Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
alkoni je napisao:
Opet mora da trazim pojasnjenje u vezi Jeftajovog zaveta datog Bogu
Pgledao sam str 103.Vi kazete da Jeftajova cerka verovatno nije znala da on ide u borbu i da je verovatno nije dobro vaspitao(...ti si od onih sto me cvele).Da li je ispravno tumacenje da je ona znala da je on otisao u borbu,jer zasto bi ga docekala sa bubnjima i sviralama(po meni docekala ga je kao oslobodioca svog naroda).A za zavet dat Bogu slazem se da nije znala jer da jeste izlazak njemu na susret bi znacilo prakticno samoubistvo.I da li je ispravno reci da je ona bila moralna,(kaze se "A ona na pozna cobeka"),jer da nije bila moralna zasto bi postao obicaj u Izrailju da kceri Izrailjeve idu da placu za Jeftajovom cerkom cetiri dana u godini.
Potpuno se slazem da je Jeftajov zavet bio nesmotren,ali zasto bog nije primenio slican princip kao kada je Avram prineo Isaka na zrtvu,jer kad ovo procita neki zlonameran covek, reci ce:"Eto i vas bog prihvata ljucke zrtve",sto je naravno u potpunoj suprotnosti sa Bogom.


Jeftaj je dao glupo obecanje i trebao je da se pokaje, a ne da prinosi cerku na zrtvu, ali posto su Izrailjci uveliko odbacili Boga i radili takve gnusobe, to im je onda bilo normalno. To sto njegova cerka nije poznala coveka moze da bude iz vise razloga. Mozda je njen otac hteo sto bolje da je proda. Taj dogadjaj je slika odvojenosti naroda od Boga, i nista vise.

A sto se Avrama tice, Avramu je Bog zapovedio da uradi to sa Isakom, pa je Bog i vodio ceo dogadjaj, a ovde je Jeftaja vodio demon, i nastavio da ga vodi do kraja.


Izmenio/la Miroljub Petrovic na 26.12.2008 12:37
 
Miroljub Petrovic
markoni je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
markoni je napisao:
Da li bismo trebali uvek da se drzimo ove zapovesti Isusa – Matej 6,9-13?


U pitanju je molitva, a ne zapovest. Ta molitva je tip molitve kako bi trebali da se molimo - 6 duhovnih zahteva i 1 telesni zahtev. Mozemo ponekad i da kazemo tu molitvu napamet, ali bolje je da se molimo svojim recima i da Bogu iznesemo svoje potrebe, a nase glavne potrebe su duhovne prirode. Kada se mi urazumimo i budemo duhovno zdravi, onda cemo znati da resavamo nase telesne i materijalne probleme.


Ali bas naprotiv. Isus kaze „ne govorite mnogo kao neznabosci, jer zna Otac vas sta vam treba i pre molitve vase“.
Znaci ovo ide u prilog tvrdnji da bi se ipak samo tako trebalo moliti. Glupo je da tumacimo iz kojih se sve zahteva sadrzi ta molitva, i da je u pitanju tip moliltve. Kakav tip? Koliko jos ima tipova?


Postoji samo jedan tip molitve, i to je taj tip. Glupo je da dodjete pred Oca i da krenete da mu recitujete napamet molitvu. Zamisli da se ujutru probudis u kuci i udjes u kuhinju, a tamo sedi otac za stolom, i ti stanes i pocnes da recitujes: "Dragi tata, dobro ti jutro, hvala sto si me rodio, hvala sto placas stan i kupujes hranu, molim te daj mi 100 dinara da kupim svesku za skolu,..." Otac bi te gledao i mislio da nesto sa tobom nije u redu, mozda bi zvao hitnu pomoc.

Tako je i sa nasim nebeskim Ocem. Zamisli kad mu ljudi dodju pa kao papagaji ponavljaju napamet molitve ili molitve iz knjige? Mi sa nasim Ocem treba da razgovaramo onako kako su razgovarali Avram, Isak, Jakov, David i drugi. Procitaj psalme pa ces videti kakve su to molitve - svaka razlicita od druge, dakle jedan normalan razgovor u kojem izrazavamo zahvalnost i trazimo pomoc i zastitu od onoga koji jedini moze da nas zastiti.

