Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
miketa956
Kustos na samrti priznao, da su na desetine hiljada ljudskih skeleta visokih od 6 do 12 metara, namerno unistavani da se nebi menjala zvanicna teorija evolucije!!! http://www.srbija...ije-video/
 
Miroljub Petrovic

Ovo je jedna od brojnih fotomontaza.
 
Miroljub Petrovic
miketa956 - poruka glasi:

Kustos na samrti priznao, da su na desetine hiljada ljudskih skeleta visokih od 6 do 12 metara, namerno unistavani da se nebi menjala zvanicna teorija evolucije!!! http://www.srbija...ije-video/

Moguce da je kustos to rekao, ali ove slike su lazne.
 
split
Imam jedno viđenje na trenutnu situaciju na ex -Yu prostorima.
Da se primjetiti da većini današnjih djevojaka su uzori Severina,Karleusa,Soraja itd neke pjevaćice koje su totalno bez morala i propagiraju sve ono što nije moralno a mediji ih guraju maksimalno na svim portalima,TV itd.
Razgovarao sam sa nekim djevojkama i glavna im je prica kako treba otici u Njemacku,zapad i razgovarao sam sa nekim prijateljima koji znaju neke djevojke odavde tamo odu i hodaju ko muhe bez glave,nit ih zanima porodica nit bilo sta samo materijalno,provodi itd.Da li je ovo pocetak kraja jer moze se pretpostavit kako ce se ponasati za 10 god npr jer žene postaju sve agresivnije i nemoralnije.Zar su tako loše odgajali roditelji ove djevojke ili su to mediji hipnotisali te djevojke da im je samo materijalno na pameti i tjelesni užitak.
I da li ce nestat narod sa ovih prostora (prvenstveno kršćani)?
 
elhanan1
Pozdrav Miroljube,

Pratim forum skoro 3 godine. Jel mozes nesto na temu odlaska u Izrael detaljnije da kazes?
 
MarioDZ
Pozdrav Miroljube,

Kako bi se mogao riješiti lijenosti? Kad vidim knjigu za učenje odma mi postane slabo i nemam volje ni za čim. To se događa več zadnje 2 godine, prije kad sam bio mlađi uvijek sam sa zadovoljstvom čitao i učio i imao sam bolje ocijene. Sad mi ništa ne ide kako treba. Da li su to neki demoni ušli u mene ili sam samo ja neorganizovan?
 
Miroljub Petrovic
split - poruka glasi:

Imam jedno viđenje na trenutnu situaciju na ex -Yu prostorima.
Da se primjetiti da većini današnjih djevojaka su uzori Severina,Karleusa,Soraja itd neke pjevaćice koje su totalno bez morala i propagiraju sve ono što nije moralno a mediji ih guraju maksimalno na svim portalima,TV itd.
Razgovarao sam sa nekim djevojkama i glavna im je prica kako treba otici u Njemacku,zapad i razgovarao sam sa nekim prijateljima koji znaju neke djevojke odavde tamo odu i hodaju ko muhe bez glave,nit ih zanima porodica nit bilo sta samo materijalno,provodi itd.Da li je ovo pocetak kraja jer moze se pretpostavit kako ce se ponasati za 10 god npr jer žene postaju sve agresivnije i nemoralnije.Zar su tako loše odgajali roditelji ove djevojke ili su to mediji hipnotisali te djevojke da im je samo materijalno na pameti i tjelesni užitak.
I da li ce nestat narod sa ovih prostora (prvenstveno kršćani)?

Nisu problem te devojke nego si ti problem. One nista ne znaju i prave gluposti. A ti, koji su odlicno upucen u prave stvari, iscudjavas se kako svet propada umesto da nesto korisno radis. Zato ces da propadnes, a ove mucenice, kad jednog dana cuju za istinu, mozda se prizovu pameti pa bude nesto od njih.
 
Miroljub Petrovic
elhanan1 - poruka glasi:

Pozdrav Miroljube,

Pratim forum skoro 3 godine. Jel mozes nesto na temu odlaska u Izrael detaljnije da kazes?

