Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
TM1994 - poruka glasi:

Hvala na celom odgovoru, iako nisam dobila odgovor na konkretno pitanje, ali dobro.

Postovanje prema vama i vasim godinama,ali mislim da previse sebi dajete za pravo da donosite sud o nekome i njegovom zivotu. Tako drzak ton ''HAJDE PRESTANITE'' mislim da vam ne prilici, jer ne mozete da znate da li ja idem na ateisticki fakultet, niti da li pijem i jedem neciste stvari i sve sto ste naveli.
Te drage osobe koje sam navela nisu bilo ko da mogu tako lako da postanu ''nedrage'', to su osobe iz porodice.

I da,opet lose pretpostavljate da se moja religioznost svodi na ispunjavaje crkvenih formi.

Ja sam odgovorio na tvoje pitanje, a druga je stvar sto ti se odgovor ne svidja. Nema nista drsko u recima "hajde prestanite". Postoji ono sto ide iza toga sto ti se ne svidja pa burno reagujes. Ne moram da te licno poznajem, ali iz onoga sto pises jako dobro mogu da pretpostavim kako zivis i kakva ti je religioznost. Da si religiozna u biblijskom smislu, imala bi odbojnost prema onome sto drugi lose rade, pa makar to bili clanovi najuze porodice. Naravno da bi se trudila da im pomognes, ali Bog je usadio u coveka mehanizme koji vremenom jednostavno gase ljubav prema onima za koje smo nekada bili jako vezani zbog njihovog nemoralnog zivota.

Najbolji nacin da se pomogne osobama iz porodice (koji nemoralno zive) jeste da se moralno zivi i da im se svojim primerom pokaze kako treba da se radi i zivi. To je najcesce nemoguce unutar same porodice, ali zato osoba moze fizicki da se odvoji od porodice, ali da i dalje odrzava dobre odnose sa porodicom, koliko je to moguce (koliko oni to zele). Pa kad oni vide da ti imas porodicu, da su ti deca zdrava i vaspitana, da je tvoj suprug (uz tvoju podrsku) uspesan u poslu, i da u svemu napredujes i ti i tvoja porodica, to ce ih podstaci da preispitaju svoje stavove i da se promene na bolje.

Bilo kakva prica ne donosi mnogo koristi. Zato sam ti sugerisao da nesto promenis u svom zivotu i da tako pozitivno delujes na svoje bliznje. Ponavljam, to je u porodici sa neznaboscima jako tesko, skoro nemoguce, ali kad si odvojen, onda je vrlo moguce.
 
TM1994
'' Naravno da bi se trudila da im pomognes, ali Bog je usadio u coveka mehanizme koji vremenom jednostavno gase ljubav prema onima za koje smo nekada bili jako vezani zbog njihovog nemoralnog zivota. ''


Mislim da samo u ovome gresite,jer ne mogu da mi postanu odbojni ljudi iz moje porodice sta god radili pa makar bile i neke najteze stvari.

Sa ostatkom se slazem,potrudicu se da primenim to jos vise iako vec primenjujem. Izvinite ako sam pogresno protumacila vas prethodni odgovor. Prijatno i hvala Smile
 
Miroljub Petrovic
TM1994 - poruka glasi:

Naravno da bi se trudila da im pomognes, ali Bog je usadio u coveka mehanizme koji vremenom jednostavno gase ljubav prema onima za koje smo nekada bili jako vezani zbog njihovog nemoralnog zivota.


Mislim da samo u ovome gresite,jer ne mogu da mi postanu odbojni ljudi iz moje porodice sta god radili pa makar bile i neke najteze stvari.

Navescu primer mladog oca koji ne zeli da vakcinise svoje malo dete. Zena ga delimicno podrzava u tome, ali majka od oca (baba deteta) se zalaze da se njeno unuce vakcinise. Bez znanja sina (oca deteta) nagovara snaju (majku deteta) da se dete vakcinise. Ova pristaje i njih dve, iza ledja oca, vakcinisu dete.

Pitanje: Da li ce sin (otac deteta) i dalje da ima istu ljubav prema svojoj majci?

