Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
xxx
Konstantin_K - poruka glasi:

Љуто, љуће, најљуће:

www.pepperjoe.com


Vidim da ovaj preferira jalapeno papričice. Moram reći da je točno ovo što kaže da ih je lako uzgojiti i da se mogu koristiti za sve namjene. Ja sam ove godine posadio par komada i to je rodilo nevjerovatno. Solidno su ljute i ja pojedem svaki dan dvije-tri. Toliko su rodile da sam ih morao svezati za kolac inače bi se sve porušilo. Sutra ću ih uslikati pa ću postaviti slike. Ako netko treba koju za sjeme neka se javi, pa se dogovorimo Smile. Organski su uzgojene tako da je sjeme odlično.
"Mudrost daje mudrome više moći, nego što je imaju u gradu desetorica samosilnika. "
 
Miroljub Petrovic
xxx - poruka glasi:

Konstantin_K - poruka glasi:

Љуто, љуће, најљуће:

www.pepperjoe.com


Vidim da ovaj preferira jalapeno papričice. Moram reći da je točno ovo što kaže da ih je lako uzgojiti i da se mogu koristiti za sve namjene. Ja sam ove godine posadio par komada i to je rodilo nevjerovatno. Solidno su ljute i ja pojedem svaki dan dvije-tri. Toliko su rodile da sam ih morao svezati za kolac inače bi se sve porušilo. Sutra ću ih uslikati pa ću postaviti slike. Ako netko treba koju za sjeme neka se javi, pa se dogovorimo Smile. Organski su uzgojene tako da je sjeme odlično.

Koliko ima jedinica ljutine? Otprilike.
 
Petar Vlahovic
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

xxx - poruka glasi:

Konstantin_K - poruka glasi:

Љуто, љуће, најљуће:

www.pepperjoe.com


Vidim da ovaj preferira jalapeno papričice. Moram reći da je točno ovo što kaže da ih je lako uzgojiti i da se mogu koristiti za sve namjene. Ja sam ove godine posadio par komada i to je rodilo nevjerovatno. Solidno su ljute i ja pojedem svaki dan dvije-tri. Toliko su rodile da sam ih morao svezati za kolac inače bi se sve porušilo. Sutra ću ih uslikati pa ću postaviti slike. Ako netko treba koju za sjeme neka se javi, pa se dogovorimo Smile. Organski su uzgojene tako da je sjeme odlično.

Koliko ima jedinica ljutine? Otprilike.


Ove su slabe. Imaju od 2500-10000 scovila, a ona koju je skoro izbacio jedan clan ima od 1 200 000 - 2 000 000 scovila (najluca na svetu).

ja htedoh da pitam kolika jacina paprike treba da bude da bi se koristila u mddicini? video sam na onom sajtu što je izbacio jedan član da prodaju 10 najljućih vrsta sa po 10 semena od svake za oko 16 eura (Svih 10 vrsta). Ne znam da li se isplati da uzmem toliko vrsta ili samo par njih. Pretpostavljam da delotvornost tinkture zavisi od jačine, a ne toliko od neke odredjene sorte?
 
The Seeker
možete li mi reći zašto ste izbrisali moje pitanje?
hvala
 
Miroljub Petrovic
Petar Vlahovic - poruka glasi:

Miroljub Petrovic - poruka glasi:

xxx - poruka glasi:

Konstantin_K - poruka glasi:

Љуто, љуће, најљуће:

www.pepperjoe.com


Vidim da ovaj preferira jalapeno papričice. Moram reći da je točno ovo što kaže da ih je lako uzgojiti i da se mogu koristiti za sve namjene. Ja sam ove godine posadio par komada i to je rodilo nevjerovatno. Solidno su ljute i ja pojedem svaki dan dvije-tri. Toliko su rodile da sam ih morao svezati za kolac inače bi se sve porušilo. Sutra ću ih uslikati pa ću postaviti slike. Ako netko treba koju za sjeme neka se javi, pa se dogovorimo Smile. Organski su uzgojene tako da je sjeme odlično.

Koliko ima jedinica ljutine? Otprilike.


