Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic

Odlicno, sad ce evropljani da dobiju sta su trazili.
 
danilo888
Pre nego pocnem zelim reci da moja vjera u Boga nema nimalo sumnje,ali postoje pitanja na koja bih voleo dobiti odgovor.Bog nam je sa razlogom dao razum i logiku,moramo i trebamo vjerovati Bogu,ali moramo i razmisljati,postavljati pitanja i traziti odgovore.

jAVLJAM SE IZ Republike Srpske,banja luka

Kada je Bog stvorio coveka stvorio ga je po svome oblicju.Covjek je na nagovor zene pogresio prekrsivsi Boziju zapovjest.

Zasto je Bog stvorio covjeka? Odgovor je,iz ljubavi

.Ali,ako je covjek stvoren iz ljubavi i po bozijem oblicju i imao je sva znanja,i sve potrebne informacije,sta je dobro a sto lose.Kako je onda mogao pogrijesiti?

Vi ce te reci da je to cijena slobodne volje,ali mislim da to nebi bio pravi odgovor.Ako je covjek stvoren da bude savrsen,po bozijem oblicju,onda on nemoze pogrijesiti bez obzira na slobodnu volju.Kada je neko odgajan da bude moralan i usvoji sve potrebne vrijednosti koje su mu potrebne da ide pravim putem,takva osoba bez obzira na iskusenja nikada nece izabrati pogresan put.Zar i Isus Hrsitos nije dokazao da se moze biti moralan i ziveti ispravno i ne grijesiti?

Sa druge strane Bog unaprijed zna sve i vidi buducnost(kako ste vi rekli Bog je izvan vremena),sto znaci da je unaprijed znao da ce covjek pogrijesiti.Ali ako je covjek stvoren iz ljubavi,a Bog zna da ce on pogrijesiti a kazna za grijeh je smrt,zasto stvarati covjeka koji ce pogrijesiti i nakon toga ga osuditi na smrt.Da li je to ljubav?

Kada covjek gradi nekakvu masinu ili bilo sto drugo,on se trudi da je napravi pouzdanom,sigurnom,onakvom kakvom on zeli,on odlucuje kakva ce njegova kreacija biti.Nikola tesla je bio samo covjek,ali kada bi odlucio da napravi nekakav uredjaj,dobro bi ga osmislio i istestirao u svojoj glavi i nakon toga bi funkcionisao bez greske svaki put.

Kada je Bog odlucio da stvori covjeka,Bog je znao kakvo bice stvara,mogao je izabrati da stvori covjeka koji nece pogrijesiti,ne zato sto mu je ogranicena volja vec zato sto zna sta je ispravno i dobro.Iako zivimo u svijetu gde ljudi mnogo grijese ima i onih koji biraju ispravn i tezi put,nisu svi skloni da idu linijom manjeg otpora a imaju slobodnu volju.

Zasto je stvorena zmija ili djavo koji ce u raju iskusavati cojeka.Zasto je stvoreno zlo bice u savrsenom mjestu?Bog je stvorio sve iz ljubavi ali sta onda u raju trazi zmija koja je zla a i nju je stvorio Bog?

Zar se svi mi danas ne borimo da nam djeca budu na mjestima koja su van negativnih uticaja,da odrastaju podalje od zla i otrova koji im pogane dusu?

Niko od nas ne salje svoje dijete u okolinu koja ce ga iskusavati,pogotovo ako smo mi ti koji ce odlucivati kakva ce ta okolina biti.

Vi kazete to je slobodna volja.A ja vas pitam ako je to slobodna volja sta je to sto prevagne na onu zlu stranu?

Kako neki odlucuju da ostanu na pravoj strani a drugi idu u tamu?

Ako smo svi stvoreni od Boga,a Bog je ljubav,odakle onda dolazi zlo?

