Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
xxx
Miroljub Petrovic je napisao:
milosm je napisao:
Dali je tacno da je Isak Asiel rabin Srbije i Makedonije, ako je tacno sta o njemu znate (da li ga licno poznajete)?

Ne znam da li je on sada rabin i Makedinije, jer je u medjuvremenu jedan momak dosao sa skolovanja iz Izraela i sada radi kao rabin u Makedoniji. Poznajem rabina Isaka Asijela. On je najbolji poznavalac Biblije koga sam do sada upoznao.


nerazumijem kako može netko dobro poznavati Bibliju, a da ne poznaje Isusa Krista kao spasitelja i otkupitelja? džaba poznavanje svih zakona i uredbi ako ne poznaješ Božju ljubav - Isusa Krista! zar nekaže i sam Pavao koji je bio revnitelj zakona da rabini svake subote čitaju Mojsija i da ne razumiju što čitaju? mislim da iz njegovog primjera to najbolje možemo da vidimo! evo što Pavao kaže...

1Uostalom, braćo moja, radujte se u Gospodinu! Pisati vam jedno te isto meni nije dosadno, a za vas je sigurnije. 2 Čuvajte se tih pasa, čuvajte se tih opakih radnika, čuvajte se te osakaćenosti! 3 Jer mi smo obrezanje, mi koji u Duhu Božjemu obavljamo bogoslužje i dičimo se Kristom Isusom, a ne pouzdajemo se u tijelo, 4 iako bih se ja mogao pouzdati i u tijelo. Smatra li tko drugi da se može uzdati u tijelo, ja još više: 5 obrezan osmog dana, od roda sam Izraelova, plemena Benjaminova, Hebrej od Hebreja; po Zakonu farizej, 6 po revnosti progonitelj Crkve, po pravednosti zakonskoj besprijekoran. 7 Ali što mi god bijaše dobitak, to poradi Krista smatram gubitkom. 8 Štoviše, čak sve gubitkom smatram zbog onoga najizvrsnijeg, zbog spoznanja Isusa Krista, Gospodina mojega, radi kojega sve izgubih i otpadom smatram: da Krista steknem 9 i u njemu se nađem - ne svojom pravednošću, onom od Zakona, nego pravednošću po vjeri u Krista, onom od Boga, na vjeri utemeljenoj - 10 da upoznam njega i snagu uskrsnuća njegova i zajedništvo u patnjama njegovim, 11 ne bih li kako, suobličen smrti njegovoj, prispio k uskrsnuću od mrtvih. 12 Ne kao da sam već postigao ili dopro do savršenstva, nego - hitim ne bih li kako dohvatio jer sam i zahvaćen od Krista.

da ki i nakon ovih Pavlovih riječi Miro smatrate da rabini odlično poznaju Bibliju?

 
David
Miroljub Petrovic je napisao:
David je napisao:
Miroljube dali imas namjeru u skoroj buducnosti odrzavati predavanja u Hrvatskoj?
Znam da si nedavno gostovao u Puli. Iako sam nekada relativno cesto tamo obitavao zbok terenskog posla, prilikom tvog gostovanja nisam bio u mogucnosti prisustvovati sto bih volio ispravit po mogucnosti iducom prilikom.
I reci mi molim te dali odrzavas predavanja cisto duhovnog karaktera, evangelizacije? I dali se moze kako doci do videomaterijala?
Ovdje kod mene smo na zalost cesto osudeni na video snimke kada se zelimo duhovno nahranit, kriza je uhvatila previse maha, ali ona prava, duhovna kriza.
Drago mi je da Bog i danas ima svoje ljude.
Malo vas je al vas imaSmile

[center]Tesko da cu uskoro dolaziti u Hrvatsku. Nije mi bezbedno ni ovde u Srbiji, a kamoli da dodjem u Hrvatsku. Ta predavanja u Puli sam drzao jer su snimana sa dobrom opremom, a za ubuduce videcemo. [/center]

Moja predavanja imas na ovom sajtu, a mozes i na diskovima da ih nabavis (javi se na: ). Takodje, postoje moja predavanja u audio formatu na radiju Sverigori, pa mozes da ih skines sa linka:
http://www.svetig..._stvaranja


Kako to mislis? Zar se nesto dogodilo pri gostovanju u Hr po pitanju tvoje sigurnosti?

