Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame






















Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
Ispravka u vezi najavne i odjavne spice, ipak bi trebalo da bude kratka najava i odjava, mozda 5 sekundi, jer ljudi ne vole da gledaju duge najave, dakle, samo kratko.
 
Despotovic
https://www.youtu...7lLgWrjV70

"?oje srce je jedini portal ka Bogu".
Veruj.
 
SreckoVVV
https://youtu.be/...9vPcWEwQx2

Zanimljivi podaci.
SV
 
Illyrian04
Postovani Miroljube, sta mislite je li dualisticko ucenje o Isusovom bozanstvu, namjerno pripisano bogumilima odn patarenima kako sam negdje procita, zato sta vladari slavenskih odn srpskih drzava na balkanu nisu bili poslusni ni Rimu ni Carigradu pa su tom optuzbom tili sotonizirat sve one koji nisu u grcko-rimskoj religiji na prostoru Balkana da tako stvore opravdanje za osvajanje i inkviziciju(saniranje neistomisljenika)nad tim stanovnistvom kao sta su npr optuzivani bosanski i hercegovacki vladari sta ste u gornjoj objavi napisali ili knezovi neretvanske knezevine koja je prozvana "Paganijom", ne jer nije primila krscanstvo, nego su njeni stanovnici bili najtezi za pokatolicavanje na obali i bili su optuzeni za "patarensku herezu".
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 12.06.2024 12:19
 
Miroljub Petrovic
Illyrian04 - poruka glasi:

Postovani Miroljube, sta mislite je li dualisticko ucenje o Isusovom bozanstvu, namjerno pripisano bogumilima odn patarenima kako sam negdje procita, zato sta vladari slavenskih odn srpskih drzava na balkanu nisu bili poslusni ni Rimu ni Carigradu pa su tom optuzbom tili sotonizirat sve one koji nisu u grcko-rimskoj religiji na prostoru Balkana da tako stvore opravdanje za osvajanje i inkviziciju(saniranje neistomisljenika)nad tim stanovnistvom kao sta su npr optuzivani bosanski i hercegovacki vladari sta ste u gornjoj objavi napisali ili knezovi neretvanske knezevine koja je prozvana "Paganijom", ne jer nije primila krscanstvo, nego su njeni stanovnici bili najtezi za pokatolicavanje na obali i bili su optuzeni za "patarensku herezu".

Optuzbe na racun bogumila su besmislene i neargumentovane. Cak i njihovo ime je izmisljeno. Oni su sebe nazivali "hriscanima" ili "kristijanima", a njihovi neprijatelji su ih nazivali "bogumili", "patareni", "katari" i dr. Bogumili nisu verovali u crkvena ucenja, kao sto su "svete tajne", pa posto nisu verovali u "svetu tajnu braka" njihovi neprijatelji su ih optuzivali da su "protiv braka", da nece da se zene i slicne nebuloze. Kroz celu istoriju je postojao "Blic", samo se nije tako zvao, nego "inkvizicija" i dr.
 
Luka99999
Poštovani gospodine Miroljub pozdrav za vas. Ja sam inace sportista. Moram da se ne složim sa vašom pricom da je najzdravija vežba kopanje u bašti. Ljudskom telu da bi ostalo zdravo i dugo trajalo su potrebni snaga i razvijeni mišici. Mi sa motikom ne možemo da dobijemo snagu i mišice jer ona je suviše lagan predmet. Ne znam da li ima uopšte 2 kg u njoj. Kako da muškarac od na primer 180 cm i 80 kg ojaca sa motikom od 2 kg? To je nauxcno nemoguce. Ne treba naravno preterivati ni sa tegovima. Dizati 300 kg nije dobro. Ali recimo raditi neku vežbu sa 100 kg je ekstra. Snažni mišici su odlicna prevencija svim bolestima. Ne mogu da podržim ni vašu tezu o štetnosti jedenja mesa. Meso je bogato proteinima. Snaga i mišici se ne mogu graditi bez proteina. Ugljikohidrati su odlicni ali ne dovoljni. Mora da se mešaju proteini i ugljikohidrati onda to deluje. Covek koji jede dovoljno proteina ce uvek biti jaci od coveka koji ih ne jede nikako ili ih jede veoma malo. Tako da nisu mi jasne vaše tvrdnje da su najjaci ljudi samo kopali baštu i jeli biljke. Na osnovu kojih dokaza to tvrdite? Možete li da navedete neke primere takvih ljudi?
Luka Ivanovi?
 