Sve je stvoreno od Boga,od Ljubavi,odakle onda zlo u covjeku,andjelima koji su otpali? Da li je zlo nesto sto postoji izvan Boga,ali kako moze postojati nesto izvan Boga ako je sve stvoreno od Boga?
 
yoshua
Evo "lake" love za sve evolucioniste...

http://www.vecern...nak-531919
 
Miroljub Petrovic
danilo888 - poruka glasi:

Pre nego pocnem zelim reci da moja vjera u Boga nema nimalo sumnje,ali postoje pitanja na koja bih voleo dobiti odgovor.Bog nam je sa razlogom dao razum i logiku,moramo i trebamo vjerovati Bogu,ali moramo i razmisljati,postavljati pitanja i traziti odgovore.

jAVLJAM SE IZ Republike Srpske,banja luka

Kada je Bog stvorio coveka stvorio ga je po svome oblicju.Covjek je na nagovor zene pogresio prekrsivsi Boziju zapovjest.

Zasto je Bog stvorio covjeka? Odgovor je,iz ljubavi

.Ali,ako je covjek stvoren iz ljubavi i po bozijem oblicju i imao je sva znanja,i sve potrebne informacije,sta je dobro a sto lose.Kako je onda mogao pogrijesiti?

Vi ce te reci da je to cijena slobodne volje,ali mislim da to nebi bio pravi odgovor.Ako je covjek stvoren da bude savrsen,po bozijem oblicju,onda on nemoze pogrijesiti bez obzira na slobodnu volju.Kada je neko odgajan da bude moralan i usvoji sve potrebne vrijednosti koje su mu potrebne da ide pravim putem,takva osoba bez obzira na iskusenja nikada nece izabrati pogresan put.

To nije tacno. Postoje slucajevi gde deca dobiju maksimalnu brigu i vaspitanje, ali se odmetnu od roditelja. Primer su Izraelci kojima je Bog dao sve sto se moze dati, kao i pre toga Adam i Eva.

Zar i Isus Hrsitos nije dokazao da se moze biti moralan i ziveti ispravno i ne grijesiti?

Isus je dokaz da se moze ziveti savrseno i da niko ne moze da trazi izgovor za svoje nemoralno ponasanje zbog raznih okolnosti u kojima je odrastao, iskusenjima i dr.

Sa druge strane Bog unaprijed zna sve i vidi buducnost(kako ste vi rekli Bog je izvan vremena),sto znaci da je unaprijed znao da ce covjek pogrijesiti.Ali ako je covjek stvoren iz ljubavi,a Bog zna da ce on pogrijesiti a kazna za grijeh je smrt,zasto stvarati covjeka koji ce pogrijesiti i nakon toga ga osuditi na smrt.Da li je to ljubav?

Da, to je ljubav. Ljubav je dati coveku sansu iako znas da ce on da je odbaci, i ljubav je kad se svojim zivotom zrtvujes i za takve, kad se zrtvujes za sve, kao sto se Bogu zrtvovao i svima pruzio jos jednu sansu (drugu sansu). Mnogi nece odbaciti Bozju ljubav i oni su najvece blago koje Bog ima.

Kada covjek gradi nekakvu masinu ili bilo sto drugo,on se trudi da je napravi pouzdanom,sigurnom,onakvom kakvom on zeli,on odlucuje kakva ce njegova kreacija biti.Nikola tesla je bio samo covjek,ali kada bi odlucio da napravi nekakav uredjaj,dobro bi ga osmislio i istestirao u svojoj glavi i nakon toga bi funkcionisao bez greske svaki put.

Kada je Bog odlucio da stvori covjeka,Bog je znao kakvo bice stvara,mogao je izabrati da stvori covjeka koji nece pogrijesiti,ne zato sto mu je ogranicena volja vec zato sto zna sta je ispravno i dobro.

Postoji sustinska razlika izmedju coveka i masine. Masina ne moze da pruzi ljubav. Ljubav moze da pruzi samo onaj ko moze da bira i ono drugo, a to je ne-ljubav ili zlo.

Zasto je stvorena zmija ili djavo koji ce u raju iskusavati cojeka.Zasto je stvoreno zlo bice u savrsenom mjestu?Bog je stvorio sve iz ljubavi ali sta onda u raju trazi zmija koja je zla a i nju je stvorio Bog?

