Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Darko Maksa - poruka glasi:

Ja trenutno zivim u Novom Sadu, znam da poznajete taj grad dobro. Da li bi mozda mogli nesto iz Novog Sada da mi preporucite kao sto ste i za Beograd? Znaci bilo kakve aktivnosti samo da se covek oseca duhovno ispunjenijim.

Pogledaj na internetu gde se okuplja guslarsko drustvo u Novom Sadu. Znam da Vukolica Sandic trazi neki prostor za skolu gusala u Novom Sadu koji bi se koristio jednom ili dav puta sedmicno, da moze da stane desetak ljudi, pa ako znas ili imas neki prostor, javi se Vukojici i dogovorite se za sastanke. On mi je rekao da ima nekoliko ucenika iz Novog Sada koji putuju za Beograd kod njega na casove, a ima ih jos nekoliko koji ne mogu da putuju, a dolazili bi u skolu gusala u Novom Sadu.
 
Kreacionista
Da li su za vreme Noja postojali dinosaurusi i ako jesu zasto i njih nije uveo u barku?
 
tastatura
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Kica02 - poruka glasi:

Kada ce po vama biti 2 Hristov dolazak

Za oko 20 godina.


Pomaže Bog,

Na osnovu čega možemo predvideti, zaključiti, kada će biti 2. Hristov dolazak? Svakako, čitanjem Svetog Pisma i izučavanjem analizi istog, ali na šta da posebno obratimo pažnju ako nas zanima ova tematika?
 
Miroljub Petrovic
Kreacionista - poruka glasi:

Da li su za vreme Noja postojali dinosaurusi i ako jesu zasto i njih nije uveo u barku?

Postojali su, naravno, nema potrebe da ulaze u barku kad mogu da prezive u vodi. U barku su usli samo kopneni organizmi koji ne mogu da prezive u vodi.
 
Miroljub Petrovic
tastatura - poruka glasi:

Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Kica02 - poruka glasi:

Kada ce po vama biti 2 Hristov dolazak

Za oko 20 godina.


Pomaže Bog,

Na osnovu čega možemo predvideti, zaključiti, kada će biti 2. Hristov dolazak? Svakako, čitanjem Svetog Pisma i izučavanjem analizi istog, ali na šta da posebno obratimo pažnju ako nas zanima ova tematika?

Govorio sam o tome na forumu, treba da procitas forum od pocetka. U Bibliji postoji tipologija i biblijsko racunanje vremena. Postoje sedmogodisnji i jubilarni (7x7=49-godisnji) ciklusi. Mi sada zivimo u trecoj godini sedmogodisnjeg ciklusa, i u 31. godini jubilarnog (49-godisnjeg) ciklusa. O biblijskom kalendaru i tipologiji imas osnovne stvari u odeljku "Bozji praznici" u knjizi sa donjeg linka:

http://www.cps.or...iblije.zip
 
DaniloSrbin
Da li je moguce da bog ne dodje na planetu ako manjina bude sa bogom? Naprimer vi ste imali ogroman uticaj na omladinu i mnogi zive po bozijem zakonu i sve vise i vise ljudi zivi moralno, da li je moguce ako dodje do nekog procenta da se bog ne umesa?
 
Miroljub Petrovic
DaniloSrbin - poruka glasi:

Da li je moguce da bog ne dodje na planetu ako manjina bude sa bogom? Naprimer vi ste imali ogroman uticaj na omladinu i mnogi zive po bozijem zakonu i sve vise i vise ljudi zivi moralno, da li je moguce ako dodje do nekog procenta da se bog ne umesa?

Bog je obecao da ce SIGURNO da se umesa, pa makar ne bio nijedan covek na Njegovoj strani. Ali, u Bibliji jasno pise da ce veliki broj ljudi biti na Njegovoj strani, cak i na kraju istorije. Taj broj ce biti mnogo manji od onih koji budu protiv Boga, ali kod Boga nema demokratije.
 
Srbsko
Odgledao sam intervju sa Vukojicom Sandicem i tamo on kaze ono sto sam citao od mnogih istoricara da mi Srbi imamo kalendar i da je danas 7526. godina. Da li je to kalendar iz Biblije koji koriste i Jevreji? Vi kazete da je zemlja stara nekih 6500 godina i objasnili ste odakle ova razlika u kalendaru ali sam zaboravio zasto, kad bi ste mogli da ponovite, molim vas.
Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довјека.
 
nesa013
Pošto su u pripremi crtani filmovi o "zaboravljenim" srpskim junacima, bilo bi dobro da napravimo i stripove za decu na istu temu, u formi kao sto je biblija za decu. Neka se jave dobrovoljci koji su vesti u crtanju i grafickom dizajnu, ja bi pisao tekstove. Mogu da mi se obrate na mejl
 
Miroljub Petrovic
Srbsko - poruka glasi:

Odgledao sam intervju sa Vukojicom Sandicem i tamo on kaze ono sto sam citao od mnogih istoricara da mi Srbi imamo kalendar i da je danas 7526. godina. Da li je to kalendar iz Biblije koji koriste i Jevreji? Vi kazete da je zemlja stara nekih 6500 godina i objasnili ste odakle ova razlika u kalendaru ali sam zaboravio zasto, kad bi ste mogli da ponovite, molim vas.

