Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
terpa - poruka glasi:

Kako obeležiti Pashu?

U sredu 27. marta kad zadje sunce moze da se uzme komad beskvasnog hleba i pola decilitra soka od grozdja, da se uputi kratka molitva zahvalnosti Bogu i da se to konzumira. U narednih sedam dana, sve do sledece srede do zalaska sunca normalno se funkcionise s tim da se ne jede nista sto u sebi ima kvasac. Prvi i sedni dan su neradni, za one koji mogu da odredjuju svoje slobodno vreme.
 
Miroljub Petrovic
talicni_tom - poruka glasi:

Да ли су Срби, тј Словени могли примити хришћанство у 1. веку од самог апостола Павла. Какво је ваше мишљење о овој изјави проф. др Ђорђета Јанковића, видео на 22,20 минути.
http://www.youtub...7qTdXn6tkA
Такође многи сматрају да је апостол Павле боравио на острву Мљет а не на Малти јер се на латинском за оба острва користи исти назив Melita,а не постоје докази да су постојале змије на Малти.

Moguce.
 
Alo123
Pozdrav Miroljube. Ja sam bio ateista (tj. kvazi vernik) pre nego sto sam gledao neka vasa predavanja na internetu. E sad, imam problem. I dalje u meni postoji sumnja koja me izjeda, pa bi bilo dobro da mi odgovorite na sledecih par pitanja. Molim vas da ne pomislite da vas provociram, da sam satanista ili tako nesto, i da ne odgovorite sarkasticno....

1. Ako je Bog svemoguc, zasto odmah ne unisti Sotonu, i sve sataniste... ?

2. Ako je Bog sveznajuc, da li je znao da ce ga Lucifer izdati, i ako jeste zasto ga je onda stvorio ?

3. Ako je Bog svemoguc zasto je pravio svet za 6 dana i odmarao 1, zar nije sve mogao da obavi za sekund ?

4. Zasto Bog dopusta da deca nemoralnih ljudi odrastaju u takvom okruzenju i ispastaju, tj. od malena se uce pogresnim stvarima i kasnije je to skoro nemoguce ispraviti i promeniti im misljenje, iako ona nisu kriva sto nisu naucena bolje ?

Molim vas odgovorite...
 
Miroljub Petrovic
Alo123 - poruka glasi:

Pozdrav Miroljube. Ja sam bio ateista (tj. kvazi vernik) pre nego sto sam gledao neka vasa predavanja na internetu. E sad, imam problem. I dalje u meni postoji sumnja koja me izjeda, pa bi bilo dobro da mi odgovorite na sledecih par pitanja.

To je dobro sto imas sumnju po nekim pitanjima, jer ocigledno tragas za istinom. Kad dobijes odgovore, onda ces se utvrditi u onome sto je istina i moci ces i drugima da das odgovor na slicna pitanja.

Molim vas da ne pomislite da vas provociram, da sam satanista ili tako nesto, i da ne odgovorite sarkasticno....

Ja sam nekada sarkastican kada se pojave neki koji ne zele da koriste mozak, nego postavljaju banalna i neozbiljna pitanja, pa hocu da ih zastidim i upozorim da ne mogu tako nezobiljno da se ponasaju.

1. Ako je Bog svemoguc, zasto odmah ne unisti Sotonu, i sve sataniste... ?

O tome sam govorio, kao i o narednim pitanjima. Bilo bi dobro da procitas sta sam pisao na ovom forumu od pocetka. Ali, evo da ponovim ukratko.

Medju satanistima ima onih za koje jos ima sanse da se okrenu na Bozju stranu. Bogu je stalo do svakog svog stvorenja (deteta) i to je razlog zasto On odmah ne unisti one koji su protiv Njega. U Bibliji se kaze: "Ne kasni Gospod sa obecanjem svojim (da napravi red na Zemlji, prim. MP) nego nas trpi i ceka da se pokajemo (naravno da se nece svi pokajati, prim. MP)."

2. Ako je Bog sveznajuc, da li je znao da ce ga Lucifer izdati, i ako jeste zasto ga je onda stvorio?

Naravno da je znao. Pitanje stvaranje dece nije samo pitanje najvece srece (jer imati decu je najveca sreca koju covek moze da dozivi), nego je i pitanje rizika i najveceg stradanja. Nema vece patnje nego gledati kako ti deca propadaju ili stradaju. Bog je izabrao da ima decu (svoja stvorenja) i po cenu da se neka stvorenja pobune protiv Njega, sto bi znacilo da ce On mnogo postradati. Ne samo na krstu, gde ce biti umoren najtezom smrcu i tako dati otkup za one koji zele da se pokaju, nego ce 6000 godina gledati sve gadosti koje se desavaju na planeti Zemlji i boriti da spase sta se spasti moze. Mi vidimo samo zlo koje se oko nas desava, pa nam je muka. A zamisli kako je Njemu koji sve vidi. I pored svega toga, Bog je izabrao da imao decu. Nijedan covek ne bi prihvatio da pod tim uslovima ima decu (da pretrpi toliko stradanje zbog imanja dece). Time Bog pokazuje koliko ima ljubavi prema svojim stvorenjima.

