Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
vozac
Netanjahu o Srpskoj istoriji:
https://www.youtu...hxmLuXYNG4
 
Miroljub Petrovic

Izgleda da je Netanjahu citao knjigu "Jevrejsko poreklo Srba":

http://www.srbija...tarog-rima
 
Ivana
Sajt posvećen Branislavu Peranoviću

http://krstonosci...age_9.html
 
Dragan V
NEZAPAMĆENA PANIKA U ITALIJI Broj umrlih od cjepiva protiv gripe porastao na 13.

http://www.jutarn...-/1244435/
 
SavaBgd
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Evo jednog dobrog filma, u meri u kojoj americki protestanti mogu da naprave dobar film. Postoje odredjene netacnosti u filmu, tipa prihvatanja Velikog praska i Darvinove teorije u kontekstu Biblije, kao i druge zablude (hriscanski rok, hriscanski predbracni odnosi i dr), ali mislim da je film pozitivan i moze da ohrabri u ovoj duhovnoj pustinji.

Bilo bi dobro da neko preuzme film, zalepi titl na video, mozda titl malo ocisti od gresaka, i okaci na Vimeo, jer je sad malo komplikovano da se gleda.


Nastavu na koledžu profesora filozofije gospodina Radisona osporava njegov novi učenik, Džoš, koji veruje da Bog postoji. Film Bog nije mrtav: https://vimeo.com...
https://vimeo.com...
 
milancha996
Pozdrav Miroljube , zanima me da li postoji u Srbiji neki fakultet gde se moze studirati Hebrejski jezik ? Sve najbolje !
 
Miroljub Petrovic
milancha996 - poruka glasi:

Pozdrav Miroljube , zanima me da li postoji u Srbiji neki fakultet gde se moze studirati Hebrejski jezik ? Sve najbolje !

Ako hoces da studiras hebrejski, najbolje je da odes u Izrael da ga studiras, ili da ucis preko naseg sajta (www.hebrejski.webatu.com). Na univerzitetu u Beogradu je bila katedra za hebrejski jezik, ali je ukinuta jer je profesor koji je vodio katedru oborio na ispitu rodjaku od nekog glavonje pa su ukinuli katedru.
 
danilo888
Ako postoje brojni istorijski dokazi o periodu vladavine Davida i Solomona,vi mi navedite bar tri istrijska izvora koji su potkrepljeni arheološkim dokazima.Ako ste naučnik bavite se činjenicama ma gde će vas one odvesti.Jedno je ono što mi želimo ili ono u što vjerujemo a drugo su činjenice.Ja tražim da se bavimo činjenicama.Ako ja imam tako loše informacije,a mislim da nemam,ponudite mi vi činjenice i demantujte moje loše informacije.Mene zanima istina i ništa drugo. Ono što sam do sada pronašao o davidu,govori sledeće: Davidova vladavina i uopšte postojanje Davida se još ne može dokazati istorijskim ili arheološkim instrumentima; najstariji pisani dokument o Davidu, takozvani natpis Tel Dana, potiče iz 9. veka pne. Arheološki dokazi o Davidu i njegovoj vladavini još nema, što govori da Davidova vladavina i sina mu Solomuna, ako je postojala, nije bila onih razmera sa kojom se pokazivala u kasnijim generacijama, to jest idealizovano carstvo i velesila od reke Eufrata do crvenog mora. Iz egipatske i asirske perspektive David je bio najpre jedan mali, lokalni vladar, retko vredan veće pažnje. Do danas nije nađen niti jedan pisani izvor iz toga doba koji bi spominjao kralja Salomona.
Ja želim da vjerujem da ovo nije tačno ali vi ste rekli da mi treba da sledimo činjenice a ne da samo slepo vjerujemo.


Kažete brojni dokazi o postojanju kovčega zavjeta.Gde su ti brojni dokazi? Navedite samo jedan validan nebiblijski dokaz koji ukazuje na postojanje kovčega zavjeta.

