Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Izlivi agresivne mrznje protiv Jevreja od strane trece najjace stranke u Madjarskoj:

https://www.youtu...nKZvlGJFJM
 
Gale
Šta da radi pojedinac ako ga (ne daj Bože) ujede besna životinja?
Neko nas odozgo posmatra...
 
Miroljub Petrovic
Gale - poruka glasi:

Šta da radi pojedinac ako ga (ne daj Bože) ujede besna životinja?

Samo budalu moze da ujede besna zivotinja. Ne postoji scenario da ozbiljnog coveka ujede besna zivotinja. One koje ujede, takvi pokazuju da ne brinu o sebi, pa im je i zdravlje slabo zbog neadekvatnog zivota, a samim tim i imunitet. Takvi mogu da uzmu najjacu dozu tunkture za imunitet na bazi ehinacee. Ti bi trebao stalno da nosis u dzepu tri tinkture za Imunitet posto si sklon da te ujede besna zivotinja, da te zakaci neka polna bolest, da ti padne klavir na glavu i sl.
 
Miroljub Petrovic
Uradjen je novi dizajn za sajt Zakoni Zdravlja, koji predstavlja najbolji izvor informacija o zdravlju na nasem jeziku:

www.zakonizdravlj...
 
Gale
To za besne životinje pitao sam u domenu teorije. Živim u brdsko-planinskom selu i gotovo svake godine znam da po medijima idu vesti za lisice itd, pa sam zbog toga i pitao. Šta ako mi ujedu npr. psa u toku noći? Treba li onda ta životinja da se ubije?
I ranije sam imao problema sa štetočinama.
Inače, po tim šumama imam svoje parcele na kojima spremam drva za zimu.
Neko nas odozgo posmatra...
 
crnitrn
http://www.vaselj...-decembru/
‎Српско-израелско пријатељство הידידות סרבי ישראלי‎
 
http://www.facebook.com/pages/Srpsko-Izraelsko-Pri
Djostanisic
https://www.youtu...mp;list=WL
 
smesko
Ima li neki dobar pouzdan sajt ili knjiga o lekovitim biljkama? nesto gde mogu naci kakva lekovita dejstva ima koja biljka. pokusao sam traziti po internetu pojedinacno za svaku biljku za sta je dobra, ali ubrzo sam video da na raznim sajtovima razlicito pise i da svaku biljku preterano hvale. npr za aloju veru sam procitao da je dobra bar za 15 razlicitih tegoba, a nije pisalo da je dobra kod opekotina, a znam da je dr sulc prvenstveno nju koristio kad je sprzio saku i da mu je puno pomogla.
 
Gost
http://www.novost...i-kmetstvo
 
Miroljub Petrovic
Gale - poruka glasi:

To za besne životinje pitao sam u domenu teorije. Živim u brdsko-planinskom selu i gotovo svake godine znam da po medijima idu vesti za lisice itd, pa sam zbog toga i pitao. Šta ako mi ujedu npr. psa u toku noći? Treba li onda ta životinja da se ubije?
I ranije sam imao problema sa štetočinama.
Inače, po tim šumama imam svoje parcele na kojima spremam drva za zimu.

Mediji pricaju gluposti da bi se stvorio razlog da se sve zivotinje vakcinisu protiv besnila. Tako se i danas deca vakcinisu protiv bolesti koje su iskorenjene.
 
Miroljub Petrovic
smesko - poruka glasi:

Ima li neki dobar pouzdan sajt ili knjiga o lekovitim biljkama? nesto gde mogu naci kakva lekovita dejstva ima koja biljka. pokusao sam traziti po internetu pojedinacno za svaku biljku za sta je dobra, ali ubrzo sam video da na raznim sajtovima razlicito pise i da svaku biljku preterano hvale. npr za aloju veru sam procitao da je dobra bar za 15 razlicitih tegoba, a nije pisalo da je dobra kod opekotina, a znam da je dr sulc prvenstveno nju koristio kad je sprzio saku i da mu je puno pomogla.

Evo:

http://www.mediaf...plants.rar
 
max006
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Izlivi agresivne mrznje protiv Jevreja od strane trece najjace stranke u Madjarskoj:

https://www.youtu...nKZvlGJFJM


Izgleda da se ceo svet sve vise i vise okrece protiv Jevreja.
http://youtu.be/P...
Nesto slicno se desava i u Grckoj
http://www.timeso...8-54745737
 
Gale
Da li riba u ishrani čoveka ima isti efekat kao i ostalo meso?
Šta konkretno predstavlja simbol ribe iz ranog Hrišćanstva?
Neko nas odozgo posmatra...
 
Miroljub Petrovic
Gale - poruka glasi:

Da li riba u ishrani čoveka ima isti efekat kao i ostalo meso?
Šta konkretno predstavlja simbol ribe iz ranog Hrišćanstva?