Naravno da nije bilo moguce da Bog stvori bica slicna sebi (svoju decu) koja ne bi imala mogucnost da izaberu zlo. U tom slucaju to ne bi bila bica slicna Bogu i to ne bi bila Njegova deca, u pravom smislu reci. To bi onda bila bica slicna domacim zivotinjama. Bog je izabrao da svojom ljubavlju stvori svoju decu, ali cena za to je bila velika zrtva, pre svega Njegova.

3. Ako je Bog svemoguc zasto je pravio svet za 6 dana i odmarao 1, zar nije sve mogao da obavi za sekund ?

Naravno da je mogao. Ali, Bog sve sto radi zeli da ljudima pokaze svojim primerom kako i oni treba da rade. Covek je dizajniran da bude fizicki i duhovno zdrav ako radi 6 dana, a sedmog dana odmara, i Bog je dao primer coveku kako treba da radi.

4. Zasto Bog dopusta da deca nemoralnih ljudi odrastaju u takvom okruzenju i ispastaju, tj. od malena se uce pogresnim stvarima i kasnije je to skoro nemoguce ispraviti i promeniti im misljenje, iako ona nisu kriva sto nisu naucena bolje ?

Pitanje za tebe: Da li je bolje da Bog tu decu uopste nije stvarao, ili da dopusti da se rode, ali da se onda bori za njih i da im pruzi sansu da se izvuku iz te bede? Ako analiziras zivot bilo kog coveka, videces da je svako imao vise prilika u zivotu da se izvuce iz bede u kojoj je odrastao. Svi smo mi odrasli u sredinama koje su duhovno, manje ili vise zagadjene. Ali, tokom zivota Bog vodi stvari na takav nacin da dodju trenutci kada covek moze da se iscupa i da krene na dobar put. Druga je stvar sto to ljudi nece.
 
split
http://www.avaz.b...acka-obamu
http://hot.net.hr...ptilijanac
Snimka vec ima preko milion pogleda u par dana da li je ovo montaza po vama?
 
Miroljub Petrovic
split - poruka glasi:

http://www.avaz.b...acka-obamu
http://hot.net.hr...ptilijanac
Snimka vec ima preko milion pogleda u par dana da li je ovo montaza po vama?

Ne sumnjam da su demoni veoma ukljuceni u aktivnosti savremenih politicara, ali ovi snimci nisu nikakav dokaz u prilog te tvrdnje. Ovde se nista ne vidi, vec se samo filozofira.
 
paracelsus
Miroljube, mozete li mi reci tacnu adresu onog novootvorenog restorana sirove hrane u Banjlaluci. Zvao sam onog Danijela iz BL ciji ste broj dali na sajtu ali mi on nije znao reci adresu vec otprilike samo rekao gdje se nalazi ali ja nisam znao da nadjem jer je negdje zavuceno...
 
Miroljub Petrovic
paracelsus - poruka glasi:

Miroljube, mozete li mi reci tacnu adresu onog novootvorenog restorana sirove hrane u Banjlaluci. Zvao sam onog Danijela iz BL ciji ste broj dali na sajtu ali mi on nije znao reci adresu vec otprilike samo rekao gdje se nalazi ali ja nisam znao da nadjem jer je negdje zavuceno...


RESTORAN SIROVE BILJNE HRANE
"HRANA JE LIJEK"

Banja Luka, ul. Cara Lazara 41
tel. 065/495-228, 063/999-885
 
paracelsus
I jos jedna stvar kad je bolje da se jede voce ujutro ili navece?
posto ja ako mi se dorucak sastoji samo iz voca primmjetio sam da brzo ogladnim. ZA razliku kad jedem hljeb i povrce? Tako da mi se cini da bi mi bolje pasovalo voce navece?
 
SMUK
Ja imam jedan recept za doručak:

Izblendaš banane,jabuke,pomorandžu i tu smesu pomešaš sa kuvanom pšenicom i pojedeš.Garant nećeš brzo ogladneti.
 
https://biblijskoobrazovanje.serbianforum.info/
max006
Mroljube, onih 150.000 Jevreja koji se spominju u Otkrivenju, predpostavljam da ce to biti ljudi koji ce da se jave za svedocanstvo svetu o Bogu kao neka vrsta finalnog i najacek svedocanstva (mozda gresim) - da li ce se oni javiti nakon obracenja Izraela kao neka jasno definisana grupacija ili ce ti ljudi da se pojave medju narodima i nacijama pojedinacno a koji ijos danas mogu da se pojave i koje kada bi sve ukupno sabrali bilo 150.000 a da mozda ni oni sami nisu toga svesni.
 
ljubas
http://www.kurir-...nak-711341
 
http://sviuselo.wordpress.com/
Miroljub Petrovic
paracelsus - poruka glasi:

I jos jedna stvar kad je bolje da se jede voce ujutro ili navece?
posto ja ako mi se dorucak sastoji samo iz voca primmjetio sam da brzo ogladnim. ZA razliku kad jedem hljeb i povrce? Tako da mi se cini da bi mi bolje pasovalo voce navece?

