Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Milos P
Miroljub Petrovic je napisao:
...
Crkva treba da bude skupstina, mesto gde se okupljaju ljudi domacini koji se dogovaraju i odlucuju kako da rese postojece probleme.


A sta kazu apostoli, kakva crkva treba da bude?

 
Milos P
Miroljub Petrovic je napisao:
..... Ne, Isus je "oganj koji spaljuje i Bog koji revnuje", "lav iz plemena Judima", a u isto vreme je "Bog milostiv i zalostiv, spor na gnev i obilan milosrdjem", kako ga opisuje Biblija.


Dok je Isus razgovarao sa ocem, a kako je to opisano u Novom Zavetu, tada se jedan covek molilo Bogu. Ko je u tom trenutku slusao njegovu molitvu, znaci u trenutku kada je Bog otac slusao Boga sina?

 
Milos P
Miroljub Petrovic je napisao:

Prihvatiti Isusa kao Mesiju znaci ziveti po Njegovim zapovestima, a to znaci ulagati u dobre ljude, porodicu. A ti pogledaj ko ima najjacu porodicu i ko najvise ulaze u ljude, pa ces znati ko je najbolji hriscanin....


Da li smatrate japanske porodice za jedne od najjacih. U njima se zna red, vodi racuna o starijima, i nema sanse da deca ne slusaju roditelje, kako je to slucaj u ostalom delu sveta.

 
Uros88
Da li se treba moliti za preminule? Ako je neko zaslužio večno uništenje ne verujem da molitvom možemo to da promenimo.

 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Sta mislis o ovome?

Valjevo - U mestu Stave kod Valjeva, u poslednje tri godine na stotine ljudi svake nedelje poseti Marjana Kneževića, sveštenika tamošnje seoske crkve. Za vreme službe, na Stave se slije desetine automobila iz svih krajeva Srbije. Među vernicima su i stari i mladi, i bolesni i zdravi, i krivi i pravi. Molitve iz Jevanđelja, koji drugi popovi ne koriste, kao i razgovor sa vernicima, po njihovim pričama, leče i pomažu.

Otac Marjan službuje u seoskoj crkvi već više od 30 godina. Vernicima, kaže, pomaže i leči, isključivo čitanjem molitvi...

Ovakvih "cuda" ce biti sve vise i vise kako se priblizavamo kraju istorije. Govorio sam o tome i ne bih da ponavljam.

 
Miroljub Petrovic
anton je napisao:
Dali ti je poznato da je za vrijeme 2.svjetskog rata i za vrijeme SFRJ djelovala masonska loža"Nova Jugoslavija"kojom je rukovodio dr Ivan Ribar,a poslije njegove smrti Miroslav Krleža? Kao i da su oni vukli sve poteze od važnosti za zemlju?
Između ostalih najpoznatiji članovi te lože bili suGrinr Pavle Savić,Koča Popović,Ivo Andrić,Antun Augustinčić,Ivan Krajačić-Stevo,Vasa Čubrilović, Moša Pijade,Ivo PoliteoRibnikar,Oskar Davičo,Gustav Krklec itd.U knjizi Posljednja Titova ispovijest piše da je ta loža pogotovo stekla moć nakon Titove smrti i da su oni glavni krivci za krvavi raspad SFRJ.

Moguce je da je ta loza zarila i palila, ali treba biti posten i reci da nije istina da je neka loza razbila SFRJ. Drzavu je razbio Vatikan. Danas ocigledno tajna drustva i Vatikan saradjuju po mnogim pitanjima, ali jedino je Vatikanu bilo u interesu da razbije SFRJ da bi jednostavno lakse prosirio uticaj na ovom prostoru, i mislim da se to vidi iz aviona.

 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Na osnovu cega se odredjivalo punoletstvo u Izrailju (dal je punoletstvo bilo uslov da bi se muzevi zenili)

Koliko mi je poznato, postojalo je doba kada decak postaje "sin zakona" ili "bar micva", a to je bilo sa 12 godina. Zato je i spomenut Isusov zivot u 12. godini. Tada je osoba postojala odgovorna za svoje postupke pred Bogom. A "punoletstvo" ili takav vid "zrelosti" se ne spominje u Bibliji. Spominju se razliciti uzrasti za odlazenje u rat ili sluzenje u Hramu.