damjan02
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Izasla je nova sezona serije Choosen, ima prevod na sve jezike, evo linka (potrebno je samo da se uradi besplatna registracija):

https://watch.the...4683596182



https://fmovies24...-8xjvo/4-1

Na ovom sajtu nije potrebna registracija, ali nisu jos objavili sve epizode.
 
frolex
Postovanje. Zanima me da li postoji neka knjiga o Isusu i globalno o Hristanstvu koja daje neku hronolosku perspektivu i istoriju Hriscana i samog Isusa. Dakle, njegov zivot, smrt, neki detalji, pocetak Hriscanstva, bitni dogadjaji i sl. Musliman sam, i zelim prosiriti znanje o Hriscanstvu. Svako dobro!
 
Miroljub Petrovic
Luka99999 - poruka glasi:

Poštovani gospodine Miroljub pozdrav za vas. Ja sam inace sportista. Moram da se ne složim sa vašom pricom da je najzdravija vežba kopanje u bašti. Ljudskom telu da bi ostalo zdravo i dugo trajalo su potrebni snaga i razvijeni mišici. Mi sa motikom ne možemo da dobijemo snagu i mišice jer ona je suviše lagan predmet. Ne znam da li ima uopšte 2 kg u njoj. Kako da muškarac od na primer 180 cm i 80 kg ojaca sa motikom od 2 kg? To je nauxcno nemoguce. Ne treba naravno preterivati ni sa tegovima. Dizati 300 kg nije dobro. Ali recimo raditi neku vežbu sa 100 kg je ekstra. Snažni mišici su odlicna prevencija svim bolestima. Ne mogu da podržim ni vašu tezu o štetnosti jedenja mesa. Meso je bogato proteinima. Snaga i mišici se ne mogu graditi bez proteina. Ugljikohidrati su odlicni ali ne dovoljni. Mora da se mešaju proteini i ugljikohidrati onda to deluje. Covek koji jede dovoljno proteina ce uvek biti jaci od coveka koji ih ne jede nikako ili ih jede veoma malo. Tako da nisu mi jasne vaše tvrdnje da su najjaci ljudi samo kopali baštu i jeli biljke. Na osnovu kojih dokaza to tvrdite? Možete li da navedete neke primere takvih ljudi?

Ha ha, ti kao da si pa s Marsa pa si bas neinformisan. Naravno da je rad u basti deo fizickih poslova koje covek radi. Sam rad u basti je vise nego dovoljna za bolji razvoj misica nego bilo koji sport, a zivot na selu podrazumeva i rad u vocnjaku, njivi, sumi, cepanje drva i dr... Sto se tice proteina, najvise ih ima u biljkama. U soji ima duplo vise proteina nego u bio kom mesu, a proteina ima i u drugim biljkama. Coveku je potrebno preko ishrane oko 80% ugljenih hidrata i oko 10% proteina i masnoca, a to je upravo izbalansirano u biljkama. Najjaci i najizdrzljiviji ljudi su oni koji su na biljkama.
 
Miroljub Petrovic
frolex - poruka glasi:

Postovanje. Zanima me da li postoji neka knjiga o Isusu i globalno o Hristanstvu koja daje neku hronolosku perspektivu i istoriju Hriscana i samog Isusa. Dakle, njegov zivot, smrt, neki detalji, pocetak Hriscanstva, bitni dogadjaji i sl. Musliman sam, i zelim prosiriti znanje o Hriscanstvu. Svako dobro!

