Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
SnezaDjak
Dobro, navela sam konverziju jer je jedini trajni nacin za dobijanje papira.


"Konverzija na judaizam nije odricanje od Hrista niti onoga sto covek veruje. Rabini koji obavljaju proces konverzije gledaju da li polaznik zna osnovne stvari iz Starog zaveta, i neke delove rabinskog ucenja, i ono sto je najvaznije, da li redovno dolaze na sluzbu u sinagogu.
Ako je osoba ozbiljna, vec za tri do cetiri meseca, najkasnije za godinu dana, moze da dobije papir da je presao u judaizam. Judaizam je religija Isusa Hrista, a danas u Izraelu ima vise stotina raznih religijskih frakcija unutar judaizma. Danasnje rabine Isus ne zanima i oni se Njime ne bave.''

Hocete da kazete da rabinu dok je sve to u toku mozete slobodno da kazete da verujete u Isusa Hrista, posto je-kako ste rekli- Judaizam religija Isusa Hrista i da lako dobijete papire? Ili je to nesto sto ne bi trebalo pominjati, tj trebalo bi precutati, zaobici i sl?

...a sto se licne karte tice, nju jos uvek ne uslovljavaju odlaskom u crkvu i konverzijom u religiju te drzave u kojoj smo, kao sto je slucaj sa Izraelom, mislim da se ne mogu bas trenutno porediti te dve stvari, mozda ce nekada u buducnosti moci, ako budu postaivli takve uslove.
''Vidiš li čoveka koji za sebe misli da je mudar? Više nade ima za bezumnika nego za njega.''
 
Miroljub Petrovic
seki2345 - poruka glasi:

Poštovani g. Petrović ,
prije svega želim reći da pratim već duže vrijeme vaša predavanja i da su mi mnogo mnogo otvorila oči u pogledu mnogih stvari ... vi ste mi omiljena youtube ličnost :) heheh malo se šalim naravno , ali stvarno mi je dosta vaših savjeta pomoglo i zato bih vas zamolila da mi kažete svoje mišljenje u pogledu jednog mog privatnog problema koji me muči duže vrijeme ... kakvo je vaše mišljenje o preseljenju sa ovih prostora ?naime , imam familiju u Australiji koja me stalno zove da se tamo preselim a i mama me forsira dosta jer kako ona kaže ovdje nema života , bit će sve gore i gore ( naravno ona tu najviše misli na ekonomsku situaciju ) i ona smatra da su australija , kanada i novi zeland još jedina mjesta u svijetu gdje se može dobro živjeti ... e sada , moj problem je u tome što sam dosta putovala i nigdje mi se baš ne sviđa u europi u americi pogotovo , a u Australiju mi se ne ide jer je predaleko ( iako je olakotna okolnost familija tamo) ... evo da ne kompliciram previše , mene najviše muči sigurnost .... što vi mislite obzirom na svjetsku situaciju i na eventualni svjetski rat pred kojim se nalazimo u budučnosti, koja bi zemlja bila koliko toliko sigurna za život i dali je ostanak ovdje na našim prostorima možda ipak najbolja opcija bez obzira na tešku ekonomsku situaciju ?

Najbolje je da se povezes sa nekim poboznim i ozbiljnim ljudima, pa da sa njima zivis negde u prirodi i ucis se zdravom i korisnom zivotu. A ako hoces da zivis sa neznaboscima, i da radis za njih, onda ti je bolje da ides za Australiju pa da tamo ustedis neki dinar, iako ti je to propast kako god da okrenes, jer zivot sa neznaboscima je crna pogibija.
 
Miroljub Petrovic
SnezaDjak - poruka glasi:

Dobro, navela sam konverziju jer je jedini trajni nacin za dobijanje papira.

Nije to jedini trajni nacin. Ako se udate za nekog ko ima izraelske papire trajno dobijate papire. Pored toga, Bog ce uskoro da napravi promene u Izraelu pa ce se papiri mnogo lakse dobijati.

