Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Izrael - Nojeva barka za poslednje vreme:

http://cps.org.rs...resize.jpg

Isto, ali u velikoj rezoluciji za stampanje postera:

http://www.mediaf...2oy2ndw6i4
 
ljilja
Bog u Bibliji na mnogo mesta kaze da zivot posle smrti postoji tek nakon vaskrsenja. Izmedju ovozemaljske smrti i vaskrsenja, nema zivota. Zato vas zakljucak ne moze da bude tacan.Los zakljucak. Prvo, U Bibliji se jasno kaze da covek nakon smrti spava, da je u nesvesnom stanju, i sl. Drugo, Bog je vrlo retko tokom istorije vaskrsavao (ili ozivljavao) ljude, i ti slucajevi su navedeni u Bibliji. Verovatno je bilo nekih slucajeva vaskrsenja koji nisu zapisani u Bibliji, koji su se desili u vreme apostola, ali posle toga nema sanse, jer je hriscanstvo pocelo rapidno da propada vec u drugom veku. O tome imate u predavanju na donjem linku:
http://www.youtub...

Da ne brkamo pojmove jedno je uskrsnuće a drugo oživljavanje!
Mojsije i Ilija su uskrsnuli ( za Iliju smo sigurni jer se kaže da je uzet sa zemlje a Vi ste rekli da je Mojsije uzet iz groba)jer u protivnom ne bi mogli razgovarati s Isusom ili što?
Ako je u Bibliji jasno, kako kažete, da su ljudi poslije smrti u besvjesnom stanju što je onda s njima, u kakvom su oni stanju?
Kažete da su ljudi rijetko uskrsavani ali....ipak jesu.
Svakako ću pogledati video hvala.
Mislim da mi je jasno ovo sa sinovima božjim i kćerima čovječjim.
 
Miroljub Petrovic
ljilja - poruka glasi:

Bog u Bibliji na mnogo mesta kaze da zivot posle smrti postoji tek nakon vaskrsenja. Izmedju ovozemaljske smrti i vaskrsenja, nema zivota. Zato vas zakljucak ne moze da bude tacan.Los zakljucak. Prvo, U Bibliji se jasno kaze da covek nakon smrti spava, da je u nesvesnom stanju, i sl. Drugo, Bog je vrlo retko tokom istorije vaskrsavao (ili ozivljavao) ljude, i ti slucajevi su navedeni u Bibliji. Verovatno je bilo nekih slucajeva vaskrsenja koji nisu zapisani u Bibliji, koji su se desili u vreme apostola, ali posle toga nema sanse, jer je hriscanstvo pocelo rapidno da propada vec u drugom veku. O tome imate u predavanju na donjem linku:
http://www.youtub...

Da ne brkamo pojmove jedno je uskrsnuće a drugo oživljavanje!

To ste vi uveli dva razlicita termina, u Bibliji je to jedan termin - vaskrsenje.

Mojsije i Ilija su uskrsnuli ( za Iliju smo sigurni jer se kaže da je uzet sa zemlje a Vi ste rekli da je Mojsije uzet iz groba)jer u protivnom ne bi mogli razgovarati s Isusom ili što?
Ako je u Bibliji jasno, kako kažete, da su ljudi poslije smrti u besvjesnom stanju što je onda s njima, u kakvom su oni stanju?

Mojsije i Ilija su zivi kao sto smo vi i ja zivi, samo sto su oni sada na nekoj drugoj planeti. Gde tacno, to ne znamo, i nije vazno.
 
ljilja
Ispričavam se morat ću biti preciznija u riječima, nisam mislila doslovce danas niti sutra.
Niste li i sami rekli da demoni žive u nama nevidljivom svijetu, Bog ne može živjeti u istom spektru (dimenziji) gdje su i demoni, jer je jasno rečeno da su zbačeni s neba.
Ne znam da li ste primjetili da se Isus kad razgovara s Mojsijom i Ilijom preobražava, isti slučaj je i s Mojsijom kad razgovara s Bogom? Što mislite u kojoj dimenziji se nalazi čovjek dok razgovara s Bogom tj. dok moli. Kako bi razgovarali s nekim moramo biti u kontaktu s tom osobom na bilo koji način u protivnom je to monolog. Kad razgovaramo s Bogom(molimo) mi smo u kontaktu s njim naš duh penje se u više svere (dimenzije). Problem je u tome što je molitva većine vjernika monolog a ne dijalog i stoga ne razumiju područje duha. Mislim da će te se složiti da ovo što mi vidimo i čujemo je jako malo i da ne postoji samo ono što mi možemo fizičkim osjetilima dokučiti, postoji jedan prostor (dimenzija) duha koju možemo dokučiti samo duhom. Ta dimenzija ne može biti ni u kom slučaju ona u kojoj žive demoni jer Bog ne može biti u istom nivo s njima. Stvari nisu baš crno bijele kako bi mi htjeli. Oprostite odmakla sam od teme, ali smtram da su to i te kako važne stvari za razumijevanje čovjeka i njegova odnosa s Bogom.
 