Imas sve objasnjeno u Bibliji, samo citaj jevandjelja.
 
randomlik
Kako savladati socijalna anksioznost ?
 
Miroljub Petrovic
randomlik - poruka glasi:

Kako savladati socijalna anksioznost ?

https://ipmproizv...zofrenija/
 
Luka99999
Jel se vi sada zezate ili ste ozbiljni? Zar vi tvrdite da je jaci i da ima bolje razvijene mišice onaj ko samo radi u bašti sa motikom od 1 kg nego onaj koji radi u teretani sa tegovima od preko 100 kg? Hahahaha pa to je smešno. To se protivi svim zakonima logike, prirode, biologije, ljudske anatomije. To je isto kao da kažete vuk je jaci od lava. Osim toga cak i da ta motika ima mnogo više kilograma pa i ta sekira da je puno teža i dalje se takvim pokretima ne može pogoditi skoro ni jedan mišic u telu. Kako ceš ti sa kopanjem i cepanjem da aktiviraš prsa ili ramena? Nemoguce. Za prsa i ramena ti moraš gurati teret ispred/iznad sebe odnosno teret se mora vracati/padati prema tebi ili na tebe. Što se tice vaše izjave da najjaci ljudi jedu samo biljke pa ako je zaista tako hajde onda izvolite da ih nabrojite koji su? Barem nekoliko imena? Svi najbolji svetski bokseri, kik bokseri, mma borci, powelifteri kao na primer Džošua, Fjuri, Usik, Enganu, Verhoeven, Bjornson jedu meso. Koji od tih vaših "snagatora" može da stane na crtu ovima koje sam ja pomenuo?
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 14.06.2024 07:03
 
Miroljub Petrovic
Luka99999 - poruka glasi:

Jel se vi sada zezate ili ste ozbiljni? Zar vi tvrdite da je jaci i da ima bolje razvijene mišice onaj ko samo radi u bašti sa motikom od 1 kg nego onaj koji radi u teretani sa tegovima od preko 100 kg? Hahahaha pa to je smešno. To se protivi svim zakonima logike, prirode, biologije, ljudske anatomije. To je isto kao da kažete vuk je jaci od lava. Osim toga cak i da ta motika ima mnogo više kilograma pa i ta sekira da je puno teža i dalje se takvim pokretima ne može pogoditi skoro ni jedan mišic u telu. Kako ceš ti sa kopanjem i cepanjem da aktiviraš prsa ili ramena? Nemoguce. Za prsa i ramena ti moraš gurati teret ispred/iznad sebe odnosno teret se mora vracati/padati prema tebi ili na tebe. Što se tice vaše izjave da najjaci ljudi jedu samo biljke pa ako je zaista tako hajde onda izvolite da ih nabrojite koji su? Barem nekoliko imena? Svi najbolji svetski bokseri, kik bokseri, mma borci, powelifteri kao na primer Džošua, Fjuri, Usik, Enganu, Verhoeven, Bjornson jedu meso. Koji od tih vaših "snagatora" može da stane na crtu ovima koje sam ja pomenuo?

Simpatican si, kao neki klinac koji je cuo u debilani da su ljudi nastali od majmuna pa sad brani tu laz. Covek je dizajniran od strane Tvoca da zivi i radi u prirodi, i da se bavi fizickim radom. To je najzdraviji posao - i za um i za misice. Motika ima par kilograma, sekira ima malo vise. Veliki deo poslova se radi bez alata, gde su svi misici ukljuceni. To je jedan od razloga zasto su se zene nekada bezbolno poradjale u prirodi (na njivi, livadi...). Danas zene masovno pobacuju (na jedan porodjaj ide tri pobacaja, verovatno i vise), i onda im se sugerise da zbog zavaljene materice (jer mnogo sede, i fizicki su neaktivne), treba da rade vezbe koje su simulacija rada u basti.

