Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame
























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
ZoranS
https://pressmedi...javnosti/#
 
LeonL
Nova audio knjiga: Vakcine novi genocide? - Osnovi bioloskog ratovanja: Vens Ferel

https://youtu.be/...
 
https://youtube.com/@VelikaIlirija
Veso
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Upravo mi je javio prijatelj sa Cetinja, da u Cetinjskom manastiru, do dan danas nema slika, fresaka, ni ikona nacrtanih po zidovima, vec su samo okacili uramljene ikone po zidovima, sto samo potvrdjuje gore navedene citate da je do skoro u Crnoj Gori bilo zabranjeno koriscenje slika i ikona u crkvama... Zanimljivo bi bilo obici i druge stare crkve po Crnoj Gori i videti kakva je situacija sa tim stvarima.



Cetinjski manastir je više puta spaljivan... Prvobitna crkva koju je u blizini podigao Ivan Crnojevi? spaljena je do temelja, i zato freske nisu preživele.. Manastir Mora?a na primer, ako je neko obilazio, vide?e da obiluje freskama
 
Miroljub Petrovic
Veso - poruka glasi:

Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Upravo mi je javio prijatelj sa Cetinja, da u Cetinjskom manastiru, do dan danas nema slika, fresaka, ni ikona nacrtanih po zidovima, vec su samo okacili uramljene ikone po zidovima, sto samo potvrdjuje gore navedene citate da je do skoro u Crnoj Gori bilo zabranjeno koriscenje slika i ikona u crkvama... Zanimljivo bi bilo obici i druge stare crkve po Crnoj Gori i videti kakva je situacija sa tim stvarima.


Cetinjski manastir je više puta spaljivan... Prvobitna crkva koju je u blizini podigao Ivan Crnojevi? spaljena je do temelja, i zato freske nisu preživele.. Manastir Mora?a na primer, ako je neko obilazio, vide?e da obiluje freskama

Aha, znaci, u vreme Ivana Crnojevica su se slikale freske po Cetinjskom manastiru? Pa sto kada je obnovljen manastir nisu naslikane freske, ako je tako?

Sto se tice manastira Moraca, njega je podigao unuk Stefana Nemanje, a znamo da je Stefan Nemanja zestoko proganjao bogumile. Moze se videti da su crkve i zaduzbine pod Nemanjicima bile naslikane, dok su one kod Balsica i Crnojevica bile bez slika i ikona. Zasto? Iz istorijskih podataka vidimo da su vladari Zete bili veoma bliski bogumilima i mnogi od njih su ocigledno i prihvatali religiju bogumila, koja je bila dosta slicna nekim danasnjim konzervativnim protestanskim zajednicama - dakle, bez ikona, krstova... glavna aktivnost bogumila je bila prosvetiteljstvo.

Istorijski podaci govore da su najveci bosanski vladari - Kulin Ban, vojvode Sandalj Hranic, Herceg Scepan, Hrvoje Vukcic Hrvatinic, kao i drugi, bili bogumili (ili patareni, kako su bogumile zvali u Bosni). Najblizi saradnik Hercega Scepana je bio Stefan Crnojevic (otac Ivana Crnojevica), i ako se ode u manastir Kom na Skadarskom jezeru, gde je sahranjen, moze se videti da na njegovoj nadgrobnoj ploci nema krsta i drugih slicnih simbola, nego samo gravura koja je identicna gravuri na steccima koji su pronadjeni kod Niksica i Grahovca.

Pored groba Stefana Crnojevica je grob njegove zene Mare, najstarije sestre Skenderbega, ciji grob takodje nema nikakve poznate "hriscanske" simbole (krst i sl), vec gravuru kao na steccima.

Do sada je na podrucju Srbije, Bosne, Crne Gore i Dalmacije pronadjeno preko 70.000 stecaka, a pretpostavlja se da ih ima bar 100.000. Vise od 90% stecaka (koji su od kamena) nema nikakva obelezja, niti simbole, ili gravure. Stecci su nadgrobni spomenici bogumila. Tek krajem 14. veka pocinju da se pojavljuju gravure na steccima, kao sto su gravure na grobu Stefana i Mare Crnojevic. A jos kasnije se pojavljuju gravure krsta na steccima, koji su novijeg datuma i ima ih jako malo.