"Konverzija na judaizam nije odricanje od Hrista niti onoga sto covek veruje. Rabini koji obavljaju proces konverzije gledaju da li polaznik zna osnovne stvari iz Starog zaveta, i neke delove rabinskog ucenja, i ono sto je najvaznije, da li redovno dolaze na sluzbu u sinagogu.
Ako je osoba ozbiljna, vec za tri do cetiri meseca, najkasnije za godinu dana, moze da dobije papir da je presao u judaizam. Judaizam je religija Isusa Hrista, a danas u Izraelu ima vise stotina raznih religijskih frakcija unutar judaizma. Danasnje rabine Isus ne zanima i oni se Njime ne bave.''


Hocete da kazete da rabinu dok je sve to u toku mozete slobodno da kazete da verujete u Isusa Hrista, posto je-kako ste rekli- Judaizam religija Isusa Hrista i da lako dobijete papire? Ili je to nesto sto ne bi trebalo pominjati, tj trebalo bi precutati, zaobici i sl?

Vama ocigledno sve treba da se crta. Ako odete u opstinu da vadite licnu kartu, a za salterom radi neki autonomas iz Cankove stranke, glupo je da sa njim pricate o politici i patriotizmu jer mozete sebi da napravite probleme, pa da vam kaze da vam fale jos "ovi, i ovi, i ovi papiri", i da vas cima tri meseca i da vam nikad ne izda licnu kartu. Ljudi sebi prave probleme jer mnogo bleje. Mi zivimo u satanskom svetu i treba da gledamo svoja posla i da ne pricamo tamo gde ne treba da pricamo. Ako je to za vas "izdaja Boga", onda tetovirajte na celu "Isus je Mesija" i zivite "mirne savesti".

...a sto se licne karte tice, nju jos uvek ne uslovljavaju odlaskom u crkvu i konverzijom u religiju te drzave u kojoj smo, kao sto je slucaj sa Izraelom, mislim da se ne mogu bas trenutno porediti te dve stvari, mozda ce nekada u buducnosti moci, ako budu postaivli takve uslove.

A sta je "sotonska crkva"? Zar se dobijanje licne karte Srbije ne uslovljava da prihvatite sliku Sotone na licnoj karti? Nemojte mnogo da filozofirate i da uporedjujete babe i zabe. Postoji put da se svaki posao zavrsi - i da se stekne znanje, i da se covek dobro ozeni, i da spozna Boga, i da zivi u Izraelu. Ko hoce, siroko mu polje, ko nece, neka trazi izgovore i neka propada.
 
SnezaDjak
Hvala na strpljenju, da, ponekad je dobro da mi se nacrta Smile

"Ako je to za vas "izdaja Boga", onda tetovirajte na celu "Isus je Mesija" i zivite "mirne savesti"."

Hvala na predlogu Smile dovoljno za mirnu savest mi je to da smem slobodno da kazem, tj ne moram da precutim da bih bilo sta dobila.


"Postoji put da se svaki posao zavrsi - i da se stekne znanje, i da se covek dobro ozeni, i da spozna Boga, i da zivi u Izraelu. Ko hoce, siroko mu polje, ko nece, neka trazi izgovore i neka propada."

Sa ovim se apsolutno slazem, verujem da postoji put...verovatno ste Vi do sada sve to i ostvarili, pa znate bolje, imate vece iskustvo svkako.

A Sto se Izraela tice, vreme ce pokazati, videcemo, da li ste bas Vi u pravu, da li ce se to sve odigrati bas tako kako VI kazete.

Sve najbolje, uzivajte u Izraelu (pretpostavljam da ste do sada tamo)
''Vidiš li čoveka koji za sebe misli da je mudar? Više nade ima za bezumnika nego za njega.''
 
Miroljub Petrovic
SnezaDjak - poruka glasi:

Hvala na strpljenju, da, ponekad je dobro da mi se nacrta :)

"Ako je to za vas "izdaja Boga", onda tetovirajte na celu "Isus je Mesija" i zivite "mirne savesti"."


Hvala na predlogu :) dovoljno za mirnu savest mi je to da smem slobodno da kazem, tj ne moram da precutim da bih bilo sta dobila.