Danas pumpadzije mogu sa velikim tezinama u teretani i sa mesom i steroidima da se brzo napumpaju (steroidi su jedan od glavnih razloga zasto ocelave), ali to je "snaga" koja je samo trenutna. To je kao kad lav pojuri srnu i posle 100 metara odustane, jer nema snage da se trka sa njom. Izdrzljivost mesojeda je jako slaba. Navescu ti citat iz knjige "Ishrana za sportiste" dr Milisava Nikolica, vezano za istrazivanja o izdrzljivosti:

Brojna istrazivanja pokazuju da su sportisti, koji konzumiraju iskljucivo biljnu hranu, mnogo izdrzljiviji od drugih. Jedno od najpoznatijih istrazivanja na tu temu izvrsio je skandinavski naucnik dr Per-Olaf Astrand. On je proucavao devet visoko istreniranih sportista i menjao im je ishranu na svaka tri dana. Na kraju svakog perioda od tri dana, svaki sportista je vozio bicikl velikom brzinom do iscrpljenosti. Njegove rezultate mozemo videti dole ispod:

SPORTISTI, ISHRANA I IZDRZLJIVOST
Ishrana - Maksimalna izdrzljivost (vreme do iscrpljenosti)
- Ishrana sa mnogo belancevina i mnogo masti (bogata mesom) - 57 min
- Mesana ishrana (manje mesa, masti i belancevina) - 1 cas 54 min
- Biljna ishrana (bogata ugljenim hidratima) - 2 casa 47 min

Moze se videti da sa ishranom bogatom mesom sportisti postaju iscrpljeni nakon oko jednog casa. Kada su bili na mesanoj ishrani sa manje mesa, masti i belancevina, a vise biljne hrane, mogli su da voze bicikl velikom brzinom skoro dva puta duze. Medjutim, na biljnoj ishrani vozili su skoro tri puta duze pre nego sto je doslo do iscrpljenosti. Ovo veliko poboljsanje izdrzljivosti je poznata osobina biljojeda. Konji satima mogu da trce velikom brzinom. Zabelezeno je da su neki slonovi trcali 10 do 12 sati velikom brzinom. Sa druge strane mesojedi, kao sto su gepardi, tigrovi i druge životinje imaju dobru brzinu na pocetku, ali se zamaraju za kratko vreme, cesto za manje od pet minuta. (kraj citata)

Sve najvece svetske vojskovodje sa pocetka 19. veka, ukljucujuci i Napoleona, su tvrdili da su Crnogorci najbolji ratnici na svetu. Zasto? Pa zato sto zive i rade u prirodi, sto imaju neverovatnu snagu i izdrzljivost (u Crnoj Gori tada nije bilo gradova, svi su ziveli na selu). Nije snaga da se ti boris 3 ili 5 min u MMA oktagonu, i da za par sekundi drzis iznad sebe teg od 200 kg (iako kad bi im usao u oktagon Vukojica Sandic, koji je odrastao na selu, radio u basti, izvlacio balvane iz potoka, lose bi se proveli). Snaga je da u prakticnom zivotu mozes da se boris ceo dan, i fizicki i mentalno, a za to je najbolji fizicki rad u prirodi, citanje Biblije i primena u praksi.

U cuvenom filmu sa donjeg linka (cudi me da ga nisi gledao i da pricas ovo sto pricas), mozes da pogledas cime se danas hrane najjaci ljudi:

https://www.youtu...U3DHipjSJ8

Ako budes imao jos nekih "strucnih" pitanja i prigovora, slobodno napisi. Zelim ti da osvojis zlatnu medalju na Olimpijskim igrama i da postanes sveCki prvak.
 
