Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Denci - poruka glasi:

Причали сте да једно алкохолно пиће недељно оставља последице на мозак, о другим штетностима да не говоримо. Зашто је у новом завету толико пута потенцирано вино? Господ Исус Христос је учинио и једно чудо везано за вино, Он је морао знати за штетност вина.

Govorio sam o tome bezbroj puta, ali nisi citao sta sam pisao. U pitanju je sok od grozdja, a ne alkoholno vino. U 1. Mojsijevoj 40,11 imas opis kako se pravilo vino u biblijska vremena. "Vino" oznacava iscedjen sok iz grozdja, i podrazumeva se da nece niko ostaviti taj sok da se pokvari i usmrdi, pa da dobije alkoholno vino i da to pije. Ali, danasnji covek je skroz poludeo i to je postalo normalno, kao i mnoge druge lose stvari.
 
Zubarolog
A kako objasnjavate to sto vrlo cesto sanjamo pokojnike (rodbinu, prijatelje). Moja baba vrlo cesto sanja svoju majku, koja je nedavno preminula. Javlja joj se u snu i iznosi joj neke informacije, koje se u vrlo bliskoj buducnosti obistinjavaju u sto odsto slucajeva. Prosto neverovatno, da sve sto joj kaze bude istina. Kakva je to sad sila? Ko se ustvari njoj javlja u snu, majka, Bog, djavo, ko? I ono sto je jako bitno, vrlo je pobozna zena, mislim na moju babu.
Hvala na odgovoru.
 
Nikolic1
Da li može da se leči prosirena prostata?
Hvala i veliki pozdrav.
 
Laki
Kako se pećinski čovek uklapa u Bibliju

http://www.youtub...nCB7wmXU6M
 
Miroljub Petrovic
Zubarolog - poruka glasi:

A kako objasnjavate to sto vrlo cesto sanjamo pokojnike (rodbinu, prijatelje). Moja baba vrlo cesto sanja svoju majku, koja je nedavno preminula. Javlja joj se u snu i iznosi joj neke informacije, koje se u vrlo bliskoj buducnosti obistinjavaju u sto odsto slucajeva. Prosto neverovatno, da sve sto joj kaze bude istina. Kakva je to sad sila? Ko se ustvari njoj javlja u snu, majka, Bog, djavo, ko? I ono sto je jako bitno, vrlo je pobozna zena, mislim na moju babu.
Hvala na odgovoru.

Tvoja baba je jako "pobozna", zato joj demoni salju takve snove. Kad se budes upoznao sa Biblijom videces da je tvoja baba dobronamerna, ali teoloski nepismena, i da zato robuje raznim paganskim stvarima zbog kojih ima problema sa demonima.
 
Miroljub Petrovic
Nikolic1 - poruka glasi:

Da li može da se leči prosirena prostata?
Hvala i veliki pozdrav.

Sve moze da resi.
 
Miroljub Petrovic
Laki - poruka glasi:

Kako se pećinski čovek uklapa u Bibliju

http://www.youtub...nCB7wmXU6M

Nema sta da se ne uklapa. Neki ljudi su ostavili crteze po pecinama, ali to ne znaci da su bili primitivni kao sto ih prikazuje teorija evolucije.
 
krnyo
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Denci - poruka glasi:

Причали сте да једно алкохолно пиће недељно оставља последице на мозак, о другим штетностима да не говоримо. Зашто је у новом завету толико пута потенцирано вино? Господ Исус Христос је учинио и једно чудо везано за вино, Он је морао знати за штетност вина.

Govorio sam o tome bezbroj puta, ali nisi citao sta sam pisao. U pitanju je sok od grozdja, a ne alkoholno vino. U 1. Mojsijevoj 40,11 imas opis kako se pravilo vino u biblijska vremena. "Vino" oznacava iscedjen sok iz grozdja, i podrazumeva se da nece niko ostaviti taj sok da se pokvari i usmrdi, pa da dobije alkoholno vino i da to pije. Ali, danasnji covek je skroz poludeo i to je postalo normalno, kao i mnoge druge lose stvari.