Ove su slabe. Imaju od 2500-10000 scovila, a ona koju je skoro izbacio jedan clan ima od 1 200 000 - 2 000 000 scovila (najluca na svetu).

ja htedoh da pitam kolika jacina paprike treba da bude da bi se koristila u mddicini? video sam na onom sajtu što je izbacio jedan član da prodaju 10 najljućih vrsta sa po 10 semena od svake za oko 16 eura (Svih 10 vrsta). Ne znam da li se isplati da uzmem toliko vrsta ili samo par njih. Pretpostavljam da delotvornost tinkture zavisi od jačine, a ne toliko od neke odredjene sorte?

Potrebno je da bude jacine bar 150.000, da bi mogla da se koristi za tinkture. Pozeljno je da bude 250.000 do 400.000. Sve preko toga je odlicno i razblazivalo bi se. Ali, 250.000 zavrsava posao za sve potrebe, a moze i jaca, to ne smeta jer bi se razblazila, dok slabe ne mogu da se "pojacaju".
 
Miroljub Petrovic
The Seeker - poruka glasi:

možete li mi reći zašto ste izbrisali moje pitanje?
hvala

Zato sto je glupo pitanje. Ako nastavis sa glupim pitanjima bices banovan.
 
The Seeker
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

The Seeker - poruka glasi:

možete li mi reći zašto ste izbrisali moje pitanje?
hvala

Zato sto je glupo pitanje. Ako nastavis sa glupim pitanjima bices banovan.


Ne postoje glupa pitanja, samo glupi odgovori. Al kad vec inzisitirate, mozda na ovo odgovorite.
Kako objasnjavate činjenicu da se u NZ koristi riječ "uskrsnuće" iako je poznato da ta riječ nije postojala u grčkom niti u hebrejskom jeziku.
Hvala
 
Miroljub Petrovic
The Seeker - poruka glasi:

Miroljub Petrovic - poruka glasi:

The Seeker - poruka glasi:

možete li mi reći zašto ste izbrisali moje pitanje?
hvala

Zato sto je glupo pitanje. Ako nastavis sa glupim pitanjima bices banovan.


Ne postoje glupa pitanja, samo glupi odgovori.

Vidim da citiras moje reci izvan konteksta. Ne postoje glupa pitanja kada ih postavljaju pocetnici u teologiji koji tragaju za istinom. Ali, kada neko nov dodje na ovaj forum, i nece da procita od pocetka sta sam pisao, i bez mnogo razmisljanja postavlja pitanja koja je procitao na nekom satanistickom ili ateistickom sajtu, onda se to zovu "glupa pitanja".

Al kad vec inzisitirate, mozda na ovo odgovorite. Kako objasnjavate činjenicu da se u NZ koristi riječ "uskrsnuće" iako je poznato da ta riječ nije postojala u grčkom niti u hebrejskom jeziku.
Hvala

Jel si ti to strucnjak za hebrejski i grcki jezik pa znas da ta rec "ne postoji" u tim jezicima? Ili se na nekom blejackom sajtu tu glupost procitao? Naravno da u hebrejskom jeziku postoji rec "vaskrsenje" (hebr. tehija) i o tome sam govorio na forumu (grcki jezik ne bih komentarisao jer na njemu nije pisana Biblija). Jel ti sad jasno zasto brisem tvoja ultra glupa pitanja?
 
The Seeker
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

The Seeker - poruka glasi:

Miroljub Petrovic - poruka glasi:

The Seeker - poruka glasi:

možete li mi reći zašto ste izbrisali moje pitanje?
hvala

Zato sto je glupo pitanje. Ako nastavis sa glupim pitanjima bices banovan.


Ne postoje glupa pitanja, samo glupi odgovori.

Vidim da citiras moje reci izvan konteksta. Ne postoje glupa pitanja kada ih postavljaju pocetnici u teologiji koji tragaju za istinom. Ali, kada neko nov dodje na ovaj forum, i nece da procita od pocetka sta sam pisao, i bez mnogo razmisljanja postavlja pitanja koja je procitao na nekom satanistickom ili ateistickom sajtu, onda se to zovu "glupa pitanja".

