Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Ranko21
http://www.pravda...nu-zemlju/
 
slijepcevicsrdjan
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

ljilja - poruka glasi:

[quote]Svrha braka su deca. Brak bez dece je nesto neozbijno, sterilno, besmisleno. U stara vremena, dok nije bilo napredne tehnike vestacke oplodnje muzevi su uzimali drugu zenu da bi imali decu i zene nerotkinje su se sa tim itekako slagale jer su znale da brak ima smisla samo ako ima dece. Poligamija je nuzno zlo, koje je Bog dopustio, kao i vestacka oplodnja. Mislim da je vestacka oplodnja nesto bezazleno, sa moralnog aspekta. Ukoliko ce zena morati da otruje svoj organizam zbog vestacke oplodnje, onda naravno da to nije nesto sto se preporucuje.

A, što je sa svetosti braka? Nije li Isus to izričito zabranio govoreći kako im je Mojsije to dopuštao zbog tvrdoće srca njihova. Mk, 10

Brak ima kategodiju svetosti, ako je Bog prisutan u zajednici muskarca i zene. Bog ce biti prisutan ukoliko se muskarac i zena ujedinjuju u projektu stvaranja dobrih ljudi - dece. Ukoliko bracni par ne moze da ima decu, onda takav brak gubi svaki smisao i ocigledno da postoji problem u nekom od supruznika, ili kod oboje, i postavlja se pitanje da li ih je Bog spojio ili Sotona. Isus kaze: "Sto Bog sastavi, covek da ne rastavlja." Nije Bog sastavio mnoge savremene brakove u kojima pobozan supruznik stenje i pati, a ne moze nista da promeni. Naravno da je u u takvim slucajevima pozeljno da se pobozan supruznik skloni od demonizovane budale. Dakle, tako gde Bog nije prisutan, tu nema kategorije svetosti.

Nakon covekove pobune protiv Boga, Bog je izricito rekao da ce volja zene biti podredjena volji muskarca, sto je i logicno, jer covek se nakon pobune nalazi na planeti koja je okupirana od strane Sotone i vodi se surov rat protiv Boga i coveka. Zato je potrebno da ljudi budu organizovani kao ratna formacija da bi se odbranili od nasrtaja satanista. U ratu su zene podredjene i mogu da budu samo saradnici muskarcima. Zato Bog svu odovornost svaljuje na muskarce. Kada bi muskarci slusali Boga, i kada bi pazili kako se zene, nikada ne bi dolazilo do razvoda. Ali, posto su mnogi muskarci (i u vreme Izraela) birali zene koje su "lepe", a ne duhovno lepe, onda kada im je zlo doslo u kucu morali su da ga isteruju iz kuce. Bog je to dopustio, ali za to optuzuje muskarce kao izazivace zla. Bog dopusta muskarcima razne stvari jer najvise preko njih radi u ovom svetu, a zene se samo prilagodjavaju muskarcima. To sto su savremen zene nemoralne (u vecini) je samo slika muskaraca kojima one hoce da se dodvore (jer od muskaraca sve zavisi).

Nisu li i covjek i zena jednaki u sistemu vrijednosti tj. pred Bogom.Takodje ima dosta slucajeva u kojima zene donose neke vazne odluke,naravno uz konsultacije sa bracnim partnerom.Jer imate zena koje su pametnije od svojih muzeva,moralnije,razumnije na kraju krajeva inteligentnije,naravno sve u pozitivnom smislu.Tako da bi bilo malo besmisleno da se samo muskarac gura uvijek ispred motivisan nekim stereotipom,egom,ili fizickom snagom da je on kljucni i najvazniji ako zena na kraju krajeva ima neki stvarno bolji i konstruktivniji prijedlog za odredjenu situaciju.
Srdjan S.
 
SMUK
i241.photobucket.com/albums/ff256/chule80/potpisVidovdan1.jpg
 
https://biblijskoobrazovanje.serbianforum.info/
Miroljub Petrovic
slijepcevicsrdjan - poruka glasi:

Nisu li i covjek i zena jednaki u sistemu vrijednosti tj. pred Bogom.

Naravno da su jednaki, ali nisu ravnopravni. Bog kao Otac voli podjednako svako svoje dete, ali u Njegovoj vojsci na Zemlji nisu ravnopravni muskarac i zena. Zene i nedovoljno sposobni muskraci treba da se pokoravaju muskarcima koji vode borbu.

Takodje ima dosta slucajeva u kojima zene donose neke vazne odluke,naravno uz konsultacije sa bracnim partnerom.