 
Mladen M
Profesore sto je problem sa Jevrejima oko ovog pitanja dal priznaju Isusa za Boga ili ne? koliki je procenata onih koji ga priznaju a koliki onih koji ne?

 
lovepower
.....
Povratna avio karta do Izraela je vec od 350 evra, kurs jezika kosta oko 100 evra mesecno, lep stan (dvosoban) moze da se iznajmi za 500 evra mesecno, a malo slabiji stanovi ili sobe za mnogo manje para... Dakle, ziveti u Izraelu nije "skup sport".[/quote]


Za 3. meseca koliko bi minimum trebao da ostanes i ucis jezik,potrebno je iz navedenog kad se sabere kesa- 2000 evra ,plus hrana i neki obilazak zemlje ili(,sta vec zivot zahteva),barem jos 1000e, najmanje.=3000 somica minimum.
I vi kazete da nije bas skup sport. Smile ha
Da, nije mozda za vas. Za mnoge kladim se jeste.
Mnoge stvari olako kazete,a i mnoge dobro velite nema sta. Dajte ove koje olako kazujete pa bolje razmislite. Ja mislim da te pare ne bih mogao da ustedim za 10 god ..Shock

Nije bas tako lako pare napraviti i pokrenuti biznis,a da se bavis legalnim i moralnim stvarima. kao sto neko rece uglavnom ljudi traze destrukciju i losu, destruktivnu robu.
Ovo vi sto pricate o lecenju i prirodi i pomaganju.. bi bilo najidealnije.

Ja bih poceo da ucim od majstora moleraj,sta mislite o tome? To mi je najpristupacnije,prijatelj jedan radi...Da se krene od necega i uci od nekoga kako vi kazete.


kako da spoznam i prepoznam.
Kako da umolim?,,.....kako da volim?
..
 
filosof26
Jos par pitanja o Izraelu i zivotu tamo... Recimo da se nakon sto zavrsim srednju skolu odlucim da posjetim Izrael. Iznajmim stancic, upisem kurs, dobijem vizu i sta onda? Mislim, koliko vremena bi otprilike moglo proci dok ne dobijem PLACEN posao? I, da li bih od plate tamo mogao pristojno da zivim? Ono, sto u stvari zelim da pitam jeste kakav je sistem za zaposljavanje tamo? Koliko su realne sanse da dobijem posao odmah nakon zavrsenog kursa (i volonterskog rada)? Ili volonterski rad ukoliko se iskazem moze postati posao?
A sto se tice racunice koju je napravio "lovepower" mislim da je malo pretjerana. Ona vazi samo ukoliko tamo ne bi apsolutno nista radio (osim ucenja jezika, naravno). A za tri mjeseca zaradio bih valjda koju paru...


Sto god tkas, vezuj konce za nebo...
 
Miroljub Petrovic
film je napisao:
Miki
kako ti se svideo ovaj novi film DESET BOZJIH ZAPOVESTI sto je prikazan na tv b92

Ne gledam televiziju, a pogotovo ne B92. Verovatno su se ismejavali na racun Boga ili su iskrivljivali biblijski izvestaj.

 
Miroljub Petrovic
xxx je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
milosm je napisao:
Dali je tacno da je Isak Asiel rabin Srbije i Makedonije, ako je tacno sta o njemu znate (da li ga licno poznajete)?

Ne znam da li je on sada rabin i Makedinije, jer je u medjuvremenu jedan momak dosao sa skolovanja iz Izraela i sada radi kao rabin u Makedoniji. Poznajem rabina Isaka Asijela. On je najbolji poznavalac Biblije koga sam do sada upoznao.


nerazumijem kako može netko dobro poznavati Bibliju, a da ne poznaje Isusa Krista kao spasitelja i otkupitelja? džaba poznavanje svih zakona i uredbi ako ne poznaješ Božju ljubav - Isusa Krista! zar nekaže i sam Pavao koji je bio revnitelj zakona da rabini svake subote čitaju Mojsija i da ne razumiju što čitaju? mislim da iz njegovog primjera to najbolje možemo da vidimo! evo što Pavao kaže...
...
da li i nakon ovih Pavlovih riječi Miro smatrate da rabini odlično poznaju Bibliju?