U manastiru Kom se nalaze i grobovi Djuradja i Alekse Crnojevica (striceva Stefana Crnojevica) koji nemaju nikakvu gravuru na nadgrobnoj ploci.

Moglo bi o ovom jos dosta da se prica. Ocigledno da je Ivan Crnojevic drugacije razumeo teologiju nego Stefan Nemanja i mnogi njegovi potomci i sledbenici.

Herceg Scepan, za koga se zna da je bio bogumil, svoju drzavu je nazivao "vojvodstvo Svetog Save". Znamo da je Sveti Sava pobegao od svog oca Stefana Nemanje i otisao da uci telogiju, a kasnije postao najveci prosvetitelj. Da li je Sveti Sava bio blizak bogumilskom ucenju? Da li bi Herceg Scepan svoju drzavu nazivao "vojvodstvom Svetog Save", ako je Sveti Sava mrzeo i proganjao bogumile?

Ivan Crnojevic je ozenio cerku bogumila Hercega Scepana... Cerka cuvenog kneza Lazara - Jelena, je bila udata za poznatog bogumila vojvodu Sandalja Hranica, a pred smrt je svoj testament dala bogumilskom svesteniku... Herceg Scepan je nasledio vojvodu Sandalja Hranica, koji mu je bio stric, jer ovaj nije imao musko potomstvo...

Ocigledno da postoji velika razlika izmedju religije Svetog Save i njegovog oca Stefana Nemanje. Religija Svetog Save je religija prosvetiteljstva, ono sto je radio i Ivan Crnojevic, koji je nosio stampariju u planine. Sa druge strane, Stefan Nemanja je bio sledbenik grcke religije, koja se zasniva na materijalizmu i idolopoklonstvu.

Planiram da napisem knjigu "Religija nasih predaka" pa da malo objasnim u sta su verovali nasi preci, kako su ratovali protiv Grka u 8. veku da bi izbacili upotrebu ikona i dr.
 
Aleksandar Stamenkovic
Da li je uredu pociniti samoubistvo ako se osoba nadje u klopci, kao nekada nasi preci sto su bili okruzeni komunistima ili ljoticevcima?

Posto je npr. Dragoslav Racic to uradio da im ne bi ziv pao u ruke...
Hvala na paznji.
 
Miroljub Petrovic
Aleksandar Stamenkovic - poruka glasi:

Da li je uredu pociniti samoubistvo ako se osoba nadje u klopci, kao nekada nasi preci sto su bili okruzeni komunistima ili ljoticevcima?

Posto je npr. Dragoslav Racic to uradio da im ne bi ziv pao u ruke...

Pobozan covek, koji se drzi Boga, nece nikada doci u takvu situaciju. Dragoslav Racic jeste spasio mnogo ljudi, ali je i odgovoran sa smrt mnogih ljudi jer je, kao i Draza, saradjivao pet meseci sa komunistima i verovao je engleskim kriminalcima, i Bog ga je koristio koliko je mogao.
 
DjecaAdamova
Strasne se stvari desavaju u Austriji i Njemacku, po klubovima pjevaju da se izsele Stranci....

Eto ja sam rodjen u austriji roditelji jos prije rata otisli za austriju, oko 89 negdje tad..

odrastao ovdje i nije cudno sto su ovi domaci toliko protiv stranci, pogotovo nasi iz EX YU prostora, kada vidim neki kako se ponasaju.. uzas.

Problem je u tome, oni vide samo te losih, a dobri se ne eksponiraju...

Ja oduvjek nisam se osecao kao domu u austriji, i ja bih planirao da zaradim neki novac i da se selim u srbiji ili u Bosnu (otkud su moji(Banja Luka)).

Ja nemam iskustvo sa nasom kulturom, jer cijeli zivot u austriji, samo ponekad otisao u Bosnu i to je to, da li bi ja mogao prezivjeti tamo, jer mislim spremaju se crni dani, sta se sve desava u austriji i njemacku vezano sa strancima itd

pozdrav
 
Miroljub Petrovic
DjecaAdamova - poruka glasi:

Strasne se stvari desavaju u Austriji i Njemacku, po klubovima pjevaju da se izsele Stranci....

Eto ja sam rodjen u austriji roditelji jos prije rata otisli za austriju, oko 89 negdje tad..

odrastao ovdje i nije cudno sto su ovi domaci toliko protiv stranci, pogotovo nasi iz EX YU prostora, kada vidim neki kako se ponasaju.. uzas.