Naravno da su odluke oko vaspitanja dece, higijene kuce i kuhinje vazne odluke, ali te odluke zavise od odluka muskaraca koji stvaraju ambijent da bi zene mogle da se bave odlucivanjem u domenu koji im je poveren.

Jer imate zena koje su pametnije od svojih muzeva,moralnije,razumnije na kraju krajeva inteligentnije,naravno sve u pozitivnom smislu.

To su "brakovi" koje je Sotona pravio, ili koje je Bog dopustio kao nuzno zlo.

Tako da bi bilo malo besmisleno da se samo muskarac gura uvijek ispred motivisan nekim stereotipom,egom,ili fizickom snagom da je on kljucni i najvazniji ako zena na kraju krajeva ima neki stvarno bolji i konstruktivniji prijedlog za odredjenu situaciju.

Vidi se da si zatrovan liberalizmom i da si teoloski jako tanak. To sto pricas je koncept miki maus drustva, kakva su savremena demokratska drustva. U teokratiji su zene najsrecniji clanovi drustva jer im njihovi muzevi naredjuju da rade one stvari koje one najvise vole da rade. Dakle, opet je problem u nedostatku dobrih muskaraca, pa su zato zene nesrecne. Ako nema dobrih muskaraca, one ne mogu da funkcionisu.
 
Miroljub Petrovic
Postavljen je ceo kurs hebrejskog jezika, nivo Alef, na YouTube:

www.hebrejski.web...

Uskoro ce biti postavljen i ceo Bet kurs na YouTube.
 
Miroljub Petrovic
Korice za knjigu "Jevrejsko poreklo Srba":

http://www.cps.or...
 
smesko
http://www.novost...oba-mamuta
 
Crispy
Miroljube, poznajete li lik i djelo dr. KENT HOVINDA, dali ga cijenite i ako da, zasto ne okacite njegova predavanja na vas forum, ja sam ga sluso i mnogo je jak, bez uvrede ali ono sto vi kazete u sat vremena on kaze u 5 min, mislim da mu to treba priznati, iako ste vi teoloski jaci, naime koliko sam primjetio, kent ima problema sa vjecnim paklom sto je velika i u biti bogohulna LAŽ O Božjem karakteru, i takoder dosta jeftino prikazuje opravdanje vjerom ALI je definitivno da ga Bog koristi i da ga đavo pokusava sprijecit svim silama, naime, vjeroatno znate gdje mu je prebivaliste trenutno?!?!
Dolazi čas i več je tu!
 
luka123
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Korice za knjigu "Jevrejsko poreklo Srba":

http://www.cps.or...

Profesore, razočarao sam se u vas. Mislio sam da ne podržavate okultnu simboliku...
 
kotor
Ortodoksni Jevreji se ne slazu sa cionistima oko Palestine

http://www.youtub...JdJfU8oH2k
 
Gedeon
Crispy - poruka glasi:

Miroljube, poznajete li lik i djelo dr. KENT HOVINDA, dali ga cijenite i ako da, zasto ne okacite njegova predavanja na vas forum, ja sam ga sluso i mnogo je jak, bez uvrede ali ono sto vi kazete u sat vremena on kaze u 5 min, mislim da mu to treba priznati, iako ste vi teoloski jaci, naime koliko sam primjetio, kent ima problema sa vjecnim paklom sto je velika i u biti bogohulna LAŽ O Božjem karakteru, i takoder dosta jeftino prikazuje opravdanje vjerom ALI je definitivno da ga Bog koristi i da ga đavo pokusava sprijecit svim silama, naime, vjeroatno znate gdje mu je prebivaliste trenutno?!?!

Postavljena su odavno njegova predavanja i debate, nego ti ne citas forum. Najbolje bi bilo da ponavljamo svakog dana sve ispocetka, da bi uhvatio da procitas.

http://www.creati...post_35203

http://www.creati...post_37996
Izmenio/la Gedeon na 26.11.2012 23:43
 
slijepcevicsrdjan
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

slijepcevicsrdjan - poruka glasi:

Nisu li i covjek i zena jednaki u sistemu vrijednosti tj. pred Bogom.

Naravno da su jednaki, ali nisu ravnopravni. Bog kao Otac voli podjednako svako svoje dete, ali u Njegovoj vojsci na Zemlji nisu ravnopravni muskarac i zena. Zene i nedovoljno sposobni muskraci treba da se pokoravaju muskarcima koji vode borbu.

Takodje ima dosta slucajeva u kojima zene donose neke vazne odluke,naravno uz konsultacije sa bracnim partnerom.

Naravno da su odluke oko vaspitanja dece, higijene kuce i kuhinje vazne odluke, ali te odluke zavise od odluka muskaraca koji stvaraju ambijent da bi zene mogle da se bave odlucivanjem u domenu koji im je poveren.