Ja sam rekao da beogradski rabin odlicno poznaje Bibliju, a za druge nisam tvrdio. A sto se tice pitanja Mesije, to nije najvaznije teolosko pitanje. Najvaznije je da covek cuva svoje duhovno i fizicko zdravlje, i da nije idolopoklonik, jer u suprotnom ce izgledati kao savremeni "hriscani" - cigara u zubuma, zlatni krst od 2 kg oko vrata, tetoviran Isus na ramenu, po jedna bludnica sa svake strane, a iz dzepova viri kokain i marihuana koju prodaje deci.

Prihvatiti Isusa kao Mesiju znaci ziveti po Njegovim zapovestima, a to znaci ulagati u dobre ljude, porodicu. A ti pogledaj ko ima najjacu porodicu i ko najvise ulaze u ljude, pa ces znati ko je najbolji hriscanin. Secam se kada je beogradski rabin Isak Asijel jednom rekao (parafraziram): "Jevreji su najbolji hriscani, jer najsliscnije zive zivotu kojim je Isus ziveo." Ja se sa tim slazem (naravno da bi oni trebali i morali da budu mnogo bolji, koliku svetlost imaju).

 
Miroljub Petrovic
David je napisao:
Kako to mislis? Zar se nesto dogodilo pri gostovanju u Hr po pitanju tvoje sigurnosti?

Ma ne, sve je bilo u redu i tada u Puli, i kada sam gostovao na Hrvatskoj televiziji. Uvek sam bio docekivan sa najvecom paznjom i gostoprimstvom, i u Hrvatskoj imam puno odlicnih prijatelja, ali situacija se svakim danom sve vise komplikuje. Svaka prica o moralu se sve vise docekuje "na noz". Jos ja iznosim cinjenice kako papa sve kontrolise, objavljujem knjige i video materijale o tome, i sad treba da dodjem u zemlju gde je Vatikan najuticajniji (Hrvatsku) da pricam o religiji. Moras priznati da bi to bilo vrlo riskantno. Pre par godina, dok nisam objavio ove knjige i video materijale, bilo je malo drugacije, iako mi ni onda nije bilo svejedno da dolazim. Nemoj da mislis da se bojim papskih koljaca, da mi izadje njih deset na crtu razjurio bih ih ko zeceve, ali oni su podmukli, ne izlaze na crtu, nego rade na drugacije nacine.

Ne bi me cudilo da su jezuiti ubili ruskog patrijarha, ili ga otrovali, ili slicno, jer je covek iznenada, odjednom umro, a prethodno su u Moskvi ubijena dva visoka jezuitska funkcionera (o tome sam stvaljao link ovde). A sada ruskog patrijarha zamenjuje ultra-ekumenista Kiril, koji ce najverovatnije da bude izabran za patrijarha. Moguce je da iza tog eventualnog ubista stoji i Putinova mafija, jer se Putin dodorava papi. Zato se treba sklanjati od njih gde god je to moguce.

Ali, postoje drugi nacini kako mozemo da se druzimo i da razmenjujemo misljenja.

 
Miroljub Petrovic
Mladen M je napisao:
Profesore sto je problem sa Jevrejima oko ovog pitanja dal priznaju Isusa za Boga ili ne? koliki je procenata onih koji ga priznaju a koliki onih koji ne?

Svi problemi koje ljudi imaju povezan je sa necitanjem Biblije i ne razmisljanjem o jednostavnoj poruci koja tamo postoji. Ljudi obicno imaju neke gurue koji za njih misle o teologiji, bas kao sto drugi misle i o njihovom grejanju, vaspitanju, obrazovanju, zabavi, poslu i dr. Ne znam koliki si procenti. Ponavljam, pitanje Mesije je periferno pitanje dok nam gori kuca. Mi treba da se bavimo ocuvanjem gole egzistencije u trenutku kad se sa svih strana atakuje na nase zivote i zivote nasih porodica, a ne da sedimo u kuci koja gori i da raspravljamo o Mesiji.