Al kad vec inzisitirate, mozda na ovo odgovorite. Kako objasnjavate činjenicu da se u NZ koristi riječ "uskrsnuće" iako je poznato da ta riječ nije postojala u grčkom niti u hebrejskom jeziku.
Hvala

Jel si ti to strucnjak za hebrejski i grcki jezik pa znas da ta rec "ne postoji" u tim jezicima? Ili se na nekom blejackom sajtu tu glupost procitao? Naravno da u hebrejskom jeziku postoji rec "vaskrsenje" (hebr. tehija) i o tome sam govorio na forumu (grcki jezik ne bih komentarisao jer na njemu nije pisana Biblija). Jel ti sad jasno zasto brisem tvoja ultra glupa pitanja?




Hvala na odgovoru.
Međutim niste odgovorili na pitanje koje sam postavio. Prije svega ja nisam rekao da riječ "uskrsnuće" ne postoji na hebrejskom jeziku, nego da nije postojala u Kristovo vrijeme, budući da nije postojao pojam koji bi toj riječi odgovarao. Jednaka je stvar i s grčkim(ispravite me ako griješim, ali zar nisu evanđeja pisana na grčkom jeziku, odnosno jednoj varijanti grčkog). Mene zanima slijedeće: kako je moguče sigurno znati da je Isus govorio o svojem uskrsnuću u smislu kako ga mi to danas tumacimo, kada u 14 ulomaka u evandeljima koji se inace koriste kao osnova za dokaz Kristova pretkazivanja svojeg uskrsnuća, nikada nije bila upotrijebljena riječ uskrsnuće.
nemojte mislite da pokušavam provocirati, samo trazim odgovore na pojedina pitanja, a Vama se obracam jer se nadam da možete dati kvalitetan odgovor.
Hvala
 
dunja
im nekih mesec dana da me svremena na vreme smara neki suvi kasalj a nemogu d nadjem na forumu recept sa ljutim paprikama sto je neko postavio to je reio lican problem,pa ako neko zna nes.to o tome .hvala
 
Miroljub Petrovic
The Seeker - poruka glasi:

Hvala na odgovoru.
Međutim niste odgovorili na pitanje koje sam postavio. Prije svega ja nisam rekao da riječ "uskrsnuće" ne postoji na hebrejskom jeziku, nego da nije postojala u Kristovo vrijeme, budući da nije postojao pojam koji bi toj riječi odgovarao. Jednaka je stvar i s grčkim(ispravite me ako griješim, ali zar nisu evanđeja pisana na grčkom jeziku, odnosno jednoj varijanti grčkog). Mene zanima slijedeće: kako je moguče sigurno znati da je Isus govorio o svojem uskrsnuću u smislu kako ga mi to danas tumacimo, kada u 14 ulomaka u evandeljima koji se inace koriste kao osnova za dokaz Kristova pretkazivanja svojeg uskrsnuća, nikada nije bila upotrijebljena riječ uskrsnuće.
nemojte mislite da pokušavam provocirati, samo trazim odgovore na pojedina pitanja, a Vama se obracam jer se nadam da možete dati kvalitetan odgovor.
Hvala

Odgovorio sam vise pita na to pitanje, ali ti nisi citao prethodne postove. CEO Novi zavet je pisan na hebrejskom jeziku. Pisali su ga Jevreji prevashodno za Jevreje, jer je Bozji plan da se preko Jevreja Njegov plan spasenja prenese celom covecanstvu. Naravno da je Isus govorio hebrejskim jezikom, a to su paganska lupetaranja da je On govorio aramejskim, grckim, hrvatskim, vojvodjanskim, crnogorskim, papskim ili albanskim jezikom. Mozes na internetu da pogledas hebrejski tekst Jevandjelja po Mateju koji je ostao u dobroj meri sacuvan, pa ako malo znas hebrejski videces da Isus itekako koristio rec "vaskrsenje", "uskrsnuce" ili kako vec neko prevodi.
 
