Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Kotor je napisao:
1.Miroljube sta mislis o psihoregresiji gde se covek uspava,mozak se dovede u alfa stanje i pod hipnozom se seca proslih zivota?

O tome sam vec govorio. U pitanju je cist okultizam kada demon opsedne coveka i ubacuje mu u glavu razne slike izmisljenih dogadjaja.

2.Koja je bitna razlika izmedju pravoslavnog monastva i onog monastva sto se praktikuje na Tibetu?

Ne znam za to monastvo na Tibetu.

 
nikola
Jedno vazno predavanje # Duhovnost Pravoslavna na udaru ekumenizma, dogadjaji koji potresaju Srpsku Pravoslavnu Crkvu i sta se radi (posebno pri kraju je vazan deo)

http://www.ihtus....%EC%E0.avi


Izmenio/la nikola na 15.01.2009 19:49
 
kaotic
Miroljub Petrovic je napisao:
Evo da vidite kako izgleda najveci oblik ponizenja i obozavanja Sotone:
http://www.youtub...Tz16o8nGCQ


ne radi link

 
nikola
fchaos je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
Evo da vidite kako izgleda najveci oblik ponizenja i obozavanja Sotone:
http://www.youtub...Tz16o8nGCQ

ne radi link


http://www.youtub...zibHGhqt0k

 
Nektarije
Gospodine Miroljube slabo ste govorili o potrebi coveka za jodom,on je veoma bitan za zdravlje,posebno za bebe,takodje njega slabo ima u biljkama,najvise ga ima u morskim plodovima. Sta vi velite?!


U pocetku bese Rec, i Rec bese u Boga, i Rec bese Bog.
 
Miljevic
Da li ste gledali filmove kao sto su Digitalni andjeo 1 - zig zveri i Digitalni andjeo 2 - ko se maca lati od maca i gine ? Navodno te filmove su napravili pravoslavni svestenici. Uglavnom tu se govori o tome kako ce svi narodi i sve vere ukljucujuci i Jevreje priznati antihrista. A jedina vera koja ga nece priznati bice pravoslavna vera. Pa bih voleo da cujem vase misljenje u vezi toga.

 
nikola
O biometrijskim licnim kartama tribina
http://www.ihtus....%EC%E0.avi

 
Miroljub Petrovic
Nektarije je napisao:
Gospodine Miroljube slabo ste govorili o potrebi coveka za jodom,on je veoma bitan za zdravlje,posebno za bebe,takodje njega slabo ima u biljkama,najvise ga ima u morskim plodovima. Sta vi velite?!

U raznovrsnoj biljnoj hrani nalazi se sve sto je potrebno coveku.

 
Miroljub Petrovic
hacer je napisao:
Miroljube
znas li da objasnis
2300 dana i noci
i ako znas
objasni

U pitanju je doslovan vremenski period koji se zavrsava "kada se Svetinja ocisti", a ociscenje svetinje je dogadjaj vezan za praznim Dan ociscenja ili Jom Kipur koji ukazuje na Hristov dolazak. Dakle, dogadjaji iz 8. poglavlja Danila predstavljaju pocetak tog perioda. 4 roga iz Danila 8, su ustvari 4 zveri iz Danila 7, a "mali rog" je u oba poglavlja ista stvar. Danilo 7 je detaljniji prikaz opisa 4 roga (cara ili carstva) iz Danila 8.

Danilo 7 i 8 imaju svoje istorijsko tumacenje koje je svima jasno (o tome sam govorio u predavanju "Istorija netolerancije", u okviru serijala "Nauka i problem smrti"), ali postoji eshatolosko (za poslednje vreme) ispunjenje tog prorocanstva.

Ko su te zveri (rogovi) i ostali detalji, to cemo znati u skoroj buducnosti.

 
Miroljub Petrovic
Miljevic je napisao:
Da li ste gledali filmove kao sto su Digitalni andjeo 1 - zig zveri i Digitalni andjeo 2 - ko se maca lati od maca i gine ? Navodno te filmove su napravili pravoslavni svestenici. Uglavnom tu se govori o tome kako ce svi narodi i sve vere ukljucujuci i Jevreje priznati antihrista. A jedina vera koja ga nece priznati bice pravoslavna vera. Pa bih voleo da cujem vase misljenje u vezi toga.

Slazem se sa jednim delom tih filmova, ali ne sa svim detaljima. Treba da poznajete sta Bog kaze u Svetom Pismu i onda cete moci da vrednujete svaki video, svako ponasanje i svaku stvar.

 
Nektarije
A jeste gledali film "Zavrsna igra", americki je i radili su ga antiglobalisti i ima gomila vaznih i bitnih informacija o zlu oko nas!?