Što se tiče hrama ,još uvek ne postoje direktni dokazi o postojanju hrama,ako vi imate direktne dokaze voleo bih da ih vidim.
Postoje neki neidirektni dokazi koji ukazuju na tačnost biblijskih izvještaja iz tog perioda:http://www.mfa.gov.il/mfa/israelexperience/history/pages/temple_vessels_biblical_tel_motza_26-dec-2012.aspx
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 02.12.2014 23:30
 
Miroljub Petrovic
danilo888 - poruka glasi:

Ako postoje brojni istorijski dokazi o periodu vladavine Davida i Solomona,vi mi navedite bar tri istrijska izvora koji su potkrepljeni arheološkim dokazima.Ako ste naučnik bavite se činjenicama ma gde će vas one odvesti.Jedno je ono što mi želimo ili ono u što vjerujemo a drugo su činjenice.Ja tražim da se bavimo činjenicama.Ako ja imam tako loše informacije,a mislim da nemam,ponudite mi vi činjenice i demantujte moje loše informacije.Mene zanima istina i ništa drugo. Ono što sam do sada pronašao o davidu,govori sledeće: Davidova vladavina i uopšte postojanje Davida se još ne može dokazati istorijskim ili arheološkim instrumentima; najstariji pisani dokument o Davidu, takozvani natpis Tel Dana, potiče iz 9. veka pne. Arheološki dokazi o Davidu i njegovoj vladavini još nema, što govori da Davidova vladavina i sina mu Solomuna, ako je postojala, nije bila onih razmera sa kojom se pokazivala u kasnijim generacijama, to jest idealizovano carstvo i velesila od reke Eufrata do crvenog mora. Iz egipatske i asirske perspektive David je bio najpre jedan mali, lokalni vladar, retko vredan veće pažnje. Do danas nije nađen niti jedan pisani izvor iz toga doba koji bi spominjao kralja Salomona.
Ja želim da vjerujem da ovo nije tačno ali vi ste rekli da mi treba da sledimo činjenice a ne da samo slepo vjerujemo.

Najpouzdaniji istorijski i naucni izvor je Biblija, a to je dokazano mnogobrojnim geoloskim paleontoloskim, arheoloskim i drugim naucnim podacima. Dakle, kada naucno dokazemo 95% onoga sto u Bibliji pise, mozemo da verujemo da je preostalih 5% tacno. Ti to sve osporavas i trazis arheoloske dokaze o detaljima iz zivota cara Davida. Ne svidja ti se srheoloski dokaz Tel Dana i nazivas ga "takozvanim", a onda citiras ultra glupi zakljucak ateistickih naucnika vezano za to otkrice. Verovatno ces da negiras i Josifa Flavija i druge istoricare, i da i njima pronalazis mane.

Kažete brojni dokazi o postojanju kovčega zavjeta.Gde su ti brojni dokazi? Navedite samo jedan validan nebiblijski dokaz koji ukazuje na postojanje kovčega zavjeta.

Vrsta dokaza koju ti trazis je niko ozbiljan nece da ponudi. Nemamo video snimke unosenja kovcega u Hram.

Što se tiče hrama ,još uvek ne postoje direktni dokazi o postojanju hrama,ako vi imate direktne dokaze voleo bih da ih vidim.

Pa sta su oni temelji ispod Brda Hrama? Jesu to temelji Solomonovog Hrama ili McDonald's-a iz 10. veka pre Hrista? Auu al si zastranio. Evo ti malo slika temelja Hrama:

http://www.genera...nnels.html
 
Dusan d
Nešto sam se odavno pitao,kako to da veliki svecki mađioničari koji koji fasciniraju publiku odjednom mogu da nestanu pred publikom,e sad neki to rade iza paravane a neki ne.Nekad sam pratio na najpoznatijeg ogkltistu na svetu Criss Angela,koja radi stvarno neverovatna čuda.

Interesuejem kako to da ljudi mogu da hodaju po vodi,lebde i jos mnogo veca čuda da rade.Da li mislite da je sve to namesteno i iscenirano za publiku da bi gledala preko tv ili ima neke istine.Ako je istina tu demoni imaju sigurno dosta posla.Mislim da je pitanje na mestu
 
kotor
Kent Hovinda optuzio tuzilac koji je dokazani pedofil,(koji se kasnije obesio u zatvoru).Sada posle 10 godina zatvora Kent Hovinda ne zele da puste vec mu nalaze nove optuzbe,ocigledno im smeta svojom pricom protiv evolucije.

https://www.youtu...Pud6V6DOxM
 
designer
Miroljube, Neka pitanja.

1- Kako je Isus mogao da svojim stradanjem plati za nase grehe? Znamo da je njegova zrtva, kao savrseno Boga, dovoljna za bilo koji greh, ali da li on to preuzima odgovornost na sebe? Zar se to ne kosi sa zakonom pravde, da svako placa za svoje grehe? Mozemo li onda mi ljudi, da preuzmemo neciji greh i platimo za njega? Ako ne, kako to ne vazi i za naseg Boga?