Rekao sam sve sto sam do sada imao da kazem. U Izrael moze da se ode u svako doba kao turista, i da se ostane 3 meseca. Posle toga ti nece produziti turisticku vizu, to je 99%. Moze da se ode da se volontira, pa da se usput trazi neki posao, da te neko zaposli. Onaj ko ima novca (proda stan u gradu, kao jedan moj prijatelj), moze da se upise na fakultet u Izraelu (to kosta na godisnjem nivou oko 9.000 evra plus troskovi zivota - jos toliko otprilike, zavisi koliko se skromno zivi, moze i duplo manje), i tako se dobija studentska viza na godinu dana, koja moze da se produzi. Posle godinu dana studiranja, ako se osoba pokaze ozbiljna, moze lako da se dobije stipendija drzave Izrael (placena skolarina i jos oko 800 dolara mesecno).

Onaj ko ima znanje i novac moze da otvori svoj biznis u Izraelu, i to je opcija.

CPS planira da napravi projekat da omoguci ljudima da dodju u Izrael preko CPS-a, na osnovu znanja i rezultata sa kojima raspolaze. Ocekujem da cemo vec za nekoliko meseci imati prve jako dobre rezultate, a mozda i ranije. Bice obavestenje na forumu.
 
Miroljub Petrovic
MarioDZ - poruka glasi:

Pozdrav Miroljube,

Kako bi se mogao riješiti lijenosti? Kad vidim knjigu za učenje odma mi postane slabo i nemam volje ni za čim. To se događa več zadnje 2 godine, prije kad sam bio mlađi uvijek sam sa zadovoljstvom čitao i učio i imao sam bolje ocijene. Sad mi ništa ne ide kako treba. Da li su to neki demoni ušli u mene ili sam samo ja neorganizovan?

Nisu te opseli nikakvi demoni i nije to lenjost. To se tvoje bice opire, pod dejstvom Svetog Duha, da ucis gluposti i da tracis vreme sa glupim ljudima u toj blejackoj skoli ili fakultetu. Treba da uzmes da ucis nesto da radis, da osnivas svoj biznis, da zaradjujes i da se zenis i stvaras porodicu, a ne da ispunjavas sebicne zelje polupanih ljudi koji su oko tebe i koji te truju sa ostvarivanjem satanskih ciljeva koji vode u propast.
 
Miroljub Petrovic
Evo sjajne emisije "Cuda u Gazi":

https://www.youtu...xr7MeZNWbY

A evo i kompletnog filma "Bog nije mrtav" sa sredjenim prevodom i titlom:

https://vimeo.com...
 
elhanan1
Hvala. A kako ti se cini gijur opcija za odlazak? Kolko sam se raspitivao to vrlo malo kosta, a sredjeni su celokupni papiri(licna karta i sl), za oko godinu do dve, pa na osnovu toga se postane gradjanin Izraela? Tvoj projekat je dosta zanimljiv i ja ti zelim puno uspeha. A ovo oko fakulteta i prodaje nekretnina (koja je racimo nemam) mi se cini kao dosta skupa opcija.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 11.12.2014 21:52
 
Miroljub Petrovic
Na videu "Cuda u Gazi" izraelski vojnici pevaju jako lepu pesmu na 8:50, evo transliteracije pesme i prevoda:

ANAHNU MAMININ BNE MAMINIM
ENLANU ALMI LEHIÅ AEM
ELA ELA AL AVINU
AVINU Å E BAÅ AMAJIM

Mi smo vernici, deca vernika
i mi nemamo nikoga u koga mozemo da se pouzdamo
osim, osim na naseg Oca
naseg Oca na nebesima.

https://www.youtu...IgswpIZVtU
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 11.12.2014 22:02
 
Miroljub Petrovic
elhanan1 - poruka glasi:

Hvala. A kako ti se cini gijur opcija za odlazak? Kolko sam se raspitivao to vrlo malo kosta, a sredjeni su celokupni papiri(licna karta i sl), za oko godinu do dve, pa na osnovu toga se postane gradjanin Izraela? Tvoj projekat je dosta zanimljiv i ja ti zelim puno uspeha. A ovo oko fakulteta i prodaje nekretnina (koja je racimo nemam) mi se cini kao dosta skupa opcija.

