Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
nosikiriki - poruka glasi:

Pomaze Bog! Imam jedno pitanje u vezi krvnog pritiska, naime danas sam ga izmerio 100/65 je iznosio, generalno imam uvek nizi pritisak. Jeo sam hleb od integralnog brasna, malo sam pojeo lesnika i kikirikija i voce.
E sad da li je to opasno i sta bi mogao da preduzmem da ga podignem na normalu, ako je uopste neophodno? Nemam neke simptome i probleme, vec ponekad mi se samo prispava u toku dana.

Veliki pozdrav Miroljube!

To je dobar krvni pritisak. Imas o tome detaljnije u 6. poglavlju knjige sa donjeg linka:

http://www.cps.or...ravlja.pdf
 
Podgorica
Ovo mi je napisao jedan lik koji je vjernik ali ne prihvata kreacionizam, pa da vidim sta bi Miroljub rekao na ovo Smile
-Neki tumači sledeći liniju od Adama na dalje, izračunali su da je svet star 6000 god.
-Iz knjige postanka vidimo da je čitava kreacija nastala za 6 dana, Zemlja, Mesec, Sunce, Zvezde.
-Brzina svetlosti je konstanta koju priznaju i najokoreliji kreacionisti.
-Svetlosna godina je razdaljina koju svetlost pređe za godinu dana. Svetlost od Sunca putuje 8 minuta, od Sirijusa koji je 4 svetlosne godine daleko- 4 godine.
-Najudaljeniji objekat koji se vidi golim okom je Andromeda, udaljena je 1,5 miliona svetlosnih godina.
Ako je nastala kad i Zemlja, kako kaze knjiga postanka, svetlost od nje bi morala da putuje milion ipo godina da bi bila vidljiva.
Prema tome Adromeda je mnogo starija od 6000 godina kada je navodno nastala.
Svemir je stariji nego što neki (ne svi, čak su i manjina) krecionisti tvrde.
Meni je ovo palo na pamet, postavio ovu tvrdnju pre 2-3 god. još niko nije probao da je obori.
 
markofon
Super deka s Jastrebca
http://www.telegr...a-u-zivotu
 
el azar
http://www.youtub...UmVmM#t=16
Интегрални хлеб без теста.
 
Miroljub Petrovic
Podgorica - poruka glasi:

Ovo mi je napisao jedan lik koji je vjernik ali ne prihvata kreacionizam, pa da vidim sta bi Miroljub rekao na ovo Smile
-Neki tumači sledeći liniju od Adama na dalje, izračunali su da je svet star 6000 god.
-Iz knjige postanka vidimo da je čitava kreacija nastala za 6 dana, Zemlja, Mesec, Sunce, Zvezde.
-Brzina svetlosti je konstanta koju priznaju i najokoreliji kreacionisti.
-Svetlosna godina je razdaljina koju svetlost pređe za godinu dana. Svetlost od Sunca putuje 8 minuta, od Sirijusa koji je 4 svetlosne godine daleko- 4 godine.
-Najudaljeniji objekat koji se vidi golim okom je Andromeda, udaljena je 1,5 miliona svetlosnih godina.
Ako je nastala kad i Zemlja, kako kaze knjiga postanka, svetlost od nje bi morala da putuje milion ipo godina da bi bila vidljiva.
Prema tome Adromeda je mnogo starija od 6000 godina kada je navodno nastala.
Svemir je stariji nego što neki (ne svi, čak su i manjina) krecionisti tvrde.
Meni je ovo palo na pamet, postavio ovu tvrdnju pre 2-3 god. još niko nije probao da je obori.

Govorio sam o tome bezbroj puta, ali nisi citao. Imas u mojoj knjizi u odeljku o staristi svemira:

http://www.cps.or...tinica.pdf
 
krnyo
http://www.youtub...j64#t=2614
 
SinfulLife
Kako da se pravilno molimo Bogu ?
Pozdrav !
 
jateh
Naravno da se nismo zbog novca odlucili na tako nesto. Pregledala sam sajt babice Divne Miljkovic, pogledala emisije u kojima je gostovala i sve divno zvuci i zaista koja zena ne bi pozelela da se porodi u kuci, da su svi zajedno u tom trenutku, da posle toga spava u svom krevetu i da se ne oseca kao bolesnik. Ali..Nigde se ne pominje sta ako nesto podje po zlu i pitanje je minuta da li ce beba preziveti. Mozda se takve stvari zaista i ne desavaju u kucnom poradjanju i mozda sam ja zaista samo naplasena raznim pricama koje se desavaju samo u porodilistu zbog mesanja u normalan, prirodni tok porodjaja, ali ja to ne mogu znati i eto iz predostroznosti smo tako odlucili. Da je to sve bolje uredjeno i da postoji mogucnost da se zaista hitno odreaguje u takvim situacijama, zar bi se i jedna zena odlucila da ide u bolnicu. Da ne duzim... Mislila sam da mozda postoji neki provereni metod izbegavanja vakcina, pa da ne idem tamo a da to ne znam. To je sjajno ako mogu samo da kazem da necu i da se to uvazi. Naravno da cu reci. U svakom slucaju, hvala na odgovoru i sve najbolje.
 
