 godine i neuništiv je, a dosta jeftiniji.

http://anja-vital...

Meni je Champion Juicer zanimljiv zbog mogucnosti pravljenja sladoleda. Jel moze ovaj Oscar da pravi sladoled, jel ima tu opciju? Da li to isprobao?


Dobije se i taj nastavak za izradu sladoleda i kaša. Isprobano. Ubaciš smrznutu bananu,jagodu,maline itd.i imaš sladoled. Taj Oscar je baš čista kopija tog Championa. https://www.youtu...FDyGDroUL0
 
Pargar
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Ala je polupana ova dr Jasmina Vujic koja je u vrhu Dveri. Kakvu destrukciju promovise, lecenje raka zracenjem i studije na najglupljim ateistickim fakultetima u Americi.

http://dverisrpsk...vujic.html

Zalosno je kad patriotske organizacije imaju ovakve ljude u vrhu svojih struktura. Ali, to je slika danasnjih patriotskih organizacija. Zato sve ide u propast. Dobro je da postoji Bog koji o svemu brine, pa sve sto vidimo nije tako crno kao sto izgleda, jer Bog ima izlaz iz svake situacije.

Ne znam koliko ste ispratili desavanja u"Dverima" ali zbog ove jasmine je Glisic izasao iz sada stranke "Dveri" navodno zato sto je ubedjen da je ona tu samo po zadatku dok se ne proda "telekom"amerikancima.Takodje jedan od razlog i zato sto su sadasnje "Dveri"postale klasicna stranka sa jednim predsednikom koji ima apsolutnu moc,dok su stare Dveri imale staresinstvo.Videcemo ko je bio u pravu,vreme ce pokazati ali sigurno da je to sve veliko razocarenje...
 
Miroljub Petrovic
yoshua - poruka glasi:

Dobije se i taj nastavak za izradu sladoleda i kaša. Isprobano. Ubaciš smrznutu bananu,jagodu,maline itd.i imaš sladoled. Taj Oscar je baš čista kopija tog Championa. https://www.youtu...FDyGDroUL0

Stvarno jeste, koliko vidim na videu. U Hrvatskoj kosta oko 245 evra, nasao sam ga u Srbiji za 325 evra i to verziju 900, dok je ova iz Hrvatske malo bolja verzija 1000, jer moze da podesava brzine, sto nije toliko vazno:

https://www.faceb...8059173759

Ako neko nadje neku jeftiniju radnju, neka javi. Provericu i za druge sokovnike koji mogu da prave sladoled.
 
Miroljub Petrovic
Pargar - poruka glasi:

Ne znam koliko ste ispratili desavanja u"Dverima" ali zbog ove jasmine je Glisic izasao iz sada stranke "Dveri" navodno zato sto je ubedjen da je ona tu samo po zadatku dok se ne proda "telekom"amerikancima.Takodje jedan od razlog i zato sto su sadasnje "Dveri"postale klasicna stranka sa jednim predsednikom koji ima apsolutnu moc,dok su stare Dveri imale staresinstvo.Videcemo ko je bio u pravu,vreme ce pokazati ali sigurno da je to sve veliko razocarenje...

Nije Jasmina razlog razlaza Glisica sa ostatkom ekipe. Mislim da su Dveri morali da se registruju kao stranka i da imaju predsednika, da bi mogli da funkcionisu u politici, koliko god to bilo ponizavajuce. Tako sam i ja morao da blejim po ateistickim fakultetima da bih stekao diplome sa kojima mogu javno da nastupam. Tada nisam znao za online fakulteta, inace se ne bih cimao po ovim blejackim klasicnim fakultetima.

Mislim da je strani neprijatelj namestio Jasminu da se ukljuci u Dveri, jer je ona klasican primer "uspesne zene" gledano iz govedje perspektive - "radi" (bleji) na poznatom americkom fakultetu, i jos je "dekan", sto u prevodu znaci da nema vremena za porodicu. Dakle, ne samo da promovise destruktivnu nauku ubijanja ljudi putem zracenja u medicinske svrhe, nego je i jako los primer zene kao dela porodice. Naravno da su se ljudi iz Dveri upecali na njene akademske titule, ali to je nesto sto postoji decenijama kod nas.

Zasto je Milankovic "veliki naucnik"? Zato sto je dobio medjunarodna priznanja. Niko se ne bavi njegovom ultra glupom evolucionistickom teorijom, za koju je dobio priznanja, koja nema veze s mozgom i koja je u direktnoj suprotnosti sa Biblijom. Ili, zasto je Kusturica "slavni reziser"? Zato sto je dobio medjunarodna priznanja. A svi filmovi su mu tesko smece. Kusturica se po mnogim stvarima eksponirao kao patriota, tu nema govora, ali on nije poznat po tome, nego po svojim glupim filmovima za koje je dobio medjunarodna priznanja. Da su mu filmovi bili dobri, sigurno ne bi dobio ta priznanja. Medjunarodna priznanja se dobijaju samo za glupe stvari (glupe naucne teorije, glupi filmovi, i druge glupe aktivnosti, kao sto je profesionalni sport i dr). Ali, nikad se ne zna. Mozda se Kusturica jednog dana prikljuci najboljem i vodecem filmskom producentu Milanu Zaricu pa krene da snima dobre i patriotske filmove.