Ko ti je rekao da za dorucak jedes samo voce? Voce moze da jedes kad hoces, ali u kombinaciji sa zitaricama i orasastnim plodovima, pa neces biti gladan. Ako se voce jede uvece, za veceru, onda je najbolje uzeti samo voce da bi se brzo svarilo i da bi se sa praznim stomakom islo na spavanje.
 
Miroljub Petrovic
SMUK - poruka glasi:

Ja imam jedan recept za doručak:

Izblendaš banane,jabuke,pomorandžu i tu smesu pomešaš sa kuvanom pšenicom i pojedeš.Garant nećeš brzo ogladneti.

Mozes u to da dodas i jednu supenu kasiku mlevenih oraha, bice ukusnije i hranljivije.
 
Miroljub Petrovic
max006 - poruka glasi:

Mroljube, onih 150.000 Jevreja koji se spominju u Otkrivenju, predpostavljam da ce to biti ljudi koji ce da se jave za svedocanstvo svetu o Bogu kao neka vrsta finalnog i najacek svedocanstva (mozda gresim) - da li ce se oni javiti nakon obracenja Izraela kao neka jasno definisana grupacija ili ce ti ljudi da se pojave medju narodima i nacijama pojedinacno a koji ijos danas mogu da se pojave i koje kada bi sve ukupno sabrali bilo 150.000 a da mozda ni oni sami nisu toga svesni.

Treba da pogledas moja predavanja iz serijala Poslednji dogadjaji:

http://creation6d...adjaji.htm
 
Miroljub Petrovic
Dobio sam jos jedno prevedeno predavanje rabina Meira Kahanea. Da podsetim da je ovaj covek kasnije ubijen:

https://vimeo.com...
 
Sima1
Ovaj čovek je bio visoko moralan,to je nesumljivo.I od kud mu onda ovako iskustvo? A ipak, ovako nešto nemože da prođe kroz filter biblije.Interesuje me vase mišljenje,vi ste jednom rekli za ovaj video da su to paganske gluposti,na osnovu toga zaključio sam da mislite da je ovaj čovek demonizovan.Kako može moralan čovek da bude demonizovan,a jednom ste rekli ako moralno živomo demoni nam nemogu nista?Objasnite mi nemoj te da me brišete.
...
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 24.03.2013 19:35
 
Miroljub Petrovic
Sima1 - poruka glasi:

Ovaj čovek je bio visoko moralan,to je nesumljivo.I od kud mu onda ovako iskustvo? A ipak, ovako nešto nemože da prođe kroz filter biblije.Interesuje me vase mišljenje,vi ste jednom rekli za ovaj video da su to paganske gluposti,na osnovu toga zaključio sam da mislite da je ovaj čovek demonizovan.Kako može moralan čovek da bude demonizovan,a jednom ste rekli ako moralno živomo demoni nam nemogu nista?Objasnite mi nemoj te da me brišete.
...

Sta znaci moralan? Pricati da su mnoge lose stvari nemoralne? Biti moralan znaci ziveti po Bozjim zakonima i biti videlo drugim ljudima, pa da se i njima svidi zivot po Bozjim zakonima, i da i oni pocnu tako da zive. A sta je zivot po Bozjim zakonima? Pa pogledaj prva poglavlja Biblije. To su zivot i rad u prirodi, sa jakom porodicom i puno dece, i ucenje i okupljanje drugih ljudi da tako zive. Sve je to moguce samo ako covek zivi po jednostavnim instrukcijama Biblije. Bibliju skoro niko ne cita, narocito temeljne stvari, a to su one u Starom zavetu, i onda imas svakakva zastranjenja koja naivni ljudi ne prepoznaju.
 
mumin
Zao mi je sto niste danas gostovali u radio emisiji kod Amela Bahtica, mogu vam sa sigurnoscu reci da je Sarajevo jos uvjek otvoren grad za razna misljenja.
 
Miroljub Petrovic
mumin - poruka glasi:

Zao mi je sto niste danas gostovali u radio emisiji kod Amela Bahtica, mogu vam sa sigurnoscu reci da je Sarajevo jos uvjek otvoren grad za razna misljenja.

Jedan je Amel Baftic. To je cudo Bozje da ga jos nisu smenili.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.69 sekundi!