Taj srpski kalendar je pravljen na osnovu hronologije iz grckog prevoda Biblije (Tahana ili Starog zaveta) koji se zove Septuaginta, a u kojem je, iz nepoznatog razloga, dodavano po 100 godina na zivote prvih 15 patrijaraha pa postoji razlika od 1500 godina izmedju izvorne hronologije u Biblije i ove u grckom prevodu Septuaginti.
 
Kica02
Desilo se i to!Ucili smo u debilani o potopu i malo o bibliji.Da li bi biblija trebalo da bude obavezan predmet?
 
Darko Maksa
Gospodine Miroljube, u par komentara iznad ste rekli da je uredu gajiti stoku (ovce) i prodava ti ih tj. da nama ne treba biti bitno gde te ovce idu. Da li mislite da je uredu pred Bogom prodavati jagnjad nekom Peri mesaru koji ce znamo sta uraditi sa tom zivotinjom?
Zar nebi Bogu vise godilo da pazimo kako se prema cemu ophodimo u takvim situacijama?
 
DaniloSrbin
Gospodine Miroljube zasto je bog dozvolio bombardovanje ??? Zasto nam se to desilo ?? U miru smo ziveli nemorala je uvek ali nije sigurno tad vrhunac bio? Nemoral je tad bio mnogo veci po zapadnim drzavama zasto oni ne poginuse nego nas jadan narod ispasta ZASTO???
 
Miroljub Petrovic
Kica02 - poruka glasi:

Desilo se i to!Ucili smo u debilani o potopu i malo o bibliji.Da li bi biblija trebalo da bude obavezan predmet?

Bice obavezan predmet kad obnovimo Dusanovo carstvo.
 
Miroljub Petrovic
Darko Maksa - poruka glasi:

Gospodine Miroljube, u par komentara iznad ste rekli da je uredu gajiti stoku (ovce) i prodava ti ih tj. da nama ne treba biti bitno gde te ovce idu. Da li mislite da je uredu pred Bogom prodavati jagnjad nekom Peri mesaru koji ce znamo sta uraditi sa tom zivotinjom?
Zar nebi Bogu vise godilo da pazimo kako se prema cemu ophodimo u takvim situacijama?

Mozes onda da postavis pitanje: "Da li je u redu da Peri mesaru prodajemo grozdje kad znamo sta ce on da uradi sa njim - da ga pusti da se usmrdi i da od njega napravi alkohol sa kojim ce da se drogira."

Ja ne verujem da bih mogao da gajim stoku, ali ko hoce, moze to da radi, Bog je to dopustio jos neko vreme.
 
Miroljub Petrovic
DaniloSrbin - poruka glasi:

Gospodine Miroljube zasto je bog dozvolio bombardovanje ??? Zasto nam se to desilo ?? U miru smo ziveli nemorala je uvek ali nije sigurno tad vrhunac bio? Nemoral je tad bio mnogo veci po zapadnim drzavama zasto oni ne poginuse nego nas jadan narod ispasta ZASTO???

Zapadnim narodima ne treba bombardovanje jer oni sami sebe istrebljuju. Srbi su izabrali da ruse Milosevica, da "budu deo sveta", i desilo im se to sto su hteli. Da nije bilo bombardovanja, Milosevic ne bi pao i bilo bi mnogo vise morala nego posle toga. Bog je samo Srbima ispunio zelju.
 
Darko Maksa
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Darko Maksa - poruka glasi:

Gospodine Miroljube, u par komentara iznad ste rekli da je uredu gajiti stoku (ovce) i prodava ti ih tj. da nama ne treba biti bitno gde te ovce idu. Da li mislite da je uredu pred Bogom prodavati jagnjad nekom Peri mesaru koji ce znamo sta uraditi sa tom zivotinjom?
Zar nebi Bogu vise godilo da pazimo kako se prema cemu ophodimo u takvim situacijama?

Mozes onda da postavis pitanje: "Da li je u redu da Peri mesaru prodajemo grozdje kad znamo sta ce on da uradi sa njim - da ga pusti da se usmrdi i da od njega napravi alkohol sa kojim ce da se drogira."

