Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame
























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Luka99999
Jel se vi sada zezate ili ste ozbiljni? Zar vi tvrdite da je jaci i da ima bolje razvijene mišice onaj ko samo radi u bašti sa motikom od 1 kg nego onaj koji radi u teretani sa tegovima od preko 100 kg? Hahahaha pa to je smešno. To se protivi svim zakonima logike, prirode, biologije, ljudske anatomije. To je isto kao da kažete vuk je jaci od lava. Osim toga cak i da ta motika ima mnogo više kilograma pa i ta sekira da je puno teža i dalje se takvim pokretima ne može pogoditi skoro ni jedan mišic u telu. Kako ceš ti sa kopanjem i cepanjem da aktiviraš prsa ili ramena? Nemoguce. Za prsa i ramena ti moraš gurati teret ispred/iznad sebe odnosno teret se mora vracati/padati prema tebi ili na tebe. Što se tice vaše izjave da najjaci ljudi jedu samo biljke pa ako je zaista tako hajde onda izvolite da ih nabrojite koji su? Barem nekoliko imena? Svi najbolji svetski bokseri, kik bokseri, mma borci, powelifteri kao na primer Džošua, Fjuri, Usik, Enganu, Verhoeven, Bjornson jedu meso. Koji od tih vaših "snagatora" može da stane na crtu ovima koje sam ja pomenuo?
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 14.06.2024 07:03
 
Miroljub Petrovic
Luka99999 - poruka glasi:

Jel se vi sada zezate ili ste ozbiljni? Zar vi tvrdite da je jaci i da ima bolje razvijene mišice onaj ko samo radi u bašti sa motikom od 1 kg nego onaj koji radi u teretani sa tegovima od preko 100 kg? Hahahaha pa to je smešno. To se protivi svim zakonima logike, prirode, biologije, ljudske anatomije. To je isto kao da kažete vuk je jaci od lava. Osim toga cak i da ta motika ima mnogo više kilograma pa i ta sekira da je puno teža i dalje se takvim pokretima ne može pogoditi skoro ni jedan mišic u telu. Kako ceš ti sa kopanjem i cepanjem da aktiviraš prsa ili ramena? Nemoguce. Za prsa i ramena ti moraš gurati teret ispred/iznad sebe odnosno teret se mora vracati/padati prema tebi ili na tebe. Što se tice vaše izjave da najjaci ljudi jedu samo biljke pa ako je zaista tako hajde onda izvolite da ih nabrojite koji su? Barem nekoliko imena? Svi najbolji svetski bokseri, kik bokseri, mma borci, powelifteri kao na primer Džošua, Fjuri, Usik, Enganu, Verhoeven, Bjornson jedu meso. Koji od tih vaših "snagatora" može da stane na crtu ovima koje sam ja pomenuo?

Simpatican si, kao neki klinac koji je cuo u debilani da su ljudi nastali od majmuna pa sad brani tu laz. Covek je dizajniran od strane Tvoca da zivi i radi u prirodi, i da se bavi fizickim radom. To je najzdraviji posao - i za um i za misice. Motika ima par kilograma, sekira ima malo vise. Veliki deo poslova se radi bez alata, gde su svi misici ukljuceni. To je jedan od razloga zasto su se zene nekada bezbolno poradjale u prirodi (na njivi, livadi...). Danas zene masovno pobacuju (na jedan porodjaj ide tri pobacaja, verovatno i vise), i onda im se sugerise da zbog zavaljene materice (jer mnogo sede, i fizicki su neaktivne), treba da rade vezbe koje su simulacija rada u basti.