Dakle, polupani svet uspostavlja standarde, a ljudi se upecaju na te glupe "standarde", ukljucujuci i patriote, i onda nastaju veliki problemi.

Naravno da ne treba zbog Jasmine Vujic umanjivati rad Dveri koji ipak rade mnoge korisne stvari. Moze Bog i Jasminu da upotrebi za nesto korisno, kao sto je verovatno vec i koristi.
 
dovlanik
Нови линк за видео
Деца разоткривају сатанистичко - педофилски култ

https://youtu.be/...
Vladimir Dovla Nikolic
 
Indzonlije
Poštovanje profesore, što je po vama najbolje za celavljenje? I, ako ima genetsku predispoziciju, moze li se nekako spreciti ili barem usporiti proces?

Pozdrav i hvala
 
Aleksandar Zlatkovic
Ja mislim da Kusturicin film "Underground" nije glupost i da savrseno prikazuje danasnje vreme.... Naime,glavni glumac Miki Manojlovic glumi vrlo bitnu personu koja ima svoje robove u podrumu koji rade za njega a nemaju pojma o svom stvarnom svetu napolju. Vecinu zivota provodi u podrumu jer nema pravu sliku ispred sebe i ne zna pravu istinu. Kao sto je to pojava u danasnjem realnom svetu,da mi (obican narod) koji radi da bi zaradio da prezivi,u stvari radi za nekoga koga ni ne poznaje niti zna da uopste postoji i ne vidi stvarnu sliku sveta i sta se u njemu zapravo desava i ka cemu vodi (kao sto ste Vi lepo i slikovito opisali u vasim predavanjima)... Obozavam da gledam Vasa predavanja i uzivam u tome svaki dan,ne znam da li sam ih sve odgledao na youtube kanalu ali znam da sam neka cak gledao po vise puta... Smile
 
Raske
Ovakve budale ce samo jos vise uliti narodu strah i nepoverenje prema prirodnoj medicini. Stvarno ne mogu da verujem sta ljudi rade...
...
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 01.12.2015 20:46
 
Miroljub Petrovic
Aleksandar Zlatkovic - poruka glasi:

Ja mislim da Kusturicin film "Underground" nije glupost i da savrseno prikazuje danasnje vreme.... Naime,glavni glumac Miki Manojlovic glumi vrlo bitnu personu koja ima svoje robove u podrumu koji rade za njega a nemaju pojma o svom stvarnom svetu napolju. Vecinu zivota provodi u podrumu jer nema pravu sliku ispred sebe i ne zna pravu istinu. Kao sto je to pojava u danasnjem realnom svetu,da mi (obican narod) koji radi da bi zaradio da prezivi,u stvari radi za nekoga koga ni ne poznaje niti zna da uopste postoji i ne vidi stvarnu sliku sveta i sta se u njemu zapravo desava i ka cemu vodi (kao sto ste Vi lepo i slikovito opisali u vasim predavanjima)

Svrha filma bi trebala da bude da ohrabri coveka, da mu pokaze da postoji nada, da postoji izlaz iz teske situacije u kojoj se nalazi. Opisivati ljudsku bedu, sta se radi sa robovima u fabrikama i javnim kucama, nema nikakvog smisla niti pozitivnog elementa. Pa svuda oko nas je jad i beda, i sad jos treba o tome da se prave filmovi?
 
Miroljub Petrovic
Raske - poruka glasi:

Ovakve budale ce samo jos vise uliti narodu strah i nepoverenje prema prirodnoj medicini. Stvarno ne mogu da verujem sta ljudi rade...
...

Ti verujes Blic-u? Nisam znao da si tako naivan.
 
Raske
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Raske - poruka glasi:

Ovakve budale ce samo jos vise uliti narodu strah i nepoverenje prema prirodnoj medicini. Stvarno ne mogu da verujem sta ljudi rade...
...

Ti verujes Blic-u? Nisam znao da si tako naivan.


Nije bas da im verujem svaku rec. Kapiram ja da oni zele da pokopaju prirodnu medicinu i sve ostalo sto je dobro i vezano za nju. Znam ja da novine kontrolisu ovi iz vrha iz senke. Ali takodje verujem da postoje budale koje bi sve uradile za pare kao sto je ova zena,sto je pomenuta u novinama. Ipak ne verujem da su novine izmislile celu ovu pricu. Nasli su ovu,koja je zeljna para,i uz pomoc te njene greske su zeleli da pokopaju celu prirodnu medicinu. E sad ja to shvatam zato sto sam upucen u prirodnu medicinu,ali ima ljudi koji nisu upuceni i posle kad procitaju ovako nesto,nece im pasti na pamet da pokusaju da se lece na prirodan nacin,a pogotovo da kupuju tinkture. U tome je problem.
 
Aleksandar Zlatkovic
Slazem se sa time da nema smisla prikazivati jad i bedu,ali bolje prikazati surovu istinu nego prikazivati lazi kao npr vesti koje gledamo i citamo, "Vucic prosao poligraf" i slicno. Ja mislim da kada bi ljudi videli koliko je zaista ljudi bez krova nad glavom,koliko dece bez roditelja,gradnih i zednih,zapitali bi se malo i stali na trenutak i videli sta je istina od onoga sto nam pricaju i obecavaju na TV-u. Nada naravno uvek postoji i ja iskreno verujem da ce biti bolje ali samo kada se biblijska prorocanstva ostvare.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 4.45 sekundi!