Gjur opcija (konverzija na judaizam) je najbolja opcija, ali tesko izvodljiva (nemoguca) na ovim prostorima jer nema gde da se uradi. Jedan moj prijatelj je uradio gjur u Americi za 3 meseca (odusevili se sa njegovim znanjem Biblije), ali ziveo je medju ortodoksnim Jevrejima koji mogu da izdaju dokument o konverziji. Drzava Izrael priznaje ortodoksni i konzervativni gjur, a takvih jevrejskih zajednica nema kod nas (najblize je u Madjarskoj i Austriji).

Nije dovoljno da bude ortodoksni rabin u nekoj jevrejskoj zajednici da bi ona imala status ortodoksne (ili konzervativne) zajednice. A samo takve zajednice mogu da izdaju gjur. Da bi bila ortodoksna zajednica mora da postoji jevrejska osnovna skola, mikve (bazen za obredno kupanje), kosher kuhinja, sinagoga, i da se svakog jutra i veceri u sinagogi moli najmanje 10 odraslih muskaraca. To nema sanse da se realizuje na nasim prostorima. Imas ortodoksne rabine u Beogradu i Zagrebu, ali oni nemaju sve ovo gore navedeno i nemaju status ortodoksne zajednice, pa ne mogu da rade gjur.

Kad bi ziveo godinu dana u Izraelu, mogao bi da odes kod konzervativnih Jevreja i da uradis gjur za godinu dana, mozda i pre. Oni nisu mnogo zahtevni kao ortodoksni. Ali, ako imas konzervatvni gjur, ortodoksni te ne smatraju Jevrejinom i ne mozes da se zenis u sinagogi (u Izraelu se brak sklapa iskljucivo u ortodoksnim sinagogama), vec moras da ides izvan Izraela (najblizi je Kipar) i da se tamo ozenis, pa da doneses dokument o zenidbi u Izrael, a drzava Izrael priznaje medjunarodne dokumente i zenidbu izvan Izraela. Ali to mnogima nije bitno, vec je bitno da se dobiju papiri drzave Izrael.
 
elhanan1
Nisam znao to oko zenidbe. Znam da pije vodu konzervativni i reformni za useljenje. Ja sam cuo da za one zakovane u bivsoj Jugoslaviji postoji neka skajp opcija da radis sa rabinom koji je kvalifikovan za tako nesto i da obilazis neku najblizu sinagogu, za praznike ako je covek mnogo udaljen i tako godinu dana i da sa time moze otici na rabinski sud u neku zemlju gde ga ima i da oni odluce da li si spreman i hoce li biti papira ili nece?
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 11.12.2014 21:52
 
Miroljub Petrovic
elhanan1 - poruka glasi:

Nisam znao to oko zenidbe. Znam da pije vodu konzervativni i reformni za useljenje.

Nije mi poznato da sa reformnim gjurom moze da se useli u Izrael. Mozda su u medjuvremenu liberalizovali zakone za useljenje.

Ja sam cuo da za one zakovane u bivsoj Jugoslaviji postoji neka skajp opcija da radis sa rabinom koji je kvalifikovan za tako nesto i da obilazis neku najblizu sinagogu, za praznike ako je covek mnogo udaljen i tako godinu dana i da sa time moze otici na rabinski sud u neku zemlju gde ga ima i da oni odluce da li si spreman i hoce li biti papira ili nece?

Ako to moze, probaj. Mozes da pogledas na internetu da li postoji neka online opcija za konverziju. To bi bila idealna opcija za ljude iz bivse Jugoslavije.

Ali da naglasim, ko hoce da se useli u Izrael, naci ce nacin, prema onoj narodnoj: "Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog." Nedavno sam upoznao jednog coveka sa nasih prostora koji je protestant, nazaren, stariji covek, i on je pre 30 godina citao Bibliju i video sta ce se desiti u buducnosti i celu porodicu je preselio u Izrael, i sve najblize rodjake, njih oko 30, i sad svi zive u Izraelu. Nisam ga pitao za detalje kako je to uspeo (kratko smo pricali), ali uspeo je.
 