 
Miroljub Petrovic
zanzak je napisao:
Pridruzujem se ovom pitanju.Meni isto nije jasno kako neko ko odlicno poznaje Stari Zavjet(rabini),ne moze jednostavnim iscitavanjem Novog Zavjeta da prepozna Isusa?

Hoces da kazes da si ti istrazivao Stari zavet i da si proucavajuci prorocanstva otkrio da je Isus Mesija? Daj, nemoj da se salis. Prihvatio si da je Isus Mesija zato sto ti je neko naveo par citata iz Starog zaveta i uverio te je da je Isus Mesija. Kako to da citajuci Stari zavet nisi poceo da zivis i radis u prirodi ili da se mlad zenis i da imas puno dece, to je mnogo lakse za razumevanje nego da prihvatis da je Isus Mesija? Pitanje Mesije je vrlo slozeno, ako krenes sam da citas Stari zavet, u poredjenju sa drugim pitanjima.

Tako i Jehovine svedoke od malih nogu uce da Isus nije Bog, pa oni u to veruju, ili baptiste uce da ce nepokajani ljudi da gore u paklu kroz celu vecnost (pa oni u to veruju), ili budiste uce da treba da se samohipnotisu svojim meditacijama, pa oni to rade. Tako su i Jevreje ucili to sto su ih ucili, ali malo njih cita Bibliju, a ipak mnogo vise nego hriscani jer je Tanah (Stari zavet) obavezan predmet u svim jevrejskim obdanistima i skolama.

 
anton
Dali ste ikada imali predavanja(ili namjeravate)u Sloveniji?

Isto pitanje za prostore zapadne Bosne.

 
Mladen M
Miroljub Petrovic je napisao:
Mladen M je napisao:
Profesore sto je problem sa Jevrejima oko ovog pitanja dal priznaju Isusa za Boga ili ne? koliki je procenata onih koji ga priznaju a koliki onih koji ne?

Svi problemi koje ljudi imaju povezan je sa necitanjem Biblije i ne razmisljanjem o jednostavnoj poruci koja tamo postoji. Ljudi obicno imaju neke gurue koji za njih misle o teologiji, bas kao sto drugi misle i o njihovom grejanju, vaspitanju, obrazovanju, zabavi, poslu i dr. Ne znam koliki si procenti. Ponavljam, pitanje Mesije je periferno pitanje dok nam gori kuca. Mi treba da se bavimo ocuvanjem gole egzistencije u trenutku kad se sa svih strana atakuje na nase zivote i zivote nasih porodica, a ne da sedimo u kuci koja gori i da raspravljamo o Mesiji.


Dakle Vi smatrate ako i grijesimo u vezi nekih interpretacija iz Biblije ali pobozno i moralno zivimo po Bozjim zapovjestima, Bogu to nije toliko bitno?

Da li osobe koja imaju nesto nizi broj masti u organizmu (po zvanicnoj medicini) imaju problem ili to ne predstavlja nikakav problem vec naprotiv?

 
Miroljub Petrovic
lovepower je napisao:
Povratna avio karta do Izraela je vec od 350 evra, kurs jezika kosta oko 100 evra mesecno, lep stan (dvosoban) moze da se iznajmi za 500 evra mesecno, a malo slabiji stanovi ili sobe za mnogo manje para... Dakle, ziveti u Izraelu nije "skup sport".

Za 3. meseca koliko bi minimum trebao da ostanes i ucis jezik,potrebno je iz navedenog kad se sabere kesa- 2000 evra ,plus hrana i neki obilazak zemlje ili(,sta vec zivot zahteva),barem jos 1000e, najmanje.=3000 somica minimum.
I vi kazete da nije bas skup sport. ha
Da, nije mozda za vas. Za mnoge kladim se jeste.
Mnoge stvari olako kazete,a i mnoge dobro velite nema sta. Dajte ove koje olako kazujete pa bolje razmislite. Ja mislim da te pare ne bih mogao da ustedim za 10 god ..

Ti si klasican primer pesimiste koji od komarca vidi dinosaurusa. Naveo si cifru od 3.000 evra kao ogromnu i nedostiznu. Prvo, cifra je izuzetno naduvana, ali i da nije, razmisli malo koliko ljudi vozi automobile, iz cistog hira, koji vrede te pare (i vise od toga). Ili, koliko ljudi zivi po stanovima koji jos uvek vrede mnogo vise od toga.

