Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Petar Vlahovic - poruka glasi:

Pozdrav. Jesi li došao do nekih nekih informacija u vezi stanja u jugoistčnoj Ukrajini pošto si rekao u onom predavanju "kako preživeti apokalipsu" da imaš neko mišljenje ali da nemaš argumente da ga u potpunosti potvrdiš?

Ja sam gledao onog Strelkova, ministra odbrane Donjecke narodne republike kji je vodio odbranu Slavjanska kojeg su napustili proteklog vikenda, na snimku sa televizijskog gostovanja od sinoć, i izjavio je da je stanje veoma teško i da bez neke pomoći Rusije ne bi mogli da se odbrane jer će ovi koristiti sva sredstva koja imaju na raspolaganju, a to uključuje korišćenje artiljerije, tenkova i avijacije i bombardovanje gradova i ubijanje civila.

Rekao je da bi mogli da se odbrane jedino ako bi se uključilo još oko 8-10 hiljada ljudi u odbranu, a njih bi u ovim uslovima mogli brzo da obuče i da zaustave napade ukrajinske vojske. Eto, od sinoćnjeg nastupa na televiziji ustanicima je prišlo više od 500 ljudi.

Meni kako se čini Putin i ekipa ih prodadoše za Krim....

Rekao sam sta sam imao, nemam nista da dodam. Srce me boli sto jezuiti zauzese ceo svet, ali ljudi hoce zlo i onda je okupacija satanista neizbezna. Necu da se bavim stvarima na koje ne mogu da uticem, da se dzabe ne nerviram.
 
Miroljub Petrovic
Novi odeljak za citanje Tore: Paraša Pinehas (4.Moj.25,10-30,1)
http://citanjetor...

Uskoro cemo poceti da postavljamo komentare Tore Nehemije Gordona, ima mnogo dobrih stvari.
 
kotor
Hamas ispalio rakete na izraelski nuklearni reaktor
http://www.novost...ni-reaktor

www.poica.org/upload/images/2008/1223039373.JPG

Bas me zanima gde bi pobegli Palestinci da su naneli stetu reaktoru? Mozda misle da su imuni na radijaciju?
 
kotor
Hamas ponovo gađa nuklearni reaktor
IZVOR: TANJUG
Tel Aviv -- Sirene za vazdušnu uzbunu ponovo su se oglasile danas u gradu Dimoni na jugu Izraela, kraj gde se nalazi izraelski nuklearni reaktor.

http://www.b92.ne..._id=874938
 
Borko J
Jucer sam noktom ili na kupanju od kamen razgulio/otkinuo dio madeža, taj madež je bas mali, jeli to ista opasno i ozbiljno?
Berešit bara Elohim et hašamajim ve'et ha'arec.
 
Miroljub Petrovic
kotor - poruka glasi:

Hamas ispalio rakete na izraelski nuklearni reaktor
http://www.novost...ni-reaktor

Bas me zanima gde bi pobegli Palestinci da su naneli stetu reaktoru? Mozda misle da su imuni na radijaciju?

Oni veruju da bi isli u raj, jer su ucinili "dobro delo".
 
Miroljub Petrovic
Borko J - poruka glasi:

Jucer sam noktom ili na kupanju od kamen razgulio/otkinuo dio madeža, taj madež je bas mali, jeli to ista opasno i ozbiljno?

Nije opasno.
 
Miroljub Petrovic

Odlican dokaz.
 
Miroljub Petrovic
Izasla je iz stampe knjiga "Oporavak sportista" od Dr Milisava Nikolica. Moze se nabaviti u Knjizari Medun, tel. 063-732-7738 po ceni od 400 din.

www.knjizaramedun...
 
Makabi
....

Mislim da ceo sajt ima sjajan opis o svemu sto pise u Bibliji. Ima sve objasnjeno sazvakano da se razume stanje ovog sveta i ne shvati olako poruka iz Biblije.

