Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
StefanJevro1994 - poruka glasi:

Nisam sigurna da smo prešli na "ti"? No, dobro.

Izvinjavam se, mislio sam da se Stefan javio da pita. Evo, obracam se vasem velicanstvu sa "vi" (Bogu se obracamo sa "Ti").

Mene niko nije učio, ja studiram.

Aha, studirate ateisticki fakultet, a niko vas ne uci?

Ali to nije važno, važni su argumenti.

Dajte da vidimo te argumente. Navedite neki.

Dakle, ne učim o paganskom Bogu, već o Bogu iz Biblije, makar u ovom slučaju. Ako vas zanima odakle mi argumenti pogledajte Bibliju, ili neku od navedenih knjiga: T.C. Hammond "Uvod u teologiju", DEejvid Goldberg "Jevereji i njihova istorija", Branko Bošnjak "Filozoska kritika Biblije".

Studirate ateisticki fakultet i ne ucite o paganskom bogu? Jel se vi to salite? Ova literatura koju ste naveli nema veze sa Biblijom, kao sto ni Darvinovo "Poreklo vrsta" nema veze sa biologijom. Ova literatura spada u ono sto se zove "intelektualna prostitucija".

Dakle, da cujem sta nije tacno u onome sto sam pricao u predavanjima.
 
StefanJevro1994
Ne, nisam vas pomešala ni sa kim, osim ako se vi ne zovete Miroljub Petrović?
A vi klasično izbegavate odgovor na pitanje, napadom. Ako vas pitam za argumente vi dobro znate, buduću da ste doktor nauka, da pod tim mislim na literaturu odakle izvodite zaključke, to je pošteno, ne?
Vaša predavanja zavode, ali samo neuke mase.
Koja Zorica? Eto Stefan mi je pokazao vaša predavanja, a ja sam vam postavila pitanje na fejsbuku i vi se niste usudili da mi odgovorite, pa sam našla za shodno da vas ovako pitam preko njegovog profila. Diskusija se vodi između mene i vas, jer vam on veruje, jer nije dovoljno naučno potkovan, a ja kao Sokrat ispravljam krivo mišljenje.
Stefan Jevremovic
 
http://stefan94jevremovic@ymail.com
StefanJevro1994
Dragi doktore nauka, argumenti moraju biti lgičke prirode, a ne lične. Odakle vam pravo da, budući da propagirate veru, osuđujete moj fakultet i nazivate ga ateističkim? NIje li to preoštro i pregrubo? A moja literatura je sasvim validna u verskom smislu, da znate malo više verskih autoriteta znali bi za ove knjige.
Stefan Jevremovic
 
http://stefan94jevremovic@ymail.com
StefanJevro1994
Bogu se ne obraćamo, to rade katolici kroz meditacije, mi se molimo, nadam se da to znate. Tako da mu se ne obraćamo sa "TI", kao što ja insistiram da se vi meni obraćate sa vi, jer zavređujem poštovanje u tom smislu, jedan akademik bi morao to znati.
Stefan Jevremovic
 
http://stefan94jevremovic@ymail.com
StefanJevro1994
Rekli ste za Boga da je imanentan? HM, čudno je da filozofiju nazivate ateizmom, a koristite se njenim pojmovima. Imanentan ne znači blizak čoveku, već sadržan u njemu, a to nije isto.
Stefan Jevremovic
 
http://stefan94jevremovic@ymail.com
Miroljub Petrovic
StefanJevro1994 - poruka glasi:

Ne, nisam vas pomešala ni sa kim, osim ako se vi ne zovete Miroljub Petrović?
A vi klasično izbegavate odgovor na pitanje, napadom. Ako vas pitam za argumente vi dobro znate, buduću da ste doktor nauka, da pod tim mislim na literaturu odakle izvodite zaključke, to je pošteno, ne?
Vaša predavanja zavode, ali samo neuke mase.
Koja Zorica? Eto Stefan mi je pokazao vaša predavanja, a ja sam vam postavila pitanje na fejsbuku i vi se niste usudili da mi odgovorite, pa sam našla za shodno da vas ovako pitam preko njegovog profila. Diskusija se vodi između mene i vas, jer vam on veruje, jer nije dovoljno naučno potkovan, a ja kao Sokrat ispravljam krivo mišljenje.

