Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Ovde je neko pre par meseci postavio link coveka koji je na nekom americkom univerzitetu mahao zastavom islamske drzave, a onda sa zastavom Izraela, i zabelezio komentare. Ne mogu da nadjem taj link. Ako neko pronadje link neka mi posalje na PM.

Dobio sam link na PM.
 
Jedan2
Miroljub Petrovic - poruka glasi:


Na zalost, ovakve stvari se desavaju i danas sirom sveta, ali kontrolisani mediji o tome ne izvestavaju. Ono sto je vazno jeste da ce to biti scenario koji ce i ovde da se ponovi, i to vrlo uskoro, a oni koji sada i odmah ne zauzmu pozicije i ne pripreme se za to stasno vreme koje dolazi nece moci jednog dana da optuzuju Boga sto je dopustio da postradaju jer su sami to izabrali.


Sta su po tebi trebali ovi ljudi da urade da im se ovo ne desi? Ziveli su na selu, nikog nisu dirali i nicim nisu zasluzili da zavrse ovako!
 
Miroljub Petrovic
Jedan2 - poruka glasi:

Miroljub Petrovic - poruka glasi:


Na zalost, ovakve stvari se desavaju i danas sirom sveta, ali kontrolisani mediji o tome ne izvestavaju. Ono sto je vazno jeste da ce to biti scenario koji ce i ovde da se ponovi, i to vrlo uskoro, a oni koji sada i odmah ne zauzmu pozicije i ne pripreme se za to stasno vreme koje dolazi nece moci jednog dana da optuzuju Boga sto je dopustio da postradaju jer su sami to izabrali.


Sta su po tebi trebali ovi ljudi da urade da im se ovo ne desi? Ziveli su na selu, nikog nisu dirali i nicim nisu zasluzili da zavrse ovako!

Jel se ti salis? Ziveli su u ludoj drzavi gde su sve najgore strasti bile rasplamsate do krajnjih granica. Ziveli su na prvoj liniji fronta gde je Vatikan zeleo, svojim krvavim metodama, da prosiri svoj uticaj. Pa gde im je bio mozak? Zar su bili toliko nepismeni da ne znaju sta je Vatikan radio tokom vekova u sirenju svog uticaja? Njima se nije desilo nista manje ili vise od onoga sto se desilo mnogima pre njih gde je Vatikan zario i palio.

To ti je isto i danas. Ljudi zive "mirno" na selu, "nikoga ne diraju". Jel to dovoljno da ne postradaju? Naravno da nije. Ljudi zive "mirno" u gradu? Jel to dovoljno da ne postradaju? Naravno da nije.

Zivot po Bozjem zakonu nije samo da se jede zdrava hrana, da se ne krade i ne laze, vec i mnogo vise od toga - da covek prepozna vremena koja dolaze, okolnosti u kojima zivi, i da preduzme odredjene korake da bi preziveo cunami koji dolazi.
 
Dusan d
Gotovo da sam pročitao onu knjigu na prelomu.Saznao sam jos mnogo informaqcija,o staroj crnoj gori koje nisam znao.Svuda u knjizi de se govorilo o Marku Miljanovu bas mi milo i interesantno da čitam e vala takvi se više sigurno nerađaju.A de sam nailazijo na Nikolu knjaza zgražavao sam se.A najžalije mi Neve i Rama gotovo da sam zaplako,iz konteksta teksta bas se vidi da je istiniti događaj.Miroljube jel se održalo u tvojim kučima bar nesto malo do tog starog soja ljudi i junaka?
 
Miroljub Petrovic
Dusan d - poruka glasi:

Gotovo da sam pročitao onu knjigu na prelomu.Saznao sam jos mnogo informaqcija,o staroj crnoj gori koje nisam znao.Svuda u knjizi de se govorilo o Marku Miljanovu bas mi milo i interesantno da čitam e vala takvi se više sigurno nerađaju.A de sam nailazijo na Nikolu knjaza zgražavao sam se.A najžalije mi Neve i Rama gotovo da sam zaplako,iz konteksta teksta bas se vidi da je istiniti događaj.Miroljube jel se održalo u tvojim kučima bar nesto malo do tog starog soja ljudi i junaka?

Zadrzalo se, nije kao sto je bilo, daleko od toga, ali ima dovoljno da se stanje ozivi i vrati kao sto je bilo, kad bi Bog promenio okolnosti. Bez Boga, sve ide u propast.