Da bi se dobile velike stvari u zivotu, nekad je potrebno precutati neke stvari jer zivimo u moralno posrnulom svetu. Oni koji vole sotonsku "slobodu" - da mogu "sve da kazu" (da bleje), nikada nece dobiti vredne stvari u zivotu. Takvi ljudi obicno kad se sa nekim upoznaju ispricaju sve ruzno iz svoje proslosti, pa cak neke lose stvari preuvelicaju, jer zele da budu "iskreni". Jadna je to iskrenost. I jadna je to "sloboda izjasnjavanja".

A Sto se Izraela tice, vreme ce pokazati, videcemo, da li ste bas Vi u pravu, da li ce se to sve odigrati bas tako kako VI kazete.

Nebitno je sta ja kazem. Vazno je sta Bog kaze u Bibliji. Ja samo pokusavam da ljude usmerim na Bibliju i da razbijem lazne autoritete i predrasude kod ljudi, koji su velika prepraka mnogima na putu do Boga i istine.
 
CikaMaka
Gospodine Miroljube,ja stvarno vas cenim i postujem ali vas ni u jednom trenutku nisam omalovazavao i vredjao,pa tako ocekujem i od vas.
Prvo me ne poznajete,kao ni moju devojku,kao ni nas zivot,a u prvoj recenici vaseg odgovora omalovazavate nas i stavljate neke navodnike,ne razumem zbog cega.Propagirate dobrotu,da ljudi treba da pomazu ljudima,a odmah se postavljate neprijateljski prema meni sa ovako grubim odgovorom,iako sam ja trazio ljudski,prijateljski savet od vas.
Znam da ima zemlje oko uzica ali kao sto niste procitali da smo mi nezaposleni i nismo u finansiskoj situaciji da sad kupujemo zemlju u kucice kao sto vi tako sa lakocom pisete svuda.
I trece da nista od ovoga ne zelim,ja bih sedeo kuci i plakao,i ne bih pitao za savet coveka koga cenim i postujem,a on ovakav odgovor meni daje.
Stvarno samo hocu da naglasim da sam ja ovde samo dobrocudno hteo da pitam,bez ikakve zlobe i svadjalacke nastrojenosti.
 
Miroljub Petrovic
CikaMaka - poruka glasi:

Gospodine Miroljube,ja stvarno vas cenim i postujem ali vas ni u jednom trenutku nisam omalovazavao i vredjao,pa tako ocekujem i od vas.
Prvo me ne poznajete,kao ni moju devojku,kao ni nas zivot,a u prvoj recenici vaseg odgovora omalovazavate nas i stavljate neke navodnike,ne razumem zbog cega.Propagirate dobrotu,da ljudi treba da pomazu ljudima,a odmah se postavljate neprijateljski prema meni sa ovako grubim odgovorom,iako sam ja trazio ljudski,prijateljski savet od vas.
Znam da ima zemlje oko uzica ali kao sto niste procitali da smo mi nezaposleni i nismo u finansiskoj situaciji da sad kupujemo zemlju u kucice kao sto vi tako sa lakocom pisete svuda.
I trece da nista od ovoga ne zelim,ja bih sedeo kuci i plakao,i ne bih pitao za savet coveka koga cenim i postujem,a on ovakav odgovor meni daje.
Stvarno samo hocu da naglasim da sam ja ovde samo dobrocudno hteo da pitam,bez ikakve zlobe i svadjalacke nastrojenosti.

Prijatelju, postavljas glupa pitanja. Ja ti ukazujem na to da si debelo zastranio, a ti se ljutis. Idi onda na neko drugo mesto gde ce da ti kazu ono sto ti se svidja. Kakva bre "devojka"? Da imas oca, kao sto nemas, ili starijeg brata, kao sto nemas, oni bi te isprebijali kao magarca zato sto se kurvas i navlacis sebi i porodici bedu na vrat. Ta mucenica, koju zoves "devojkom", da ima oca ili brata, ne bi smela da se druzi sa muskarcima, a pogotovo ne sa onima koji nisu u stanju ni o sebi da brinu, a kamoli o njoj.

Nemoj da se glupiras nego uzmi nesto korisno radi, i otkaci se od te "devojke". Niko ti nije rekao da kupujes zemlju i kucu. Mozes da iznajmis, cak i za dzabe, samo da odrzavas da ne propada.