Riba ima manje masnoca i manje je stetna od ostalog mesa. Riba kao simbol nema veze sa Isusom, riba je paganski simbol boga (demona) Dagona (dag na hebrejskom znaci "riba").
 
friend
Neverovatno!
https://www.youtu...lTA3rnpgzU
 
nesa78
Pozdrav Miroljube

Evo jedno pitanje.....na you tubu-u postoji emisija , mislim da je davno snimana kada si bio gost zajedno sa Dejanom Lucicem koji kaze za sebe da je masom , nije tajna. I sa jos jednim masonom njegovim promoterom knjiga, i on za sebe da je kaze mason....da uci predaje kabalu i dalje da ne pisem.. Cak je u emisiji povremeno bilo varnica u smislu da si pokazazivao sto i u predavanjima dajes da znacaja da coveku ne moze niko da naskodi ako je vezan za Boga i ako se drzi Bozijih zakona. I jednom delu emisije taj drugi mason te cak upozorava da moze da te "veze" i tako slicno...Konacno moje pitanje, zasto se direktno nisi zasuo u lice sta sve mislis o njima? Zasto nisi u toj emisiji rekao ko su i sta su? Da li mislis da borba pojedinca kao tebe nije dovoljna ili si bio samo ucitiv u emisiji? Dobro iz ovog se radja puno pitanja , ali generalno zasto nisi kao sa Markom Nicovicem usao u konktretne stvari? Dalje znam tvoje misljenje o zakonu atrakcije, gosti u emisiji su direktno i tome pricali nisi zauzemo negativan stav prema tome...
Eto , pa pozdrav svima na forumu...
 
Miroljub Petrovic
nesa78 - poruka glasi:

Pozdrav Miroljube

Evo jedno pitanje.....na you tubu-u postoji emisija , mislim da je davno snimana kada si bio gost zajedno sa Dejanom Lucicem koji kaze za sebe da je masom , nije tajna. I sa jos jednim masonom njegovim promoterom knjiga, i on za sebe da je kaze mason....da uci predaje kabalu i dalje da ne pisem.. Cak je u emisiji povremeno bilo varnica u smislu da si pokazazivao sto i u predavanjima dajes da znacaja da coveku ne moze niko da naskodi ako je vezan za Boga i ako se drzi Bozijih zakona. I jednom delu emisije taj drugi mason te cak upozorava da moze da te "veze" i tako slicno...Konacno moje pitanje, zasto se direktno nisi zasuo u lice sta sve mislis o njima? Zasto nisi u toj emisiji rekao ko su i sta su? Da li mislis da borba pojedinca kao tebe nije dovoljna ili si bio samo ucitiv u emisiji? Dobro iz ovog se radja puno pitanja , ali generalno zasto nisi kao sa Markom Nicovicem usao u konktretne stvari? Dalje znam tvoje misljenje o zakonu atrakcije, gosti u emisiji su direktno i tome pricali nisi zauzemo negativan stav prema tome...
Eto , pa pozdrav svima na forumu...

Gora stvar od ateizma je sablaznjavanje ljudi. Lakse je pricati sa ateistom o religiji, nego sa covekom koji je sablaznjen nemoralom svestenika i crkve. Znanje nije dovoljno da bi se resio odredjeni problem. Potrebna je i mudrost. A mudrost coveka osposobljava da primeni odredjeno znanje tamo gde treba i u adekvatnoj meri. Ti mozes da udje u kafanu i da na sav glas pocnes da vices o stetnosti duvana i alkohola, ali to nije pametno. U svakoj situaciji treba da znas da procenis sta mozes da kazes i koliko. Mnogi ljudi sebi prave probleme u porodici i drustvu jer procaju o religiji vise nego sto treba, i na neadekvatan nacin.

U pomenutoj emisiji tema je bila moja knjiga "Tajna srecnog zivota" i posto sam procenio profil ljudi u studiju, u skladu sa tim sam govorio. Slicni princip treba primenjivati u svakoj prilici. Od znamenitih biblijskih licnosti, narocito od Isusa, mozemo da ucimo kako, i na koji nacin, treba komunicirati sa ljudima po pitanjima religije.
 
nesa013
U Gradskoj biblioteci u Pančevu održaće se tribina na temu: Porodica – tajna uspeha naših slavnih predaka, u sredu, 4.juna u 19 časova. Gost tribine biće dr Miroljub Petrović, autor knjiga Brak i porodica i Tajna srećnog života.

Eto prilike, najpre za ljude iz Panceva, Beograda i okoline, da se skupimo i druzimo. Obavestite vase prijatelje.

Evo fejsbuk stranice za ovaj dogadjaj:

https://www.faceb...849739655/

Vidimo se.
 
Maksim
Помаже Бог !