Jer imate zena koje su pametnije od svojih muzeva,moralnije,razumnije na kraju krajeva inteligentnije,naravno sve u pozitivnom smislu.

To su "brakovi" koje je Sotona pravio, ili koje je Bog dopustio kao nuzno zlo.

Tako da bi bilo malo besmisleno da se samo muskarac gura uvijek ispred motivisan nekim stereotipom,egom,ili fizickom snagom da je on kljucni i najvazniji ako zena na kraju krajeva ima neki stvarno bolji i konstruktivniji prijedlog za odredjenu situaciju.

Vidi se da si zatrovan liberalizmom i da si teoloski jako tanak. To sto pricas je koncept miki maus drustva, kakva su savremena demokratska drustva. U teokratiji su zene najsrecniji clanovi drustva jer im njihovi muzevi naredjuju da rade one stvari koje one najvise vole da rade. Dakle, opet je problem u nedostatku dobrih muskaraca, pa su zato zene nesrecne. Ako nema dobrih muskaraca, one ne mogu da funkcionisu.
Slazem se ja sa vama,ali samo sto se tice nekih stvari npr.ovo zadnje sto ste rekli da zene bez dobrih muzeva ne mogu da funkocijonisu.Naravno da je najbolja varijanta uz dobru zenu imati i dobrog muza,ali takodje i danas ima i dosta primjera samohranih majki koje se bore kao lavovi za svoju djecu,bilo da se radi o zenama ciji su muzevi poginuli ili ih napustili,tako da ispadaju veci i majke i ocevi od svojih,uslovno receno kilavih muzeva.Na kraju krajeva ako je zena pametna i moralna kao i njen muz,ne treba on da joj naredjuje sta da radi,jer je i ona inteligentno i razumno bice,dobronamjerno za svoju djecu i porodicu.Razlika je u tome samo sto je drugog pola.(jer i u bibliji se kaze covjek i covjecica.Takodje i postoji simbolika zasto je zena stvorena bas od covjekovog rebra.Nije od nekog djela glave,da bi bila nad njim tj. da bi vladala njime,nije od kosti noge da mu ne bi bila pod nogama,nego od rebra tj.od sredine tijela da bi mu bila jednaka) Kazem to zato sto danas dosta ljudi daje sebi za pravo da se ponasaju prema zenama kao da su njihovo vlasnistvo,odnosto da su inferiorna bica u odnosu na muskarce
Srdjan S.
 
Gavrilo
Овај човек је суви геније!

Др Миладин Шеварлић: Скупљајте доказе о ГМО-у (Видео)

http://tinyurl.co...
 
Miroljub Petrovic
luka123 - poruka glasi:

Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Korice za knjigu "Jevrejsko poreklo Srba":

http://www.cps.or...

Profesore, razočarao sam se u vas. Mislio sam da ne podržavate okultnu simboliku...

Ha, ha, dobro si zapazio. Bio je predlog da se na korice stavi menora i mozda neka sajkaca ili gusle, ali vecina ne bi razumela. Koristili smo metod koji je Isus koristio u prici o Lazaru i bogatasu, dakle ljudima priblizavamo informaciju na nacin da oni to najbolje shvate,
 
Laki
Palestina - zemlja nečlanica u UN

http://www.b92.ne..._id=663688
 
Miroljub Petrovic
Crispy - poruka glasi:

Miroljube, poznajete li lik i djelo dr. KENT HOVINDA, dali ga cijenite i ako da, zasto ne okacite njegova predavanja na vas forum, ja sam ga sluso i mnogo je jak, bez uvrede ali ono sto vi kazete u sat vremena on kaze u 5 min, mislim da mu to treba priznati, iako ste vi teoloski jaci,

Ako ti tako kazes, onda neka bude. Praksa je pokazala da prosecan covek ne moze da zapamti mnogo informacija za kratko vreme i zato poruka terba da bude jednostavna, kratka i upecatljiva. To je razlog zasto sam pisao kratke i jednostavne knjige. Knjiga Henrija Morisa "Biblijski Potop" (Enciklopedija kreacionizma) je najbolja i najsveobuhvatnija kreacionisticka knjiga, ali nju ce retko ko da cita jer je obimna i velika, sa mnogo detalja koje obicnom coveku ne trebaju. Najvece umece je pomoci ljudima.

naime koliko sam primjetio, kent ima problema sa vjecnim paklom sto je velika i u biti bogohulna LAŽ O Božjem karakteru, i takoder dosta jeftino prikazuje opravdanje vjerom ALI je definitivno da ga Bog koristi i da ga đavo pokusava sprijecit svim silama, naime, vjeroatno znate gdje mu je prebivaliste trenutno?!?!