U mojim predavanjima sam iznosio dokaze ne samo referencama iz literautre, nego dokazima sa terena, u vidu fotografija fosila, slojeva stena i dr. Ne znam kakvu dodatnu vrstu dokaza trazite. U mojoj knjizi, koja se bavi pitanjem evolucije, postoji obilje dodatnih referenci, imate je na donjem linku:

http://www.cps.or...tinica.pdf
 
Miroljub Petrovic
StefanJevro1994 - poruka glasi:

Dragi doktore nauka, argumenti moraju biti lgičke prirode, a ne lične. Odakle vam pravo da, budući da propagirate veru, osuđujete moj fakultet i nazivate ga ateističkim? NIje li to preoštro i pregrubo? A moja literatura je sasvim validna u verskom smislu, da znate malo više verskih autoriteta znali bi za ove knjige.

Ja ne propagiram veru, nego nauku. Nauka dokazuje Bozje postojanje, a ateisti veruju da Boga nema i pozivaju se na atesiticku versku literaturu.

Na vama je teret dokazivanja jer ste izneli kritike na ono sto sam iznosio u predavanjima. Sta konkretno nije zasnovano na dokazima i logici? Sta? Mislim da je ocigledno da vi verujete u evoluciju, i sada hocete da se bavimo verskim pitanjima. Ja se ne bavim verom, nego naucnim opipljivim dokazima. Ja imam poverenje u Bozja obecanja, ali to nema veze sa dokazima koje iznosim a koji su logicki jasni i opipljivi.
 
Miroljub Petrovic
StefanJevro1994 - poruka glasi:

Bogu se ne obraćamo, to rade katolici kroz meditacije, mi se molimo, nadam se da to znate. Tako da mu se ne obraćamo sa "TI", kao što ja insistiram da se vi meni obraćate sa vi, jer zavređujem poštovanje u tom smislu, jedan akademik bi morao to znati.

Auuu, sad ulazite u tesko zastranjivanje. Dakle, obracanje Bogu i molitva Bogu nisu jedno isto? Ako hocete da polemisemo o nekoj temi onda treba da pokazete minimum korektnosti, a ne da se raspravljamo oko znacenja termina jer ste vi prihvatili odredjeno teolosko znacenje odredjenih termina.

Ja vam nudim da pokusate da osporite ono sto ja govorim, ali vi do sada sam iznosite neargumentovane kritike. Dajte neki argiment u prilog osporavanja onoga sto sam govorio.
 
StefanJevro1994
NIjiednog trenutka nisam rekla da verujem u evoluciju, naprotiv. Verovali ili ne, moja sfera interesovanja jeste upravo Božja egzistenciija, i u interesu mi je da je racionalno pojmim, ponavljam - ne da je dokažem, već da je pojmim. Vi sa druge strane pravite veliku grešku izjavom tipa - Nauka dokazuje Božje postojanje, jer ne mogu da shvatim da nešto nastalo kao oprečnost Bogu, njega dokazuje, umetnost bih vam čak i priznala. Pokušajte da čitate Filipa Franka možda vam se vidici prošire.
Stefan Jevremovic
 
http://stefan94jevremovic@ymail.com
Miroljub Petrovic
StefanJevro1994 - poruka glasi:

Rekli ste za Boga da je imanentan? HM, čudno je da filozofiju nazivate ateizmom, a koristite se njenim pojmovima.

Filozofija koja se studira na drzavnom fakultetu nije filozofija u izvornom smislu, vec zloupotreba filozofije koja se zove ateizam. O tome govorim.

Imanentan ne znači blizak čoveku, već sadržan u njemu, a to nije isto.

To je jedno od znacenja, a sustinsko znacenje je ono koje je suprotno trascedentnom, a to je ono koje sam naveo.

Ako hocete da se sa mnom raspravljate oko znacenja termina, moracete da nadjete neku drugu musteriju (zrtvu) za raspravu. Ja vam nudim da osporite moje tvrdnje, posto kazete da iznosim neistine i da manipulisem ljudima, a sa vama se necu raspravljati oko tumacenja stranih reci.
 