Ovo je primer iz zivota jedne osobe koji mi je odlicno poznat. Dete je prezivelo vakcinu. Ali, sta bi se desilo da je dete ostalo autisticno posle vakcine? Da li bi odnos ovog oca prema svojoj majci mogao da ostane isti?

Dakle, neko bez tvog znanja tesko povredi tvoje dete, ili ga ubije, jer misli da dobro radi, a ovamo ti se pravi prijatelj. I ti ces i dalje da imas ljubav prema njemu?

Ovo je primer one zapovesti iz Biblije: "Ako bi te podbadao brat tvoj, sin matere tvoje, ili sin tvoj ili kci tvoja, ili zena tvoja mila, ili prijatelj, koji ti je kao dusa tvoja, govoreci ti tajno: 'Hajde da sluzimo drugim bogovima, koje nisi znao ni ti, ni oci tvoji.' Ne pristaj sa njim, niti ga poslusaj, neka ga ne zali oko tvoje, nemoj mu se smilovati niti ga taji. Nego ga ubij, tvoja ruka neka se digne prva na njega da ga ubijes." (5. Mojsijeva 13,6-9)

Neznabosci jednostavno slede put Sotone koji se promovise u medijima i u sistemu obrazovanja, a Bozji narod sledi Bozji put koji se promovise u Bibliji. Tu je nemoguc bilo kakav dijalog ili kompromis.

Neznabosci, a kasnije i Jevreji, su u stara vremena svoju decu prinosili Sotoni na zrtvu u dolini Hinom. Mislili su da dobro rade. Isto to danas rade roditelji sa svojom decom. Pred Bogom mi takve osobe nisu nista, kako kaze u Bibliji: "Neka ti bude kao carinik i neznabozac" (Matej 18,17)

Seselj je lepo rekao: "Ono sto ljude povezuje nije genetika, nego ideologija." Ljudi koji zive po Bozjem zakonu jednostavno ne mogu da zive sa onima koji Bozji zakon ne postuju. To je kao kad bismo hteli da u isti tor stavimo da zive vuk i ovca. Zato je Bog napravio drzavu Izrael u kojoj ce da zivi Njegovo malo stado. Kad Njegovo stado hoce da zivi sa vukovima (neznaboscima) onda se desi Holokaust.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 06.07.2014 08:49
 
Miroljub Petrovic
U centru katolicizma niko se ne buni, kao i u Zagrebu, niti crkva, niti narod:

http://www.b92.ne..._id=873036
 
TM1994
Odgovor na pitanje: Mozda sin nece imati istu ljubav prema majci,ali s druge strane ne verujem da bi ta ljubav potpuno nestala cak i da je ta majka uradila mnogo goru stvar od te.

U svakom slucaju razmislicu o ovome i hvala vam jos jednom.
 
JUGO
http://www.slobod...fault.aspx

"лековити " глас Браце са Сребрњака
 
svetlana783
"Cuo sam se sa njom, ona je odlicno sa zdravljem, preselila se u prirodu i uziva."

Drago mi je što je gospođa uspjela i što postoji način za liječenje Hašimota. Stalno sam se nadala da nije istina sto zvanična medicina kaže da je to neizlječivo.
Hvala na odgovoru i korisnim savjetima.
 
Dimitrije 2000
Kako covek da zna da li mu je greh oprosten ,da li imaju neke knjige o tome?Sta je hula na Duha Svetoga? Procitao sam da svaki greh moze da se oprosto a pise da hula na Duha Svetoga ne moze da se oprosti?
 
Miroljub Petrovic
JUGO - poruka glasi:

http://www.slobod...fault.aspx

"лековити " глас Браце са Сребрњака

Demoni razvaljuju Split, a rimska crkva i dalje cuti. Braco je dobar katolik, posecuje mise i ljubi fratra u ruku, tako da moze i bordel da otvori, takvima je sve dozvoljeno, kao i u Kolumbiji, Brazilu, Spaniji...
 
