Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
12345 - poruka glasi:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

I da li sam dobro shvatio ili nema individualne odgovornosti, te ako je npr. moj deda činio loše stvari, to će se preneti i na mene (čini mi se 7 kolena).

Ako je tvoj deda cinio lose stvari, na tebe moze da se prenese uglavnom samo lose vaspitanje, ali ako ti izaberes dobar put, nikakvo zlo tvoga dede se nece preneti na tebe. To jasno pise u Bibliji.


Gde tačno, ako može stih i knjiga, jer ne uspeh naći?

Na primer, Jeremija 31,29-30, i dr.
 
Vuk Brdjanin
Imate li neko tumačenje, po kom su principu (računanju) datirani srpski srednjovjekovni spomenici? Npr. natpis na kosovskom stubu je datiran "leta 6897...". Pošto su brojni sačuvani spomenici sa takvim datiranjem crkve i religijski spisi iz manastirskih prepisivačnica, da li je to računanje izvučeno iz judeo- hrišćanske tradicije , odnosno, slaže li se sa izvještajima iz Svetog Pisma o vremenu postanka zemlje, ili je u pitanju starije slovensko računanje? Ili se možda, slučajno, slažu?
 
Miroljub Petrovic
Vuk Brdjanin - poruka glasi:
Imate li neko tumačenje, po kom su principu (računanju) datirani srpski srednjovjekovni spomenici? Npr. natpis na kosovskom stubu je datiran "leta 6897...". Pošto su brojni sačuvani spomenici sa takvim datiranjem crkve i religijski spisi iz manastirskih prepisivačnica, da li je to računanje izvučeno iz judeo- hrišćanske tradicije , odnosno, slaže li se sa izvještajima iz Svetog Pisma o vremenu postanka zemlje, ili je u pitanju starije slovensko računanje? Ili se možda, slučajno, slažu?

Govorio sam o tome, ali nisi citao prethodne postove. Procitaj od pocetka sta sam pisao da ne bi ponavljao ista pitanja. U najkracem, taj stari pravoslavni kalendar se zasniva na biblijskoj hronologiji prema grckom prevodu Starog zaveta - Septuaginti, u kojoj su prevodioci, iz za sada nepoznatih razloga, dodavali po 100 godina na prvih 15 patrijaraha, pa postoji vremenska razlika od 1500 godina u odnosu na originalnu hronologiju zapisanu u hebrejskom tekstu.
 
Johanan
Dobra reportaza o cijepljenju:

http://novatv.hr/...ilemi.html
 
merjem
profesore vidim da mi brisete neke postove al sta je tu je ocigledno je da vas ili neinteresuju druga misljenja ili je nesto drugo u pitanju.Nego gledala sam duel Dodika i Cede pa me onako interesuje sta vi mislite o njihovim izjavama.Dali je uistinu RS.napravljena na genocidu naroda u Bosni.Koji je za vas od njih dvoje bojli Srbin i vise ulaze da vrati Srpskom narodu dostojansto koje nam i pripada
 
Miroljub Petrovic
merjem - poruka glasi:
profesore vidim da mi brisete neke postove al sta je tu je ocigledno je da vas ili neinteresuju druga misljenja ili je nesto drugo u pitanju.

Na ovom forumu necemo da se bavimo neozbiljnim pitanjima, a ja kao domacin procenjujem sta je ozbiljno, a sta neozbiljno.

Nego gledala sam duel Dodika i Cede pa me onako interesuje sta vi mislite o njihovim izjavama.Dali je uistinu RS.napravljena na genocidu naroda u Bosni.Koji je za vas od njih dvoje bojli Srbin i vise ulaze da vrati Srpskom narodu dostojansto koje nam i pripada

To sto pitate je neozbiljno pitanje. Mi se ovde bavimo mnogo ozbiljnijim pitanjima, a sto se tice istorije Balkana i prethodnog rata na prostoru bivse Jugoslavije, govorio sam vise puta, treb da procitate prethodne postove.
 
Miroljub Petrovic
DrHouse - poruka glasi:
Dobar dan dragi kolega!
Da li biste bili ljubazni da iznesete svoje mišljenje o fenomenu poznatom pod nazivom telegonija? Ja kao ubeđeni ateista ne mogu da prihvatim da je takav prenos informacija moguć pa ipak... Imate li Vi lično ili Vaš centar neka iskustva po ovom pitanju?

Prica o telegoniji je teska glupost i kompromitacija religije od strane onih koji naivno prihvataju svakakve neozbiljne price kojima se navodno "brani" religija. Glavni razlog zbog kojeg ste vi ateista je upravo to sto se religija "promovise" sa takvim neozbiljnim pricama.
 
Miroljub Petrovic
12345 - poruka glasi:
Imam ravne tabane, sta ciniti?