Sto se tice Putina. U onom tekstu sa sajta on je mason koji je kobajagi ubacen u jezuitski red, a tim masonima u Rusiji upravlja covek na celu koji je Vatikanac, to samo on zna. Mislim da je Rivera pisao o tome da moze samo preko jednog coveka u vrhu da Vatikan upravlja i manipulise ostalim clanovima svih rangova masonerije i bilo kog tajnog drustva, crkve i sl. i da tako stvara laznu sliku dobrote, borbe za pravdu itd. za svet kao sto je Tom Henks rekao da je Kosovo srpsko i sad vi Srbi njemu klicu, jer je rekao ono sto svaki Srbin zna. Srbi se uzdaju u nekog Putina koji prica ono sto hoce da cuju, umesto da se uzdaju u Boga i spasu se. Oni veruju idolima i zato ce biti potpuno suprotno od boljitka dok se ne opamete. Jel sam dobro pretpostavio?

Gospodine Petrovicu, neko hoce da se ubije bude spasen, a neko umre. Kako to razumeti? Za onog koji je spasen recice "Bog ga je spasao, ima drugu sansu u zivotu da bude bolji nego sto jeste" i sl., a za onog koji je umro krivice Boga kako ga je uzeo u cvetu mladosti, otisao prerano, nije trebao bas on, nije zasluzio, odlaze uvek najbolji i sl. Ne mogu da shvatim da Bog nije imao vremena da nekog spasi, a nekog ne. Jedino ako je Bog procenio da za tog nema nade, da ce jos vise zastraniti i odlucio je da spasi muka njega i njegovu porodicu, prijatelje. Sa druge strane ni to objasnjenje ne razumem kao opravdano, jer ne bi onda bilo zla i zlih ljudi, narkomana, pijanica, baraba koji maltretiraju druge, unistavaju sebe, porodicu, okolinu. Zna se da Bog odugovlaci koliko god moze sudnji dan. Hvala unapred, pozdrav!
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 11.07.2014 05:06
 
Miroljub Petrovic
Makabi - poruka glasi:

....

Mislim da ceo sajt ima sjajan opis o svemu sto pise u Bibliji. Ima sve objasnjeno sazvakano da se razume stanje ovog sveta i ne shvati olako poruka iz Biblije.

Na sajtu ima svega i svacega. Treba poznavati teologiju da bi se prepoznale korisne informacije.

Sto se tice Putina. U onom tekstu sa sajta on je mason koji je kobajagi ubacen u jezuitski red, a tim masonima u Rusiji upravlja covek na celu koji je Vatikanac

Nije to bas tako. Mozda Putin nije mason, u smislu da je njihov clan, ali "saradjuje" sa njima, oni ga podrzavaju, a on radi za njih. U manipulisanju ljudima je vazno ubediti coveka da ono lose sto radi je ustvari dobro za njega i njegov narod, jer "zivimo u nemoralnom svetu". Imaju oni opravdanje za svaki oblik nemorala.

Srbi se uzdaju u nekog Putina koji prica ono sto hoce da cuju, umesto da se uzdaju u Boga i spasu se. Oni veruju idolima i zato ce biti potpuno suprotno od boljitka dok se ne opamete. Jel sam dobro pretpostavio?

To jeste generalno tacno, ali sta se podrazumeva pod "uzdati se u Boga". Neko pod tim podrazumeva odlazenje u crkvu, neko praznovanje praznika, neko molitvu... U Boga moze da se uzda onaj ko zivi po Bozjem zakonu, a sustina Bozjeg zakona je zivot za bliznje kroz stvaranje dobrih ljudi, kao i postovanje Boga na pravilan nacin (ne kroz idole). Za stvaranje dobrih ljudi su potrebne jake porodice i nezavisan sistem obrazovanja. To imaju (koliko toliko) samo Jevreji. Nijedan drugi narod nije u stanju da prepozna vaznost jake porodice i nezavisnog sistema obrazovanja. To je nekad postojalo kod Srba, u vreme Njegosa, i pre njega, kada su porodice bile jake i kada su crkve i manastiri bile skole i univerziteti. Toga vise nema. Sad i Srbi postaju pagani kao i drugi narodi, iako jos uvek postoje neki znaci zivota.