Nema sta da ti bude zao Neve i Rama. To ti je primer kako je narod propadao jer su se zenili i udavali od druge vere. Tako je bilo i u vreme Potopa: "Sinovi Bozji uzimase kceri covecije."
 
crnitrn
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Dusan d - poruka glasi:

Gotovo da sam pročitao onu knjigu na prelomu.Saznao sam jos mnogo informaqcija,o staroj crnoj gori koje nisam znao.Svuda u knjizi de se govorilo o Marku Miljanovu bas mi milo i interesantno da čitam e vala takvi se više sigurno nerađaju.A de sam nailazijo na Nikolu knjaza zgražavao sam se.A najžalije mi Neve i Rama gotovo da sam zaplako,iz konteksta teksta bas se vidi da je istiniti događaj.Miroljube jel se održalo u tvojim kučima bar nesto malo do tog starog soja ljudi i junaka?

Zadrzalo se, nije kao sto je bilo, daleko od toga, ali ima dovoljno da se stanje ozivi i vrati kao sto je bilo, kad bi Bog promenio okolnosti. Bez Boga, sve ide u propast.

Nema sta da ti bude zao Neve i Rama. To ti je primer kako je narod propadao jer su se zenili i udavali od druge vere. Tako je bilo i u vreme Potopa: "Sinovi Bozji uzimase kceri covecije."


Sinoc je bila tv drama na rts-u pod imenom "talog" tematika je upravo ta, srbin pravoslavac se ozenio madjaricom katolkinjom, a radna kje smestena za vreme prvog svetskog rata...
‎Српско-израелско пријатељство הידידות סרבי ישראלי‎
 
http://www.facebook.com/pages/Srpsko-Izraelsko-Pri
Miroljub Petrovic
crnitrn - poruka glasi:

Sinoc je bila tv drama na rts-u pod imenom "talog" tematika je upravo ta, srbin pravoslavac se ozenio madjaricom katolkinjom, a radna kje smestena za vreme prvog svetskog rata...

Gledas TV? Nema nista od tebe. Kupicu ti azbestne kupace gacice.
 
Mika
Pozdrav,Miroljube!
Evo gledam snimak gostovanja Vojislava Seselja, na nekoj televiziji iz Zrenjanina i u jednom trenutku Seselj prica o Bogu.Sta mislis,mozda ga je robovanje u Hagu i trenutna bolest,priblizila Bogu.Voleo bih da je to istina,jer preko takvih ljudi,Bog moze uciniti velika dela.
Taj deo je od 45 minuta...Evo linka emisije:
https://www.youtu...LUQ#t=2758
"Sto Bog sastavi,covek nek ne razdvaja."
 
Miroljub Petrovic
Mika - poruka glasi:

Pozdrav,Miroljube!
Evo gledam snimak gostovanja Vojislava Seselja, na nekoj televiziji iz Zrenjanina i u jednom trenutku Seselj prica o Bogu.Sta mislis,mozda ga je robovanje u Hagu i trenutna bolest,priblizila Bogu.Voleo bih da je to istina,jer preko takvih ljudi,Bog moze uciniti velika dela.
Taj deo je od 45 minuta...Evo linka emisije:
https://www.youtu...LUQ#t=2758

Seselj je verovatno citao Bibliju, ali on izneto u Bibliji ne prihvata kao svoju ideologiju. On se ne zalaze za teokratiju (biblijski model), nego za demokratiju. Dok ne prihvati biblijski model, nema nista od njegove politike. On ima potencijal da prihvati biblijski model, to je moje misljenje.
 
electronpn
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Mika - poruka glasi:

Pozdrav,Miroljube!
Evo gledam snimak gostovanja Vojislava Seselja, na nekoj televiziji iz Zrenjanina i u jednom trenutku Seselj prica o Bogu.Sta mislis,mozda ga je robovanje u Hagu i trenutna bolest,priblizila Bogu.Voleo bih da je to istina,jer preko takvih ljudi,Bog moze uciniti velika dela.
Taj deo je od 45 minuta...Evo linka emisije:
https://www.youtu...LUQ#t=2758

Seselj je verovatno citao Bibliju, ali on izneto u Bibliji ne prihvata kao svoju ideologiju. On se ne zalaze za teokratiju (biblijski model), nego za demokratiju. Dok ne prihvati biblijski model, nema nista od njegove politike. On ima potencijal da prihvati biblijski model, to je moje misljenje.


Seselj je svojim delima pokazao da je ne samo intelektualna gromada vec i veoma moralna. Samim tim sto je spreman da da svoj zivot zarad te casne i moralne ideologije nasih predaka pokazuje da nosi Boga u sebi. Ja iskreno nisam sreo takvu gromadu u svom porodicnom stablu a kamoli na politickoj sceni. Znam da potices od junaka i velikana ali ja nemam tu cast pa je on neko koga bih ja, pored tebe i tvog rada, izdvojio kao neko ko moze mnoge stvari da pokrene. Veoma mi je drago sto je spomenio Boga u kontekstu svoga zdravlja i u kontekstu izdaje i morala. Zar ne mislis da je Seselj trenutno najveci pravni-istorican u svetu ovoga doba ? Cool i zar ne mislis da preko te demokratije moze kasnije da se krene u pravcu teokratije ?
 