 
Mladen M
Cekajte da rezimiramo, kako treba da se molimo? onim istim rijecima kao sto je kazao Isus ili na neki svoj nacin?

 
markoni
Ako sam vas dobro razumeo, ne trebamo da slusamo Isusa Hrista, vec da uradimo po svome?

 
Miroljub Petrovic
Mladen M je napisao:
Cekajte da rezimiramo, kako treba da se molimo? onim istim rijecima kao sto je kazao Isus ili na neki svoj nacin?


Znaci nisi razumeo? Mozes da se molis i na jedan i na drugi nacin, ali bolje je kad se molis svojim recima, ali po Isusovom principu: "Trazite najpre carstvo nebesko, a ostalo ce vam se dodati."

 
Miroljub Petrovic
markoni je napisao:
Ako sam vas dobro razumeo, ne trebamo da slusamo Isusa Hrista, vec da uradimo po svome?


Dobro si razumeo nego se pravis grbav, hoces da nastavis da radis po svome. Nastavi onda na matras, pa da vidimo dokle ces da stignes.

 
Xipos
Miroljub Petrovic je napisao:
Mladen M je napisao:
Cekajte da rezimiramo, kako treba da se molimo? onim istim rijecima kao sto je kazao Isus ili na neki svoj nacin?


Znaci nisi razumeo? Mozes da se molis i na jedan i na drugi nacin, ali bolje je kad se molis svojim recima, ali po Isusovom principu: "Trazite najpre carstvo nebesko, a ostalo ce vam se dodati."


Kako se moliti i kako prevazici sve prepreke koje se javljaju coveku u toku molitve mozes naci u knjizi:
"Nevidljiva Borba" od Nikodima Agiorita mozes je naci u skoro svim pravoslavnim prodavnicama i crkvama.


Slava Bogu
 
Xipos
Pomoz Bog Miroljube

Cesto spominjes Jevreje nije mi jasno da li mislis na naciju ili na ljude koji su pobozni. Ako mislis na ljude zasto ih nazivas Jevrejima a ne Hriscanima..


Slava Bogu
 
Mladen M
pogledajte kakvo je stanje u Svedskoj, prica kolega iz mog posla na jednom drugom forumu gdje smo pricali o braku

Ovdje u Svedskoj zene imaju ogromna prava,,daleko veca nego muskarci,,ne daj boze da poviknes na zenu jer ona tada moze(ako hoce)nazvati policiju i u tom casu na vratima stana se pojavljuju desetak policajaca koji stavljaju lance na ruke i noge te udaljuju iz stana.Poznavao sam jednog naseg tipa koji je opalio samar svojoj supruzi(nakon spoznaje da ga je varala sa zajednickim prijateljem),,dosla je policija,,on zavrsio u zatvoru,,dobio zabranu pribliziti se kuci u kojoj zena zivi,,covjek je izletio van bez icega i ostao bez icega plus sto mora sada placati alimentaciju za djecu,,razmislja se vratiti kuci u BiH,,.Uglavnom psi ovdje imaju veca prava nego muskarci.
Zene vise ne trebaju muskarce,,imaju dovoljne place da mogu zivjeti samostalno,,mogu birati donatora sperme svoje djece,dobivaju raznorazne poticaje od drzave u smislu ostvarenja socijalnih prava i tako su samosvjesne,emancipirane,samostalne i samosvoje.

 
Miroljub Petrovic
Xipos je napisao:
Pomoz Bog Miroljube

Cesto spominjes Jevreje nije mi jasno da li mislis na naciju ili na ljude koji su pobozni. Ako mislis na ljude zasto ih nazivas Jevrejima a ne Hriscanima..


Ovde koristim primere koji su ljudima poznati. Kada kao primer navodim Muslimane, onda zelim da ukazem na to kako bi trebala da izgleda porodica, sto znaci da majka bude domacica i da porodica ima puno dece koja su lojalna roditeljima. Svakome je poznato da ako nemamo prijatelje onda nam nista u zivotu ne vredi, a najveci ideal i najveci domet coveka jeste da ima puno prijatelja. Nasa deca su potencijalno nasi najveci prijatelji jer njihov karakter mozemo da oblikujemo kako hocemo, a u tome Muslimani imaju velikog uspeha.