Ja uvazavam tvoju dobronamernost i iskrenost, ali ovo nije pacja skola da se igramo "corave bake". Ako nastavis da pricas besmislice na forumu moracu da te banujem, uz svo uvazavanje.
 
SnezaDjak
[/quote]
Da bi se dobile velike stvari u zivotu, nekad je potrebno precutati neke stvari jer zivimo u moralno posrnulom svetu. Oni koji vole sotonsku "slobodu" - da mogu "sve da kazu" (da bleje), nikada nece dobiti vredne stvari u zivotu. Takvi ljudi obicno kad se sa nekim upoznaju ispricaju sve ruzno iz svoje proslosti, pa cak neke lose stvari preuvelicaju, jer zele da budu "iskreni". Jadna je to iskrenost. I jadna je to "sloboda izjasnjavanja". [/quote]

Dobiti velike stvari? Mislila sam da u ovom zivotu jedino sto je bitno je dobiti spasenje, koje upravo mozemo dobiti zahvaljujuci Isusu Hristu- koga vi stavljate u ravan sa precutati neke stvari, a On upravo kaze:
Mt. 10,33 "A ko se odrekne mene pred ljudima, odreći ću se i ja njega pred Ocem svojim koji je na nebesima.";
Lk. 12,9 "A koji se odreče mene pred ljudima, toga ću se odreći pred anđelima Božijim."

A sto se nekih stvari tice, tu ste u pravu, ja sam na sopstvenom primeru naucila da nije dobro ispricati sve o svom zivotu, ali ne vidim kako to ima bas mnogo veze sa tim priznati ili ne priznati Boga, put spasenja, biti dosledan i slicno...
''Vidiš li čoveka koji za sebe misli da je mudar? Više nade ima za bezumnika nego za njega.''
 
CikaMaka
Ja sam dobronameran ali sad ste me stvarno razljutili..

Sta vi ste nasli zenu prvi dan i ozenili je?bas me zanima...

Ne zelim da se svadjam sa vama,ne svadjam se sa najvecim neprijateljima pa necu ni sa vama,jer vas postujem iako nastavljate da vredjate..

Hvala vam na vremenu i dovidjenja.
 
Miroljub Petrovic
SnezaDjak - poruka glasi:

[quote]
Da bi se dobile velike stvari u zivotu, nekad je potrebno precutati neke stvari jer zivimo u moralno posrnulom svetu. Oni koji vole sotonsku "slobodu" - da mogu "sve da kazu" (da bleje), nikada nece dobiti vredne stvari u zivotu. Takvi ljudi obicno kad se sa nekim upoznaju ispricaju sve ruzno iz svoje proslosti, pa cak neke lose stvari preuvelicaju, jer zele da budu "iskreni". Jadna je to iskrenost. I jadna je to "sloboda izjasnjavanja".


Dobiti velike stvari? Mislila sam da u ovom zivotu jedino sto je bitno je dobiti spasenje,

Pa tu je problem, sto vi ne razumete kako se stize do spasenja.

koje upravo mozemo dobiti zahvaljujuci Isusu Hristu- koga vi stavljate u ravan sa precutati neke stvari, a On upravo kaze:
Mt. 10,33 "A ko se odrekne mene pred ljudima, odreći ću se i ja njega pred Ocem svojim koji je na nebesima.";
Lk. 12,9 "A koji se odreče mene pred ljudima, toga ću se odreći pred anđelima Božijim."

Kakva miki maus teologija... Jel znate da u Americi postoje hriscanske crkve koje okupljaju samo homoseksualce? Dakle, homoseksualci koji priznaju Isusa za Mesiju, sebe nazivaju "hriscanima", i navode stihove iz Biblije kojima "potvrdjuju" da Isus prihvata i homoseksualce, i da je biti gej "sasvim ok pred Bogom". Oni prave svoju teologiju na stihovima izvan konteksta, kao sto i vi radite.