U pocetku bese Rec, i Rec bese u Boga, i Rec bese Bog.
 
markoni
Iz 1.Mojsijeve, glava 6. zakljucujemo da je nakon stvaranja Zemlje, na zemlji postojao Bog, heruvim, covek (muskarac i zena), sinovi Bozji, kceri covecije, duh Bozji i divovi.
Obzirom da je Mojsije svoju knjigu pisao za pokolenja, zbog cega su upotrebljeni bas ti nazivi za ova bica ako ona stvarno nisu postojala, a imajuci u vidu vase misljenje koje ste izneli na ovom forumu povodom postojanja sinova Bozjih. Jer da je to bio covek (muskarac), onda bi se upotrebio drugi izraz, i kako je od Adama i Eve nastao div?


Izmenio/la markoni na 15.01.2009 18:52
 
kotor
Dr.Dabic alijas Radovan Karadzic se bavio i bioenergijom i lecio tako neplodnost sta mislis o tome?

 
zrix
Kakav je tvoj stav o Izraelskim akcijama u Gazi?

 
markoni
Miroljub Petrovic je napisao:
Synex je napisao:
Da li je onda prevod Vuk Karadzic pouzdan. Ja sam citao taj prevod i nisam nasao neke greske ali ne znam gdje bi ih i trazio.
Mislim da sada ne treba traziti greske kako je jedna rijec prevedena jest da ona nijenja mnogo toga ako je lose prevedena ali sustinu Biblije nije moguce izmjeniti.


Prevod Vuka Karadzica je generalno pouzdan, ali postoje problemi na nekim mestima koji se ticu "pakla" i "mucenja va vijek vijeka", sto nije dobro prevedeno, a u pitanju su vazne stvari.


U engleskoj verziji pise ovako

10 And the devil that deceived them was cast into the lake of fire and brimstone, where the beast and the false prophet are, and shall be tormented day and night for ever and ever.

Znaci isto kao i kod Vuka. Da li to i englezi koriste pogresan prevod?


Izmenio/la markoni na 15.01.2009 19:30
 
Uros88
Bas sam nesto razmisljao. Odavno znam za dela Milutina Milankovica, slusao sam kako je on bio odlican matematicar i nema razloga da ne verujem u to. Ali, koliko znam, on je matematicki izracunao kakva je bila klima na zemlji pre 10, 20 i vise hiljada godina. Kako sad on kao dobar matematicar moze da izracuna nesto sto ne postoji? El on bio prevarant, ili mason ili sta?

 
milos_va
nikola je napisao:
fchaos je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
Evo da vidite kako izgleda najveci oblik ponizenja i obozavanja Sotone:
http://www.youtub...Tz16o8nGCQ

ne radi link


http://www.youtub...zibHGhqt0k



Šta im je ovo dao Papa kada mu poljube ruku?

 
zorank
Miroljub Petrovic je napisao:
Kotor je napisao:
1.Miroljube sta mislis o psihoregresiji gde se covek uspava,mozak se dovede u alfa stanje i pod hipnozom se seca proslih zivota?

O tome sam vec govorio. U pitanju je cist okultizam kada demon opsedne coveka i ubacuje mu u glavu razne slike izmisljenih dogadjaja.

2.Koja je bitna razlika izmedju pravoslavnog monastva i onog monastva sto se praktikuje na Tibetu?

Ne znam za to monastvo na Tibetu.

Razliku možeš pročitati u knjizi "Indijska pisma" od Svetog Vladike Nikolaja. Mnogo dobra knjiga, kao i sve druge njegove!

 
Miroljub Petrovic
Nektarije je napisao:
A jeste gledali film "Zavrsna igra", americki je i radili su ga antiglobalisti i ima gomila vaznih i bitnih informacija o zlu oko nas!?

Nisam.

 
Miroljub Petrovic
markoni je napisao:
Iz 1.Mojsijeve, glava 6. zakljucujemo da je nakon stvaranja Zemlje, na zemlji postojao Bog, heruvim, covek (muskarac i zena), sinovi Bozji, kceri covecije, duh Bozji i divovi.

To je samo tvoj zakljucak. Bilo je tu vise heruvima, zatim serafima i drugih andjela, kao i drugih svetova koje je Bog stvorio pre nego sto je stvarao zemlju.

Obzirom da je Mojsije svoju knjigu pisao za pokolenja, zbog cega su upotrebljeni bas ti nazivi za ova bica ako ona stvarno nisu postojala, a imajuci u vidu vase misljenje koje ste izneli na ovom forumu povodom postojanja sinova Bozjih. Jer da je to bio covek (muskarac), onda bi se upotrebio drugi izraz, i kako je od Adama i Eve nastao div?

Ne znam na koja bica mislis. Termin "sin Bozji" se koristi u Bibliji i za Adama, i za Isusa, i za sve one koji su na Bozjoj strani.

 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.40 sekundi!