Miroljub Petrovic
electronpn - poruka glasi:

Seselj je svojim delima pokazao da je ne samo intelektualna gromada vec i veoma moralna. Samim tim sto je spreman da da svoj zivot zarad te casne i moralne ideologije nasih predaka pokazuje da nosi Boga u sebi. Ja iskreno nisam sreo takvu gromadu u svom porodicnom stablu a kamoli na politickoj sceni. Znam da potices od junaka i velikana ali ja nemam tu cast pa je on neko koga bih ja, pored tebe i tvog rada, izdvojio kao neko ko moze mnoge stvari da pokrene. Veoma mi je drago sto je spomenio Boga u kontekstu svoga zdravlja i u kontekstu izdaje i morala. Zar ne mislis da je Seselj trenutno najveci pravni-istorican u svetu ovoga doba ? B) i zar ne mislis da preko te demokratije moze kasnije da se krene u pravcu teokratije ?

Seselj je pokazao da je veliki potencijal, a za neki veci poduhvat u danasnje vreme, kao sto je oslobodjenje naroda i drzave od okupacije, potreban je jedan veliki iskorak u teoloskom smislu. To sto je on spomenuo Boga je lepo, ali je vise nego nedovoljno za neki ozbiljniji iskorak. Preko demokratije ne moze nista da se postigne. Ako hoces da se uzdas u Seselja, onda se moli Bogu za njega da se upozna sa Bogom, pa da svoje velike potencijale usaglasi sa Bozjim planovima i zakonima. Bez Boga, on ce samo biti dobar dijagnosticar - govorice od cega boluje savremeni svet i narodi na Balkanu, ali nece znati da ponudi resenje problema, jer je resenje u domenu teologije. Mozda mu malo fali da se okrene Bogu. Ja sam cuo da je njegova prva zena bila veoma biblijski religiozna. Ne znam koliko je taj podatak tacan.
 
duche_bg
https://www.youtu...e=youtu.be
 
terpa
Možda neko nije pogledao,a ako i jeste lepo je podsetiti se. Smile

https://www.youtu...CkDM3jWg4o
 
Aleksa
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

kotor - poruka glasi:


Ja nisam nasledio nikakav stan da bih mogao da ga prodam, a nisam ni kupovao, jer me ne zanima da pustam korenje u gradu. Zivim privremeno na periferiji grada, a imam kucu i dedovinu i u Crnoj Gori i u Srbiji. Planiram da sredstva ulozim u kucu i zemlju u Izraelu.


Bez uvrede Miroljube ali Izrael ce biti progonjen i unisten pre drugog dolaska Hristovog

Otk. Glava 12:6 A žena pobeže u pustinju gde imaše mesto pripravljeno od Boga, da se onamo hrani hiljadu i dvesta i šezdeset dana.

14 I ženi dana biše dva krila orla velikog da leti u pustinju na svoje mesto, gde će se hraniti vreme i vremena i po vremena, sakrivena od lica zmijinog.

Pre Hristovog drugog dolaska ce ostati mala grupa ljudi na Bozjoj strani, i to bas u Izraelu, a ceo ostatak sveta ce biti na strani Sotone. O tome govori gornji tekst.


Nije mi jasno sada kako ovaj tekst govori o vremenu u kojem Vi stavljate kontekst Izraela u budućnosti, kada to proročanstvo proroka Danila govori o vremenu koje je prošlo? Ovo je jasno objašnjeno jer se govori o kraju vremena koje je zapravo 1798 godina. Zar neće tada mali rog ili zver (koja se odnosi na ovo proročanstvo) doživeti ranu smrtnu. Šta se tada dogodilo? Tada je Napoleon ratovao sa rimskim papom, i Napoleonov general Bertije je došao u Rim dok je papa služio misu, i odveo ga je u čuveno Avinjonsko ropstvo. Tada se širom Evrope mislilo da se papstvo više nikada oporaviti.

Ovo ste na kraju krajeva i Vi objašnjavali u jednom od Vaših predavanja. Mislim da je to predavanje "Žig zveri" u jako dobrom serijalu predavanja koja ste napravili.

Između ostalog nikako, ali nikako ne mogu ubaciti današnji Izrael u ovaj kontekst. Da se razumijemo, sve razumijem po pitanju Izraela i duhovni sam jevrejin (trudim se da budem) i znam šta to znači i koji je značaj Izraela u prošlosti. Ali smatram da neće postojati entitet (političko-pravni kako Vi to govorite) koji će dočekati II Hristov dolazak, jer sve će se svoditi na pojedinca i njegovom ličnom stavu i odnosu prema Bogu.