Danas pumpadzije mogu sa velikim tezinama u teretani i sa mesom i steroidima da se brzo napumpaju (steroidi su jedan od glavnih razloga zasto ocelave), ali to je "snaga" koja je samo trenutna. To je kao kad lav pojuri srnu i posle 100 metara odustane, jer nema snage da se trka sa njom. Izdrzljivost mesojeda je jako slaba. Navescu ti citat iz knjige "Ishrana za sportiste" dr Milisava Nikolica, vezano za istrazivanja o izdrzljivosti:

Brojna istrazivanja pokazuju da su sportisti, koji konzumiraju iskljucivo biljnu hranu, mnogo izdrzljiviji od drugih. Jedno od najpoznatijih istrazivanja na tu temu izvrsio je skandinavski naucnik dr Per-Olaf Astrand. On je proucavao devet visoko istreniranih sportista i menjao im je ishranu na svaka tri dana. Na kraju svakog perioda od tri dana, svaki sportista je vozio bicikl velikom brzinom do iscrpljenosti. Njegove rezultate mozemo videti dole ispod:

SPORTISTI, ISHRANA I IZDRZLJIVOST
Ishrana - Maksimalna izdrzljivost (vreme do iscrpljenosti)
- Ishrana sa mnogo belancevina i mnogo masti (bogata mesom) - 57 min
- Mesana ishrana (manje mesa, masti i belancevina) - 1 cas 54 min
- Biljna ishrana (bogata ugljenim hidratima) - 2 casa 47 min

Moze se videti da sa ishranom bogatom mesom sportisti postaju iscrpljeni nakon oko jednog casa. Kada su bili na mesanoj ishrani sa manje mesa, masti i belancevina, a vise biljne hrane, mogli su da voze bicikl velikom brzinom skoro dva puta duze. Medjutim, na biljnoj ishrani vozili su skoro tri puta duze pre nego sto je doslo do iscrpljenosti. Ovo veliko poboljsanje izdrzljivosti je poznata osobina biljojeda. Konji satima mogu da trce velikom brzinom. Zabelezeno je da su neki slonovi trcali 10 do 12 sati velikom brzinom. Sa druge strane mesojedi, kao sto su gepardi, tigrovi i druge životinje imaju dobru brzinu na pocetku, ali se zamaraju za kratko vreme, cesto za manje od pet minuta. (kraj citata)

Sve najvece svetske vojskovodje sa pocetka 19. veka, ukljucujuci i Napoleona, su tvrdili da su Crnogorci najbolji ratnici na svetu. Zasto? Pa zato sto zive i rade u prirodi, sto imaju neverovatnu snagu i izdrzljivost (u Crnoj Gori tada nije bilo gradova, svi su ziveli na selu). Nije snaga da se ti boris 3 ili 5 min u MMA oktagonu, i da za par sekundi drzis iznad sebe teg od 200 kg (iako kad bi im usao u oktagon Vukojica Sandic, koji je odrastao na selu, radio u basti, izvlacio balvane iz potoka, lose bi se proveli). Snaga je da u prakticnom zivotu mozes da se boris ceo dan, i fizicki i mentalno, a za to je najbolji fizicki rad u prirodi, citanje Biblije i primena u praksi.

U cuvenom filmu sa donjeg linka (cudi me da ga nisi gledao i da pricas ovo sto pricas), mozes da pogledas cime se danas hrane najjaci ljudi:

https://www.youtu...U3DHipjSJ8

Ako budes imao jos nekih "strucnih" pitanja i prigovora, slobodno napisi. Zelim ti da osvojis zlatnu medalju na Olimpijskim igrama i da postanes sveCki prvak.
 
LeonL
Audio knjiga - Deco, Darvin nije znao istinu! - Harun Jahi:

https://youtu.be/...
 
https://youtube.com/@VelikaIlirija
Jako
Luka99999 - poruka glasi:

Jel se vi sada zezate ili ste ozbiljni? Zar vi tvrdite da je jaci i da ima bolje razvijene mišice onaj ko samo radi u bašti sa motikom od 1 kg nego onaj koji radi u teretani sa tegovima od preko 100 kg? Hahahaha pa to je smešno. To se protivi svim zakonima logike, prirode, biologije, ljudske anatomije. To je isto kao da kažete vuk je jaci od lava. Osim toga cak i da ta motika ima mnogo više kilograma pa i ta sekira da je puno teža i dalje se takvim pokretima ne može pogoditi skoro ni jedan mišic u telu. Kako ceš ti sa kopanjem i cepanjem da aktiviraš prsa ili ramena? Nemoguce. Za prsa i ramena ti moraš gurati teret ispred/iznad sebe odnosno teret se mora vracati/padati prema tebi ili na tebe. Što se tice vaše izjave da najjaci ljudi jedu samo biljke pa ako je zaista tako hajde onda izvolite da ih nabrojite koji su? Barem nekoliko imena? Svi najbolji svetski bokseri, kik bokseri, mma borci, powelifteri kao na primer Džošua, Fjuri, Usik, Enganu, Verhoeven, Bjornson jedu meso. Koji od tih vaših "snagatora" može da stane na crtu ovima koje sam ja pomenuo?

Braca Dijaz mma borci su vegani
 
pastir David
Imam prijatelja sta je bodibilder, rekao je da oni uopce ne mogu i ne smiju trcati jer ce izgubit izgled misica ma tome. Profesionalni sport je nezdrav a bodibilderi nisu sportasi nego manekeni nezdravi. Tko kaze da uz rad u basti ti ne mozes da radis sklekove/zgibove?
Mt 23:12
 
Miroljub Petrovic
pastir David - poruka glasi:

Imam prijatelja sta je bodibilder, rekao je da oni uopce ne mogu i ne smiju trcati jer ce izgubit izgled misica ma tome. Profesionalni sport je nezdrav a bodibilderi nisu sportasi nego manekeni nezdravi. Tko kaze da uz rad u basti ti ne mozes da radis sklekove/zgibove?

Dzabe pricas ispranim mozgovima.
 
Vulestt
Poštovanje Gospodine Miroljube Petrovi?u imam problem u porodici uzeo sam vašu Bibliju i širim božiju re? izbacujem sve i svašta vezano za Bibliju. Onda ovako u po?etku kada sam po?eo sve to da radim roditelji mi ništa nisu rekli,ali sada gi smeta što ja ?itaj bibliju što je delim na društvenim mrežama itd. Ponekad im kažem šta je zabranjeno u Bibliji reko na matorog da se svinjetina ne jede da je najprljavija životinja ikada. On meni kaže gde to piše ja mu kažem u Bibliji. I on meni ti si upao u neku sektu majmune jedan pizda ti materina nemoj više da sam te video da to radiš iskrši?u ti telefon pocepa?u ti bibliju ja mu reko Bibliju nemoj da si tako slu?ajno tešto ?eš da pro?eš i eto posva?ali smo ali briga me imam BOGA kraj pri?e. Koje je tvoje mišljenje o ovome? Hvala na odgovoru ????
VUKAŠIN STANKOVI?
 
Jovan Miceski
Vulestt - poruka glasi:

Poštovanje Gospodine Miroljube Petrovi?u imam problem u porodici uzeo sam vašu Bibliju i širim božiju re? izbacujem sve i svašta vezano za Bibliju. Onda ovako u po?etku kada sam po?eo sve to da radim roditelji mi ništa nisu rekli,ali sada gi smeta što ja ?itaj bibliju što je delim na društvenim mrežama itd. Ponekad im kažem šta je zabranjeno u Bibliji reko na matorog da se svinjetina ne jede da je najprljavija životinja ikada. On meni kaže gde to piše ja mu kažem u Bibliji. I on meni ti si upao u neku sektu majmune jedan pizda ti materina nemoj više da sam te video da to radiš iskrši?u ti telefon pocepa?u ti bibliju ja mu reko Bibliju nemoj da si tako slu?ajno tešto ?eš da pro?eš i eto posva?ali smo ali briga me imam BOGA kraj pri?e. Koje je tvoje mišljenje o ovome? Hvala na odgovoru ????
 