Kada spominjem Jevreje, njih takodje navodim kao poznat primer jake porodice, velike sloge medju ljudima, velike pozrtvovnosti, i ukazujem da je moguce kvalitetnije i bolje ziveti sa jakom porodicom i vecom slogom.

Dakle, kad govorim o Jevrejima govorim o narodu, ovakvom kakav je sad, koji bi naravno mogao i trebao da bude mnogo bolji, ali i ovakvi kakvi su predstavljaju odlican primer po mnogo cemu sto je dobro.

Hriscane ne spominjem kao primer jer su oni u skoro svemu najgori. Ja smatram da je Isus Mesija i Bog, ali ovo sto se danas zove hriscanstvo je bruka i sramota. Jedino su hinduisti gori od hriscana. Hriscanstvo se na nekom visem nivou jos zadrzalo u Srbiji, i mozda u tragovima u Rusiji, a ovo drugo su samo retki pojedinci. U Srbiji postoje neke patriotske organizacije preko kojih Bog moze da ucini velike stvari, a u drugim hriscanskim drzavama, po mom misljenju, nema sansi da dodje do nekih korenitih promena, u smislu da vlast preuzmu pobozni i moralni ljudi, i da se uspostave zakoni koji ce afirmisati stvaranje dobrih ljudi.


Izmenio/la Miroljub Petrovic na 26.12.2008 14:39
 
Miroljub Petrovic
Mladen M je napisao:
pogledajte kakvo je stanje u Svedskoj, prica kolega iz mog posla na jednom drugom forumu gdje smo pricali o braku

Ovdje u Svedskoj zene imaju ogromna prava,,daleko veca nego muskarci,,ne daj boze da poviknes na zenu jer ona tada moze(ako hoce)nazvati policiju i u tom casu na vratima stana se pojavljuju desetak policajaca koji stavljaju lance na ruke i noge te udaljuju iz stana.Poznavao sam jednog naseg tipa koji je opalio samar svojoj supruzi(nakon spoznaje da ga je varala sa zajednickim prijateljem),,dosla je policija,,on zavrsio u zatvoru,,dobio zabranu pribliziti se kuci u kojoj zena zivi,,covjek je izletio van bez icega i ostao bez icega plus sto mora sada placati alimentaciju za djecu,,razmislja se vratiti kuci u BiH,,.Uglavnom psi ovdje imaju veca prava nego muskarci.
Zene vise ne trebaju muskarce,,imaju dovoljne place da mogu zivjeti samostalno,,mogu birati donatora sperme svoje djece,dobivaju raznorazne poticaje od drzave u smislu ostvarenja socijalnih prava i tako su samosvjesne,emancipirane,samostalne i samosvoje.


To je ispunjenje biblijskog prorocanstva koje kaze: "Deca sporovode silu nad narodom mojim, a zene su im gospodari." Ti Svedjani mucenici treba da dodju u Srbiju, ovde se jos uvek zna neki red (iako cemo i mi brzo da ga ugasimo, ako se ovako nastavi).


Izmenio/la Miroljub Petrovic na 26.12.2008 16:09
 
BRACAPOMATERI
Miroljube
dali želiš da se uključiš u kampanju
pomirenja srba i hrvata

 
Miroljub Petrovic
BRACAPOMATERI je napisao:
Miroljube
dali želiš da se uključiš u kampanju
pomirenja srba i hrvata


Simpatican si. Nema potrebe za takvom kampanjom zato sto su pravi Srbi i pravi Hrvati uvek ziveli kao braca. Ako je neko los karakter i ne zeli da se menja, onda nije moguce sa njim biti brat. Jedna od svrha ovog sajta je da losi ljudi postanu bolji, i da pozele da budu dobri, pa ce onda lako da postanu braca sa svima koji takodje hoce da budu bolji. Svi drugi pokusaji su uzaludni.