Princip_borbe
http://www.youtub...2Sasbuk9WE

Ima li prevod cele pesme?

Dosta toga se ponavlja ali čini mi se da ima i nešto još u tekstu što nije prevedeno.
 
Miroljub Petrovic
Princip_borbe - poruka glasi:

http://www.youtub...2Sasbuk9WE

Ima li prevod cele pesme?

Dosta toga se ponavlja ali čini mi se da ima i nešto još u tekstu što nije prevedeno.

http://hebrewsong...29maaminim

Yisrael Yisrael
betach b'hashem
ezram umeginam hu

Izrael Izrael
veruje u Gospoda
jer On je tvoja pomoc i tvoja zastita
 
elhanan1
Ja sam cuo da moze. Pa posle mozes da ganjas ortodoksni ili kozervativni, cisto radi vecih privilegija.

Na internetu sam pogledao ima hiljadu sajtova u tom fazonu ali to nije sigurno, cuo sam da su neki zavrsili i da im nije bilo priznato za useljenje. Za te skajp i internet varijante je najbolje preporuka za nekog rabina sa kojim je neko vec radio.

Da li je ostvarljiva jedna od opcija da se zavrsi falkutet koji vodis, pa u sklopu projekta koji pokreces da zaposlis diplomirane ljude u tvoju firmu u Izraelu koju planiras da otvoris?
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 12.12.2014 07:38
 
Miroljub Petrovic
elhanan1 - poruka glasi:

Ja sam cuo da moze. Pa posle mozes da ganjas ortodoksni ili kozervativni, cisto radi vecih privilegija.

Na internetu sam pogledao ima hiljadu sajtova u tom fazonu ali to nije sigurno, cuo sam da su neki zavrsili i da im nije bilo priznato za useljenje. Za te skajp i internet varijante je najbolje preporuka za nekog rabina sa kojim je neko vec radio.

Cuo sam da su neki pokusavali tako, ali sam takodje cuo da im je odbijeno useljenje i dobijanje papira drzave Izrael. Nemam podatke da je internet konverzija pouzdana.

Da li je ostvarljiva jedna od opcija da se zavrsi falkutet koji vodis, pa u sklopu projekta koji pokreces da zaposlis diplomirane ljude u tvoju firmu u Izraelu koju planiras da otvoris?

Kada te neka firma zaposljava, onda je najvaznija garancija firme, a ne da li imas neku diplomu ili ne. U slucaju CPS-a, najvazniji je karakter osobe, i to je kriterijum po kojem ce CPS zaposaljavati ljude, ako da Bog da bude u takvoj mogucnosti. Cinjenica je da su ljudi, koji su prvi na listi za zaposljavanje preko CPS-a, oni koji su zavrsili nas fakultet, ali koji su se u isto vreme eksponirali svojim radom i rade nezavisno od CPS-a, nezavisni su od sistema, ali su deo CPS-a u smislu da intelektualno pomazu, reklamiraju itd (nema ih mnogo). Postoje i oni koji nisu zavrsili nikakve fakultete, ali su bliski saradnici CPS-a jer su svojim radom na polju prevodjenja, kompjuterskog dizajna i programiranja, proizvodnje organskog semena i zdrave hrane, se eksponirali kao sposobni i posteni ljudi, i oni su takodje na vrhu liste (nema ih mnogo). Posle svih njih idu oni koji su finansijski pomagali, a koji su dobri karakteri (nema ih mnogo). I na kraju idu oni koji vole Boga i posteni su ljudi, ali nemaju mogucnosti da izadju iz sistema i budu nezavisni, i za njih Bog ima plan, oni mogu da pomazu u raznim poslovima i da budu zbrinuti (ovih ima najvise).
 
vjecni_sluga
Pozdrav, ako je neko imao iskustvo sa ovim sokovnikom, moze li mi reci kakav je, da li dobro cijedi sok ?
http://www.pik.ba...-sokovnik/
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.57 sekundi!