Miroljub Petrovic
Odlican sajt za unapredjenje vida:

https://vezbezaoc...
 
Miroljub Petrovic
Vulestt - poruka glasi:

Poštovanje Gospodine Miroljube Petrovi?u imam problem u porodici uzeo sam vašu Bibliju i širim božiju re? izbacujem sve i svašta vezano za Bibliju. Onda ovako u po?etku kada sam po?eo sve to da radim roditelji mi ništa nisu rekli,ali sada gi smeta što ja ?itaj bibliju što je delim na društvenim mrežama itd. Ponekad im kažem šta je zabranjeno u Bibliji reko na matorog da se svinjetina ne jede da je najprljavija životinja ikada. On meni kaže gde to piše ja mu kažem u Bibliji. I on meni ti si upao u neku sektu majmune jedan pizda ti materina nemoj više da sam te video da to radiš iskrši?u ti telefon pocepa?u ti bibliju ja mu reko Bibliju nemoj da si tako slu?ajno tešto ?eš da pro?eš i eto posva?ali smo ali briga me imam BOGA kraj pri?e. Koje je tvoje mišljenje o ovome? Hvala na odgovoru ????

Dobro si prosao jer se ponasas kao sektas. Zivi moralno i nemoj da maltretiras ljude oko sebe. Kad budes imao svoju kucu i svoju porodicu, onda uci decu onome sto mislis da je ispravno, a ne da u tudjoj kuci ljudima solis pamet. Zivi ispravno, pa ako te neko nesto pita, onda mu odgovoris, ali nikome nista ne nameci.
 
Aleksandar Grujic
Ovaj covek promovise zdrav zivot, odlazak u prirodu, svezu biljnu hranu i vezbanje: https://youtube.c...TmPL25IaNL
 
crane
Koji programi/aplikacije su najbolji za zastitu dece na internetu na telefonu? Android platforma je u pitanju. Postoji li mogucnost da roditelj prati aktivnosti i zna gde mu se dete nalazi u svakom momentu?
 
Bura
Prst na nozi je poceo da mi se podvlaci ispod drugog, da li ima resenje za ovo?
 
UserC6D
crane - poruka glasi:

Koji programi/aplikacije su najbolji za zastitu dece na internetu na telefonu? Android platforma je u pitanju. Postoji li mogucnost da roditelj prati aktivnosti i zna gde mu se dete nalazi u svakom momentu?


Jedan od nacina su aplikacije na telefonu tipa Net Nanny, Kaspersky Safe Kids itd. To se placa i aplikacije su razlicite jedna od druge pa se tu treba pogledat koja najbolje odgovara.

Ima i besplatni nacin, da se u telefonu manualno ukuca DNS family.adguard-dns.com i da se instalira besplatna aplikacija Google Family Link. Adguard blokira reklame, trackere, takozvani "sadrzaj za odrasle", omogucava Safe Search i Safe Mode tamo gdje je to moguce a Family Link omogucava kontrolu nad aplikacijama, YouTube-om, lociranje na mapi itd.
 
UserC6D
Bura - poruka glasi:

Prst na nozi je poceo da mi se podvlaci ispod drugog, da li ima resenje za ovo?


Ima. Problem koji vecina ljudi u takozvanom "razvijenom" svijetu ima je taj sto su zatrpani lazima u mnogim stvarima pa tako i po pitanju fizickog zdravlja. Jedan od glavnih uzroka problema sa nogama i generalno drzanjem i zdravljem kicme itd su lose cipele.

Moderne cipele generalno jako lose utjecu na ljudsko zdravlje i razvoj jer su lose napravljene. Ne valja nositi cipele sa visinskom razlikom pete i prstiju ali ima jos jedna stvar a to je oblik. Vecina modernih cipela su neprirodnog oblika i izazivaju deformacije u rastu i razvoju stopala kao sto su cukljevi i razne druge probleme poput slabih misica, tetiva i ligamenata na nogama, ima jedan odlican video o tome:

https://youtu.be/...AjCLKbjoJy

Samo da kazem da u tom videu nije navedeno da nije zdravo nositi cipele sa debelim djonom koji amortizira udare jer je to funkcija zglobova, ako se nose takve cipele kao ove moderne "za trcanje" onda zglobovi postaju kruti i nefleksibilni.