Ja ne verujem da bih mogao da gajim stoku, ali ko hoce, moze to da radi, Bog je to dopustio jos neko vreme.

Da ali on ako hoce da se drogira mi mu tu ne mozemo pomoci mnogo a kada prodamo stoku Peri mesaru uticemo i na druga ziva bica koja ce nastradati.
Verujem da je Bogu uredu da gajimo stoku zbog vune, mleka, jaja, zapreznog vozila ili pomagala u poljoprivredi (jos uvek). Ali mislim da mu nije pravo da ih gajimo iskljucivo za hranu u vidu mesa. Da li mislite da gresim ovakvim pogledom na tu situaciju?
I jos jedno pitanje, kada sisamo ovce radi vune. Da li mi njima pomazemo time ili ih uskracujemo za nesto?
 
Aca 555-333
Pozdrav Miroljube

Imam jedno pitanje moj tata je pre nekih 10 godina dobio na poklon gusle bas lepe sa orlom na vrhu i slika Njegosa u sredini, ali posto je on teska komunjara stavio ih je u podrum pa je onaj kanap na njima malo propo.

Gde mogu naci takav kanap ili sta je vec to nisam siguran da kupim i da zamenim ili jos bolje ako moze sa necim da se podmaze cisto ovako za kucnu upotrebu?? 🤗
 
DaniloSrbin
Da to ste u pravu za Milosevica tu se slazemo u potpunosti, ali ovo je bilo pre rusenja Milosevica?Valjda je bombardovanje trebalo da bude posle 2000te?I da li vi smatrate da je danas dosta stvari po srbiji zatrovano kao sto je voda , hrana od osiromasenog uranijuma posto sam cuo da ona Jovana Stojkovic kaze da danas nema zdrave hrane da je sve zatrovano? Da li se slazete sa tim?
Izmenio/la DaniloSrbin na 02.01.2018 02:35
 
Miroljub Petrovic
Darko Maksa - poruka glasi:

Da ali on ako hoce da se drogira mi mu tu ne mozemo pomoci mnogo a kada prodamo stoku Peri mesaru uticemo i na druga ziva bica koja ce nastradati.

Ispada po tvome kao da ce ljudi biti zaklani. Postoje mnoge stvari koje Bogu nisu mile ali je zbog "tvrdoce srca ljudi" dopustio, jer postoji visi cilj kome je sve podredjeno. Mnoge stvari Bog dopusta u ovom svetu zbog spasenja ljudi koji hoce da misle i da se menjaju, a onda blejaci vicu: "A sto je Bog to dopustio, zasto, zasto?" Ukljuci mozak pa gledaj siru sliku i razumeces, ako ti mozak radi. Zivotinje i sve drugo je stvoreno zbog ljudi, i kada Bog kaze da nesto nije greh, onda to moze da se radi. Ko gaji ovce nije klao ovce, a i da je klao, to sada nije greh, a to sto ce neko da izvodi govedje zakljucke, tome nema kraja.

Verujem da je Bogu uredu da gajimo stoku zbog vune, mleka, jaja, zapreznog vozila ili pomagala u poljoprivredi (jos uvek). Ali mislim da mu nije pravo da ih gajimo iskljucivo za hranu u vidu mesa. Da li mislite da gresim ovakvim pogledom na tu situaciju?

Naravno da gresis. Bogu je najvaznije da dodje do izgradnje ljudskih karaktera, da se ljudi osposobe da zive moralno, a ne da odmah budu savrseni kao Isus. Ukoliko ljudi rade na svojoj izgradnji, onda teze da budu savrseni kao Isus i Bog ih posmatra kao da imaju Isusov karakter. Ocigledno da postoje delovi sveta i situacije kada nema biljaka u izobilju (kao posle Potopa) i zato je Bog dozvolio da se jede meso, ali samo odredjenih zivotinja. To sto neki jedu meso, a imaju biljke, nije najvaznije pitanje. "Bog ne gleda ono sto covek gleda, covek gleda na ono sto je spolja, a Bog gleda na srce." Dakle, Bog je dao okvire svog zakona, negde ih je malo prosirio jer su ljudi karakterno slabi, i ko zivi u okvirima tog zakona on je mio Bogu. Kraj price.

Ja sam slusao neke kao ti koji kazu: "A zasto se on brije na Shabat? Na Shabat ne sme nista da se radi..." i slicne nebuloze. To je kad ljudi ne razumeju duh zakona i cemu nesto sluzi

I jos jedno pitanje, kada sisamo ovce radi vune. Da li mi njima pomazemo time ili ih uskracujemo za nesto?

Niti im pomazemo niti im uskracujemo.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.79 sekundi!