StefanJevro1994
Naravno da nisu jedno te isto. Obraćanje se sprovodi u formi dijaloga i iznosi se kroz meditacije, molitva je alegorijska poema koja iznosi suštinu našeg očekivanja od Boga.
Naravno da moramo polemisati o značenju termina, jer kako ćemo diskutovati o nečemu, a ne znamo ni osnovne termine kojima se služimo?
Stefan Jevremovic
 
http://stefan94jevremovic@ymail.com
Miroljub Petrovic
StefanJevro1994 - poruka glasi:

NIjiednog trenutka nisam rekla da verujem u evoluciju, naprotiv. Verovali ili ne, moja sfera interesovanja jeste upravo Božja egzistenciija, i u interesu mi je da je racionalno pojmim, ponavljam - ne da je dokažem, već da je pojmim. Vi sa druge strane pravite veliku grešku izjavom tipa - Nauka dokazuje Božje postojanje, jer ne mogu da shvatim da nešto nastalo kao oprečnost Bogu, njega dokazuje, umetnost bih vam čak i priznala. Pokušajte da čitate Filipa Franka možda vam se vidici prošire.

Covek nije nastao kao oprecnost Bogu, nego kao slicnost Bogu, kao nesto sto je Bogu najdragocenije, i logicno je da stvorenje moze da upozna svog Tvorca i da sa njim uspostavi najprisniju vezu. Ovo o cemu vi pricate je klasican paganski pogled na boga, jer paganski bog je stran coveku, trazi od coveka da se muci, da prinosi ljudske zrtve i slicne nebuloze, a lazno se predstavlja da je Bog Biblije. Bog Filipa Franka je Sotona - glavom i bradom. Umesto sto citate tog polupanog autora, treba da citate Mojsija. On je najveci doktor teologije.
 
StefanJevro1994
Pazite, ja vas nisam vređala na osnovu vašeg fakulteta, a mogla bih, molila bih vas da ostavite po strani i moj. Diskusija je između dve osobe, a ne između dva fakulteta. Ipak, nemate nikakvo pravo da govorite o zloupotrebi filozofije u bilo kom smislu.
Takođe, termini su značajni i za svakodnevan jezik, a kamoli za akademsku konverzaciju u kojoj iznosimo argumente. Opet greška, "imanentan" nije kao logos da ima 53 značenja, već jedno, a to se slaže sa onim da je suprotno od "transcedentnog", što opet govori da ni taj termin ne razumete. "Transcendentan" je sa one strane, možda ste mislili na termin "transcendentalan"?
Stefan Jevremovic
 
http://stefan94jevremovic@ymail.com
StefanJevro1994
Odakle vam tvrdnja da je Filip Frank pisao o Sotoni? Verovatno ne znate ni ko je on. I nisam mislila na čoveka kao oprečnost Božju već na nauku, a moj pogled na svet je Dekartovski, racionalan, a ne paganistički. I vi nemate argumente za moju tvrdnju. Dok ja imam argumente protiv vaše, a to je između ostalog da niste u pravu kada izjavljujete o prirodi i smislu nauke ik njenog zadatka, a pogotovu u pogledu Boga.
Stefan Jevremovic
 
http://stefan94jevremovic@ymail.com
Miroljub Petrovic
StefanJevro1994 - poruka glasi:

Naravno da nisu jedno te isto. Obraćanje se sprovodi u formi dijaloga i iznosi se kroz meditacije, molitva je alegorijska poema koja iznosi suštinu našeg očekivanja od Boga.
Naravno da moramo polemisati o značenju termina, jer kako ćemo diskutovati o nečemu, a ne znamo ni osnovne termine kojima se služimo?

Ok, vidim da se i oko termina ne slazemo. Molitva je alegorijska poema u paganstvu, deizmu i u religijskim konceptima gde Bog nije blizak coveku. Bog Stvoritelj, kojeg naucno mozemo da dokazemo, je Bog kojem se obracamo u formi dijaloga, to je dvosmerna komunikacija, i nema veze sa meditacijom. Meditacija je hinduisticki koncept padanja u trans. Molitva Bogu Stvorotelju, koji se obraca coveku kroz Bibliju, je obracenje Bogu, dijalog, razgovor, kao sto je to razgovor sa nasim zemaljskim ocem koji nam dobro cini i ciju pomoc trazimo, samo sto je ovde to na mnogo visem nivou.
 