Jevreji su opstali svih ovih vekova jer su uvek imali svoj nezavisni sistem obrazovanja kroz religiju, i jaku porodicu, kao i nezavisan biznis (koji je deo jake porodice). Srbi su se drzali do kraja 20. veka, a onda je krenup sunovrat. Danas samo retki pojedinci, izvan jevrejskog naroda, razmisljaju o vaznosti stvaranja dobrih ljudi kroz jaku porodicu i nezavistan sistem obrazovanja (kao Amisi, koji po mnogim stvatima zastranjuju). A to (stvaranje dobrih ljudi) je sluzenje Bogu, a ne neka paganska religiozna forma i instistiranje na odredjenim teoloskim detaljima koji sami za sebe ne vrede nista.

Gospodine Petrovicu, neko hoce da se ubije bude spasen, a neko umre. Kako to razumeti? Za onog koji je spasen recice "Bog ga je spasao, ima drugu sansu u zivotu da bude bolji nego sto jeste" i sl., a za onog koji je umro krivice Boga kako ga je uzeo u cvetu mladosti, otisao prerano, nije trebao bas on, nije zasluzio, odlaze uvek najbolji i sl. Ne mogu da shvatim da Bog nije imao vremena da nekog spasi, a nekog ne. Jedino ako je Bog procenio da za tog nema nade, da ce jos vise zastraniti i odlucio je da spasi muka njega i njegovu porodicu, prijatelje. Sa druge strane ni to objasnjenje ne razumem kao opravdano, jer ne bi onda bilo zla i zlih ljudi, narkomana, pijanica, baraba koji maltretiraju druge, unistavaju sebe, porodicu, okolinu. Zna se da Bog odugovlaci koliko god moze sudnji dan. Hvala unapred, pozdrav!

Ne znam odakle ti takvo razmisljanje. Gde si video da neko ko izvrsi samoubistvo bice spasen? Ili da neko ko je ziveo moralno "rano ode"? To su gluposti. Ljudi nemaju osecaj za moral i smatraju da je moralan svaki onaj ko ne ide mitraljezom da ubija ljude po ulici. Po savremenom verovanju teoloski neobrazovanih ljudi moralan je svaki koji umereno pusi, umereno pije alkohol, ne tuce zenu, nista (veliko) nije ukrao (moze po malo da se kraducka, sto kaze Velja Ilic), koji je "dobar" (tolerise kad drugi cine greh i nikoga nista ne opominje ili osudjuje)... i onda kad neko takav umre od bolesti ili neke nesrece, ovi teoloski nepismeni ljudi se cude. Pusti tu neizbiljnu pricu.

Slika necije religioznosti je njegova porodica koju je stvorio i njegov uticaj na druge ljude da budu bolji i blizi Bogu. Sve drugo je blebetanje i paganstvo. Temelj religioznoti je porodica, koju svako treba da stvara, to je osnova iz koje sve proizilazi, a onda kroz nauku, teologiju, medicinu, posao treba pomagati drugima da budu bolji i blizi Bogu.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 11.07.2014 05:32
 
Miroljub Petrovic
Danas se navrsava 19 godina (po paganskom kalendaru kojeg svi koriste) od najvece lazi u novijoj ljudskoj istoriji - lazi o navodnom srpskom genocidu u Srebrenici. To je laz u rangu lazi da su Jevreji pobili 6 miliona Nemaca, ili da su Srbi u Jasenovcu pobili milion Hrvata. To je laz koja ce vremenom postati "istina", kao sto je danas "istina" obozavanje krsta i ikona, konzumiranje neciste hrane, upotreba vakcina i farmaceutskih "lekova", kulturna potreba gej parade, Exit festivala i dr.