 
Miroljub Petrovic
Milos P je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
...
Crkva treba da bude skupstina, mesto gde se okupljaju ljudi domacini koji se dogovaraju i odlucuju kako da rese postojece probleme.


A sta kazu apostoli, kakva crkva treba da bude?

Apostoli nisu izmisljali "toplu vodu" nego su se drzali onoga sto je Bog rekao preko Mojsija.

 
Miroljub Petrovic
Milos P je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
..... Ne, Isus je "oganj koji spaljuje i Bog koji revnuje", "lav iz plemena Judima", a u isto vreme je "Bog milostiv i zalostiv, spor na gnev i obilan milosrdjem", kako ga opisuje Biblija.


Dok je Isus razgovarao sa ocem, a kako je to opisano u Novom Zavetu, tada se jedan covek molilo Bogu. Ko je u tom trenutku slusao njegovu molitvu, znaci u trenutku kada je Bog otac slusao Boga sina?

Ne razumem pitanje.

 
Miroljub Petrovic
Milos P je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:

Prihvatiti Isusa kao Mesiju znaci ziveti po Njegovim zapovestima, a to znaci ulagati u dobre ljude, porodicu. A ti pogledaj ko ima najjacu porodicu i ko najvise ulaze u ljude, pa ces znati ko je najbolji hriscanin....


Da li smatrate japanske porodice za jedne od najjacih. U njima se zna red, vodi racuna o starijima, i nema sanse da deca ne slusaju roditelje, kako je to slucaj u ostalom delu sveta.

Nisam mnogo proucavao njihove porodice, ali cuo sam da se i kod Kineza i kod Japanaca zna neki red u porodici, i to je dobro.

 
Miroljub Petrovic
Uros88 je napisao:
Da li se treba moliti za preminule? Ako je neko zaslužio večno uništenje ne verujem da molitvom možemo to da promenimo.

Na to pitanje sam vise puta odgovorio.

 
Miroljub Petrovic
xxx je napisao:
Miro nemoj me krivo shvatit, ali moje je mišljenje da je pitanje Mesije centralno pitanje u Bibliji...

Dobro, hvala ti sto si izneo svoje misljenje, nemam sta da dodam na ono sto sam rekao i zavrsili smo pricu na tu temu.

 
Rekoba
Zanima nas vase misljenje o buducnosti planete,jer su predvidjanja mnogih da ce biti propast svijeta od 2010 do 2012 godine?

 
Kevin
http://www.metro-...a-youtubeu

Papa će zavladati internetom!!!

 
Miroljub Petrovic
Rekoba je napisao:
Zanima nas vase misljenje o buducnosti planete,jer su predvidjanja mnogih da ce biti propast svijeta od 2010 do 2012 godine?

Propast sveta je u toku, to se vidi. A kada ce ljuti ozbiljnije osetiti tu propast, to moze da bude za koju sedmicu, ili koji mesec, ili najkasnije za koju godinu.


Izmenio/la Miroljub Petrovic na 21.01.2009 17:57
 
Rekoba
Gledao sam dokumentarni film Digitalni Andjeo "Zig zvijeri" , i najvise su me zacudili krici kada su ruski naucnici vrsili istrazivanja 14 kilometara ispod zemlje,pa ako ste gledali zanima me sta mislite o tome?

 
Cuvena Familija
Miroljub Petrovic je napisao:
Rekoba je napisao:
Zanima nas vase misljenje o buducnosti planete,jer su predvidjanja mnogih da ce biti propast svijeta od 2010 do 2012 godine?

Propast sveta je u toku, to se vidi. A kada ce ljuti ozbiljnije osetiti tu propast, to moze da bude za koju sedmicu, ili koji mesec, ili najkasnije za koju godinu.


Mnogo mi se svidja ova tvrdnja,da ce biti za koju godinu...jedva cekam,iskreno da kazem...pa nek sve ide u 3 ........