2- Manje bitno, ali me interesuje. Imamo opis prvog razgovora Boga i Mojsija. Ali dalje imamo da se Bog stalno obracao Mojsiju, dok je on isao da ispuni zadatak, Bog mu je govorio sta da radi. Da li mu se Bog obracao u vidu neke vizije? Ili u snu? I da li je Mojsije tada morao da ode negde i bude sam kad razgovara sa Bogom?.. ako se zna.

Pozdrav.
 
Miroljub Petrovic
Dusan d - poruka glasi:

Nešto sam se odavno pitao,kako to da veliki svecki mađioničari koji koji fasciniraju publiku odjednom mogu da nestanu pred publikom,e sad neki to rade iza paravane a neki ne.Nekad sam pratio na najpoznatijeg ogkltistu na svetu Criss Angela,koja radi stvarno neverovatna čuda.

Interesuejem kako to da ljudi mogu da hodaju po vodi,lebde i jos mnogo veca čuda da rade.Da li mislite da je sve to namesteno i iscenirano za publiku da bi gledala preko tv ili ima neke istine.Ako je istina tu demoni imaju sigurno dosta posla.Mislim da je pitanje na mestu

Poznajem jednog od najboljih bivsih madjionicara sa nasih prostora koji je studirao na nasem fakultetu. On mi je rekao da su u pitanju trikovi i pokazao mi neke od tih trikova. Ja sam mu predlozio da prestane da sebe naziva madjinicarem, jer rec "magija" ima negativnu konotaciju. I on je promenio vizit karte na kojima je pisalo "madjionicar" i sada pise "trikista". Dakle, takozvani madjionicari se sluze trikovima, odnosno vestinama koje uvezbavaju. Ne iskljucujem mogucnost da postoje okultisti koji ljude varaju demonskim cudima, ali ogromna vecina madjionicara koji rade na terenu se sluze trikovima koje su uvezbali.
 
Miroljub Petrovic
designer - poruka glasi:

Miroljube, Neka pitanja.

1- Kako je Isus mogao da svojim stradanjem plati za nase grehe? Znamo da je njegova zrtva, kao savrseno Boga, dovoljna za bilo koji greh, ali da li on to preuzima odgovornost na sebe? Zar se to ne kosi sa zakonom pravde, da svako placa za svoje grehe? Mozemo li onda mi ljudi, da preuzmemo neciji greh i platimo za njega? Ako ne, kako to ne vazi i za naseg Boga?

To sto u Bibliji pise da svako placa za svoje grehe, ne znaci da drugi ne mogu da plate umesto njega. Tako imas da drugi mogu da plate novcani dug za svog rodjaka (ako rodjak nema da plati) i tako ga oslobode ropstva. Kada su u pitanju gresi za koje je odredjena smrtna kazna, to moze svojim zivotom da plati samo neko ko nikada nije sagresio. Posto takvih ljudi nema, Isus se zrtvuje.

2- Manje bitno, ali me interesuje. Imamo opis prvog razgovora Boga i Mojsija. Ali dalje imamo da se Bog stalno obracao Mojsiju, dok je on isao da ispuni zadatak, Bog mu je govorio sta da radi. Da li mu se Bog obracao u vidu neke vizije? Ili u snu? I da li je Mojsije tada morao da ode negde i bude sam kad razgovara sa Bogom?.. ako se zna.

Mojsije je razgovarao sa Bogom na isti nacin kao sto je to cinio Avram u Mamriji, dakle "licem k licu". On je razgovarao sa Isusom koji mu se obracao. Bilo je situacija kada se Bog Otac obraca coveku, ali tada nije bilo moguce videti ga.
 
Miroljub Petrovic
http://www.blic.r...jateljstvu
 
Miroljub Petrovic
Upravo sam saznao da je u Podgorici izašla iz štampe knjigu "Kučka pećina" čuvenog autora Buda Simonovića. Knjiga se prodaje na kioscima uz novine "Dan" i košta 5 evra. U pitanju je roman koji se bavi opisom čuvenog događaja kada su Turci hteli da istrebe srpsko pleme Kuči zbog njihove neposlušnosti Turcima, a Bog ih je preko Rovčana (čuvenog plemena) izbavio od sigurne smrti. U pitanju je sjajan prikaz događaja koij bi svako trebao da pročita i da se upozna sa njim.