Johnny Morgan
http://skajvoker....le-zemlje/
 
Miroljub Petrovic
SinfulLife - poruka glasi:

Kako da se pravilno molimo Bogu ?
Pozdrav !

Imas u knjizi "Tajne Biblije" na strani 38:

http://www.cps.or...iblije.zip
 
Miroljub Petrovic
jateh - poruka glasi:

Naravno da se nismo zbog novca odlucili na tako nesto. Pregledala sam sajt babice Divne Miljkovic, pogledala emisije u kojima je gostovala i sve divno zvuci i zaista koja zena ne bi pozelela da se porodi u kuci, da su svi zajedno u tom trenutku, da posle toga spava u svom krevetu i da se ne oseca kao bolesnik. Ali..Nigde se ne pominje sta ako nesto podje po zlu i pitanje je minuta da li ce beba preziveti. Mozda se takve stvari zaista i ne desavaju u kucnom poradjanju i mozda sam ja zaista samo naplasena raznim pricama koje se desavaju samo u porodilistu zbog mesanja u normalan, prirodni tok porodjaja, ali ja to ne mogu znati i eto iz predostroznosti smo tako odlucili. Da je to sve bolje uredjeno i da postoji mogucnost da se zaista hitno odreaguje u takvim situacijama, zar bi se i jedna zena odlucila da ide u bolnicu. Da ne duzim... Mislila sam da mozda postoji neki provereni metod izbegavanja vakcina, pa da ne idem tamo a da to ne znam. To je sjajno ako mogu samo da kazem da necu i da se to uvazi. Naravno da cu reci. U svakom slucaju, hvala na odgovoru i sve najbolje.

Ovo sto ste napisali je neozbiljno kao i izjava: "Moram sebi da uplacuje zdravstveno osiguranje, jer sta ako mi se nesto desi pa moram u bolnicu?" Gospodjo, sta moze da se desi na porodjaju da krene po zlu? Sta? Ako zdravo zivite mozete i sami da se porodite bez icije pomoci. Pitajte neku babu da vam isprica kako se poradjala u stali, potpuno sama, i kad se porodi uzme srp, presece vrpcu, i donese bebu u kucu. Sad imate mogucnost da pored sebe imate strucnu osobu koja je 35 godina poradjala zene i NIKAD nista nije poslo po zlu. Po zlu moze da podje samo zenama koje su potpuno zapustene i nezdrave, i to u porodilstu gde su ljudi polupismeni kada je porodjaj u pitanju. Tamo cete se poradjati u lezecem polozaju sto je potpuno neprirodno, okruzeni ljudima koji rade po instrukcijama kriminalizovane Svetske zdravstvene organizacije. Uhhh, ne bih voleo da sam u vasoj kozi.
 
zvonko
Dali danas sa zalaskom sunca počinje praznik Jom Kipur?
 
Dino
Miroljube, što mislite o Ljubodragu Duciju Simonoviću? Gledao sam nekoliko njegovih gostovanja po emisijama i saznao sam da je i prije nekih pola godine izdao i knjigu "Posljednja revolucija". Čovjek stvarno dobro govori (ovo što sam mogao čuti), al evo pitam vas za mišljenje pošto ste vi tamo u Srbiji pa bolje poznajete događanja. I još jedno pitanje, da li možda znate gdje se može nabaviti njegova knjiga?
"Ako netko hoće da se hvali, neka se hvali time što Mene poznaje."
 
Miroljub Petrovic
zvonko - poruka glasi:

Dali danas sa zalaskom sunca počinje praznik Jom Kipur?

Da.
 
Miroljub Petrovic
Dino - poruka glasi:

Miroljube, što mislite o Ljubodragu Duciju Simonoviću? Gledao sam nekoliko njegovih gostovanja po emisijama i saznao sam da je i prije nekih pola godine izdao i knjigu "Posljednja revolucija". Čovjek stvarno dobro govori (ovo što sam mogao čuti), al evo pitam vas za mišljenje pošto ste vi tamo u Srbiji pa bolje poznajete događanja. I još jedno pitanje, da li možda znate gdje se može nabaviti njegova knjiga?