 
filosof26
Profesore, poceo sam sa citanjem knjige "Matematika i Biblija", i imam jedno pitanje za Vas. Znam da ne vjerujete u simboliku brojeva, ali zar ne mislite da je broj 7 kao glavna veza u Bibliji izabran sa razlogom? Slucajno znam da se broj 4 cesto smatra brojem covjeka a broj 3 je, to znamo, broj Tvorca. E sad, broj 7 bi to toj logici trebao biti simbol "veze" izmedju covjeka i Tvorca (4+3=7). Samo me nemojte nazvati satanistom... Ja samo vjerujem da nista sto Tvorac radi nije slucajno... Ako Vi imate bolju ideju zasto bas broj 7, rado cu Vas saslusati.


Sto god tkas, vezuj konce za nebo...
 
Miroljub Petrovic
filosof26 je napisao:
Profesore, poceo sam sa citanjem knjige "Matematika i Biblija", i imam jedno pitanje za Vas. Znam da ne vjerujete u simboliku brojeva, ali zar ne mislite da je broj 7 kao glavna veza u Bibliji izabran sa razlogom? Slucajno znam da se broj 4 cesto smatra brojem covjeka a broj 3 je, to znamo, broj Tvorca. E sad, broj 7 bi to toj logici trebao biti simbol "veze" izmedju covjeka i Tvorca (4+3=7). Samo me nemojte nazvati satanistom... Ja samo vjerujem da nista sto Tvorac radi nije slucajno... Ako Vi imate bolju ideju zasto bas broj 7, rado cu Vas saslusati.


Broj 7 je broj koji oznacava neku vrstu punine. Sigurno da nije slucajno sto je broj 7 prisutan u Bibliji i u ovom svetu na poseban nacin. Nisam do sada cuo da je 4 broj za coveka, a 3 broj za Tvorca. Brojevi se u Bibliji koriste na jedan prepoznatljiv i logican nacin za one koji citaju i razmisljaju. Postoji ono sto se zove "tipologija" u koriscenju brojeva.

 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
BLUEPRINT prevedene na srpski, ako ste gledali mozete da date komentar, jesu tacne sve cinjenice koje se pominju.

http://www.youtub..._g6Xs_DKSs
http://www.youtub...type=&aq=f
ili
http://video.goog...INT+srpski

Kako moze normalan covek kad zna sta rade za njih (eugeneticare) da se moli. Sta mislite o izjavi Bila Dzoja da ce u najboljem slucaju covecanstvo biti porobljeno do 2030 i sto je najgore sprovesce se masovno istrebljenje svakog osim elite


Veliki procenat satanista uopste ne zna sta je u pozadini toga sto rade, i zato ima smisla da se molimo za njih. To ne znaci da treba po ceo dan da se molimo za njih, ali mozemo da kazemo: "Pomozi Boze zabludelima da se osveste." A to sto oni spremaju, to svako malo razuman i informisan zna. Ali, takodje, niko nece imati izgovor ako upadne u njihovu zamku jer je Bog dao sva objasnjenja i mogucnosti kako da se odbranimo od njih.


Izmenio/la Miroljub Petrovic na 27.12.2008 08:00
 
Dino
Miroljube, sto mislite o Zlatku Sudcu? To je ovaj lik iz Hrvatske. Kao navodno su mu se pojavljivale Isusove rane, neki kriz na celu i takve stvari. Ja mislim da je to satanizam i djelo demona jer prilicno sam siguran da Bog nikad u proslosti nije tako djelova preko nekoga. Mozda i grijesim...


"Ako netko hoće da se hvali, neka se hvali time što Mene poznaje."
 