Naime gledao sam najmanje 10 puta Vaša zadnja predavanja naročito predavanje gdje govorite o II dolasku Hristovom i sva proročanstva koja se u kontekstu toga odnose na to vreme. Ovdje je glavna kolizija u razmišljanju o tome da li je moguće uslovno proročanstvo ili nije? Slažem se sa tezom da Gospod Bog kad nešto kaže to je tako, ali kada je čovjek u pitanju uslovno proročanstvo (u ovom slučaju obećanje, šta će da bude tada) mora biti, jer čovjek je taj koji bira svojom slobodnom voljom.
 
Miroljub Petrovic
Aleksa - poruka glasi:

Nije mi jasno sada kako ovaj tekst govori o vremenu u kojem Vi stavljate kontekst Izraela u budućnosti, kada to proročanstvo proroka Danila govori o vremenu koje je prošlo?

Govorio sam o tome vise puta, ali ti nisi citao forum od pocetka. Govorio sam o tome detaljno u serijalu sa donjeg linka:

http://www.creati...adjaji.htm
 
Miroljub Petrovic
Вечерас (понедељак 8.12.2014) у 19 сати у Установи културе Палилула код Хале Пионир у Београду биће одржано гусларско вече које ће се директно преносити преко телевизије "Глас гусала" на доњем линку:

http://skolagusal...elevizija/

Учествују гуслари:
Бошко Вујачић, Јован Лакићевић, Владо Руњо, Милан Додеровић, Миломир Требјешанин, Никола Јекнић, Александар Букилић, Александар Требјешанин.

Књижевник: Драган Лакићевић
Рецитатор: Сања Вуковић
Етно појци: сестре Милица и Маријана Петровић
Водитељ програма: Славко Алексић
цена улазнице: 300 дин.
 
millansky
Dragi Miroljube,

danas sam imao priliku da jedem 'peanut butter' - taste of America i moram priznati da je stvarno ukusno. U pitanju je namaz od kikirikija i smesa(po pitanju gustine) je kao senf ili evrokrem ili margarin.
Posto znam da ste pominjali da su svi tipovi semenki jako dobri, mogu cak da sluze i kao dorucak ili vecera, zanima me imate li mozda neke informacije o ovom proizvodu i drugim proizvodima 'taste of America'? Inace, pravi se samo za Aldi radnje tj. lance marketa.
 
imbalanced
Postovani,
Ja ne znam sta mi je ciniti, a nigde ne mogu da pronadjem adekvatne odgovore.
Zena mi se nedavno porodila, i odbili smo vakcinisanje. Sada nas ubedjuju sa svih strana i iz svih institucija da je bolje da pristanemo jer navodno su kazne 40000-80000 po vakcini... pa pomnozite sa barem 10...
...i da navodno niko nije dobio spor.
Stvarno ne znam sta da radim...
Unapred zahvalan,
Stojan
 
Slobodan Dumendzija
millansky - poruka glasi:

Dragi Miroljube,

danas sam imao priliku da jedem 'peanut butter' - taste of America i moram priznati da je stvarno ukusno. U pitanju je namaz od kikirikija i smesa(po pitanju gustine) je kao senf ili evrokrem ili margarin.
Posto znam da ste pominjali da su svi tipovi semenki jako dobri, mogu cak da sluze i kao dorucak ili vecera, zanima me imate li mozda neke informacije o ovom proizvodu i drugim proizvodima 'taste of America'? Inace, pravi se samo za Aldi radnje tj. lance marketa.
Napravi ga sam,lepsi je od susama (tahini),moze i od suncokreta.Zrnevlje ima lepsi ukus kad se samelje,treba ti malo volje i 15 minuta vremena.
 
Miroljub Petrovic
millansky - poruka glasi:

Dragi Miroljube,

danas sam imao priliku da jedem 'peanut butter' - taste of America i moram priznati da je stvarno ukusno. U pitanju je namaz od kikirikija i smesa(po pitanju gustine) je kao senf ili evrokrem ili margarin.
Posto znam da ste pominjali da su svi tipovi semenki jako dobri, mogu cak da sluze i kao dorucak ili vecera, zanima me imate li mozda neke informacije o ovom proizvodu i drugim proizvodima 'taste of America'? Inace, pravi se samo za Aldi radnje tj. lance marketa.

Najverovatnije da je taj, kao i drugi slicni proizvodi, prepun MSG-a (monosodijum glutamata), eksitotoksina ili otrova nadrazivanja koji daje lep ukus hrani, ali koji je izuzetno stetan.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.58 sekundi!