Covek prica istinu o desavanjima u sportu, ali ne nudi resenje problema. Duci nije religiozan vec zastupa neke socijalisticke ideje. Pogledaj na internetu za njegovu knjigu.
 
Zubarolog
Profesore Petrovicu, u vasim predavanjima ste spominjali da cemo se nakon prvog vaskrsenja (ukoliko to zasluzimo) susresti i prepoznati sa svojim najmilijima, prijateljima i rodbinom (ukoliko budu vaskrsnuti prvim vaskrsnucem), da li je to tacno? Ukoliko jeste, to znaci da cemo se secati ovozemaljskog zivota, odnosno zivota u kojem sada zivimo, jer to je jedini uslov da prepoznamo svoje bliznje (u suprotnom, ne bismo znali odakle se poznajemo). Ukoliko je i ovo tacno, to znaci da cemo se u tom drugom, vecnom zivotu (raju), nakon vaskrsenja (ukoliko ga zasluzimo), prisecati gadosti ovozemaljskog sveta. Ili gresim?
 
Miroljub Petrovic
Zubarolog - poruka glasi:

Profesore Petrovicu, u vasim predavanjima ste spominjali da cemo se nakon prvog vaskrsenja (ukoliko to zasluzimo) susresti i prepoznati sa svojim najmilijima, prijateljima i rodbinom (ukoliko budu vaskrsnuti prvim vaskrsnucem), da li je to tacno? Ukoliko jeste, to znaci da cemo se secati ovozemaljskog zivota, odnosno zivota u kojem sada zivimo, jer to je jedini uslov da prepoznamo svoje bliznje (u suprotnom, ne bismo znali odakle se poznajemo). Ukoliko je i ovo tacno, to znaci da cemo se u tom drugom, vecnom zivotu (raju), nakon vaskrsenja (ukoliko ga zasluzimo), prisecati gadosti ovozemaljskog sveta. Ili gresim?

Prvo, ljudi nece vaskrsnuti u prvom vaskrsenju na vecni zivot zato sto su zasluzili, nego zato sto je Bog milostiv i obezbedio je otkup za ljude koji se pokaju i pocnu moralno da zive.

Sto se tice secanja na ovozemaljske gadosti, pametni i pobozni ljudi se i danas bave samo lepim stvarima, a o ruznim stvarima ne razmisljaju i ne prosecaju ih se. U Bibliji se kaze da "ruzne stvari ne treba ni da se spominju medju vama". Takodje se kaze da nakon vaskrsenja se "ono proslo nece ni spominjati". Kada se sretnemo sa nekim koga volimo i uzivamo u njegovom prisustvu, ili kada smo na nekom lepom mestu i odusevljeni smo onim sto nas okruzuje, ne pada nam ni na pamet da mislim o glupostima. Vestina je osposobiti se da svakoga dana razmisljamo samo o lepim stvarima, a da o ruznim stvarima ne pricamo i ne mislimo.
 
Djape
Pomaze Bog.

Razgovarao sam sa mamom o zivotu u prirodi, pa sam spreman da se tamo i vratim.
A ona ce "ma sinko, i nju su zagadili, dzaba da ides"!
Ja se uopste ne slazem sa ovim, jer to je samo obican izgovor, sto sam joj to i radikalno rekao.
Pa zar nije tako?
 
Miroljub Petrovic
Djape - poruka glasi:

Pomaze Bog.

Razgovarao sam sa mamom o zivotu u prirodi, pa sam spreman da se tamo i vratim.
A ona ce "ma sinko, i nju su zagadili, dzaba da ides"!
Ja se uopste ne slazem sa ovim, jer to je samo obican izgovor, sto sam joj to i radikalno rekao.
Pa zar nije tako?

Moras da pazis kome sta pricas, i kad nesto radis najbolje da mnogo ne trubis o tome jer ce odmah da te proglase sektasem. Sve sto nije onako kako kaze televizija, i sto radi ceo svet, odmah se proglasava bolesnim.
 
Zubarolog
Hvala Vam na odgovoru. Trenutno me muci jos nesto. Kaze se da u Vecnom zivotu (Raju), nece biti vise smrti, bolesti, tuge, suza, itd..., vec srece, ljubavi i radosti. A sloboda je neophodan uslov da bi postojala sreca, ljubav i radost. Dakle samo slobodno bice, sa slobodnom voljom razmisljanja i zakljucivanja moze da uziva ove komponente. Ako jeste tako, to znaci da ce i u Raju postojati mogucnost (iako, kako vi kazete pametni i pobozni ljudi o tome nece ni pomisljati) da se Bogu kaze ne?
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.57 sekundi!