Kome se Isus obraca u gornjim stihovima? Obraca se Jevrejima koji nemaju "devojke", koji su obrezani, koji praznuju Shabat i sve druge praznike, koji ne jedu nista necisto, koji zive u Izraelu, koji razumeju sta znaci biti rob (radis za drugog), a sta znaci biti slobodan (imas svoj izvor prihoda)... dakle, ljudima koji znaju da je zivot po Tori (zakonu datom preko Mojsija) uslov za povezivanje sa Bogom. Oni koji ne zive po Tori stradaju u zivotu jer su odvojeni od Boga, ali postoji Mesija koji povezuje ljude sa Bogom, pod uslovom da odbace greh i pocnu da zive po Tori.

Kada Isus kaze Jevrejima da treba da ga priznaju pred ljudima, on misli da treba da ga priznaju pred drugim Jevrejima, a podrazumeva se da covek treba da zivi po Tori. To sto hriscani priznaju Isusa za Mesiju ne znaci bukvalno nista kad ne zive po Tori. Hriscani kad bi ziveli po Tori, ne bi bili hriscani, nego Jevreji.

U Isusovo vreme u Izraelu je generalno lako bilo priznati Isusa za Mesiju jer su Rimljani bili izvrsna vlast, a ne fariseji. Danas je situacija u Izraelu drugacija. Svaki Jevrejin, koji ima papire drzave Izrael, moze da se izjasnjava kako hoce - i kao atesita, i kao gej, i kao hriscanin, i kao musliman... Ali, posto danas izvrsnu vlast u Izraelu imaju sledbenici drevnih fariseja, onda oni koji zele da dobiju papire drzave Izrael trebaju i to da uzmu u obzir.

Na slican nacin ja, koji sam poreklom iz Crne Gore, moram dobro da pazim kako se ponasam kad dodjem u Crnu Goru koja je pod kontrolom onih koji ne vole Srbe. Albanci i Muslimani (i Crnogorci, naravno) su gazde u Crnoj Gori u odnosu na Srbe. Na slican nacin su farisejski Jevreji gazde danas u Izraelu u poredjenju sa Jevrejima koji priznaju Isusa za Mesiju. To je realnost.

Posto je jedna od Bozjih zapovesti da Jevrejin (i sledbenik Isusa) treba da zivi u Izraelu onda treba izeti u obzir sve aspekte koji postoje na terenu. Tako i ja u Srbiji, kada zelim da izbegnem vakcinaciju mog deteta moram da se dovijam na ovaj i onaj nacin, da neke stvari precutim, da bih sebi olaksao zivot. Budala se drzi izreke: "Sto na um, to na drum", i posle kuka sto strada. Naravno da budala ima izgovor zasto se tako ponasa, ali to je toliko glupo da ne bih da komentarisem.

A sto se nekih stvari tice, tu ste u pravu, ja sam na sopstvenom primeru naucila da nije dobro ispricati sve o svom zivotu, ali ne vidim kako to ima bas mnogo veze sa tim priznati ili ne priznati Boga, put spasenja, biti dosledan i slicno...

Sve sam objasnio i nacrtao. Ako ovo nije dovoljno, javite pa da docrtavam.
 
Miroljub Petrovic
CikaMaka - poruka glasi:

Ja sam dobronameran ali sad ste me stvarno razljutili..

Le le, sad smo nagrabusili... Cika Maka se razljutio...

Sta vi ste nasli zenu prvi dan i ozenili je?bas me zanima...

Ja sam se ozenio tako sto sam se eksponirao svojim zivotom, svojim predavanjima i dr. I onda su razne religiozne zenske osobe pokusavale da uspostave kontakt sa mnom (nije ih bilo puno), ali su brzo odustajale kad su videle da sam ja "Crnogorac", kako su one govorile. Ja sam se samo ponasao po Bozjim zakonima, a one su rekle da sam ja "zaostali Crnogorac koji zivi u srednjem veku". Kad se pojavila zenska osoba koja je bila odusevljena sto sam "zaostali Crbogorac" i kojoj se svidelo to sto se ja volim gusle, i bavim se religijom na ovaj nacin, odveo sam je kod moje babe Andje iz Bjelopavlica da proceni da li je dobra da mi bude zena. Posto je baba bila prezadovoljna, ja sam je ozenio. Kraj price.