Miroljub Petrovic
dunja - poruka glasi:

im nekih mesec dana da me svremena na vreme smara neki suvi kasalj a nemogu d nadjem na forumu recept sa ljutim paprikama sto je neko postavio to je reio lican problem,pa ako neko zna nes.to o tome .hvala

U 2,3 dl vode se ubaci 5-6 cesnjeva iseckanog belog luka, cetvrtina crnog luka, cetvrtina kasicice ljute aleve paprike, supena kasika meda i jedan iscedjen limun, pa se to sve izmiska u blenderu i polako pije 15 minuta.
 
robertp
Poštovanje, Miroljube. Vidio sam da na jednom mjestu spominjete kako ste za ručak jeli humus namaz s kruhom, te da se kruh pravi
s mineralnom vodom bez kvasca.

Je li to pečeni kruh bez kvasca ili sirovi kruh?

Je li humus od kuhanog slanutka (leblebije) ili sirovog?

Ima li negdje recepata za takav kruh i za namaz?

Da li sve jedete sirovo ili jedete i namirnice koje su pečene ili kuhane
poput ovoga gore navedenoga?

Lp,
Robert
 
Miroljub Petrovic
robertp - poruka glasi:

Poštovanje, Miroljube. Vidio sam da na jednom mjestu spominjete kako ste za ručak jeli humus namaz s kruhom, te da se kruh pravi
s mineralnom vodom bez kvasca.

Je li to pečeni kruh bez kvasca ili sirovi kruh?

U pitanju je peceni hleb bez kvasca.

Je li humus od kuhanog slanutka (leblebije) ili sirovog?

Nekada od kuvanog, a nekada od sirovog.

Ima li negdje recepata za takav kruh i za namaz?

Govorio sam o tome. Hleb se pravi tako sto se uzme pola kilograma integralnom brasna (psenicnog, razenog ili nekog drugog, a moze i mesano), ubaci se kasicica soli i u posudi dodaje kisela voda i meša varjačom dok brašno ne upije svu vodu. Onda se po jedna supena kašika tog testa stavlja u teflon kalupe za projice, kao na donjoj slici:

http://www.cps.or...teflon.jpg

i peče se u rerni.

Uskoro ćemo izbaciti knjigu sa receptima za sirov hleb.

Da li sve jedete sirovo ili jedete i namirnice koje su pečene ili kuhane
poput ovoga gore navedenoga?

Uglavnom jedem sirovo, a pečeno i kuvano jedem samo kad nemam ništa sirovo ili ukusno.
 
Mihajlo Radojcic
Ako neko zna nekog iz Srbije ko prodaje seme od ljute paprike sorte Jolokija ili Habanero neka mi posalje njegov broj tel. na pm.
 
aabb
Miroljube,jedan moj brat je pio koka kolu umesto vode i ostetio je zeludac,kad god nesto pojede tera ga da povraca,doktori su pominjali da mozda mora operacija.Znate li vi nesto sto je dobro da se povrati snaga misica za koji doktori kazu da je popustio pa zbog toga povraca?
 
Laki
Na lečenju kod neprijatelja

http://www.dw.de/...a-17109101
 
crnitrn
http://www.blic.r...ocu-linija
Ja smatram da je ovo jos jedan dokaz da Bog postoji!!!
‎Српско-израелско пријатељство הידידות סרבי ישראלי‎
 
http://www.facebook.com/pages/Srpsko-Izraelsko-Pri
Miroljub Petrovic
aabb - poruka glasi:

Miroljube,jedan moj brat je pio koka kolu umesto vode i ostetio je zeludac,kad god nesto pojede tera ga da povraca,doktori su pominjali da mozda mora operacija.Znate li vi nesto sto je dobro da se povrati snaga misica za koji doktori kazu da je popustio pa zbog toga povraca?

Tom doktoru bi trebao mozak da se operise. Neka brat pije cedjene sokove od jabuke i sljiva, kao i sokove od sargarepe, razredjene sa 30% vode, i neka pije dosta vode, dok mu se zeludac malo smiri, to moze da bude za nekoliko dana, pa posle neka predje na hranu, sto vise biljnu.
 
igor-sk
novi papa pohvalio pravoslavlje i hteo bi da ubrza pregovore sa nama o zajednistvu. interesantno Frown
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.56 sekundi!