Miroljub Petrovic
ljilja - poruka glasi:

Ispričavam se morat ću biti preciznija u riječima, nisam mislila doslovce danas niti sutra.
Niste li i sami rekli da demoni žive u nama nevidljivom svijetu, Bog ne može živjeti u istom spektru (dimenziji) gdje su i demoni, jer je jasno rečeno da su zbačeni s neba.
Ne znam da li ste primjetili da se Isus kad razgovara s Mojsijom i Ilijom preobražava, isti slučaj je i s Mojsijom kad razgovara s Bogom? Što mislite u kojoj dimenziji se nalazi čovjek dok razgovara s Bogom tj. dok moli. Kako bi razgovarali s nekim moramo biti u kontaktu s tom osobom na bilo koji način u protivnom je to monolog. Kad razgovaramo s Bogom(molimo) mi smo u kontaktu s njim naš duh penje se u više svere (dimenzije). Problem je u tome što je molitva većine vjernika monolog a ne dijalog i stoga ne razumiju područje duha. Mislim da će te se složiti da ovo što mi vidimo i čujemo je jako malo i da ne postoji samo ono što mi možemo fizičkim osjetilima dokučiti, postoji jedan prostor (dimenzija) duha koju možemo dokučiti samo duhom. Ta dimenzija ne može biti ni u kom slučaju ona u kojoj žive demoni jer Bog ne može biti u istom nivo s njima. Stvari nisu baš crno bijele kako bi mi htjeli. Oprostite odmakla sam od teme, ali smtram da su to i te kako važne stvari za razumijevanje čovjeka i njegova odnosa s Bogom.

Mislim da sa takvom filozofijom idete u mistizicam. Cinjenica je da postoji "preobrazenje". U Bibliji se kaze da ce prilikom Hristovog drugog dolaska spaseni biti preobrazeni u besmrtno oblicje. Moguce da su u tom oblicju sada Ilija i Mojsije. Ali, to sada nije bitno.

U Bibliji se spominju tri neba. Kaze se da je Bozji presto na trecem nebu. Ocigledno da je ovo nase atmosfersko nebo prvo nebo, a da je stvoreni svemir drugo nebo. Demoni su prisutni u ova dva neba.

Prilikom molitve nema potrebe da nas duh ide kod Boga. Bog odlicno vidi stanje naseg duha i sta mi izgovaramo u mislima ili recima, i to je razgovor sa Njim. Ne treba od toga da pravimo filozofiju.
 
distancirana
Pomaze Bog.Ja sam nova na forumu,i zelela bih da postavim jedno pitanje Miroljubu.Kako objashnjavate sledece,parafraziracu. ."Bio jedan bogat covek i Lazar sluga njegov,bogat jeo sve najlepshe,a Lazar jeo i hranio se mrvicama. .I umre bogat i pogrebli ga,umre Lazar i andjeli ga odvedoshe na nebesa. .I gore ga vide bogat,i pozna slugu svojega Lazara,i rece mu. . Dodji Lazare i nakvasi prst svoj vodom,jer ovde gde sam ja veoma stradam. .". . E sad ne morate da mi izlazete disertaciju i elaborat o ovoj temi,jer sam citala Vase postove. . Mene samo zanima ,na kojem se onda mestu to nalazi bogat?
 