Nije Bog stvorio Djavola nego andjela koji je bio savrsen, ali koji je imao slobodnu volju i koji se pobunio, pa je postao Djavo ili Sotona.

Zar se svi mi danas ne borimo da nam djeca budu na mjestima koja su van negativnih uticaja,da odrastaju podalje od zla i otrova koji im pogane dusu?

Ne borimo se. Ko se danas bori da mu dete zivi u prirodi okruzeno jaganjcima, macama, kucama, koja majka danas provodi 24 sata sa svojim detetom i uci ga biblijskom moralu kao sto su to nase bake cinile, ili Isusova majka?

Niko od nas ne salje svoje dijete u okolinu koja ce ga iskusavati,pogotovo ako smo mi ti koji ce odlucivati kakva ce ta okolina biti.

Svi salju svoju decu na takva losa mesta, pocev od porodilista, preko jaslica i vrtica, do skola i fakulteta, kafica i diskoteka. Retki su koji to ne rade.

Vi kazete to je slobodna volja.A ja vas pitam ako je to slobodna volja sta je to sto prevagne na onu zlu stranu?

Prevagne to sto stvorenje ne zeli da bude stvorenje, nego hoce da bude Stvoritelj. To ti je kao kad danas devojke nece da budu majke, nego hoce da budu "muskarci", neki lazni biznismeni i "naucnici". Ili kad muskarci nece da budu muzevi i domacini u prirodi, nego neki zavodnici, bludnici, kriminalci i sl.

Kako neki odlucuju da ostanu na pravoj strani a drugi idu u tamu?

Neki zele da budu ono sto ih je Bog stvorio i zele da tako sacuvaju svoje dostojanstvo ili Bozje oblicje. To je kao sto si imao na nasim prostorima. Dodje turska imperija i ponudi ljudima da za novac i za destruktivna telesna zadovoljstva promene svoj identitet, i neki to ptihvate, a neki ne. I oni koji prihvate postanu najveci krvnici svojoj dojucerasnjoj braci, kao sto danas demoni (pobunjeni andjeli) kidisu i iz sve snage se trude da zatru sve sto ima veze sa Bogom. Slicno ti je i sa onima koji su za novac i destruktivna telesna zadovoljstva prihvatili satansku religiju rimske crkve i menjali svoj identitet, pa su postali najveci krvnici svojoj dojucerasnjoj braci i osnovali NDH i logore, a ni danas se ne smiruju (dok ih Bog uskoro ne smiri).

Ako smo svi stvoreni od Boga,a Bog je ljubav,odakle onda dolazi zlo?

Sve je stvoreno od Boga,od Ljubavi,odakle onda zlo u covjeku,andjelima koji su otpali? Da li je zlo nesto sto postoji izvan Boga,ali kako moze postojati nesto izvan Boga ako je sve stvoreno od Boga?

Kao sto rekoh, neki ne zele da budu ono sto im je Bog dao da budu, nego hoce da budu nesto drugo. Andjeo Hejlel (ili pogresno prevedeno "Lucifer") je zeleo da bude Stvoritelj i postao je Sotona. Zlo ne postoji kao odvojeni entitet u svemiru. Zlo je opcija da stvorenje koje ima slobodnu volju odbaci status koji mu je Bog dao.
 
Miroljub Petrovic
yoshua - poruka glasi:

Evo "lake" love za sve evolucioniste...

http://www.vecern...nak-531919

Ja sam takvu ponudu dao pre 15 godina na TV Blue Moon u Podgorici i niko se nije javio. Ponuda i dalje stoji.
 
electronpn
Dveri traže zakonske sankcije za „Velikog brata“ i „Farmu“
http://www.pravda...a-i-farmu/

http://www.youtub...gqekpIjSRM

Severno Korejski film o zapadnoj propagandi - Eng verzija. (titlovano je samo kliknite na cc)
http://video.vase...ropaganda/
http://www.youtub...r2VrhmFI#!
Izmenio/la electronpn na 30.03.2013 19:39
 