Noa je očito iznimka. On se je uredno našlaufo. U SZ Bog spominje da se za vrijeme nazireata ne pije vina ni opojna pića niti da se jede grožđa. Ja iz toga iščitavam da su si Izraelci znali "spiti nekaj". Ispravite me ako griješim.
Bog u 5. Mojsijevoj ili Ponovljenom zakonu 14,26 kaže Izraelcima da "da za novac kupe što žele... vino ili opojno piće ... ondje se veseli u nazočnosti Jahve Boga svoga." Ovdje se radi o desetini.
Koliko sam ja razumio Biblijski nije zabranjeno jesti meso niti piti mlijeko. Usudim se reći da nije zabranjeno piti alkohol. Mi znamo da smo stvoreni da jedemo bilje i da živimo trezveni kako bi Božji Duh prebivao u nama, ali Bog je "dozvolio" kao nužno zlo da ljudi mogu u određenim trenucima konzumirati alkoholna pića kao i jesti meso iako dobro zna da to nije najbolji izbor za nas. To u biti i nije centralno pitanje. Slična stvar je i sa pitanjem incesta na koji nailazimo u Bibliji. Ja sam osobno apsolutno protiv alkohola i u mikroskopskim količinama. Ne mogu si zamislit da Isus pije gemišt ili Žuju.
Vjerojatno nemam znanja po ovom pitanju, ali ovako shvaćam stvari. Nemam s tim problema jer to ne konzumiram.
 
CarskaSrbija
http://srbin.info...ati-danci/
CarskaSrbija
 
GOGO
CENTAR ZA PRIRODOSLOVNE STUDIJE na danu udruga u Zagrebu dobiva na korištenja štand za udrugu na Zrinjevcu ovaj ponedjeljak 23. rujna 2013. od 17-21h. Štand će biti obilježen nazivom udruge. MOLIM SVE koji imaju kvalitetne materijale(video,audio, knjige letke,plakate) za dijeliti ili prodati da mi jave na tel. 091 533 6997. Ako netko ima slućajno mali generator struje bilo bi jako dobro. HVALA
 
Zubarolog
Gedeon - poruka glasi:

Druga emisija novog serijala Nauka i Biblija

http://www.youtub...-dLfakUXTw


Kada je ovo snimano?
 
Harambasa
Ako se dobro secam, u jednoj starijoj emisiji si rekao da ne postoje fosili ljudi. Jel se zna zasto? Da li se nesto u medjuvremenu promenilo? (zapazio sam vremenom mozda par kostiju i otisaka stopala)
 
Djape
Ne razumem ovo sto pise u Svetom Pismu novog savremenog prevoda, u Mojsijevoj 9,20-9,25:
20. Ноје је почео да обрађује земљу и засадио је виноград. 21. Једном кад је пио вино, опио се и открио се у свом шатору. 22. А Хам, Хананов отац, видео је голотињу свог оца и отишао да то каже двојици своје браће која су била напољу. 23. Тада су Сим и Јафет узели огртач и пребацили га преко рамена и ушли ходајући уназад. Тако су покрили голотињу свог оца, док су лицем били окренути на другу страну, па тако нису видели голотињу свог оца. 24. Кад се Ноје пробудио, отрезнивши се од вина, и кад је сазнао шта му је учинио најмлађи син, 25. рекао је: „Нека је проклет Ханан. Нека буде најнижи слуга својој браћи.”

Ovo sa vinom ne razumem, jer ako je ono tada predstavljalo sok od grozdja, kako je onda Noje od njega mogao da se opije?
 
Bobyus
Časna sestra iz Sirije: Snimci otrovane dece lažni

http://www.vesti-...dece-lazni
 
Miroljub Petrovic
krnyo - poruka glasi:

Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Denci - poruka glasi:

Причали сте да једно алкохолно пиће недељно оставља последице на мозак, о другим штетностима да не говоримо. Зашто је у новом завету толико пута потенцирано вино? Господ Исус Христос је учинио и једно чудо везано за вино, Он је морао знати за штетност вина.