U okupiranoj Srbiji satanisti bez ikakvih zadrski sire monstruozne lazi:

http://www.b92.ne..._id=875144

iako jasne cinjenice sa terena pokazuje nesto sasvim suprotno:

https://www.youtu...UuhSGnLvv8

Sirenje lazi vodi u nezamislivo strasno stanje kao ono u vreme Noja ili Sodoma i Gomora. Novi sajt koji se priprema, gde ce biti izneti studije i komentari Nehemije Gordona, pokazuju detaljnije sta pise u originalu Biblije. Tako originalni tekst pokazuje da je Nojev sin Ham zaista uradio ono sto su Lotove cerke uradile svom ocu.

Kada sam pre oko 10 godina cuo od jednog rabina da je Ham silovao svog pijanog oca Noja, zvucalo mi je kao besmislica. Medjutim, cinjenica je da "otkrivanje golotinje" u hebrejskom tekstu predstavlja nacin izrazavanja kada se gadne stvari opisuju lepim recima (eufemizam). Tako i danas imamo da se za "ubijanje dece" koristi termin "prekid trudnoce", a za "paradu sodomije" koristi se termin "gej parada", i dr.

U 3. Mojsijevoj 20 koristi se isti eufemizam kada se govori o zabrani seksualnih odnosa izmedju roditelja i dece, i dr, kada se spominje "otkrivanje golotinje". Kakvo je strasno stanje bilo u Sodomu svedoci ono sto su uradile Lotove cerke kada su imale seksualni odnos sa svojim ocem. One su bile spasene od pogibije u Sodomu, ali nisu promenile svoj karakter posle unistenja Sodoma.

Slicno se desilo i sa Hamom, koji nije promenio svoj karakter nego je uradio ono sto su radili satanisti pre Potopa zbog cega su bili unisteni.

Ono sto mozemo da ocekujemo u skoroj buducnosti jeste da ce mediji poceti takve "seksualne odnose" da prikazuju kao nesto normalno, kao sto se danas sodomija (homoseksualizam) i pedofilija (postoje pedofilne strankeu EU) prikazuju kao nesto normalno. Dakle, najbrutalniji oblici lazi kao poplava zapljuskuju covecanstvo, a i nase prostore i samo jaka porodica i nezavistan sistem obrazovanja mogu da budu brana ovakvim prekrajanjima istorije i promociji nemorala.

Po istom obrascu promocije lazi je i Biblija danas odbacena od skoro celog sveta (i skoro svih verskih zajednica) kao istorijski netacna knjiga, vec se tretira kao "knjiga modrosti" koju svako moze da tumaci kako zeli. Tako je i sa Srebrenicom - "desio se genocid", a svako moze da tumaci koliko je bilo zrtava - 8.000, 3 miliona, 500.000... Vazno je da su oni, koji su se suprostavljali Sotoni i njegovoj agresiji, izvrsili "genicid". Po istom obrascu su i Jevreji optuzivani i proganjani tokom istorije jer nece da se uklope u (satanisticke i paganske) svetske trendove. To ce biti sudbina i svakog coveka danas koji se opire satanizmu i radi nesto korisno za druge (Branislav Peranovic je najpoznatiji primer u zadnjih nekoliko godina).
 
Ratko
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Danas se navrsava 19 godina (po paganskom kalendaru kojeg svi koriste) od najvece lazi u novijoj ljudskoj istoriji - lazi o navodnom srpskom genocidu u Srebrenici. To je laz u rangu lazi da su Jevreji pobili 6 miliona Nemaca, ili da su Srbi u Jasenovcu pobili milion Hrvata. To je laz koja ce vremenom postati "istina", kao sto je danas "istina" obozavanje krsta i ikona, konzumiranje neciste hrane, upotreba vakcina i farmaceutskih "lekova", kulturna potreba gej parade, Exit festivala i dr.

U okupiranoj Srbiji satanisti bez ikakvih zadrski sire monstruozne lazi:

http://www.b92.ne..._id=875144

iako jasne cinjenice sa terena pokazuje nesto sasvim suprotno:

https://www.youtu...UuhSGnLvv8

.


Ako nekoga zanima više detalja o događajima u Srebrenici, knjige Istorijskog projekta Srebrenica su odličan izvor.