LeonL
Audio knjiga - Deco, Darvin nije znao istinu! - Harun Jahi:

https://youtu.be/...
 
https://youtube.com/@VelikaIlirija
Jako
Luka99999 - poruka glasi:

Jel se vi sada zezate ili ste ozbiljni? Zar vi tvrdite da je jaci i da ima bolje razvijene mišice onaj ko samo radi u bašti sa motikom od 1 kg nego onaj koji radi u teretani sa tegovima od preko 100 kg? Hahahaha pa to je smešno. To se protivi svim zakonima logike, prirode, biologije, ljudske anatomije. To je isto kao da kažete vuk je jaci od lava. Osim toga cak i da ta motika ima mnogo više kilograma pa i ta sekira da je puno teža i dalje se takvim pokretima ne može pogoditi skoro ni jedan mišic u telu. Kako ceš ti sa kopanjem i cepanjem da aktiviraš prsa ili ramena? Nemoguce. Za prsa i ramena ti moraš gurati teret ispred/iznad sebe odnosno teret se mora vracati/padati prema tebi ili na tebe. Što se tice vaše izjave da najjaci ljudi jedu samo biljke pa ako je zaista tako hajde onda izvolite da ih nabrojite koji su? Barem nekoliko imena? Svi najbolji svetski bokseri, kik bokseri, mma borci, powelifteri kao na primer Džošua, Fjuri, Usik, Enganu, Verhoeven, Bjornson jedu meso. Koji od tih vaših "snagatora" može da stane na crtu ovima koje sam ja pomenuo?

Braca Dijaz mma borci su vegani
 
pastir David
Imam prijatelja sta je bodibilder, rekao je da oni uopce ne mogu i ne smiju trcati jer ce izgubit izgled misica ma tome. Profesionalni sport je nezdrav a bodibilderi nisu sportasi nego manekeni nezdravi. Tko kaze da uz rad u basti ti ne mozes da radis sklekove/zgibove?
Mt 23:12
 
Miroljub Petrovic
pastir David - poruka glasi:

Imam prijatelja sta je bodibilder, rekao je da oni uopce ne mogu i ne smiju trcati jer ce izgubit izgled misica ma tome. Profesionalni sport je nezdrav a bodibilderi nisu sportasi nego manekeni nezdravi. Tko kaze da uz rad u basti ti ne mozes da radis sklekove/zgibove?

Dzabe pricas ispranim mozgovima.
 
Vulestt
Poštovanje Gospodine Miroljube Petrovi?u imam problem u porodici uzeo sam vašu Bibliju i širim božiju re? izbacujem sve i svašta vezano za Bibliju. Onda ovako u po?etku kada sam po?eo sve to da radim roditelji mi ništa nisu rekli,ali sada gi smeta što ja ?itaj bibliju što je delim na društvenim mrežama itd. Ponekad im kažem šta je zabranjeno u Bibliji reko na matorog da se svinjetina ne jede da je najprljavija životinja ikada. On meni kaže gde to piše ja mu kažem u Bibliji. I on meni ti si upao u neku sektu majmune jedan pizda ti materina nemoj više da sam te video da to radiš iskrši?u ti telefon pocepa?u ti bibliju ja mu reko Bibliju nemoj da si tako slu?ajno tešto ?eš da pro?eš i eto posva?ali smo ali briga me imam BOGA kraj pri?e. Koje je tvoje mišljenje o ovome? Hvala na odgovoru ????
VUKAŠIN STANKOVI?
 
Jovan Miceski
Vulestt - poruka glasi:

Poštovanje Gospodine Miroljube Petrovi?u imam problem u porodici uzeo sam vašu Bibliju i širim božiju re? izbacujem sve i svašta vezano za Bibliju. Onda ovako u po?etku kada sam po?eo sve to da radim roditelji mi ništa nisu rekli,ali sada gi smeta što ja ?itaj bibliju što je delim na društvenim mrežama itd. Ponekad im kažem šta je zabranjeno u Bibliji reko na matorog da se svinjetina ne jede da je najprljavija životinja ikada. On meni kaže gde to piše ja mu kažem u Bibliji. I on meni ti si upao u neku sektu majmune jedan pizda ti materina nemoj više da sam te video da to radiš iskrši?u ti telefon pocepa?u ti bibliju ja mu reko Bibliju nemoj da si tako slu?ajno tešto ?eš da pro?eš i eto posva?ali smo ali briga me imam BOGA kraj pri?e. Koje je tvoje mišljenje o ovome? Hvala na odgovoru ????
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.99 sekundi!