Miroljub Petrovic
Dimitrije 2000 - poruka glasi:

Kako covek da zna da li mu je greh oprosten ,da li imaju neke knjige o tome?Sta je hula na Duha Svetoga? Procitao sam da svaki greh moze da se oprosto a pise da hula na Duha Svetoga ne moze da se oprosti?

Govorio sam o tome, ali nisi citao forum. Ako se covek pokaje za greh i prestane da ga radi, oprosteno mu je. U Bibliji se lepo laze: "Ko priznaje grehe svoje (Bogu) i ostavlja, dobice milost."

Hula na Duha Svetoga je kada je covek uporan u grehu i otupi mu savest, pa Sveti Duh vise ne moze sa njim da komunicira, ne moze da deluje na njegov duh, na njegovu savest.
 
CikaMaka
Pozdrav svima,postovanje gospodine Petrovicu.Imam jedno pitanje,ustvari vise je pomoc za savetom.Ja zivim u Uzicu,imam 26 godina,imam devojku sa kojom sam 5 godina.Mi smo sto bi vi rekli u vasoj knjizi po bioloskom kljucu ljudi,verujemo u boga,zdravo se hranimo,vrednujemo dobrotu,ljubav i dobrog coveka.Ali ja tu imam jedan problem.Moja zamisam savrsenog zivota,zivota u prirodi,sa mojom porodicom,dalje od grada i losih stvari je ne ispunjiv zbog dve stvari.Kao sto svi znamo da danas je tesko naci posao,kako za mene tako i za nju iako smo zavrsili akademske skole na kojima smo samo bacili pare i vreme.Ona se jos nada da ce naci mesto u nekoj dobroj firmi i tako da cemo moci da polako gradimo nas mali svet,ali ja iz dana u dan gubim nadu u to jer vidim kao sto vi kazete da koliko brzo propada svet u kome zivimo,tu kocnice nema.Zbog svega toga se bojim,ako ne uspemo,ako cemo morati da se prepustimo i utonemo kao i svi,sta ce sutra sa mojom decom biti,jer ako tako bude,ona ce ziveti isto kao i ja,a ja sa mojom suprugom cu morati sve to da gledam bespomocan.Imate li vi savet za nas,kako iskociti iz ovoga,kako izbeci sve ovo zarad nas i nase budice porodice.Pozdrav
 
Natasa13
Postovani Gospodine, Petrovicu

Molila bih Vas za misljenje: Majka mi je bolesna i dijagnostikovana joj je Fibroza pluca.
70% pluca nije u funkciji, dise na 30% a pri tom ima i tezi oblik Osteoporoze, trenutno se nalazi na Institutu za Plucne bolesti u Sr. Kamenici. Terapija koja je prepisana steti jetri i moze da izazove Dijabetes, tako joj je receno a druge alternative lekari nemaju osim tih lekova, lekova za osteoporozu i ishrane koju su joj odredili. Ne bih zelela da joj se stanje jos vise pogorsa, pa Vas pitam sta da ucinim i kako da sprecimo eventualno zdravstveno pogorsanje? Ne mozemo na svoju ruku prekinuti terapiju, jednostavno slusamo sta nam strucna lica savetuju, mada da budem iskrena, nemam bas puno poverenja u ista lica.

Molim Vas za savet po pitanju lecenja?

Hvala najlepsa
 
SnezaDjak
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

[quote]TM1994 - poruka glasi:

[quote]
Seselj je lepo rekao: "Ono sto ljude povezuje nije genetika, nego ideologija." Ljudi koji zive po Bozjem zakonu jednostavno ne mogu da zive sa onima koji Bozji zakon ne postuju. To je kao kad bismo hteli da u isti tor stavimo da zive vuk i ovca.Zato je Bog napravio drzavu Izrael u kojoj ce da zivi Njegovo malo stado.Kad Njegovo stado hoce da zivi sa vukovima (neznaboscima) onda se desi Holokaust.


ako bi bili ljubazni, imam jedno pitanje...
kazete da je u Izraelu spas za stadno Bozije, kako objasnjavate to da je danas jako lako organizovati tamo gej paradu, a jako tesko dobiti papire da bi se tamo zivelo, kako sam obavestena, treba uraditi tzv GIUR:

,,Conversion to Judaism (Hebrew: גיור‎, giyur) is a formal act undertaken by a non-Jewish person who wishes to be recognized as a full member of a Jewish community. A Jewish conversion is normally a religious act and usually an expression of association with the Jewish people and, sometimes, the Land of Israel.....,,

posto je to uslov da bi se tamo zivelo, kako Vi to objasnjavate-da u obecanu drzavu spasenja treba otici odbacujuci Hrista i prihvatajuci rabinizam, pa makar i samo formalno? Ja prosto ne mogu nikako da to sebi objasnim, jer je to laz, licemerno...iz mog ugla gledanja, tako da ne razumem...pa se nadam da Vi kao zastupnik te ideje mozete da to i objasnite, hvala.
''Vidiš li čoveka koji za sebe misli da je mudar? Više nade ima za bezumnika nego za njega.''
 
milosdoni
Sta mislite o ovom tekstu? http://nacionalna...ki-dzinovi
Milos Aleksic
 
CPM
U društvu sa Tonijem Radićem - interviju

http://centarzapr...-interviju
 
http://www.centarzaprirodnumedicinu.com/
Miroljub Petrovic
CikaMaka - poruka glasi:

Pozdrav svima,postovanje gospodine Petrovicu.Imam jedno pitanje,ustvari vise je pomoc za savetom.Ja zivim u Uzicu,imam 26 godina,imam devojku sa kojom sam 5 godina.Mi smo sto bi vi rekli u vasoj knjizi po bioloskom kljucu ljudi,verujemo u boga,zdravo se hranimo,vrednujemo dobrotu,ljubav i dobrog coveka.Ali ja tu imam jedan problem.Moja zamisam savrsenog zivota,zivota u prirodi,sa mojom porodicom,dalje od grada i losih stvari je ne ispunjiv zbog dve stvari.Kao sto svi znamo da danas je tesko naci posao,kako za mene tako i za nju iako smo zavrsili akademske skole na kojima smo samo bacili pare i vreme.Ona se jos nada da ce naci mesto u nekoj dobroj firmi i tako da cemo moci da polako gradimo nas mali svet,ali ja iz dana u dan gubim nadu u to jer vidim kao sto vi kazete da koliko brzo propada svet u kome zivimo,tu kocnice nema.Zbog svega toga se bojim,ako ne uspemo,ako cemo morati da se prepustimo i utonemo kao i svi,sta ce sutra sa mojom decom biti,jer ako tako bude,ona ce ziveti isto kao i ja,a ja sa mojom suprugom cu morati sve to da gledam bespomocan.Imate li vi savet za nas,kako iskociti iz ovoga,kako izbeci sve ovo zarad nas i nase budice porodice.Pozdrav

Ti i tvoja "devojka" ste nesposobni za zivot, a pogotovo za brak. Treba da se ucis da zivis i radis u prirodi, a ne da blejis sa svojom "devojkom" koja trazi posao u firmi. Imas zemlje koliko hoces u okolini Uzica koja propada. Mozes za sitne pare da iznajmis malo zemlje i neku staru kucu i da krenes da radis i da se ucis da zivis u prirodi. Ako neces, onda placi zajedno sa svojom "devojkom" zbog "zle sudbine" koja vas je snasla.
 
Miroljub Petrovic
Natasa13 - poruka glasi:

Postovani Gospodine, Petrovicu

Molila bih Vas za misljenje: Majka mi je bolesna i dijagnostikovana joj je Fibroza pluca.
70% pluca nije u funkciji, dise na 30% a pri tom ima i tezi oblik Osteoporoze, trenutno se nalazi na Institutu za Plucne bolesti u Sr. Kamenici. Terapija koja je prepisana steti jetri i moze da izazove Dijabetes, tako joj je receno a druge alternative lekari nemaju osim tih lekova, lekova za osteoporozu i ishrane koju su joj odredili. Ne bih zelela da joj se stanje jos vise pogorsa, pa Vas pitam sta da ucinim i kako da sprecimo eventualno zdravstveno pogorsanje? Ne mozemo na svoju ruku prekinuti terapiju, jednostavno slusamo sta nam strucna lica savetuju, mada da budem iskrena, nemam bas puno poverenja u ista lica.