Када читамо неки текст ми пре свега изучавамо га како би схватили шта у њему пише . А да би уствари схватили шта у њему пише морамо се користит одређеном методом а метода се састоји од принципа или правила . И сад ако смо ми користили исправну методу тј . користили смо се добрим принципима или правилима ми ћемо доћи и до одређеног схватања . Међутим , неки други људи ће рећи да тај и тај текст нису разумјели а неки ће га погрешно разумјети а неки ће само рећи да је то глупост а неки ће се расправљати ко га је боље тј . вјеродостојније схватио и прењео боље студенту , професору , читаоцу , слушаоцу , другу , сестри , брату . . . . Тако и код Библијског текста неки ће одређени текст , разумјет овако неки онако , неки га неће никако ни разумјет јер не желе , такође неки ће га по квантитету шире објашњават неки мање , неки ће га квалитетно разумјет а неки не . А можда је највећи проблем што смо неразумљиви једни другима што нисмо на исти начин и исти можда труд уложили ( мада је некад труд и подједнак )да схватимо шта подразумјева одређени текст , односно нисмо се придржавали истих правила ( која код једног скоро не постоје а која су код другог као код перфекционисте тачна – јер користећи се њима и прелазећи рјешавањем једно правило за другим он долази и до коначног одговора ) . Међутим , дешава се и да двојца велких теолога улажу велки труд и дођу до драстично супротних схватања библијског текста . Зашто ? До ове разлике долази или због тога што један употребљава погрешну методу или само паушално схвата Библијски текст или то ради из намјера чисто идеолошких и политичких .

Е сад хтјео бих да Вас питам на основу овог горе написаног , којих принципа ( барем оних основних ) се држите Ви и остали теолози који су исто Православни при тумачењу Светог Писма односно текста Светог Писма . И да ли један такав принцип може да се примјени и на текстове теолошке и уопште религиозних књига , научних књига , поезије итд . . . Јер ако је то најбољи пут ка схватању Библијског текста онда је и најбољи пут ка схватању и неких других књига које су пожељне за читат . Значи од којих се правила састоји та метода иако знамо да је најважнија књига коју треба проучават и читат Библија да ли се једна таква метода може примјенит и на остале корисне књиге ?

Ово је сигурно једно од важнијих питања јер како сами некад кажете у једном од својих предавања : “Порука свима је да живе у складу са принципима који су давно дати а који су прошли тест најстрожијих научних истраживања . Порука је свима да живе у складу са законима које је Творац успоставио . Можемо да читамо разне књиге али најбоља књига , књига са најбољим упуствима , са беспрекорним упуствима јесте Свето Писмо . Треба проучавати Божију Ријеч и живјети у складу са упуствима које Творац даје “ . Значи ако проучавамо Божију Ријеч то не радимо сигурно на један начин случајности него одређеном методом која нас сигурно доводи до разумјевања онога што се зове Истина и Истинита Божија Ријеч . Ако то радимо на тако један неозбиљан начин без одређених правила онда смо ми неозбиљни према Творцу и према књизи коју Нам је на покољење оставио , ако то радимо без одређеног метода без неког темеља онда смо стварно неозбиљни . Јер радећи то неозбиљно онда лако можемо да упаднемо у контрадикторности и да уђемо у вербални сукоб са неистомишљеницима ако је и њима битна Божија ријеч и ако и они се боре да што боље схвате шта нам то Бог и његове Слуге говоре и зашто је то све битно за нас и како то истражити . Уосталом и ако данас има много разних огранака онога што зовемо Хришћанство ипак све нас на неки начин Свето Писмо спаја мада га сви нетумаче исправно што из незнања што и из непознавања тог правог правила али има и оних који текст намјерно погрешно тумаче из чисто идеолошких и политичких намјера како сам негдје мало горе написао . Ако свако научно истраживање има нека одређена правила којих се сваки научник мора да држи да би дошо до неког ваљаног резултат мора сигурно да има неко правило којег се држи онај ко жели да исправно протумачи и Божију Ријеч , која није обична ријеч .

Поздрав
Izmenio/la Maksim na 31.05.2014 21:42
Не оговарајте један другога, браћо , јер ко оговара брата или осуђује брата свога оговара закон и осуђује закон , а ако закон осуђујеш , ниси вршилац закона него судија . Један је Законодавац и Судија , који може спасти и погубити . А ко си ти што другога осуђујеш ?
( Јаковљева Посланица 4: 11- 12)
 
Petar Vlahovic
Evo sta je izjavio jedan profesionalni teniser:

"Nadam se da neće nastaviti profesionalnu karijeru. Nadam se. Ne bih voleo da moje sestre budu profesionalne teniserke. To nije za ženu, to je teško. Žena treba da uživa u životu, treba da razmišlja o porodici, o deci. O kakvoj deci možete da razmišljate pre 27. godine, ukoliko ste profesionalna sportistkinja? Ženama nije mesto u profi sportu", odgovorio je Gulbis.

A naslov je totalno drugaciji: "Žene su tu da rađaju, a ne da se bave sportom!?"

http://mondo.rs/a...ortom.html
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.56 sekundi!