Gedeon
distancirana - poruka glasi:

Pomaze Bog.Ja sam nova na forumu,i zelela bih da postavim jedno pitanje Miroljubu.Kako objashnjavate sledece,parafraziracu. ."Bio jedan bogat covek i Lazar sluga njegov,bogat jeo sve najlepshe,a Lazar jeo i hranio se mrvicama. .I umre bogat i pogrebli ga,umre Lazar i andjeli ga odvedoshe na nebesa. .I gore ga vide bogat,i pozna slugu svojega Lazara,i rece mu. . Dodji Lazare i nakvasi prst svoj vodom,jer ovde gde sam ja veoma stradam. .". . E sad ne morate da mi izlazete disertaciju i elaborat o ovoj temi,jer sam citala Vase postove. . Mene samo zanima ,na kojem se onda mestu to nalazi bogat?

http://www.creati...6#post_286
 
Miroljub Petrovic
Zivot jednog teroriste... (Alah u egber!)

https://vimeo.com...
 
ljilja
Koliko vremena je prošlo od stvaranja do potopa, a koliko od potopa do danas?
 
ljubas
'Kako sam pobedila rak' video prilog, baner sa leve strane, kao i na sajtu zakonizdravlja.com ne radi.
Evo nasao sam ga na jutub pa mozete samo da zamenite link.
http://www.youtub...CxJ59YiK2A
 
http://sviuselo.wordpress.com/
Miroljub Petrovic
ljilja - poruka glasi:

Koliko vremena je prošlo od stvaranja do potopa, a koliko od potopa do danas?

Sve pise u Bibliji. Od Stvaranja do Potopa je proslo 1656 godina, a od Potopa do danasne znamo tacno u godinu, ali oko 4500 godina.
 
Miroljub Petrovic
distancirana - poruka glasi:

Pomaze Bog.Ja sam nova na forumu,i zelela bih da postavim jedno pitanje Miroljubu.Kako objashnjavate sledece,parafraziracu. ."Bio jedan bogat covek i Lazar sluga njegov,bogat jeo sve najlepshe,a Lazar jeo i hranio se mrvicama. .I umre bogat i pogrebli ga,umre Lazar i andjeli ga odvedoshe na nebesa. .I gore ga vide bogat,i pozna slugu svojega Lazara,i rece mu. . Dodji Lazare i nakvasi prst svoj vodom,jer ovde gde sam ja veoma stradam. .". . E sad ne morate da mi izlazete disertaciju i elaborat o ovoj temi,jer sam citala Vase postove. . Mene samo zanima ,na kojem se onda mestu to nalazi bogat?

Govorio sam o tome, ali niste pazljivo pratili. Telo bogatog je u zemlji, a njegov duh zivotni je kod Boga. Posto je covek spoj tela i duha zivotnog, a to je u u slucaju ovog bogatog coveka razdvojeno, u Bibliji se kaze da on "spava", odnosno nalazi se u nesvesnog staju do trenutka vaskrsenja kada njegovo telo i duh zivotni budu bili spojeni i covek vaskrsne.
 
Miroljub Petrovic
Izrael - Nojeva barka za poslednja vremena - srpska verzija:

http://www.mediaf...0han1idn8w
 
Johnny Morgan
http://www.vibili...231105.pdf
 
nelinjo
http://www.b92.ne..._id=663337

Da li je ov dobro za decu u Srbiji s obzirom da ce sada moci vise vremena da provode kod kuce i uz roditelje a osim toga puno je prihvatljivije jer ce manje novca da trose na kartu i nezdravu hranu kao sto su razni sndvici i slicno
 
ljilja
Svrha braka su deca. Brak bez dece je nesto neozbijno, sterilno, besmisleno. U stara vremena, dok nije bilo napredne tehnike vestacke oplodnje muzevi su uzimali drugu zenu da bi imali decu i zene nerotkinje su se sa tim itekako slagale jer su znale da brak ima smisla samo ako ima dece. Poligamija je nuzno zlo, koje je Bog dopustio, kao i vestacka oplodnja. Mislim da je vestacka oplodnja nesto bezazleno, sa moralnog aspekta. Ukoliko ce zena morati da otruje svoj organizam zbog vestacke oplodnje, onda naravno da to nije nesto sto se preporucuje.

A, što je sa svetosti braka? Nije li Isus to izričito zabranio govoreći kako im je Mojsije to dopuštao zbog tvrdoće srca njihova. Mk, 10
Verovatno je bilo nekih slucajeva vaskrsenja koji nisu zapisani u Bibliji, koji su se desili u vreme apostola, ali posle toga nema sanse, jer je hriscanstvo pocelo rapidno da propada vec u drugom veku. O tome imate u predavanju na donjem linku:
http://www.youtub...