U Izraelu mozes da iznajmis krevet i za 5 evra na noc (a da nije nikakav cumez). Ako podju dva ili tri coveka pa iznajme stan od 500 evra, to moze da bude vrlo povoljno.

Za obilazak Izraela ne treba 1000 evra po osobi, kao sto si rekao. Nov auto sa klimom moze da se iznajmi za 35 evra na dan, i za dva dana mozes da obidjes sve znacajnije lokalitete na severu (jedan dan) i na jugu (drugi dan). Na severu mozes za jedan dan da obidjes reku Jordan i Galilejsko jezero, a na jugu za jedan dan mozes da obidjes Kumranske pecine, Mrtvo more, Masadu i Davidovu pecinu u Ein Gediju (to je sve jedno pored drugog).

Podrazumeva se da si lociran u Jerusalimu, a Jerusalim mozes peske da obidjes, i to sve vaznije lokalitete (Stari grad - ukljucujuci Zid placa, Maslinski goru i Muzej Svitaka sa Mrtvog mora), a mozes i gradskim busom da sve to obidjes, cena karte je 1 evro.

Posle mozes mini-busom iz Jerusalima da stignes za 45 minuta do Tel Aviva (cena karte u jednom smeru je 4 evra). U Tel Avivu nema sta da se vidi, osim fenomenalne plaze sa velikim talasima. I to je to.

Naravno, uvek ima nekih desavanja, nekih festivala odlicne muzike i plesa, ali sve je to sitno. Hrana kosta otprilike kao i kod nas, ako se kupuje na pijaci.

Za sve to ne trebaju milioni, vec sitna para, pogotovo ako krene par ljudi.

Nije bas tako lako pare napraviti i pokrenuti biznis,a da se bavis legalnim i moralnim stvarima. kao sto neko rece uglavnom ljudi traze destrukciju i losu, destruktivnu robu.
Ovo vi sto pricate o lecenju i prirodi i pomaganju.. bi bilo najidealnije.

Slazem se da nije lako, ali kad covek nesto voli i zeli, onda mu nista nije tesko. Kad mladic hoce da se udvara nekoj devojci pogledaj koliko se trudi, ili kad hoce da ide u inostranstvo da radi, takodje pogledaj koliko se trudi. Kada bi za duhovne stvari ulozio samo 30% tog truda, gde bi mu bio kraj!

Ja bih poceo da ucim od majstora moleraj,sta mislite o tome? To mi je najpristupacnije,prijatelj jedan radi...Da se krene od necega i uci od nekoga kako vi kazete.

Odlicno. Ako postanes majstor moleraja, a to mozes vrlo brzo, za mesec dana kao majstor moleraja mozes da zaradis one "nedostizne" pare.

 
Miroljub Petrovic
filosof26 je napisao:
Jos par pitanja o Izraelu i zivotu tamo... Recimo da se nakon sto zavrsim srednju skolu odlucim da posjetim Izrael. Iznajmim stancic, upisem kurs, dobijem vizu i sta onda? Mislim, koliko vremena bi otprilike moglo proci dok ne dobijem PLACEN posao? I, da li bih od plate tamo mogao pristojno da zivim? Ono, sto u stvari zelim da pitam jeste kakav je sistem za zaposljavanje tamo? Koliko su realne sanse da dobijem posao odmah nakon zavrsenog kursa (i volonterskog rada)? Ili volonterski rad ukoliko se iskazem moze postati posao?
A sto se tice racunice koju je napravio "lovepower" mislim da je malo pretjerana. Ona vazi samo ukoliko tamo ne bi apsolutno nista radio (osim ucenja jezika, naravno). A za tri mjeseca zaradio bih valjda koju paru...

Naravno da je cifra koju je "lovepower" naveo preterana. Ali, treba da racunas da za vreme dok budes ucio jezik neces imati nikakvu zaradu, jer jednostavno neces imati vremena da radis. Najbolje bi bilo kada bi otisao, a da vec znas malo ili malo vise hebrejskog jezika. Idealno bi bilo da uzmes ovaj kurs koji smo radili i da naucis najpre alef, a onda da uzmes da ucis bet nivo. Ako si vredan, alef nivo mozes da naucis za dva ili tri meseca, a bet za dva meseca. Neka bude da oba lursa naucis i za godinu dana. Kada bi usao u Izrael sa znanjem bet (drugi nivo), i tamo upises treci nivo (gimel), ti bi odmah mogao sa ljudima da komuniciras i da se brzo angazujes da negde volontiras (a usput ucis gimel).