Molim Vas za savet po pitanju lecenja?

Hvala najlepsa

Ako budete slusali "strucna lica", onda najbolje odmah rezervisite parcelu na groblju. Moj savet vam je da mama odmah izadje iz bolnice i da pozovete kolegu dr Nikolu Markovica da dodje i da pomogne mami da se oporavi. Od njega cete nauciti kako da zivite i mama ce da ozdravi. Njegov tel. je 064-9191-478, a njegov sajt:

http://www.centar...icinu.com/
 
Miroljub Petrovic
SnezaDjak - poruka glasi:

Miroljub Petrovic - poruka glasi:

[quote]TM1994 - poruka glasi:

[quote]
Seselj je lepo rekao: "Ono sto ljude povezuje nije genetika, nego ideologija." Ljudi koji zive po Bozjem zakonu jednostavno ne mogu da zive sa onima koji Bozji zakon ne postuju. To je kao kad bismo hteli da u isti tor stavimo da zive vuk i ovca.Zato je Bog napravio drzavu Izrael u kojoj ce da zivi Njegovo malo stado.Kad Njegovo stado hoce da zivi sa vukovima (neznaboscima) onda se desi Holokaust.


ako bi bili ljubazni, imam jedno pitanje...
kazete da je u Izraelu spas za stadno Bozije, kako objasnjavate to da je danas jako lako organizovati tamo gej paradu, a jako tesko dobiti papire da bi se tamo zivelo, kako sam obavestena, treba uraditi tzv GIUR:

,,Conversion to Judaism (Hebrew: גיור‎, giyur) is a formal act undertaken by a non-Jewish person who wishes to be recognized as a full member of a Jewish community. A Jewish conversion is normally a religious act and usually an expression of association with the Jewish people and, sometimes, the Land of Israel.....,,

posto je to uslov da bi se tamo zivelo, kako Vi to objasnjavate-da u obecanu drzavu spasenja treba otici odbacujuci Hrista i prihvatajuci rabinizam, pa makar i samo formalno? Ja prosto ne mogu nikako da to sebi objasnim, jer je to laz, licemerno...iz mog ugla gledanja, tako da ne razumem...pa se nadam da Vi kao zastupnik te ideje mozete da to i objasnite, hvala.

U zivotu nije sve "crno-belo", kao sto vi iznosite u vasem postu. Kada idete da vadite licnu kartu drzave Srbije morate da prodjete odredjenu birokratsku proceduru i maltretiranje, i na kraju dobijate licnu kartu sa slikom Sotone na njoj - odnosno kipa Lucifera koji se nalazi na zgradi Vlade Srbije. Evo slike:

http://www.pravos.../slika.jpg

I sta cemo sad? Hocemo li da vadimo licne karte ili necemo?

Bog ima svoj plan kako ce da napravi red na planeti Zemlji i objavio ga je u Bibliji. Vama taj plan moze da se svidja ili da vam se ne svidja. Bog radi preko najboljih ljudi koje ima na zemlji. Radio je preko Avrama koji je svoju zenu hteo da da faraonu da ga ne ubije, radio je preko sinova Jakovljevih koji su prodali svog brata u ropstvo, radio je preko Davida koji je ubio nevinog coveka da bi mu oteo zenu, itd, itd. Bog je izveo Jevreje iz egipatskog ropstva ne zato sto su oni to mnogo hteli, vec zato sto je to bio Njegov plan. Na kraju istorije, kao sto je Bog rekao u Bibliji, Bog ce dovesti Izrael u red i napraviti veliko videlo celom svetu ne zato sto su Jevreji savrseni, nego zato sto je On tako odlucio da uradi, kao sto je uradio i prilikom izlaska iz Egipta, i zato sto je to tako obecao. Naravno, i zato sto su Jevreji jedini koji bi mogli u tako necemu da ucestvuju jer jedini imaju svest o Bozjem zakonu datom preko Mojsija.