Pogledala sam video i ono što mogu reći jeste da je ovo drugi čovjek kojega sam poslušala ili pročitala(vjerujte puno toga sam pročitala i preslušala) s kojim se slažem od riječi do riječi. Samo bi još dodala da je kršćanima osim religije bog postala i molitva. Kršćanstvo je postalo magijska praksa.Naravno govorim sa stanovišta Rimokatoličke crkve kojoj pripadam i znam kakvo je stanje, ne znam kako je u drugim crkvama.
Ima jedna anegdota koja kaže : Svako izvjesno vrijeme sastanu se Isus Krist kršćana i Isus Krist Evanđelja, malo porazgovaraju, zaključe kako nemaju ništa zajedničko i raziđu se. Unutar crkve postoji jedna tendencija, krenula je iz Hrvatske, koja zagovara povratak Izvoru. Ta tendencija se polako širi na zemlje zapadne Europe, pa sve čak do Kine i SAD-a, gdje također ima sljedbenike,kao i na okolne zemlje pa tako i na BiH, odakle ja dolazim, mali broj doduše ali postoje. Zanimljivo mi je to što Profesor Marković govori da su kršćani u početku bili ateisti, tj mislilo se za njih da su ateisti, danas je obrnuta stvar: Da bi postali vjernici moraju najprije postati ateisti i prestati vjerovati u sve druge bogove u koje vjeruju, a vjerujte da ih ima dosta:crkva, religija, molitva, svećenici,novac, religijske prakse i obredi, itd. svašta ljudi čine samo kako se ne bi morali mijenjati, kako ne bi morali svoje srce promijeniti.
Zanima me da li znate nešto o novoj znanosti koja se zove epigenetika i što o njoj mislite?
I da ako postoje još neka predavanja od pomenutog Prof. molila bih vas da mi stavite link.
 
Pedja_Sombor
Profesore, preporucili ste knjigu "Ispovest palog andjela". U toj knjizi stoji kritika na hip hop muziku (ja to poistovecujem sa rep muzikom). I vi takodje kritikujete rep muziku pa bih vas pitao nesto. Grupa "Beogradski Sindikat" izvodi takvu vrstu muzike ali pozivaju na moral. Nisu bas sve takve, ali ima dosta takvih pesama, rekao bih da su vecina (nisam siguran). Ili na primer "JKB" grupa sa pesmom "Povratak na selo". Interesuje me samo da li dajete zeleno ili crveno svetlo. (trazio sam na "trazi" ove teme ali nisam uspeo da nadjem, izvinjavam se ako sam ponovio temu). Hvala Smile
 
Miroljub Petrovic
nelinjo - poruka glasi:

http://www.b92.ne..._id=663337

Da li je ov dobro za decu u Srbiji s obzirom da ce sada moci vise vremena da provode kod kuce i uz roditelje a osim toga puno je prihvatljivije jer ce manje novca da trose na kartu i nezdravu hranu kao sto su razni sndvici i slicno

To je dobra opcija. Jos bi bolje bilo kada bi neka verska zajednica otvorila svoju skolu (srednju i osnovnu), jer po zakonu na to imaju pravo, pa da oni ispituju decu, a ne da to rade ateisticke skole.
 
Miroljub Petrovic
ljilja - poruka glasi:

Svrha braka su deca. Brak bez dece je nesto neozbijno, sterilno, besmisleno. U stara vremena, dok nije bilo napredne tehnike vestacke oplodnje muzevi su uzimali drugu zenu da bi imali decu i zene nerotkinje su se sa tim itekako slagale jer su znale da brak ima smisla samo ako ima dece. Poligamija je nuzno zlo, koje je Bog dopustio, kao i vestacka oplodnja. Mislim da je vestacka oplodnja nesto bezazleno, sa moralnog aspekta. Ukoliko ce zena morati da otruje svoj organizam zbog vestacke oplodnje, onda naravno da to nije nesto sto se preporucuje.