Miroljub Petrovic
StefanJevro1994 - poruka glasi:

Pazite, ja vas nisam vređala na osnovu vašeg fakulteta, a mogla bih, molila bih vas da ostavite po strani i moj. Diskusija je između dve osobe, a ne između dva fakulteta. Ipak, nemate nikakvo pravo da govorite o zloupotrebi filozofije u bilo kom smislu.
Takođe, termini su značajni i za svakodnevan jezik, a kamoli za akademsku konverzaciju u kojoj iznosimo argumente. Opet greška, "imanentan" nije kao logos da ima 53 značenja, već jedno, a to se slaže sa onim da je suprotno od "transcedentnog", što opet govori da ni taj termin ne razumete. "Transcendentan" je sa one strane, možda ste mislili na termin "transcendentalan"?

Nisam nikoga vredjao. Samo sam izneo tvrdnju da su drzavni filozofski fakulteti leglo neznanja, ateizma i destrukcije, i da nemaju veze sa "ljubavlju prema mudrosti". ja nisam rekao da ste vi glupi i nemoralni, pa da sam vas vredjao. Da mislim da ste glupi i nemoralni, ne boh s vama, polemisao. Izgledate kao dobronamerna, ali neinformisana osoba, i zato sa vam polemisem, ali stvari nazivam svojim pravim imenom. Ako kazem da je drzavni filozofski fakultet smece i izvor duhovne zaraze, nisam vas nicim vredjao. Ovde se ne bavimo fakultetima na kojima je neko studirao, nego srgumentima u prilog ove ili one tvrdnje, ili koncepta.
 
StefanJevro1994
Nije istina. Boga Stvoritelja NE MOŽEMO naučno dokazati, jer ga ne možemo nikako dokazati, pa to je nešto što se čita na prvim stranama Biblije, ukoliko ste pročitale znate da je on svoju egzistenciju objavio kroz reči JA JESAM i ništa više, i time rekao da osim naše vere u njegovo postojanje ne smemo nisšta drugo pitati.
Takođe grešite i za alegorijsku poemu, vi mislite na misterije, a ne meditacije. Meditacija (meditatio) je latinski termin, a ne indijski, to je hinduizam preuzeo u svojim mantrama, ali kasnije. Hoću reći, preuzeo je termin, a ne praksu.
Molitva je pravoslavni obred, a meditacija kroz molitvu katolički.
Stefan Jevremovic
 
http://stefan94jevremovic@ymail.com
StefanJevro1994
To što ste vi završili privatni fakultet, i naučili da svojim menadžerskim sposobnostima prodajete maglu je jedna stvar, to što neko ukazuje na vaše neznanje je druga stvar. Vi prodajete vaše znanje neupućenim ljudima, pišući popularne "bestelere", i držeći primamljivo jezička predavanja, ali u njima ima samo žara za revolucijom, no ta revolucija nije ni u čijem mišljenju, već u vašem novčaniku.
Stefan Jevremovic
 
http://stefan94jevremovic@ymail.com
Miroljub Petrovic
StefanJevro1994 - poruka glasi:

Odakle vam tvrdnja da je Filip Frank pisao o Sotoni? Verovatno ne znate ni ko je on.

Filip Frank je studirao ateisticku fiziku zasnovanu na hinduistickom paganskom konceptu Velikog praska, i imao je preporuku od Ajnstajna koji je bio deista i veoma, veoma udaljem od biblijskog Boga Stvoritelja, koji je blizak coveku. Kasnije je radio na najpoznatijem ateistickom univerzitetu (Harvardu) na koji ne moze ni da se primakne neko ko je blizak biblijskom Bogu. Bog o kome prica Frank nije Bog Biblije. A bog koji nije Bog Biblije je Sotona.

Naravno da je Frank samo jedan od armije izmanipulisanih ljudi koji prate modne trendove u nauci, jer to je jedini nacin da se bude uspesan u karijeri na drzavnim (ne-biblijskim, ateistickim) fakultetima. Frankova filozofija je nasminkani satanizam. Biblijska filozofija je jednostavna - posto Bog, On se otkrio u Bibliji koja je pisana prevashodno za nepismene jevrejske pastire (a danas je svima dostupna), i Bozju poruku svako moze da razume. Kraj price. Sve drugo je tesko zastranjivanje.