Leviatan
Ako neko sa foruma zna ko prodaje neku vecu kolicinu mente (nane) oko 30 kg neka mi se javi ne privatnu poruku. Moze i anis ili smilje.
 
a
vozac
Na 719. strani foruma naveli ste da je u pripremi knjiga o porijeklu hrvata. Takodje rekli ste da jos ne znate tacan naziv knjige tako da nisam mogao da idem na opciju "trazi", pa me zanima da li je knjiga uopste izasla?
 
Miroljub Petrovic
vozac - poruka glasi:

Na 719. strani foruma naveli ste da je u pripremi knjiga o porijeklu hrvata. Takodje rekli ste da jos ne znate tacan naziv knjige tako da nisam mogao da idem na opciju "trazi", pa me zanima da li je knjiga uopste izasla?

Evo knjige:

http://cps.org.rs...hrvata.pdf
 
zvonko
Poz. Brate Miroljube pitao bih u vezi Biblijskih praznika dali se u danasnjoj drzavi Izrael slave Biblijski praznici, pitam zato sto sam vise puta u emisiji koja svaki dan ide na rts-u "verski kalendar"nikad iako tog dana pada neki od Biblijskih praznika i ne spomenu za vernike Jevrejske veroispovesti pa me zanima dali oni uopste slave Biblijske praznike sem Sabata ili slave neke rabinske praznike kao sto je to slucaj sa Hriscanima jer Hricani slave crkvene praznike a ne slave Biblijske praznike dali je to slucaj i sa vernicima Jevrejske veroispovesti? Danas je praznik Prvina a u emisiji "verski kalendar" nisu ni spomenuli ovaj veliki praznik vec neki koji je po meni rabinski koji naravno nema veze sa Biblijskim praznikom poz.
 
Miroljub Petrovic
zvonko - poruka glasi:

Poz. Brate Miroljube pitao bih u vezi Biblijskih praznika dali se u danasnjoj drzavi Izrael slave Biblijski praznici, pitam zato sto sam vise puta u emisiji koja svaki dan ide na rts-u "verski kalendar"nikad iako tog dana pada neki od Biblijskih praznika i ne spomenu za vernike Jevrejske veroispovesti pa me zanima dali oni uopste slave Biblijske praznike sem Sabata ili slave neke rabinske praznike kao sto je to slucaj sa Hriscanima jer Hricani slave crkvene praznike a ne slave Biblijske praznike dali je to slucaj i sa vernicima Jevrejske veroispovesti? Danas je praznik Prvina a u emisiji "verski kalendar" nisu ni spomenuli ovaj veliki praznik vec neki koji je po meni rabinski koji naravno nema veze sa Biblijskim praznikom poz.

U Izraelu se slave svi biblijski praznici koji su neznatno modifikovani rabinskim interpretacijama, ali nista strasno. Verski kalendar na RTS-u je limunada.
 
Laki
Monstrum godinama silovao usvojenog sina sa svojim homoseksualnim partnerom u gej braku

http://www.vestin...-gej-braku

http://www.smedia...nerom.html
 
Vlada Djordjevic
Pozdrav Miroljube

Cesto kada odem u goste sluze svinjsko pecenje kao glavno jelo i delikates
Ja, naravno, svinjsko meso ne jedem i kad se to iznese na sto, konzumiram salate i hleb
Domacin uvek primeti da ne jedem to meso pa kad upisa zasto, ja nemam neki odgovor osim onog sto je Bog rekao da se ne jede. Kazem da je svinja svastojed i da je i to razlog sto ga ne jedem.
Ali onda dodje njihov argument da ako svinju hranimo iskljucivo biljnom hranom i u isto vreme je takoreci izolujemo od drugih organizama (poput pacova), onda je ona kao zdava za jelo.

Ja nisam sa naucnog stanovista mogao da im objasnim zasto je svinjsko meso ne-jestivo.