Kent ima druge probleme koji su mnogo veci. Voli da se previse sali tokom predavanja pa mu predavanja cesto izgledaju neozbiljna, iako su cinjenice koje iznosi sjajne (Sveti Duh ne moze da deluje na ljude kada neko stalno unosi dozu neozbiljnosti u pricu). Dalje, voli da ulazi u sukob sa drzavom da bi dosao u centar paznje, pa sad glumi pacenika u zatvoru umesto da radi svoj posao. I ja sam mogao da nastavim da prkosim gej lobiju u Srbiji pa da sada sedim u zatvoru. Fanatici bi me proglasavali herojem, ali moj uticaj na veliki broj ljudi bi bio sveden skoro na nulu. Prostor za rad se suzava svakoga dana i treba ga maksimalno koristiti, a ne biti "junak" jurisajuci preko minskog polja. Doci ce dan kada ce minsko polje biti svuda oko nas i kada ce jedina ispravna opcija biti pogibija u Gospodu, ali taj trenutak jos nije dosao.
 
Miroljub Petrovic
kotor - poruka glasi:

Ortodoksni Jevreji se ne slazu sa cionistima oko Palestine

http://www.youtub...JdJfU8oH2k

To je minorna grupa neradnika i blejaca.
 
Miroljub Petrovic
Laki - poruka glasi:

Palestina - zemlja nečlanica u UN

http://www.b92.ne..._id=663688

Jezuiti su u ofanzivi na svim frontovima. Dolazi mnogo tesko vreme. Slicno se desava i u Srbiji. Provokacije sa raznim spomenicima teroristima i dr su svakodnevna pojava, a drzava cuti i ne reaguje da ne bi izazvala medjunarodnu osudu, kao u vreme bivseg rata. Videcemo do kad ce sve to da traje. Srbija nema vojne mehanizme da se brani, ali Izrael ima. Naravno da je najbolje povezati se sa Bogom, pa da Bog brani drzavu, ali od toga nema nista jer ljudi ne znaju za Boga.
 
Miroljub Petrovic
slijepcevicsrdjan - poruka glasi:

Slazem se ja sa vama,ali samo sto se tice nekih stvari npr.ovo zadnje sto ste rekli da zene bez dobrih muzeva ne mogu da funkocijonisu.Naravno da je najbolja varijanta uz dobru zenu imati i dobrog muza,ali takodje i danas ima i dosta primjera samohranih majki koje se bore kao lavovi za svoju djecu,bilo da se radi o zenama ciji su muzevi poginuli ili ih napustili,tako da ispadaju veci i majke i ocevi od svojih,uslovno receno kilavih muzeva.Na kraju krajeva ako je zena pametna i moralna kao i njen muz,ne treba on da joj naredjuje sta da radi,jer je i ona inteligentno i razumno bice,dobronamjerno za svoju djecu i porodicu.Razlika je u tome samo sto je drugog pola.(jer i u bibliji se kaze covjek i covjecica.Takodje i postoji simbolika zasto je zena stvorena bas od covjekovog rebra.Nije od nekog djela glave,da bi bila nad njim tj. da bi vladala njime,nije od kosti noge da mu ne bi bila pod nogama,nego od rebra tj.od sredine tijela da bi mu bila jednaka) Kazem to zato sto danas dosta ljudi daje sebi za pravo da se ponasaju prema zenama kao da su njihovo vlasnistvo,odnosto da su inferiorna bica u odnosu na muskarce

Prava govedja filozofija. Mogao bi da budes pop u nekoj protestanskoj ili katolickoj crkvi, ili promoter neke gej organizacije.
 
Miroljub Petrovic
Gavrilo - poruka glasi:

Овај човек је суви геније!

Др Миладин Шеварлић: Скупљајте доказе о ГМО-у (Видео)

http://tinyurl.co...

Od ove price nema mnogo vajde, jer nije izneto kako da se problem resi. Dok patriote pricaju i zale se, satanisti rade. Nema vajde od ove price jer je Srbija pod okupacijom i drzavni organi moraju da uvode zakone koji se od njih traze, inace nema pozajmica sa kojima se finansiraju penzioneri, birokratija, i ceo drzavni narkomanski sistem. Jedina opcija je individualan rad, otvaranje porodicnih farmi organske baste, i njihovo povezivanje, kao sto su to radili nasi preci za vreme turske okupacije. Doprinos CPS-a tom projektu je otvaranje Fakulteta za organsku poljoprivredu koji bi trebao da pocne da radi za nekoliko dana. Javicu.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.62 sekundi!