Javi se dr Milisavu Nikolicu na e-mail:

 
nikola
http://www.freeim....net/m2vyv
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 05.02.2012 08:28
 
Johnny Morgan
Da li je u pripremi, možda, prevod filma ili knjige "Sivi vuk" o Hitlerovom begu u Argentinu?Hvala unapred! Pozdrav
 
Miroljub Petrovic
Johnny Morgan - poruka glasi:
Da li je u pripremi, možda, prevod filma ili knjige "Sivi vuk" o Hitlerovom begu u Argentinu?Hvala unapred! Pozdrav

Jel taj film objavljen? Ako jeste, postavi link. Isto vazi i za knjigu, ako je neko najde u elektronskoj formi neka je postavi.
 
hezekiel
Kamenje Izraela 1, sa prevodom.

http://youtu.be/s...

Odlicno predavanje sa arheoloskim pronalascima.
 
Miroljub Petrovic
hezekiel - poruka glasi:
Kamenje Izraela 1, sa prevodom.

http://youtu.be/s...

Odlicno predavanje sa arheoloskim pronalascima.

To je sjajno predavanje. Hvala sto si preveo.
 
mira11
Dobar dan,
Zanima me da li je biljka vanila dobra za ishranu, ako vam je poznato? Pronasla sam da se koristi fermetisana? Da nije losa kao cokolada? AKo znate zahvalna za pomoc.
 
Miroljub Petrovic
mira11 - poruka glasi:
Dobar dan,
Zanima me da li je biljka vanila dobra za ishranu, ako vam je poznato? Pronasla sam da se koristi fermetisana? Da nije losa kao cokolada? AKo znate zahvalna za pomoc.

Najbolje je da se jede ono sto je prirodno. Sve sto je iz kese je problematicno i treba proveriti kako se pravi. Vecinom su to namirnice pune hemije.
 
zelenajabuka
Miroljube, imate li vi neki dobar odgovor na ovo pitanje:
Ako je plata za greh večna smrt, i ako je Isus platio za nas tu cenu, kako to da je ipak ostao živ?
Neki mi odgovaraju zato što je On živeo bez greha. Meni je to neozbiljan odgovor. Iako je živeo bez greha na kraju na krstu je umro grešan, jer je na sebi imao naše grehe i zbog toga njegov Otac ga je u nekom smislu ostavio, nije mogao da ga gleda.
 
Allegroz
Miro da li je relavantno i tačno da su poznate ličnosti skrivale ruku zbog pripadnosti masoneriji...

http://4dportal.c...ivena-ruka
 
minaa
-Da li ste izucavali Maxa i Sarlot Gerson? Ako jeste, jel se slazete sa kafenim klistirima?

- Mislim da ste pogresili u vezi Iridologije; to nije glupost ali nije ni nauka vec neka vrsta "umetnosti" koja moze da pomogne kod otkrivanja uzroka nekih stanja. Smatra se 80% verodostojnom. Ako hocete poslacu vam na pm poredjenje oka pre i posle 3 meseca terapije. :-)

- Da li smatrate da covek moze da se potpuno izleci od nekih bolesti samo time sto ce se pravilno hraniti i ziveti,tj. bez ikakvih suplemenata? To jeste O.K. al mozda je to bilo dovoljno ranije dok ljudi nisu jeli svo ovo smece?
Znam kako uvek govorite da vam je Dr. Lorin Dej rekla da ako to ne mozete da nadjete u prirodnom obliku, da ne uzimate ali i ona ne govori istinu do kraja. Slusala sam njen video i procitala knjige i stvara se utisak kako je sama otkrila kako da ozdravi, tj. nigde nije pomenula da je primenjivala Gersonovu terapiju vec je preuzela zaslugu za sebe. To znaci da je uzimala i suplemente koji ne padaju sa drveta.
Izmenio/la minaa na 05.02.2012 22:16
 
mumin
Profesore, volio bih da nam kazete o postu koji je Isus koristio. Neka je hvaljen i uzvisen on. Ako znamo da u to vrijeme sem sto nije jeo i pio od izlaska do zalaska sunca, intezivno se molio BOGU uzvisenom i na taj nacin komunicirao sa njim. Pa kad vi kazete da je Isus stvoritelj, zasto je onda postio i kojem se je tada BOGU molio. U vasim predavanjima to meni djeluje dosto nerazumljivo.
 
Miroljub Petrovic
zelenajabuka - poruka glasi:
Miroljube, imate li vi neki dobar odgovor na ovo pitanje:
Ako je plata za greh večna smrt, i ako je Isus platio za nas tu cenu, kako to da je ipak ostao živ?
Neki mi odgovaraju zato što je On živeo bez greha. Meni je to neozbiljan odgovor. Iako je živeo bez greha na kraju na krstu je umro grešan, jer je na sebi imao naše grehe i zbog toga njegov Otac ga je u nekom smislu ostavio, nije mogao da ga gleda.

Pa dobro su ti odgovorili. Nelogicno je da neko ko nije kriv umre vecnom smrcu. Onaj ko je nevin, pa preuzme na sebe tudju krivicu, moze da umre samo ovozemaljskom smrcu.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.59 sekundi!