Bilo bi lepo da se nađe neki dobrovoljac iz Crne Gore, da nabavi knjigu, skenira je i okači na internet. Usluge skeniranja i prebacivanja u pdf fajl sada rade skoro sve fotokopirnice.
 
zvonko
Pozdrav domacinu foruma i svima koji ovaj forum prate.Moj kolega s'posla ima velikih problema sa prosirenim venama na nogama stalno ima konstantan bol u nogama a i stvaraju mu se otvorene rane zbog kojih cesto mora da ide na bolovanje.Sta predlazete Miroljube kako da moj kolega resi ovaj veliki problem, u knjizi od dr Sulca nisam naso nista o tome a voljan sam da tom coveku pomognem hvala unapred na pomoci poz.
 
Miroljub Petrovic
zvonko - poruka glasi:

Pozdrav domacinu foruma i svima koji ovaj forum prate.Moj kolega s'posla ima velikih problema sa prosirenim venama na nogama stalno ima konstantan bol u nogama a i stvaraju mu se otvorene rane zbog kojih cesto mora da ide na bolovanje.Sta predlazete Miroljube kako da moj kolega resi ovaj veliki problem, u knjizi od dr Sulca nisam naso nista o tome a voljan sam da tom coveku pomognem hvala unapred na pomoci poz.

Odgovorio sam ti na privatnu poruku. U vezi zdravstvenih problema pitanja mogu da se postavljaju na privatnu poruku ili e-mail: da ne opterecujemo forum sa takvim stvarima.
 
Petar Vlahovic
Pozdrav.

Imam neko pitanje oko nečega što mi nije jasno.
Radi se o proročanstvu iz Tanaha na koje se Matej u 2:15 poziva. Matej kaže da se proročanstvo ispunilo tako što je Isus, kao mlad, otišao u Egipat zbog progona i posle se vratio u Izrael. I kaže "... i ja zazvah sina svoga iz Egipta". Matej se tu poziva na Osija 11:1. Meni se čini da se u Osiji govori da je tu reč o Izraelu, posebno što u prvom stihu i kaže "Kad Izrael dete beše" ( taj deo prvog stiha nije citiran u Mateju )
a u drugom stihu se kaže da su služili idolima, što i jeste bio slučaj sa Jevrejima u odredjenim periodima.
Dakle, moje pitanje je, zašto je Matej uzeo ovaj stih da bi dokazao Isusov boravak u Egiptu?
 
Miroljub Petrovic
Petar Vlahovic - poruka glasi:

Pozdrav.

Imam neko pitanje oko nečega što mi nije jasno.
Radi se o proročanstvu iz Tanaha na koje se Matej u 2:15 poziva. Matej kaže da se proročanstvo ispunilo tako što je Isus, kao mlad, otišao u Egipat zbog progona i posle se vratio u Izrael. I kaže "... i ja zazvah sina svoga iz Egipta". Matej se tu poziva na Osija 11:1. Meni se čini da se u Osiji govori da je tu reč o Izraelu, posebno što u prvom stihu i kaže "Kad Izrael dete beše" ( taj deo prvog stiha nije citiran u Mateju )
a u drugom stihu se kaže da su služili idolima, što i jeste bio slučaj sa Jevrejima u odredjenim periodima.
Dakle, moje pitanje je, zašto je Matej uzeo ovaj stih da bi dokazao Isusov boravak u Egiptu?

U Bibliji Bog kaze da je Izrael Njegov prvenac - prvenac medju narodima, Za Isusa se takodje na vise mesta kaze da je prvenac - prvenac iz mrtvih, ali i prvenac u smislu Sina koji je poseban. U tekstu iz Osije spominje se Izrael, koji se odnosi na ime naroda, ali i na ime coveka po kome je narod dobio ime, a ujedno ime koje moze da ima preneseno znacenje u odredjenom kontekstu da ukaze na Mesiju. Slicno imas i u Danilu 9 gde se opisuju poslednji dogadjaji, ali i dolazak Mesije na zemlju. Da bi se bolje razumeo nacin izrazavaja u Bibliji, potrebno je malo poznavanje hebrejskog jezika, ali i iz prevoda, kada se citiraju tekstovi, moze se razumeti nacin na koji se Bog izrazava.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.62 sekundi!