Problem je u tome, oni vide samo te losih, a dobri se ne eksponiraju...

Ja oduvjek nisam se osecao kao domu u austriji, i ja bih planirao da zaradim neki novac i da se selim u srbiji ili u Bosnu (otkud su moji(Banja Luka)).

Ja nemam iskustvo sa nasom kulturom, jer cijeli zivot u austriji, samo ponekad otisao u Bosnu i to je to, da li bi ja mogao prezivjeti tamo, jer mislim spremaju se crni dani, sta se sve desava u austriji i njemacku vezano sa strancima itd

pozdrav

Treba da se vratis u Banjaluku, ali pre toga treba da naucis nesto da radis od cega ces moci da zivis, a ne da skupljas pare, to je skroz pogresno. Pare ces brz da potrosis, a ako nemas znanje, sve ti je dzabe... Treba da vas teraju kad ste budale i necete sami da napustite Sodom.
 
Miroljub Petrovic
Javila mi se zena koja vodi Atma podcast, za koji sam pre neki dan snimao emisiju. Evo sta pise:

Hvala za najavu. Naš podcast je shadowbanned ("u fino" cenzuriran) i na Facebooku i YouTubeu. Na Fb su ljudima vec stizale notifikacije u vezi linka na ovaj podcast da ce biti stavljene nisko u feed, a na Ytube trazilici nikako da ga izbaci kad se upise Miroljub Petrovic Atma podcast.
Da to ne rade, mislim da bi podcast do sad imao 50 000 do 100 000 pregleda.
I inace, opako su nam ko Atmi smanjili reach i na Fb i na Ytube. Koja debilana.
Sta im to smeta?!

Ja sam joj odgovorio:

Moje emisije su odavno shadowbanned, na YT iskacu samo neki shortsevi sa salama. Ako vam kazem da mi Gmail blokira mejlove, necete mi verovati, pogotovo kada mi se javljaju studenti za upis na moj fakultet - www.institutpm.com Mi odgovorimo studentima na mejl za upis, a oni ne dobijaju mejlove. Klasican satanizam. Sta im smeta? Pa rusimo njihovo satansko carstvo. Mi cemo da radimo nas posao, a oni svoj, ishod se zna. Pozdrav
 
Miroljub Petrovic
Javio mi se prijatelj iz jedne zapadno-evropske zemlje, i kaze:

Miroljube, juce sam bio na predavanju u sinagogi. I dotakli smo se teme "kosher vino".
I znaš zasto ga konkretno nazivaju kosher?
Pazi sad!!!

Zato što ovi satanisti ubacuju u vino:
1. zelatim
2. protein kazein
3. krv od krave/bika

Znaci, onaj ko ne moze bez alkoholnog vina, bolje mu je da pije ovo sto Jevreji proizvode, nego ovi satanisti sto proizvode.
 
Miroljub Petrovic
Evo jednog lepog pisma koje sam dobio:

Postovani Miroljube Petrovicu,
Imam neki svoj ritual kada par puta godisnje sednem i odgledam vecinu vasih klipova. Najvise vezanih za zdrav zivot. Naisla sam tako i na neke klipove gde Vas okrivljuju za tudje greske i smrt nekih ljudi…
Ja Vam se javljam samo da Vam kazem hvala Vam sto sam danas ziva.
Pre 4-5 godine ste mi pomogli da se izlecim od upale besike koja me je drzala nepokretnu preko godinu dana u najlepsim 20im godinama… Bolovi su bili toliko jaki da sam bezbroj puta pozelela da umrem,samo da prestane…
Obisla sam preko 15 najboljih doktora u Becu i okolini, niko nije znao sta mi je, a najjaci antibiotik su mi davali mesecima da pijem…
Niko mi nije pomogao kao Vi. Procitala sam knjige koje ste mi poslali. Ispitna pitanja sam odavno odradila,ali Vam nisam poslala, jer nikako da skupim novac,nego svake godine me nesto spreci.. ali jedva cekam da zavrsim i to i da se i ja zvanicno time bavim.
Okrenula sam se Bogu ,takodje i par ljudi u svojoj okolini…
Htela sam samo da Vas ovom porukom podsetim da je neko danas ziv i srecan zbog Vas!
Vi ste meni nesto sveto…
Mnogo Vas volim i hvala Vam beskrajno!
Ako Vam ikada treba bilokakva podrska, na mene mozete racunati uvek!
Zelim Vam svu srecu i ljubav ovog sveta gospodine Miroljube Petrovicu
 