Prepruka je da se nose "barefoot shoes", naziv koji se odnosi na cipele koje nemaju razliku visine pete i prstiju, koje imaju ravan djon i koje imaju sirok prostor za prste, znaci prirodan oblik koji omogucava da stopalo radi na nacin na koji bi trebalo. U pocetku prelaska na barefoot shoes se osjeti bol u listovima na nogama, naravno jer je to za veliki broj ljudi prvi put da stvarno nesto rade u hodu. Osjeti se i kako su zglobovi kruti i osjeti se impuls svaki put kad se stane nogom na tlo.
Za kratko vrijeme to prestane kao i puno drugih problema, a ako se neki i ne otklone potpuno budu dosta smanjeni.
Znaci moja preporuka 100% su neke kvalitetne barefoot shoes, naglasavam kvalitetne jer ima nekih nekvalitetnih, ima raznih firmi koje to rade, Vivobarefoot, Groundies, Wyde itd.

Preporucujem i nosenje toe spacer-a i vjezbe za ojacanje stopala kao i ostalih dijelova noge - misica, tetiva i ligamenata, puno toga se moze naci na myfootfunction.com

Znaci sto vise hodanje bosih nogu, moze na pijesku npr na plazi, na kamenju, na zemlji a kad se nose cipele da budu neke adekvatne.
 
ZoranS
https://youtu.be/...WZ1KVe0SS-

Vucic dao intervju, kaže za 3-4 meseca ce biti rat izmedju rusije i NATO-a.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 18.06.2024 10:47
 
Miroljub Petrovic
ZoranS - poruka glasi:

https://youtu.be/...WZ1KVe0SS-

Vucic dao intervju, kaže za 3-4 meseca ce biti rat izmedju rusije i NATO-a.

To se lepo uklapa u biblijsku tipologiju, posto na jesen pocinje nova godina, i obicno na jesen krecu najvazniji dogadjaji. Veliko globalno razaranje, koje ce satanisti da organizuju, treba da bude uvod u "potrebu svetskoj ujedinjenja, da se takvo razaranje nikada ne ponovi", a "krivci" za razaranje ce biti - naravno - Jevreji, i svi koji misle svojom glavom.
 
ZoranS
https://youtu.be/...eWvIs5vlja

https://youtu.be/...TsODMsuvUu

https://youtu.be/...Wcr9O2P2Pq

https://youtu.be/...X3CSSILxH4


Ex satanista prica interesantne stvari, naprimer da kroz crtane filmove demoni polažu pravo da udju u vašu kucu i da opsedaju vašu decu.
 
JosipCro
Pozdrav, hvala na primitku na forum, zanima me ima li muzika harfe kakve veze sa borbom protiv demona? Dobio sam inspiraciju za ovu pitanje iz pri?e o Šaulu i Davidovom sviranju harfe kad god bi Šaula opsjedao zao duh.

Jel harfa instrument koji se svira u raju?

Lp
 
Miroljub Petrovic
JosipCro - poruka glasi:

Pozdrav, hvala na primitku na forum, zanima me ima li muzika harfe kakve veze sa borbom protiv demona? Dobio sam inspiraciju za ovu pitanje iz pri?e o Šaulu i Davidovom sviranju harfe kad god bi Šaula opsjedao zao duh.

Jel harfa instrument koji se svira u raju?

Lp

Ne isteruje harfa demone, nego pobozna pesma poboznog coveka uz harfu. Ne znamo koji se instrumenti sviraju u raju, moguce da se svira.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 1.05 sekundi!