Postoji vise nacina kako moze da se zivi u Izraelu. Vi ste naveli jedan od njih, a to je konverzija na judaizam. Evo jos nekoliko opcija:

- moze da se upise fakultet i da se dobije studentska viza. Studije na godisnjem nivou kostaju oko 8.000 evra, plus troskovi smestaja i hrane sto dodje jos oko 5.000 evra godisnje.

- moze da se volontira u Izraelu, na nekoj farmi organske hrane ili u izraelskoj vojsci, ili nekoj bolnici, i da se tako dobiju papiri

- moze da se radi za neku izraelsku firmu, pa da se tako dobiju papiri.

Najjeftinije je ako se ode da se volontira, a usput moze da se radi konverzija na judaizam i da se dobiju trajni papiri.

Konverzija na judaizam nije odricanje od Hrista niti onoga sto covek veruje. Rabini koji obavljaju proces konverzije gledaju da li polaznik zna osnovne stvari iz Starog zaveta, i neke delove rabinskog ucenja, i ono sto je najvaznije, da li redovno dolaze na sluzbu u sinagogu. Ako je osoba ozbiljna, vec za tri do cetiri meseca, najkasnije za godinu dana, moze da dobije papir da je presao u judaizam. Judaizam je religija Isusa Hrista, a danas u Izraelu ima vise stotina raznih religijskih frakcija unutar judaizma. Danasnje rabine Isus ne zanima i oni se Njime ne bave.

Ko hoce da nadje izgovor za svoju lenjost, uvek moze da ga nadje. Neka onda ostane da zivi u drzavama koje "priznaju Isusa".

Sto se tice gej parada u Izraelu, kakve to veze ima sa nama? Ako ja imam dedovinu u nekom selu, a u kuci preko puta moje kuce, moj komsija dovodi kurve, da li ja treba da se odreknem svoje dedovine zbog toga? Drzava ga podstice da to radi, ali doci ce dan kada ce on prestati to da radi i kada ce Bog da napravi red. Ja treba da radim moj posao, a Bog ce da radi svoj posao. Ja imam dovoljno mogucnosti da svoj posao obavim kako treba, i necu da se bavim onima koji idu "sirokim putem". Mogu preko predavanja, knjiga, foruma i dr da pokusam da im pomognem, i da se molim za njih, i to je dovoljno od mene.
 
Miroljub Petrovic

Falsifikat.
 
seki2345
Poštovani g. Petrović ,
prije svega želim reći da pratim već duže vrijeme vaša predavanja i da su mi mnogo mnogo otvorila oči u pogledu mnogih stvari ... vi ste mi omiljena youtube ličnost Smile heheh malo se šalim naravno , ali stvarno mi je dosta vaših savjeta pomoglo i zato bih vas zamolila da mi kažete svoje mišljenje u pogledu jednog mog privatnog problema koji me muči duže vrijeme ... kakvo je vaše mišljenje o preseljenju sa ovih prostora ?naime , imam familiju u Australiji koja me stalno zove da se tamo preselim a i mama me forsira dosta jer kako ona kaže ovdje nema života , bit će sve gore i gore ( naravno ona tu najviše misli na ekonomsku situaciju ) i ona smatra da su australija , kanada i novi zeland još jedina mjesta u svijetu gdje se može dobro živjeti ... e sada , moj problem je u tome što sam dosta putovala i nigdje mi se baš ne sviđa u europi u americi pogotovo , a u Australiju mi se ne ide jer je predaleko ( iako je olakotna okolnost familija tamo) ... evo da ne kompliciram previše , mene najviše muči sigurnost .... što vi mislite obzirom na svjetsku situaciju i na eventualni svjetski rat pred kojim se nalazimo u budučnosti, koja bi zemlja bila koliko toliko sigurna za život i dali je ostanak ovdje na našim prostorima možda ipak najbolja opcija bez obzira na tešku ekonomsku situaciju ?
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.67 sekundi!