Molim te daj neke argumente zasto svinjsko meso sa naucnog aspekta nije dobro za jelo pa cak i ako je samo na biljnoj hrani
Vlada Djordjevic
 
anton
Miroljube,dali su u Isusovo doba u sinagogama podučavali i pripovjedali samo rabini,ili su to činili i drugi ugledni vjernici.

U NZ vidimo da Isus podučava u jednoj sinagogi,a učenici su ga nazivali "rabi".
Dali je Isus možda bio školovani teolog,odnosno rabin?
 
danilo888
Video koji razotkriva sta se krije iza termina Novi Svjetsk poredak:Nevidljiva imperija

http://www.youtub...6TSEL-XWAI
 
Djolence
Pozdrav za ovaj veliki forum na celu sa junakom nad junacima, profesorom Miroljubom Petrovicem.
Jos dok sam u Srednju skolu isao, bio sam aktivan. Kasnije sam "samo" citao forum i pratio dogadjaje, pa sam napokon resio da se ponovo aktiviram.

Naisao sam na jedan zanimljiv rad domaceg novinara koga mozete cuti na sledecim linkovima. http://www.youtub...h2c6fJKx5w
http://www.youtub...EMUtg4DbtU
Zanima me sta mislite o tom coveku i od kakve je vaznosti istina koju nudi.

Nadam se da nije vec postovano nesto o ovome, jer bi to onda znacilo da mi je vid ugrozen.
Srdacan pozdrav. Smile
 
-TiFA-
http://www.imdb.c...tt2302755/

Primjer kako se jedan narod satanizuje putem Holivuda u javnosti prije nego što se uništi.

Za one koji ovo smeće nisu gledali priča govori o tome kako "teroristi" severnokorenaci zauzimaju Belu kuću i aktiviraju američke nuklearke. Film kao i svi pun krvi nasilja izaiva osvetničko raspoloženje i što je navažnije STRAH kod publike da se ovo stvarno ne desi.

Miroljube ako link smeta obriši ga ja ću samo napomenuti da se ovaj satanistički film zove Olympus Has Fallen

Po vestima se odavno već spominje rat na Pacifiku sad sam siguran da će do njega i doći.
 
Dusan d
http://www.youtub...N0pABXJD9I

http://www.youtub...OLc1hx3Zfg
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 31.03.2013 21:06
 
Bradonja
Gospodine Miroljube, kako na adekvatan nacin odrzavati zdravlje zuba , dali osobe koje su na prvostepenoj hrani treba da rade nesto po tom pitanju ? Hvala
 
Miroljub Petrovic
Vlada Djordjevic - poruka glasi:

Pozdrav Miroljube

Cesto kada odem u goste sluze svinjsko pecenje kao glavno jelo i delikates
Ja, naravno, svinjsko meso ne jedem i kad se to iznese na sto, konzumiram salate i hleb
Domacin uvek primeti da ne jedem to meso pa kad upisa zasto, ja nemam neki odgovor osim onog sto je Bog rekao da se ne jede. Kazem da je svinja svastojed i da je i to razlog sto ga ne jedem.
Ali onda dodje njihov argument da ako svinju hranimo iskljucivo biljnom hranom i u isto vreme je takoreci izolujemo od drugih organizama (poput pacova), onda je ona kao zdava za jelo.

Ja nisam sa naucnog stanovista mogao da im objasnim zasto je svinjsko meso ne-jestivo.

Molim te daj neke argumente zasto svinjsko meso sa naucnog aspekta nije dobro za jelo pa cak i ako je samo na biljnoj hrani

Mozes svinju da hranih cime hoces, ona ostaje svinja, svastojed. Bog ju je stvorio da cisti djubre u prirodi. Zamisli da stavis zmiju, pacova i gustera u kavez i hranis ih kukuruzom i psenicom, i onda kazes: "Meso od zmije, pacova i gustera moze da se jede, jer sam ove zivotinje hranio zdravom hranom." To se zove "govedja filozofija".
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.55 sekundi!