Nego,neznam da li ste,a pretpostavljam da jeste,citali o ovom 12 planetu,ili crvenom dzinu ili Nibiru,kako ga zovu.Da li vjerujete da on postoji i sta mislite o njemu? Kako kazu ovi sto gledaju zvijezde i nebo,trebali bi ove 2009,negdje u martu da se vidi iz Australije.Kako pretpostavljaju,zbog njegove velicine i magnetnog polja,oko 2011 godine bice vidljiv golim okom kao drugo sunce i mogao bi da izazove ogromna pomjeranja tla i druge prirodne katastrofe.Sta vi mislite?


Dokle vise da trpimo sve ovo...da li da ostanemo normalni po nasim nacelima ili da i dalje budemo ludi po njihovim nacelima....
 
http://web-design.2go.rs/index.html
Obilic
Zasto su dva Jakovljeva sina pobili ljude koji su zeleli da postanu deo bozjeg naroda? Obrezali su se, a onaj sto je osramotio Dinu pokajao se i hteo da je uzme za zenu. Da li je bilo ispravno to sto su uradili? Kako Bog gleda na taj njihov postupak?

 
NR
Miroljub Petrovic je napisao:
David je napisao:
Kako to mislis? Zar se nesto dogodilo pri gostovanju u Hr po pitanju tvoje sigurnosti?

Ma ne, sve je bilo u redu i tada u Puli, i kada sam gostovao na Hrvatskoj televiziji. Uvek sam bio docekivan sa najvecom paznjom i gostoprimstvom, i u Hrvatskoj imam puno odlicnih prijatelja, ali situacija se svakim danom sve vise komplikuje. Svaka prica o moralu se sve vise docekuje "na noz". Jos ja iznosim cinjenice kako papa sve kontrolise, objavljujem knjige i video materijale o tome, i sad treba da dodjem u zemlju gde je Vatikan najuticajniji (Hrvatsku) da pricam o religiji. Moras priznati da bi to bilo vrlo riskantno. Pre par godina, dok nisam objavio ove knjige i video materijale, bilo je malo drugacije, iako mi ni onda nije bilo svejedno da dolazim. Nemoj da mislis da se bojim papskih koljaca, da mi izadje njih deset na crtu razjurio bih ih ko zeceve, ali oni su podmukli, ne izlaze na crtu, nego rade na drugacije nacine.

Ne bi me cudilo da su jezuiti ubili ruskog patrijarha, ili ga otrovali, ili slicno, jer je covek iznenada, odjednom umro, a prethodno su u Moskvi ubijena dva visoka jezuitska funkcionera (o tome sam stvaljao link ovde). A sada ruskog patrijarha zamenjuje ultra-ekumenista Kiril, koji ce najverovatnije da bude izabran za patrijarha. Moguce je da iza tog eventualnog ubista stoji i Putinova mafija, jer se Putin dodorava papi. Zato se treba sklanjati od njih gde god je to moguce.

Ali, postoje drugi nacini kako mozemo da se druzimo i da razmenjujemo misljenja.

Ovo sto ste pomenuli me je podstaklo na sledece pitanje: Ako postoji mogucnost da su Putinovi ljudi odradili eventualno ubistvo Ruskog Patrijarha(a ne kazem da nije moguce,daleko od toga),onda ko je ubio onu dvojicu jezuita?
Ako nisu Putinovi ljudi umesani u ubistvo jezuita,ko bi drugi mogao biti?

 
miki
Miroljube, citajuci drugi tekst sa sajta zakonizdravlja.com pametan covek nikad vise nebi trebao da konzumira meso u ishrani. Citajuci forum, procitao sam par puta da Vi u posebnim situacijama uzmete malo mesa. Ako moze neki komentar, posto pomenuti tekst jasno govori o strasnim bolestima koje se prenose mesnom ishranom posle koje nema nazad(sundjer mozak...).

Zitarice, krompir, luk... odredjene vrste voca se lako skladisti zimi. Da li je moguce skladistiti paradajiz, krastavce, kupus, papriku... u svojoj prirodnoj formi? Da li me mozete uputiti na informacije vezane za skladistenje hrane? Da li je dobro koristiti povrce zimi koje raste ispod staklenika(naravno da nije prskano nekom "jakom hemijom" )?

Zanima me Vase misljenje kako je najbolje danas sacuvati velike sume novca(preko 100 000 eura), posto vidimo sta banke rade.


Izmenio/la miki na 21.01.2009 20:43
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.39 sekundi!