Link za skidanje knjiga: http://www.srebre...;Itemid=19

Link za opširnu studiju pukovnika VRS Ratka Škrbića "Srebrenička podvala":
http://www.mediaf...odvala.pdf
 
aleksandar993
Miroljub Petrovic - poruka glasi:
...Kada sam pre oko 10 godina cuo od jednog rabina da je Ham silovao svog pijanog oca Noja, zvucalo mi je kao besmislica. Medjutim, cinjenica je da "otkrivanje golotinje" u hebrejskom tekstu predstavlja nacin izrazavanja kada se gadne stvari opisuju lepim recima (eufemizam).
U 3. Mojsijevoj 20 koristi se isti eufemizam kada se govori o zabrani seksualnih odnosa izmedju roditelja i dece, i dr, kada se spominje "otkrivanje golotinje". Kakvo je strasno stanje bilo u Sodomu svedoci ono sto su uradile Lotove cerke kada su imale seksualni odnos sa svojim ocem. One su bile spasene od pogibije u Sodomu, ali nisu promenile svoj karakter posle unistenja Sodoma.
Slicno se desilo i sa Hamom, koji nije promenio svoj karakter nego je uradio ono sto su radili satanisti pre Potopa zbog cega su bili unisteni.

Čuo sam od određenih poznavalaca starohebrejskog jezika i kulture da izraz ,,otkriti nečiju golotinju" ne mora nužno da se misli na to lice (na Noja u ovom slučaju),odnosno da Nojeva golotinja jeste zapravo golotinja njegove žene (kojoj je samo Noje imao pristup,otuda je to ,,njegova golotinja" tj otuda ta fraza ) tj da je Ham imao odnose sa Nojevom ženom i zato je proklet ceo Hamov porod (Hananci koji znamo kako su prošli) nastao iz tog odvratnog odnosa ?

Osnovu za ovo nalazim u stihoima iz 3.Mojsijeve 18 i 20.glava:
3.Mojs. 18;8 - Не откривај голотињу жене свог оца. То је голотиња твог оца.
3.Mojs. 18;14 -Не откривај голотињу брата свог оца:не приступај његовој жени. Она ти је стрина.
3.Mojs. 18;16 - Не откривај голотињу жене свог брата.То је голотиња твог брата.
3.Mojs 20;11 - Човек који легне са женом свог оца открио је голотињу свог оца
3.Mojs 20,20 -Човек који легне са женом свог стрица открио је голотињу свог стрица. Нека одговарају за свој грех.
3.Mojs 20;21 - Ако човек узме жену свог брата, то је нешто одвратно. Он је открио голотињу свог брата.
,, A vi budite hrabri i nemojte da vam klonu ruke,jer će vaša dela biti nagrađena"
 
https://www.facebook.com/aleksandar.pe
Miroljub Petrovic
aleksandar993 - poruka glasi:

[quote]Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Čuo sam od određenih poznavalaca starohebrejskog jezika i kulture da izraz ,,otkriti nečiju golotinju" ne mora nužno da se misli na to lice (na Noja u ovom slučaju),odnosno da Nojeva golotinja jeste zapravo golotinja njegove žene (kojoj je samo Noje imao pristup,otuda je to ,,njegova golotinja" tj otuda ta fraza ) tj da je Ham imao odnose sa Nojevom ženom i zato je proklet ceo Hamov porod (Hananci koji znamo kako su prošli) nastao iz tog odvratnog odnosa ?

Osnovu za ovo nalazim u stihoima iz 3.Mojsijeve 18 i 20.glava:
3.Mojs. 18;8 - Не откривај голотињу жене свог оца. То је голотиња твог оца.
3.Mojs. 18;14 -Не откривај голотињу брата свог оца:не приступај његовој жени. Она ти је стрина.
3.Mojs. 18;16 - Не откривај голотињу жене свог брата.То је голотиња твог брата.
3.Mojs 20;11 - Човек који легне са женом свог оца открио је голотињу свог оца
3.Mojs 20,20 -Човек који легне са женом свог стрица открио је голотињу свог стрица. Нека одговарају за свој грех.
3.Mojs 20;21 - Ако човек узме жену свог брата, то је нешто одвратно. Он је открио голотињу свог брата.