Znanje alefa i beta je fenomenalno znanje, a na gimel nivou (treci nivo) se uglavnom uce samo neke cake vezano za konstrukciju recenica. Sa znanjem gimela mogu da se studiraju fakulteti u Izraelu.

Kurs bet nivoa pocinje sad u utorak i odmah ce biti dostupan na diskovima onima koji hoce da uce (koji nauce alef). Dakle, sve mogucnosti su kao na tacni, treba covek samo da se malo mrdne.

A sto se posla tice, dobro je kad vec nesto znas da radis, pa da onda trazis posao. Ako imas neku ustedjevinu i ako si vest, onda mozes i da iznajmis neki lokal pa da nesto privatno radis. Naravno, postoji opcija i da te drzava sponzorise, ako vide da si ozbiljan. Dakle, sve zavisi od tebe.

 
Miroljub Petrovic
Milojko je napisao:
Zasto nam danas propada porodica, deca i mladi narocito, zasto nam drzava propada. Miroljube hteo bi da na ovo pitanje das tvoj ne sumnjam dobar kriticki odgovor. Kad znamo uzrok ovog fakat kljucnog problema naseg opstanka, onda cemo moci da krenemo sa mrtve tacke na kojoj se nalazimo. Kao uvod u ovu pricu od koje cemo ovde kod tebe imati svi koristi, dao je moj svestenik, pa te molim ga da cujemo i vidimo, pa da ti posle kazes svoju rec, a ujedno da nastavis o tome kako treba ziveti da bi smo opstali. Mozda je preopsirno za jedan odgovor, a ti si do sada i dao mnoge odgovore na ovo pitanje, al ipak mislim da nece biti viska da se ponovi.

http://video.goog...0114&hl=en

O tome sam zaista detaljno ovde govorio, a sve ce biti sumirano u mojoj knjizi "Osnovi teokratije" koja je u pripremi i brzo izlazi.

 
Miroljub Petrovic
anton je napisao:
Dali ste ikada imali predavanja(ili namjeravate)u Sloveniji?

Isto pitanje za prostore zapadne Bosne.

Nisam drzao predavanja u Sloveniji, a ni u zapadnoj Bosni. Koga interesuje, sva moja predavanja ima na diskovima ili na internetu.

 
Miroljub Petrovic
Mladen M je napisao:
Dakle Vi smatrate ako i grijesimo u vezi nekih interpretacija iz Biblije ali pobozno i moralno zivimo po Bozjim zapovjestima, Bogu to nije toliko bitno?

Moze i tako da se kaze. Ali, covek bi trebao da se trudi da sto bolje upozna Boga jer ce tako kvalitetnije ziveti. Ja samo hoceu da kazem da je bespredmetno da hriscani prozivaju Jevreje zbog nekih teoloskih pitanja, kada su Jevreji u praksi mnogo izbiljniji od hriscana.

Da li osobe koja imaju nesto nizi broj masti u organizmu (po zvanicnoj medicini) imaju problem ili to ne predstavlja nikakav problem vec naprotiv?

Ne znam na sta tacno mislis. Postoje razlicita odstupanja kod razlicitih ljudi. Ako covek zdravo i pobozno zivi, onda nema potrebe da ide kod lekara jer ce oni odmah da mu pronadju nesto zbog cega ce da mu prepisuju lekove (i tako dobijaju procenat od biznisa).

 
bokiva
Sta mislis o ovome?

Valjevo - U mestu Stave kod Valjeva, u poslednje tri godine na stotine ljudi svake nedelje poseti Marjana Kneževića, sveštenika tamošnje seoske crkve. Za vreme službe, na Stave se slije desetine automobila iz svih krajeva Srbije. Među vernicima su i stari i mladi, i bolesni i zdravi, i krivi i pravi. Molitve iz Jevanđelja, koji drugi popovi ne koriste, kao i razgovor sa vernicima, po njihovim pričama, leče i pomažu.