Govorio sam o tome bezbroj puta, ali nisi citao sta sam pisao. U pitanju je sok od grozdja, a ne alkoholno vino. U 1. Mojsijevoj 40,11 imas opis kako se pravilo vino u biblijska vremena. "Vino" oznacava iscedjen sok iz grozdja, i podrazumeva se da nece niko ostaviti taj sok da se pokvari i usmrdi, pa da dobije alkoholno vino i da to pije. Ali, danasnji covek je skroz poludeo i to je postalo normalno, kao i mnoge druge lose stvari.


Noa je očito iznimka. On se je uredno našlaufo.

Noje moguce nije znao za procese koji su se pojavili nakon Potopa, kao sto je vrenje, pa mu se desilo to sto se desilo, a verovatno mu je Bog rekao, ali on to nije dovoljno ozbiljno shvatio.
 
Miroljub Petrovic
Zubarolog - poruka glasi:

Gedeon - poruka glasi:

Druga emisija novog serijala Nauka i Biblija

http://www.youtub...-dLfakUXTw


Kada je ovo snimano?

Pre dve sedmice.
 
Miroljub Petrovic
Harambasa - poruka glasi:

Ako se dobro secam, u jednoj starijoj emisiji si rekao da ne postoje fosili ljudi. Jel se zna zasto? Da li se nesto u medjuvremenu promenilo? (zapazio sam vremenom mozda par kostiju i otisaka stopala)

Nije se promenilo u smislu da je neko objavio neki novi nalaz.
 
Miroljub Petrovic
Djape - poruka glasi:

Ne razumem ovo sto pise u Svetom Pismu novog savremenog prevoda, u Mojsijevoj 9,20-9,25:
20. Ноје је почео да обрађује земљу и засадио је виноград. 21. Једном кад је пио вино, опио се и открио се у свом шатору. 22. А Хам, Хананов отац, видео је голотињу свог оца и отишао да то каже двојици своје браће која су била напољу. 23. Тада су Сим и Јафет узели огртач и пребацили га преко рамена и ушли ходајући уназад. Тако су покрили голотињу свог оца, док су лицем били окренути на другу страну, па тако нису видели голотињу свог оца. 24. Кад се Ноје пробудио, отрезнивши се од вина, и кад је сазнао шта му је учинио најмлађи син, 25. рекао је: „Нека је проклет Ханан. Нека буде најнижи слуга својој браћи.”

Ovo sa vinom ne razumem, jer ako je ono tada predstavljalo sok od grozdja, kako je onda Noje od njega mogao da se opije?

Govorio sam o tome. Noje moguce nije znao za procese koji su se pojavili nakon Potopa, kao sto je vrenje, pa mu se desilo to sto se desilo, a verovatno mu je Bog rekao, ali on to nije dovoljno ozbiljno shvatio.
 
Miroljub Petrovic
Bobyus - poruka glasi:

Časna sestra iz Sirije: Snimci otrovane dece lažni

http://www.vesti-...dece-lazni

Pa sta ocekujes da kaze neko ko pripada sistemu koji podrzava Asada i unistenje Izraela? I jucerasnji napad na Euleks na Kosovu je organizovan od strane istog okupatora da bi se dobio povod za represiju protiv neposlusnog naroda.
 
Miroljub Petrovic
Izasla je iz stampe knjiga "Košer seks" koju je pisao rabin Šmuli Boteah, poznat po teksu "Jevrejsko shvatanje sramote":

http://elmundosef...je-sramote

Knjiga ima dosta korisnih informacija i predstavlja vrlo koristan izvor informacija. Evo korica knjige:

http://cps.org.rs...erseks.jpg

Knjiga se može za sada nabaviti samo u Srbiji putem telefona: 064-9191-478 ili e-maila:
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.55 sekundi!