Ne moze da se izvlaci takav zakljucak. To nema logike, niti se ikad na takav nacin vrsi izrazavanje. Zena i deca su vlasnistvo muza, tako svaku stetu koju zena i deca izazovu, mora otac (muz) da plati. Ako neko ukrade novac iz torbe Nojeve zene, on jeste ukrao od Noja, ali nikad se nece reci: "Ham je ukrao od Noja, a misli se da je ukrao od njegove zene." U ovom slucaju se jos jasno kaze da su druga dvojica brace isli unazad da pokriju svog oca, a ne svoju majku.
 
Princip_borbe
Miroljube, kako biste se ponašali prema članu rodbine koji vas verbalno ponižava na porodičnim okupljanjima, i u drugim prilikama, čak i kad se sklonite od njega/nje on namerno priča loše o vama, misli vam loše i nipodaštava vas svakom prilikom? Kako biste se ophodili prema tom rodjaku, da ga imate?
 
NAPOLEON

Gde si video da neko ko izvrsi samoubistvo bice spasen? Ili da neko ko je ziveo moralno "rano ode"? To su gluposti. Ljudi nemaju osecaj za moral i smatraju da je moralan svaki onaj ko ne ide mitraljezom da ubija ljude po ulici. Po savremenom verovanju teoloski neobrazovanih ljudi moralan je svaki koji umereno pusi, umereno pije alkohol, ne tuce zenu, nista (veliko) nije ukrao (moze po malo da se kraducka, sto kaze Velja Ilic), koji je "dobar" (tolerise kad drugi cine greh i nikoga nista ne opominje ili osudjuje)... i onda kad neko takav umre od bolesti ili neke nesrece, ovi teoloski nepismeni ljudi se cude. Pusti tu neizbiljnu pricu.

Slika necije religioznosti je njegova porodica koju je stvorio i njegov uticaj na druge ljude da budu bolji i blizi Bogu. Sve drugo je blebetanje i paganstvo. Temelj religioznoti je porodica, koju svako treba da stvara, to je osnova iz koje sve proizilazi, a onda kroz nauku, teologiju, medicinu, posao treba pomagati drugima da budu bolji i blizi Bogu.



Mislim da ima dosta pravednika koji ginu rano. Salamon govori o tome kako nevernici mrze pravednika pa mu postavljaju zamke da ga ubiju i onda kada to naprave pitaju se gde mu je Bog da ga spasi. U Bibliji nije retkost da se govori o prorocima koji su ubijeni radi sluzenja Bogu kao sta je bilo cesto u vreme Ilije. A sta se tice porodice nije retkost da su veliki ljudi iz Biblije imali slabu decu. Tako David nije dobro vaspitao svoje sinove, Samuilo mozda jos i gore. Mojsije nije imao slavnu decu, a nije ih imao ni u nekom broju. Izak od dva sina imao je jednog dosta loseg.

Kako se moze da vidi na primerima iz Biblije ni najveci ljudi svoga doba nisu uvek imali uzornu decu koja su njihovo ogledalo, a opet su bili bliski Bogu. S druge strane losi ljudi poput paganih jevrejskih kraljeva znali bi da dobiju naslednike koji budu biblijski religiozni i protivnici paganstva. Sledom iznesenog svara mi se dojam da ponekad stvari idu cudnim putem protiv onoga sta bi se trebalo da odvije. Pa se pitam dali su ti Bozji sluge zakazali u tako vaznoj stvari kao sta je vaspitanje dece i ako jesu kako su bili ujedno dobri Bogu da je preko njih radio velike stvari ?
Nisam siguran da sam postavio presuvislo pitanje, zapravo hocu da pitam zasto Bog nije radio velike stvari preko ljudi koji su imali decu koja nisu zaostajala za roditeljima, jer ako losij roditelji mogu dati boljeg potomka zasto taj potomak ne dobije barem jednako dobre potomke?
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 11.07.2014 16:54
 
ulicni_hodac
Gde danas upoznati čestite devojke, suštinski religiozne, s kojima bih mogao provesti život?
Poveri dela svoja Gospodu, i namere će tvoje uspeti.
Priče Solomonove 16:3
 
Miroljub Petrovic
Princip_borbe - poruka glasi:

Miroljube, kako biste se ponašali prema članu rodbine koji vas verbalno ponižava na porodičnim okupljanjima, i u drugim prilikama, čak i kad se sklonite od njega/nje on namerno priča loše o vama, misli vam loše i nipodaštava vas svakom prilikom? Kako biste se ophodili prema tom rodjaku, da ga imate?