Otac Marjan službuje u seoskoj crkvi već više od 30 godina. Vernicima, kaže, pomaže i leči, isključivo čitanjem molitvi.



„Interesovanje ljudi je poraslo kada sam počeo u crkvi da služim Svetu tajnu jeloosvećenja, koja je jedna od sedam svetih tajni. Veruje se da se u toj svetoj tajni potapaju zaboravljeni gresi, a oni nekada mogu biti uzrok bolesti i nevolja. Ta molitva se čita samo u nekoliko pravoslavnih hramova u celom svetu. Smatra se da je tu molitvu treba da služi sedam sveštenika i zbog toga je najčešće ne sprovode u hramovima, ali moje je mišljenje da to može da obavlja i jedan sveštenik, ukoliko je «čist» i spreman da svoju energiju podeli sa vernicima. Kada se pročulo za ovu molitvu počeli su svakodnevno da dolaze ljudi iz svih krajeva Srbije. Uz to, čitaju se molitve protiv ’volšebnih energija’, a svedoci smo da je sve više ljudi odlazi kod crnih magova i proroka. Nakon čitanja molitve, ako je neko pod magijom, oseti muku, strah, desi se da po neko i vrisne ili jednostavno pobegne iz crkve“, kaže otac Marjan i napominje da je jedini spas je molitva.



„ U protekle tri godine u crkvu su dolazili oni koji su pokašali da se ubiju, parovi koji nemaju decu, bolesni... Dolaze ljudi svih profesija. Do sada sam uspeo da izlečim galopirajući tumor, leukemiju, rak pluća, tumor na mozgu, a petoro dece je zahvaljujući molitvi posle nekoliko godina progovorilo. Ja znam da sve ovo zvuči kao 'naučna fantastika', ali sve je prosto i jednostavno. Ako je Bog stvorio čoveka on može da ga i izleči. Nekome pomaže samo jedna molitva, a neko mora češće da dolazi“, priča Marjan.


Otac Marjan službu obavlja svaki dan, a za vreme Božićnjeg posta svakodnevno se obavljaju i ponoćne liturgije. „Meštani su bili malo nenaviknuti na to, jer većina njih u crkvu dolazi samo nedeljom. U početku, tokom jedne prvih ponoćnih liturgija, dok sam čitao molitvu u crkvu je ušla policija. Neko od meštana je prijavio da su se u seoskoj crkvi okupili ’sektaši’ i da srovode neki obred. Kada su uvideli o čemu se radi, policajci su brzo napustili selo. Takođe, većina meštana je teško prihvatila to što se služba vrši i subotom, pa je bilo raznih otpora, a neki od njih su me prozvali čak i subotarom. Sada su već naviknuti na svakodnevne službe i problema više nema“, priča otac Marjan i dodaje da će zbog sve većeg broja vernika do proleća biti proširena seoska crkva.
[url]
http://patak.co.r...4/10/9017/ [/url]


Izmenio/la bokiva na 21.01.2009 11:58
"Ja sam pastir dobri. Pastir dobri život svoj polaže za ovce".
 
anton
Dali ti je poznato da je za vrijeme 2.svjetskog rata i za vrijeme SFRJ djelovala masonska loža"Nova Jugoslavija"kojom je rukovodio dr Ivan Ribar,a poslije njegove smrti Miroslav Krleža? Kao i da su oni vukli sve poteze od važnosti za zemlju?
Između ostalih najpoznatiji članovi te lože bili suGrinr Pavle Savić,Koča Popović,Ivo Andrić,Antun Augustinčić,Ivan Krajačić-Stevo,Vasa Čubrilović, Moša Pijade,Ivo PoliteoRibnikar,Oskar Davičo,Gustav Krklec itd.U knjizi Posljednja Titova ispovijest piše da je ta loža pogotovo stekla moć nakon Titove smrti i da su oni glavni krivci za krvavi raspad SFRJ.

 
nikola
Na osnovu cega se odredjivalo punoletstvo u Izrailju (dal je punoletstvo bilo uslov da bi se muzevi zenili)


Izmenio/la Miroljub Petrovic na 21.01.2009 17:43
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.46 sekundi!