Ali danas, sa ovom pamecu, zenio bih se samo sa Jevrejkom iz Izraela, koja je odrasla u kuci sa puno dece i koja je ucena da bude majka i supruga. Takve su nekada bile zene i na nasim prostorima, nase bake i prabake, ali toga danas vise nema kod nas (mozda ima, ali ja ne znam).

Ne zelim da se svadjam sa vama,ne svadjam se sa najvecim neprijateljima pa necu ni sa vama,jer vas postujem iako nastavljate da vredjate..

Nista te ne vredjam. Samo ti skrecem paznju da ces grdno da nastradas ako nesto radikalno ne promenis u zivotu.
 
SnezaDjak
I dalje ne vidim neke stvari tako kao Vi, ali nemam dovoljno znanja da sad ulazim u neke dublje rasprave...
Hvala na iscrpnom crtanju, ali naravno da znam da pre svega treba da se zivi po zakonu, da deklarativno ne znaci nista, izmedju ostalog znam koliko se puta to ponavlja i ovde na Vasem forumu.
''Vidiš li čoveka koji za sebe misli da je mudar? Više nade ima za bezumnika nego za njega.''
 
seki2345
Hvala vam lijepo na odgovoru vezano za Australiju ... pa iskreno ja ni sama ne znam kud bi ni šta bi, ovdje vodim mali privatni poslić ali taj poslić bi u Au išao puno bolje, u svakom slučaju mi nije namjera tamo ostati zauvijek i s vremenom bi se vratila ... ali obzirom na sve što se dešava u svijetu ( sve zlo i što vidimo i što ne vidimo , razne teorije zavjere pa bile one to ili ne , razni zakoni koji u određenim zemljama prisiljavaju na npr. cijepljenje ili čipiranje i druge strahote itd ... ) jednostavno više nisam pametna jel ostati ovdje pa kako bude ili probati negdje drugdje ...a kažem , dosta sam putovala i baš nisam nešto oduševljena zapadnjačkim načinom života , ishrane pogotovo ... šta vi mislite kroz koliko godina bi se trebala početi događati velika frka na globalnom nivou? mislim , koliko otprilike imamo po vama vremena za odraditi neke stvari ako bi se išlo van u inozemstvo ? možda je pitanje malo nejasno , al ne znam kako bih se izrazila jer mi je kaos u glavi, 150 misli mi leti
 
ro004
Pozdrav! Imam svrbež kože i na njoj su se pojavila crvene mrlje. Po cijelom tijelu. Što bi to moglo biti i kako se učinkovito liječiti? Hvala na odgovoru.
 
Miroljub Petrovic
SnezaDjak - poruka glasi:

I dalje ne vidim neke stvari tako kao Vi, ali nemam dovoljno znanja da sad ulazim u neke dublje rasprave...

Nije problem znanje, nego karakter. I najobicniji pusac ima znanje da je duvan stetan, pa i dalje pusi. Danasnjim ljudima je biblijska poruka prejaka jer zahteva radikalnu promenu nacina zivota i navika, i onda ljudi imaju problem da vide stvari onakvim kakve ih Biblija opisuje.
 
Miroljub Petrovic
seki2345 - poruka glasi:

Hvala vam lijepo na odgovoru vezano za Australiju ... pa iskreno ja ni sama ne znam kud bi ni šta bi, ovdje vodim mali privatni poslić ali taj poslić bi u Au išao puno bolje, u svakom slučaju mi nije namjera tamo ostati zauvijek i s vremenom bi se vratila ... ali obzirom na sve što se dešava u svijetu ( sve zlo i što vidimo i što ne vidimo , razne teorije zavjere pa bile one to ili ne , razni zakoni koji u određenim zemljama prisiljavaju na npr. cijepljenje ili čipiranje i druge strahote itd ... ) jednostavno više nisam pametna jel ostati ovdje pa kako bude ili probati negdje drugdje ...a kažem , dosta sam putovala i baš nisam nešto oduševljena zapadnjačkim načinom života , ishrane pogotovo ... šta vi mislite kroz koliko godina bi se trebala početi događati velika frka na globalnom nivou? mislim , koliko otprilike imamo po vama vremena za odraditi neke stvari ako bi se išlo van u inozemstvo ? možda je pitanje malo nejasno , al ne znam kako bih se izrazila jer mi je kaos u glavi, 150 misli mi leti