I nisam mislila na čoveka kao oprečnost Božju već na nauku, a moj pogled na svet je Dekartovski, racionalan, a ne paganistički. I vi nemate argumente za moju tvrdnju. Dok ja imam argumente protiv vaše, a to je između ostalog da niste u pravu kada izjavljujete o prirodi i smislu nauke ik njenog zadatka, a pogotovu u pogledu Boga.

Niste izneli nijedan argument protiv onoga sto govorim, a ja vam crtam ko je Frank i drugi lazni filozofi. Ako se drzite racija, onda biste trebali da se drzite Biblije, a ne stranih, nelogicnih i neopipljivih koncepata koji nemaju nikakve veze sa razumom i logikom.
 
Miroljub Petrovic
StefanJevro1994 - poruka glasi:

Nije istina. Boga Stvoritelja NE MOŽEMO naučno dokazati, jer ga ne možemo nikako dokazati, pa to je nešto što se čita na prvim stranama Biblije, ukoliko ste pročitale znate da je on svoju egzistenciju objavio kroz reči JA JESAM i ništa više, i time rekao da osim naše vere u njegovo postojanje ne smemo nisšta drugo pitati.

Auu, sta vi pricate... Ocigledno da ste pod uticajem nekog "duhovnika", a ne Biblije. Ko kaze da Boga ne mozemo naucno dokazati? Ako je nauka po definiciji "primenjena logika" Boga dokazujemo kao od sale. Samo postojanje slozenih sistema u prirodi, zivih sistema, informacije u zivim sistemima, i dr, jasno dokazuje Bozje postojanje.

Na prvim stranama Biblije Bog direktno razgovara sa ljudima - Adamom i Evom, a kasniej razgovara i sa mnogim drugim ljudima (Nojem, Avramom...). I to nije naucni dokaz za Bozje postojanje?

I sta kazete, Bog je svoju egzistenciju objavio kroz reci "Ja Jesam" i nista vise? o vas je to naucio? Od kog ste to culi? Bog nigde nije rekao "Ja Jesam", nego je odgovorio Mojsiju "Bicu Onaj Koji Zelim da Budem" (hebr. "jihje asher jihje") kada ga je Mojsije pitao "koje je Njegovo ime" jer je bilo uobicajeno da pagani znaju za mnogo bogova (demona) i da svaki demon (bog) ima neko ime, pa kad se desi neko demonsko cudo ljudi pitaju "koji bog je to ucinio", i onda prizivaju ime tog demona (boga) da on ponovi to demonsko cudo. A Bog kaze Mojsiju da On nije kao drugi bogovi i da sa Njim ne moze da se manipulise, i da On ne moze da se priziva kao da je na civiluku da zabavlja pagane.

To sto vi pricate, vezano za los prevod "Ja jesam" je samo jos jedna potvrda kocepta boga koji nema veze sa Biblijom, koji je daleki paganski bog, jako dalek od coveka.

Takođe grešite i za alegorijsku poemu, vi mislite na misterije, a ne meditacije. Meditacija (meditatio) je latinski termin, a ne indijski, to je hinduizam preuzeo u svojim mantrama, ali kasnije. Hoću reći, preuzeo je termin, a ne praksu.

Meditacija nema veze sa biblijskom molitvom, jer se u Bibliji koriste hebrejski termini. Hebrejski jezik je jezik kojim je Bogo govorio jos sa Adamom i Evom, a kasnije sa Avramom, Mojsijem i prorocima. "Molitva" ili hebrejski "tefila" nema veze sa paganskim latinskim i hinduistickim terminima i konceptima. Biblijska molitva je najbliza pesmi (hebrejski "shira") i zato je najlepsi nacin obracanja Bogu kroz pesmu, kao kad princ peva svojoj princezi i tako joj se obraca, mi ze obracamo Bogu kroz pesmu i velicamo ga i zahvaljujemo mu se za sva dobra koja nam je dao.

Molitva je pravoslavni obred, a meditacija kroz molitvu katolički.

Molitva nije obred nego razgovor sa Bogom i obracenje Bogu. Obrede vrse svestenici na tacno utvrdjeni nacin, a nekada i ljudi koji nisu svestenici (samo odredjene obrede). Molitva je kao disanje, jedenje... fizioloska potreba, nesto bez cega ne moze da se zivi.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.59 sekundi!