Izbegavas budalu i ne razmisljas o njemu. To je kao kad pas laje iza ograde na tebe dok prolazis. Prodjes i ne obracas paznju. Ako krene da te ugrize onda se fizicki branis. Tako je i sa budalama. Moras da se sklanjas jer zakoni savremenih drzava stite budale.
 
Miroljub Petrovic
NAPOLEON - poruka glasi:

Mislim da ima dosta pravednika koji ginu rano.

Lose mislis jer te opsedaju demoni sa glupostima.

Salamon govori o tome kako nevernici mrze pravednika pa mu postavljaju zamke da ga ubiju i onda kada to naprave pitaju se gde mu je Bog da ga spasi.

Gde to pise? Apostoli su pevali kada su bili proganjani.

U Bibliji nije retkost da se govori o prorocima koji su ubijeni radi sluzenja Bogu kao sta je bilo cesto u vreme Ilije.

Na taj nacin se najvise ljudi okretalo Bogu. Zrtvovanje za bliznje najvisi cin sluzbe Bogu. A ti to gledas kao "mucenistvo" i "tezak zivot". Tesko zive satanisti koje niko od ljudi ne proganja, vec ih proganja njihova savest i teske bolesti jer nemoralno zive.

A sta se tice porodice nije retkost da su veliki ljudi iz Biblije imali slabu decu. Tako David nije dobro vaspitao svoje sinove, Samuilo mozda jos i gore. Mojsije nije imao slavnu decu, a nije ih imao ni u nekom broju. Izak od dva sina imao je jednog dosta loseg.

"Veliki ljudi"? Veliki je bio Isus, a ovo ostalo su bili mali ljudi sa usponima i padovima. Nisu oni nama kriterijum i merilo, nego Isus.

Kako se moze da vidi na primerima iz Biblije ni najveci ljudi svoga doba nisu uvek imali uzornu decu koja su njihovo ogledalo, a opet su bili bliski Bogu. S druge strane losi ljudi poput paganih jevrejskih kraljeva znali bi da dobiju naslednike koji budu biblijski religiozni i protivnici paganstva. Sledom iznesenog svara mi se dojam da ponekad stvari idu cudnim putem protiv onoga sta bi se trebalo da odvije. Pa se pitam dali su ti Bozji sluge zakazali u tako vaznoj stvari kao sta je vaspitanje dece i ako jesu kako su bili ujedno dobri Bogu da je preko njih radio velike stvari ?
Nisam siguran da sam postavio presuvislo pitanje, zapravo hocu da pitam zasto Bog nije radio velike stvari preko ljudi koji su imali decu koja nisu zaostajala za roditeljima, jer ako losij roditelji mogu dati boljeg potomka zasto taj potomak ne dobije barem jednako dobre potomke?

Zestoko te opsedaju demoni, to se vidi iz aviona. Gde si video te silne primere da budu dobra deca od losih roditelja. Mozda si gledao neki "biblijski" holivudski film koji prikazuje biblijsku istoriju na pogresan nacin. Bog radi preko najboljih koje ima na terenu, a kakvi su oni kad se uporede sa Hristom, to je druga prica. Ti bi hteo da Bog radi preko savrsenih. To kad ti budes bio bog, onda ti tako radi.

Hajde sad malo odmori, jedno mesec dana, da se odmorimo od tvojih ultra glupih pitanja. Idi radi nesto korisno i moli se Bogu da te napuste demoni.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 2.86 sekundi!