A, što je sa svetosti braka? Nije li Isus to izričito zabranio govoreći kako im je Mojsije to dopuštao zbog tvrdoće srca njihova. Mk, 10

Brak ima kategodiju svetosti, ako je Bog prisutan u zajednici muskarca i zene. Bog ce biti prisutan ukoliko se muskarac i zena ujedinjuju u projektu stvaranja dobrih ljudi - dece. Ukoliko bracni par ne moze da ima decu, onda takav brak gubi svaki smisao i ocigledno da postoji problem u nekom od supruznika, ili kod oboje, i postavlja se pitanje da li ih je Bog spojio ili Sotona. Isus kaze: "Sto Bog sastavi, covek da ne rastavlja." Nije Bog sastavio mnoge savremene brakove u kojima pobozan supruznik stenje i pati, a ne moze nista da promeni. Naravno da je u u takvim slucajevima pozeljno da se pobozan supruznik skloni od demonizovane budale. Dakle, tako gde Bog nije prisutan, tu nema kategorije svetosti.

Nakon covekove pobune protiv Boga, Bog je izricito rekao da ce volja zene biti podredjena volji muskarca, sto je i logicno, jer covek se nakon pobune nalazi na planeti koja je okupirana od strane Sotone i vodi se surov rat protiv Boga i coveka. Zato je potrebno da ljudi budu organizovani kao ratna formacija da bi se odbranili od nasrtaja satanista. U ratu su zene podredjene i mogu da budu samo saradnici muskarcima. Zato Bog svu odovornost svaljuje na muskarce. Kada bi muskarci slusali Boga, i kada bi pazili kako se zene, nikada ne bi dolazilo do razvoda. Ali, posto su mnogi muskarci (i u vreme Izraela) birali zene koje su "lepe", a ne duhovno lepe, onda kada im je zlo doslo u kucu morali su da ga isteruju iz kuce. Bog je to dopustio, ali za to optuzuje muskarce kao izazivace zla. Bog dopusta muskarcima razne stvari jer najvise preko njih radi u ovom svetu, a zene se samo prilagodjavaju muskarcima. To sto su savremen zene nemoralne (u vecini) je samo slika muskaraca kojima one hoce da se dodvore (jer od muskaraca sve zavisi).

Verovatno je bilo nekih slucajeva vaskrsenja koji nisu zapisani u Bibliji, koji su se desili u vreme apostola, ali posle toga nema sanse, jer je hriscanstvo pocelo rapidno da propada vec u drugom veku. O tome imate u predavanju na donjem linku:
http://www.youtub...

Pogledala sam video i ono što mogu reći jeste da je ovo drugi čovjek kojega sam poslušala ili pročitala(vjerujte puno toga sam pročitala i preslušala) s kojim se slažem od riječi do riječi. Samo bi još dodala da je kršćanima osim religije bog postala i molitva. Kršćanstvo je postalo magijska praksa.Naravno govorim sa stanovišta Rimokatoličke crkve kojoj pripadam i znam kakvo je stanje, ne znam kako je u drugim crkvama.

Uglavnom je svuda isto.

Zanima me da li znate nešto o novoj znanosti koja se zove epigenetika i što o njoj mislite?

U pitanju je lazna nauka koja nema veze sa realnoscu.
 
Miroljub Petrovic
Pedja_Sombor - poruka glasi:

Profesore, preporucili ste knjigu "Ispovest palog andjela". U toj knjizi stoji kritika na hip hop muziku (ja to poistovecujem sa rep muzikom). I vi takodje kritikujete rep muziku pa bih vas pitao nesto. Grupa "Beogradski Sindikat" izvodi takvu vrstu muzike ali pozivaju na moral. Nisu bas sve takve, ali ima dosta takvih pesama, rekao bih da su vecina (nisam siguran). Ili na primer "JKB" grupa sa pesmom "Povratak na selo". Interesuje me samo da li dajete zeleno ili crveno svetlo. (trazio sam na "trazi" ove teme ali nisam uspeo da nadjem, izvinjavam se ako sam ponovio temu). Hvala Smile

Tesko ces naci pronaci savrsene ljude i savrsene projekte. Bog radi preko ljudi koje ima na terenu. Mozemo samo da gledamo da li neko siri bilo kakav pozitivan uticaj ili ne. Beogradski sindikat i slicni bendovi imaju pozitivne tendencije i zbog toga mogu da podrzim njihovu pozitivnu energiju, iako postoje bolji nacini da se preko muzike priblizi dobra stvar. Ali, kad nema nista bolje, i ovo je nesto.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.68 sekundi!