Velika frka je vec pocela, a po meni, kulminacija nastupa na jesen iduce godine jer tada pocinje novi sedmogodisnji ciklus (ako sam ja dobro izracunao). Ako imate poslic i ako mozete da skupite budzet od 20.000 evra, predlazem da se upisete na neki fakultet u Izraelu, ovaj je mozda najbolji:

https://overseas....

Fakultet nije zahtevan, imacete dosta slobodnog vremena, dobicete studentsku vizu na godinu dana, a posle prve godine mozete da aplicirate za stipendiju, a usput mozete i da radite nesto pa da dodatno zaradjujete. Posle godinu dana kao student produzite vizu na jos godinu dana.
 
Miroljub Petrovic
ro004 - poruka glasi:

Pozdrav! Imam svrbež kože i na njoj su se pojavila crvene mrlje. Po cijelom tijelu. Što bi to moglo biti i kako se učinkovito liječiti? Hvala na odgovoru.

Organizam se cisti i preko koze, koza se naziva "trecim bubregom" coveka. Promene ne kozi su najcesce posledica zaprljanosti organizma iznutra i potrebe organizma da se cisti preko koze. Zivi prema kratkim instrukcijama iz donej knjige i bice ti dobro:

http://cps.org.rs...ecenja.pdf
 
SnezaDjak
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

SnezaDjak - poruka glasi:

I dalje ne vidim neke stvari tako kao Vi, ali nemam dovoljno znanja da sad ulazim u neke dublje rasprave...

Nije problem znanje, nego karakter. I najobicniji pusac ima znanje da je duvan stetan, pa i dalje pusi. Danasnjim ljudima je biblijska poruka prejaka jer zahteva radikalnu promenu nacina zivota i navika, i onda ljudi imaju problem da vide stvari onakvim kakve ih Biblija opisuje.


Hvala na zabrinutosti za moj karakter, slazem se da je potrebna promena nacina zivota i navika, radim na tome, do sada mi je Bogu hvala dobro islo, nadam se da ce tako biti i ubuduce...
...mozda nemam tako savrsena karakter i navike kao Vi pa mi jos neke stvari nisu tako kristalno jasne kao Vama (koliko vidim po Vasim recima-jedinom predstavniku istine na ovoj planeti trenutno)
...nastavicu da citam i da se uzdam u Boga, pa ce mi verujem On razjasniti sve sto mi jos uvek nije jasno.
Vama hvala na odvojenom vremenu, ne bih Vas vise zadrzavala, sve najbolje.
''Vidiš li čoveka koji za sebe misli da je mudar? Više nade ima za bezumnika nego za njega.''
 
Miroljub Petrovic
SnezaDjak - poruka glasi:

Hvala na zabrinutosti za moj karakter, slazem se da je potrebna promena nacina zivota i navika, radim na tome, do sada mi je Bogu hvala dobro islo, nadam se da ce tako biti i ubuduce...

Nisam uopste izrazio zabrinutost za vas karakter, samo sam dao konstataciju.

...mozda nemam tako savrsena karakter i navike kao Vi pa mi jos neke stvari nisu tako kristalno jasne kao Vama (koliko vidim po Vasim recima-jedinom predstavniku istine na ovoj planeti trenutno)

Razumevanje stvari nema veze sa karakterom, vec nacin zivota ima veze sa karakterom. Sve je vama jasno, nego se pravite grbavi, i jos se rugate onom od koga trazite odgovore. Zato vise necete dobijati odgovore od mene.

...nastavicu da citam i da se uzdam u Boga, pa ce mi verujem On razjasniti sve sto mi jos uvek nije jasno.

Takvima kao sto ste vi moze da pomogne samo neka nevolja, posto lepe reci i objasnjenja ne pomazu.
 
nosikiriki
https://www.youtu...wMHHKYvS58
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.60 sekundi!