LeonL
Nova audio knjiga: Osnovi Teokratije - Miroljub Petrovic

https://youtu.be/...4ZphiHlf6P
Izmenio/la LeonL na 31.05.2024 06:58
 
https://youtube.com/@VelikaIlirija
Jaksa
Da li mozete objasniti Jeremija 7.pog 16 stih, kad mu Bog kaze da se ne moli za narod jer nece uslisiti molitvu.
Da li to znaci da molitva pravednika nekad ne djeluje kad su ljudi toliko duboko u grijehu ili je i izgnanstvo u Vavilon bila jedna vrsta molitve kojom se Jeremija molio za narod i Bog je na takav nacin djelovao na njih.
Ako pitanje nije na mjestu, barem meni odgovorite u privatnoj poruci. Hvala, veliki pozdrav.
 
Miroljub Petrovic
Jaksa - poruka glasi:

Da li mozete objasniti Jeremija 7.pog 16 stih, kad mu Bog kaze da se ne moli za narod jer nece uslisiti molitvu.
Da li to znaci da molitva pravednika nekad ne djeluje kad su ljudi toliko duboko u grijehu ili je i izgnanstvo u Vavilon bila jedna vrsta molitve kojom se Jeremija molio za narod i Bog je na takav nacin djelovao na njih.
Ako pitanje nije na mjestu, barem meni odgovorite u privatnoj poruci. Hvala, veliki pozdrav.

Kad ljudi predju crvenu liniju, kao demoni, nema svrhe za njih se moliti.
 
Jovan Miceski
Kada ce izaci novo izdanje novog savremenog prevoda
 
Miroljub Petrovic
Jovan Miceski - poruka glasi:

Kada ce izaci novo izdanje novog savremenog prevoda

Cekamo hebrejski transkript Luke i Jovana, pa kad se to izbaci, ocekujemo uskoro, onda cemo izbaciti novo izdanje sa prevodom sa hebrejskog svih jevandjelja, Otkrivenja, Jakovljeve i Judine poslanice.
 
Miroljub Petrovic
Ubedljivo najbolji kozmeticki preparati za negu kose, lica i tela na svetu.

https://institutz...etiku.com/

Sampon za sve tipove kose nema konkurenciju na svetskom trzistu. Napravljen je od hladno cedjenih ulja i ima neogranicen rok trajanja. Bocica od 50 ml sampona ima 1000 kapi, a za jedno pranje je dovoljno, onome ko ima kratku kosu (kao ja), 8 kapi, sto znaci da bocica sampona traje 2 godine. Pere se iz dva puta, prvi put se koristi 5 kapi, a drugi put 3 kapi. Osobe sa dugom kosom trose vise sampona. Kosa se pere jednom u 7 ili 10 dana sa ovim samponom, a ostalim danima samo vodom (za muskarce). Evo tog sampona:

https://institutz...pove-kose/

Ko je u mogucnosti, najtoplije preporucujem set od 6 proizvoda za rast, regeneraciju i oporavak kose. Ovo je nesto neverovatno. Odmah posle prvog tretmana se vidi veliki oporavak kose. Koristi se na svakih 6 dana, ukupno 6 tretmana, sto iznosi 30 dana. Nakon toga se koristi samo sampon, na svakih 7-10 dana, iako tretman moze da se ponovi jednom na svakih meseca dana (dakle jedan tretman, a ne 6 tretmana tokom mesec dana kao prvi put). Evo tog fenomenalnog seta:

https://institutz...avak-kose/

Za negu lica, postoji nekoliko opcija, i sve su odlicne. Najjeftinija opcija je da se ujutru i uvece lice ocisti tonikom, a zatim da se utrlja krema Biolift, evo tih proizvoda:

https://institutz...pove-koze/

https://institutz...suvu-kozu/

Sledeca skuplja opcija je da se ujutru, nakon ciscenja lica sa tonikom, utrlja Serum anti age, pa nakon 15 minuta da se utrlja Biolift krema, a uvece, nakon ciscenja lica tonikom, da se utrlja Serum bioretinol, pa da se nakon 15 minuta utrlja krema Biolift. Evo tih seruma:

https://institutz...-anti-age/

https://institutz...ioretinol/

Najjaca (i najskuplja) opcija za negu lica je prethodna varijanta u kojoj se umesto Biolift kreme koristi Krema od ruze, koja je 11 puta skuplja od Biolift kreme, ali ako kazem da je gram ulja od ruze, tokom istorije kostao kao gram zlata, onda sam dovoljno rekao o kakvoj se kremi radi. Danas litar ulja od ruze kosta 18.000 evra, a u ovoj teglici od 30 grama (koja moze da traje najmanje 3 meseca, a mozda i duze, ako se svaki dan koristi dva puta), nalazi se oko 64.000 latica ruze. Evo te kreme:

https://institutz...a-od-ruze/

Na trzistu trenutno postoje dve vrste kozmetickih proizvoda - poznati jeftini brendovi koji naizgled imaju neki efekat, ali samo dok se ti preparati koriste, ali su u pitanju sinteticki preparati, koji ne hrane i ne oporavljaju kozu, nego na vestacki nacin cine da koza izgleda lepsa, kao steroidi kod bildera. Druga vrsta su izuzetno skupi kozmeticki proizvodi koji su namenjeni za naivne, koji misle da ono sto je skupo je dobro. Takvi proizvodi se samo jednom probaju, i vise nikada, jer su jako losi, ali su i namenjeni sa ciljem da uzmu, samo jednom, novac od naivnih. Proizvodi koje sam gore naveo su nesto ubedljivo najjace i najbolje na svetskom trzistu, sto hrani i regenerise kosu i kozu. Proizvodi su radjeni u saradnji sa najjacim svetskim strucnjacima iz polja prirodne kozmetike sa kojima nekoliko godina saradjujemo.
 
galaksija
Samo konstantacija ,vezano za kozmetiku..Ja sam pocela da koristim Kremu za normalnu kozu i Anti age kremu i mogu reci da je magicno.Od sunca kad skiljim mi se naprave bore,utrljam Anti age kreme i nestanu...Uz to (pogotovo ova za normalnu kozu) mirise na cvece,travu..opustajuci mirisi ..relax za dusu ...Slobodno mogu da kazem krema za telo i dusu
P.S.Sad drugacija su pakovanja bila nego sad na sajtu ali predopstavljam da je to isto
 
Miroljub Petrovic
ivan-koponer - poruka glasi:

Poštovani doktore Petrovicu,

imam 19 godina i iz Hrvatske sam. Od malena imam problem sa pectus excavatum. Iako su mi doktori preporucili vezbe koje mogu delimicno poboljsati stanje, one ne mogu potpuno ispraviti problem. Ova deformacija mi ne smeta pri disanju, ali mi psihicki predstavlja veliki problem jer me je sramota skinuti majicu zbog komentara i pogleda drugih ljudi.

Citao sam o operaciji po Nuss metodi, pri kojoj se uz minimalni rez i gubitak krvi u telo ubacuje titanijumska sipka koja se rotira i podize grudni kos, a rezultat je odma vidljiv. Sipka mora ostati u telu od jedne do vise godina pre nego sto se izvadi.

Kakvo je Vase misljenje o ovoj operaciji i da li biste je preporucili?

Unapred hvala na odgovoru.

Imas problem sa demonima. Sta ima pred kim da se skidas? Cak i sutra kad se ozenis, skidaces se pred zenom u mraku. A i da te zena vidi, u cemu je problem? Ako ti je vazno sta ce majmuni da misle o tebi, onda kreni da pusis, pijes alkohol i dr.
 
Miroljub Petrovic
galaksija - poruka glasi:

Samo konstantacija ,vezano za kozmetiku..Ja sam pocela da koristim Kremu za normalnu kozu i Anti age kremu i mogu reci da je magicno.Od sunca kad skiljim mi se naprave bore,utrljam Anti age kreme i nestanu...Uz to (pogotovo ova za normalnu kozu) mirise na cvece,travu..opustajuci mirisi ..relax za dusu ...Slobodno mogu da kazem krema za telo i dusu
P.S.Sad drugacija su pakovanja bila nego sad na sajtu ali predopstavljam da je to isto

Ove nove kreme i serumi su mnogo jaci.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.92 sekundi!