Nektarije
Sveti oci kazu da je jedan od nacina kusanja coveka od strane djavola sledeci:
kada covek zalazi u to da sazna tajne Svetog Pisma i uopste tajne Bozije, a cini to nesrazmeno svome uzrastu (duhovnome). To jest kad hoce sam da prodre i tumaci tajne Bozje u Svetom Pismu i da onda tim tajnama uci druge ljude, a sam duhovno nije do toga dorastao.Sveti Oci kazu: da takav covek zeli da zagrize kost mlecnim zubima to jest "Mlecnjacima". O tome nam govori Sveti Grigorije Niski u svom delu "Zivot Mojsijev". "Bog je" veli on "zato naredio Izrailjcima kao nesavrsenima da od pashalnog jagnjeta jedu samo meso(koje je meko za zube) i to da ga jedu sa prvim zeljem i kosti og jagnjeta da ne prebijaju, niti da ih jedu nego da ih spaljuju u ognju"(2.Moj.12,8).Ovo znaci da i mi iz Svetog Pisma treba da tumacimo samo one tajne koje su prema nasem duhovnom uzrastu i da ih jedemo(usvajamo) sa gorkim zeljem, to jest sa svim onim sto nam zivot donosi(stradanja,gorcine) a velike i uzvisene (odnosno duboke) tajne Svetog Pisma i Bozjeg promisla i Bozje nauke, koje su kao neke tvrde kosti, one se jedu, odnosno sagorevaju samo u ognju a ne jedu se mlecnim zubima.To jest, postaju shvatljive samo u zrelom duhovnom uzrastu, u dusama iskusnim i oprobanim u blagodetnom bozanskom ognju.


U pocetku bese Rec, i Rec bese u Boga, i Rec bese Bog.
 
Miroljub Petrovic
Dino je napisao:
Miroljube, sto mislite o Zlatku Sudcu? To je ovaj lik iz Hrvatske. Kao navodno su mu se pojavljivale Isusove rane, neki kriz na celu i takve stvari. Ja mislim da je to satanizam i djelo demona jer prilicno sam siguran da Bog nikad u proslosti nije tako djelova preko nekoga. Mozda i grijesim...


Ne gresis, to je cist okultizam.

 
Miroljub Petrovic
Nektarije je napisao:
Sveti oci kazu da je jedan od nacina kusanja coveka od strane djavola sledeci:
kada covek zalazi u to da sazna tajne Svetog Pisma i uopste tajne Bozije, a cini to nesrazmeno svome uzrastu (duhovnome). To jest kad hoce sam da prodre i tumaci tajne Bozje u Svetom Pismu i da onda tim tajnama uci druge ljude, a sam duhovno nije do toga dorastao.Sveti Oci kazu: da takav covek zeli da zagrize kost mlecnim zubima to jest "Mlecnjacima". O tome nam govori Sveti Grigorije Niski u svom delu "Zivot Mojsijev". "Bog je" veli on "zato naredio Izrailjcima kao nesavrsenima da od pashalnog jagnjeta jedu samo meso(koje je meko za zube) i to da ga jedu sa prvim zeljem i kosti og jagnjeta da ne prebijaju, niti da ih jedu nego da ih spaljuju u ognju"(2.Moj.12,8).Ovo znaci da i mi iz Svetog Pisma treba da tumacimo samo one tajne koje su prema nasem duhovnom uzrastu i da ih jedemo(usvajamo) sa gorkim zeljem, to jest sa svim onim sto nam zivot donosi(stradanja,gorcine) a velike i uzvisene (odnosno duboke) tajne Svetog Pisma i Bozjeg promisla i Bozje nauke, koje su kao neke tvrde kosti, one se jedu, odnosno sagorevaju samo u ognju a ne jedu se mlecnim zubima.To jest, postaju shvatljive samo u zrelom duhovnom uzrastu, u dusama iskusnim i oprobanim u blagodetnom bozanskom ognju.


U velikoj si zabludi. U Bibliji ne postoje "tajne". Postoji jasna i razumljiva poruka, i nije cudo sto je Bog tokom istorije najcesce birao, za svoje sluge i proroke, upravo obicne i jednostavne ljude, koji su bili cistoga srca. Postoje neka prorocanstva za koja treba sacekati da bi se videli svi detalji, ali glavna misao je vise nego jasna. Dakle, ta prica da samo utoriteti, koji su "prosvetljeni" mogu da razumeju Bibliju i Bozju poruku je cist satanizam i podvala da bi se covek odvojio od jednstavne Bozje reci. Ja vidim da si ti iskren i dobronameran, ali moram da konstatujem da jako gresis, jer si verovatno pod necijim losim uticajem.

 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.42 sekundi!